Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

soulofthesea

OpenCart-TR
Modülü yükledim teşekkür ederim. Bi sorum olacak. Diyelim export yapıp excel dosyasında değişiklik yaptım. tekrar import yaptığımda ürünlerin üzerine mi atıyor? yani iki tane aynı üründen olmaz değil mi?

mbilken

OpenCart-TR
mirac üstadım teşekkür ederim dedikleriniz yaptım ve oldu

export yaparken açılan dosya yabancı karakterler çıkıyorsa alttaki kodu silin geçer

admin/controller/tool/export.php

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

mbilken

OpenCart-TR
önce modülü yükle sonra konunun başında yazanları uygula en son tr hatası verirse yukarıdaki kodu sil düzelir

ikorkmaz

OpenCart-TR
sayın hocam modül başarı ile yüklendi ancak size gönderdiğim excel dosyasındaki gibi bi sorunla karşılaşıyorum yardımlarnız için şimdiden tşk
sürüm 1.5.0.5
dosyayı buradan indirin lütfen

mbilken

OpenCart-TR
Fatal Error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 257 bytes) in /home/duvarkagidim.org/httpdocs/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/String.php on line 559

artkadaşlar bunu nasıl halledicez yine bir problem çıktı :) kusura bakmayın

ikorkmaz

OpenCart-TR
sanırım cevap verecek yok saolun yardımlarınız için:mad:

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
mbilken' Alıntı:
Fatal Error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 257 bytes) in /home/duvarkagidim.org/httpdocs/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/String.php on line 559

artkadaşlar bunu nasıl halledicez yine bir problem çıktı :) kusura bakmayın

izin verilen bellek boyutunu aştığın için alıyorsun bu hatayı sunucuna Allowed memory size of hatası aldığını belirtirsen belki yardımcı olabilir..

ikorkmaz' Alıntı:
sanırım cevap verecek yok saolun yardımlarınız için:mad:

excel dosyanda sorun yok başka bir office programında açmayı dene.. Ben hata almadım.. Open office kullanabilirsin mesela..

gskovboy

OpenCart-TR
kolay gelsin arkadaşlar modülü yükledim fakat yönetim panelindeki raporlar bölümündeki bütün sayfalarda notice: sayfa bulunamadı ibaresi gelior ve müsterileri takipleri fln göremiorum yardımccı olursanız sevinirim opencart 1.5.1 yüklü

mbilken

OpenCart-TR
arkadaşlar bu konuda hostingle görüştüm fakat hosting bu konuyu çözemiyo aşağıdaki sorunu gönderdi.

Merhaba,

Geçmiş taleplerinizde de belirtildiği üzere timeout limiti standart bir özelliktir. İşleminizi yazılımınız üzerinde aşağıdaki şekilde değişiklik yaparak gerçekleştirerek gerçekleştirebilirsiniz.

-Dosya upload olduktan sonra yeni bir mysql connection açarak o connection üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Dosya upload işleminizde ise aşağıdaki değerleri dikkate almanızı rica ediruz. 1 mb boyutta bir dosyayı 1 mbit ile upload etme süreniz ortalama 14-15 sn sürecektir, mysql işlemine bu noktada 5 snlik bir süre kalmaktadır, 5 saniyede mysql işlemi tamamlanmadığından sorun yaşarsınız.

osmanozg

OpenCart-TR
1.5.1 de sorunsuz çalıştı tes edilmiştir.
ilk mesajdaki söylenenleri aynen uygulayınız.
hiç bir problem gözükmemktedir.
[/quote]

aspava42951

OpenCart-TR
merhab arkadaşlar ben bu form yeni katılanlardanım ben 1.5.0 yükledim ve export yükledim import yaptığımda boş excel sayfası geliyor ne yapmalıyım

omertamer

OpenCart-TR
ayni sorun bendede var 1.4.8 yükledim modülüde kurdum hersey normal dısarı aktar dediğimde excel sayfası boş çıkıyor bi yardım edermisiniz mirac bey desteginizi bekliyoruz :(

serpinli

OpenCart-TR
ben çözüm olarakMirac beyin verdiği ekli dosyayı revize ederek siteye atmayı buldm.

yoksa çook uğraşırınız

enginsez

OpenCart-TR
Tüm ürünlerimi bir excel dosyasında topladım.... toplam ürün saym 32 bin... 54 mb lik dosya yaptı...

php ini den limit i 128m yaptım ... ama bir türlü dosyamı yükleyemiyorum..... her seferinde internet explorer hatası veriyor her hangi bir hata kodu vermedi... (hata iletileri gösterimi açık)

ne yapmam gerekiyor?

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
arkadaşlar konuyu birkaç kere okudum.
*modulu yükledim
*header dosyalarındaki kod degişimlerini yaptım
*export ettigimde boş excel sayfası verdi , bende paylaşılan örnek ürün listesinin excel dosyasını indirdim onu import ettim kabul etmiyor bu hatayı veriyor
Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats!

nerede hata yaptıgımı anlayan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi

zapatya

OpenCart-TR
1.5.1.1 de bende aynı hatayı almıştım exportu 1.5.0.5 te almıştım 1.5.1.1 e yğklemeye çalıştığımda aynı hata benimde karşıma çıkmıştı acaba sürüm farkındaqn olabilir mi

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
zapatya' Alıntı:
1.5.1.1 de bende aynı hatayı almıştım exportu 1.5.0.5 te almıştım 1.5.1.1 e yğklemeye çalıştığımda aynı hata benimde karşıma çıkmıştı acaba sürüm farkındaqn olabilir mi

Walla bir sürü badireden sonra, V.1.5.0.3' ü, V1.5.1.1 e yükselttim.

Tekrardan import export modül entegrasyonu için gerekenleri aynen yaptığımı düşünüyorum. ( geçen sefer sorun olmamıştı ),

Ancak şimdi;

admin panelinde "sistem" in üzeine gelince " yedekle / geri yükle" iki tane çıkıyor.

"import / export" modülü göünmüyor

yardım rica ediyorum.

Saygılar.