Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

lidanya

OpenCart-TR
arkadaslar burdaki sıkıntı buldum eger bu eklentide sıkıntı yasıyorsanız bunun nedeni eger sitenize 1.5.1.2 güvenlik güncellemesi yani system/library/cache.php deki değişikligi yaptıysanız excel çalışmaz eger yapmadıysanız excel formatı çalışır bilginize

anti91

OpenCart-TR
1300 ürün girdim ama işin saçmalıgı her ürün girişinde tüm ürünleride girmek zorundasın.
Lidanya tşkler bilgi için 1.5.1.1 kullanıyorum ondan dolayı hata almıyordum ama geçmeyi düşünüyordum 1.5.1.2 ye bu uyarını dikkate alacagım.

Sitemdeki ürün sayısı 1200 oldu. sitemden export alıyorum ama excel dosyası hatalı çıkıyor hata raporu:

Kod:
Error: The SELECT would examine more than MAX_JOIN_SIZE rows; check your WHERE and use SET SQL_BIG_SELECTS=1 or SET SQL_MAX_JOIN_SIZE=# if the SELECT is okay<br />Error No: 1104<br />SELECT   p.product_id,  pd.name,  GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories,  p.sku,  p.upc,  p.location,  p.quantity,  p.model,  m.name AS manufacturer,  p.image AS image_name,  p.shipping,  p.price,  p.points,  p.date_added,  p.date_modified,  p.date_available,  p.weight,  wc.unit,  p.length,  p.width,  p.height,  p.status,  p.tax_class_id,  p.viewed,  p.sort_order,  pd.language_id,  ua.keyword,  pd.description,   pd.meta_description,   pd.meta_keyword,   p.stock_status_id,   mc.unit AS length_unit,   p.subtract,   p.minimum,   GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related,   GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `product` p LEFT JOIN `product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id   AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id   AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id   AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id   AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id;

Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma modulunde Export yaparken hata alıyorum anladıgım kadarıyla MySQL içerisinden MAX_JOIN_SIZE ayarlıyacakmışım ama nasıl yapacagım bilmiyorum nerede mqsql içerisinde o ayarlama yeri. veya SET SQL_BIG_SELECTS=1 yapacakmışım. 1300 ürüne kadar sorun yoktu şimdi boyle bir sorunla karsılastım. Yardımlarınızı bekliyorum tşkler.

Kod:
Error: The SELECT would examine more than MAX_JOIN_SIZE rows; check your WHERE and use SET SQL_BIG_SELECTS=1 or SET SQL_MAX_JOIN_SIZE=# if the SELECT is okay<br />Error No: 1104<br />SELECT p.product_id, pd.name, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories, p.sku, p.upc, p.location, p.quantity, p.model, m.name AS manufacturer, p.image AS image_name, p.shipping, p.price, p.points, p.date_added, p.date_modified, p.date_available, p.weight, wc.unit, p.length, p.width, p.height, p.status, p.tax_class_id, p.viewed, p.sort_order, pd.language_id, ua.keyword, pd.description, pd.meta_description, pd.meta_keyword, p.stock_status_id, mc.unit AS length_unit, p.subtract, p.minimum, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related, GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `product` p LEFT JOIN `product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id;

lidanya

OpenCart-TR
arkadaslar flood yapmayalım SQL_MAX_JOIN_SIZE ayarlarınıza php.ini ayarlarına bakın eger sunucu sizdeyse

anti91

OpenCart-TR
php ini içerisinde şu kodlar var.

magic_quotes_gpc = Off;
register_globals = Off;
default_charset = UTF-8;
memory_limit = 64M;
max_execution_time = 18000;
upload_max_filesize = 999M;
safe_mode = Off;
mysql.connect_timeout = 20;
session.use_cookies = On;
session.use_trans_sid = Off;
session.gc_maxlifetime = 12000000;
allow_url_fopen = on;

lidanya

OpenCart-TR
belki SQL_MAX_JOIN_SIZE phpmyadmin dende liimit koymus olabilirler detaylı olarak bi arastırın bide
size bi tavsiyem var eger parca parca baska veri tabanına atarak atmak istediginiz db ye yapıstırın

anti91

OpenCart-TR
Host sahibi ile konuştum sorun çözüldü. Teşekkürler.

euro1453

OpenCart-TR
Merhaba,
Modülü ben de yükledim, gereken değişiklikleri yaptım, test amacı ile " export " işlemi de yaptım..
Modül sorunsuz çalışıyor..
Paylaşan arkadaaşlaraa teşekkür ediyorum...
Kullandığım sürüm : 1.5.1.3.1

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
Merhaba
modulu yukledim kullandım ama içeri aktırırken çalışıyor 1200 ürün yükledim.
ama dışarı aktardıgında boş dosya veriyor
bu sebebten dolayı panelden yaptıgım degişklikleri dışarı aktaramıyorum.
sürüm 1.5.3

lidanya

OpenCart-TR
arkadaslar bende söyle bir sıkıntı var forumda hep aynı cevap verilmiş ama php.ini deki degerlerin aynısı sunucudaki php.ini verdim restart attım http ye apacheye ama 2 mb 2100 veriden sonrasını atamıyorum sayfa görüntülenemiyor diyor

ercument

OpenCart-TR
mbilken' Alıntı:
arkadaşlar türkçe karakter sorunu yaşıyorum lütfen yardım edin
balksz1rk.jpg

Bu sorunun nedenı anlasıldımı baktım bulamadım yardımcı olursanız sevınırım

ercument

OpenCart-TR
Selamlar;
Yükledim calışıyor sorunum 500 urun atınca calısıyor ama urun sayısı 1000 ler ustune cıkınca nettekı servera atamıyorum hata verıyor bende locala kurdum oraya atmaya calıstım fakat dosyayı secıyorum ımport dıyorum tekrar aynı ekrana donuyor daha once karsılasıp sorunu cozen bırı varsa yardım edebılırmı?
Şimdiden tşk ederim :)

pedersen

OpenCart-TR
Arkadaşlar Opencart Siteme http://www.dermojin.net/ bu sitede bulunduğu gibi alttarafa kalıcı bant çekmek istiyorum öle bi bant modülü falan var mı yardımcı olurmusunuz

osman

OpenCart-TR
arkadaşlar mrb aşağıdaki gibi hata var bu safe mod açık olduğu için dimi. emin olmak istedimde
Uyarı : set_time_limit () [ function.set-time-limit ]: güvenli modda zaman sınırı ayarlamak / home / tekhesap / public_html / admin / kontrolörü / aracı / export.php on line 76
Original Text:
Warning : set_time_limit() [ function.set-time-limit ]: Cannot set time limit in safe mode in /home/tekhesap/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 76 ĞÏ?ࡱ?á;?şÿ
Alternatif çevirileri göster

zapatya

OpenCart-TR
bendede dışarıya boş çıkıyor çözemedim maalesef

anti91

OpenCart-TR
5000 ürüne kadar sorun yaşamadım sadece bir kez bir hata aldım yedek xls dosyasınız yükledikten sonrada düzeldi.

ikorkmaz

OpenCart-TR
ne zman yüklesem bunu düzgün çalıştıramadım dışarı boş dosya çıkarıyor :S