Siteye Yeni Diller Nasıl Eklerim? Dil Ekleme

malesef

OpenCart-TR
farsça ayarları

merhaba arkadaşlar

siteyi türkçe - farsça ve ingilizce yapmak istiyorum

ancak farsça ayarlarını bilemiyorum

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

şimdiden teşekkür ederim

zenginum

OpenCart-TR
Yaklaşık 10.000 çeşit ürünüm var, ürünlerin Türkçe'sini excel'e yazıp import ile aktarıyorum. İngilizce'yi ise yönetimden tek tek açıp değiştiriyorum, bunun daha kolay bir yolu yokmu. Forumda biraz aradım ama bulamadım, yada aramayı beceremedik. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
Türkçe' ye Çevirdim. Admin paneli çalışmıyor.

icgiyimbayan.com

Türkçe' ye çevirdim.
Site Çalışıyor. Ancak Admin paneli dil sorunu var. Açmıyor.

http://www.icgiyimbayan.com/admin

Şimdiden ilgilenenlerden Allah Razı Olsun.

halilyc

OpenCart-TR
dosyaları gerekli yerlere attım fakat admin paneline girince Error: Could not load language turkish! uyarısı alıyorum.Dil dosyası eksik fln değil 50 kere attım sizin yayınladığınız paket. Siteye giriyor ütrkish logosuda çıktı fakat panele girdim türkçeyi dediğiniz gibi ekledim kaydetmemle beraber bu hatayı aldım. Yardımcı olursanız sevinirim

manyo

OpenCart-TR
arkadaşlar bunu bir türlü beceremedim kaç kez denedim hata veriyor

Dil Adı: Türkçe
Kodu (en,tr): tr
Yer: tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
Bayrak Resimi (en.png,tr.gif): tr.png
Klasör (english,turkish): turkish
Dosya Adı (english,turkish): turkish

bunu birebir yapıyorum ama hata veriyor

Error: Could not load language (english,turkish): turkish! bunu diyor yardımcı olursanız sevinirim

sürüm 1511 orjinal sitesinden indirdimm

erdemgul

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar, benim şöyle bir sorunum var...

Siteye ingiliz ve isveç dillerini ekledim, ingilizcede herhangi bir sorun yok ancak diller kısmına gelip isveç diline geçtiğim işler karışıyor...

Türkçe yaptığım zaman (Diller) yazıyor herhangi bir sorun yok
İngilizce yaptığım zaman (Language) yazıyor herhangi bir sorun
Ancak Swedish yaptığım zaman (text_language) yazıyor. Ve sitenin bir çok yerinde text_ uzantılı yazılar mevcut.

Bu arada araştırma yaptım ancak sonuç sıfır. Dil dosyasını silip tekrar yükledim sonuç tekrardan sıfır.

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

GraFiker

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ucretsiztemalar.com
erdemgul' Alıntı:

Siteye ingiliz ve isveç dillerini ekledim, ingilizcede herhangi bir sorun yok ancak diller kısmına gelip isveç diline geçtiğim işler karışıyor...

Ancak Swedish yaptığım zaman (text_language) yazıyor. Ve sitenin bir çok yerinde text_ uzantılı yazılar mevcut.

Bu arada araştırma yaptım ancak sonuç sıfır. Dil dosyasını silip tekrar yükledim sonuç tekrardan sıfır.

eklediğiniz dil için gerekli dosyalarda eksikler olabilir, hangi dosyada hata alıyorsanız o dosyanın dil dosyasını açıp kontrol edin kelimenin karşılığı orada olmayabilir.

erdemgul

OpenCart-TR
GraFiker' Alıntı:
erdemgul' Alıntı:

Evet şimdi baktım örnek olarak vermek gerekirse text_search yazıyor ben bu dosyayı buldum adamlar normal bir şekilde çevirisini yapmış Sök yazması lazım ancak sadece text_search yazıyor

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. sitenizde hangi bölümde hata alıyorsanız örnek header da aldıgınız bir hata için catalog-languge-common-header.php dil dosysın a bakın o dsyada aldıgınız hatanın isveccesi eklenmemiştir. en güzel yöntem aynı dosyanın turkish kalsörü içndeki olanını acın ve karşılaştırın swedish dil dosaysında olmayanları swedish dosyasına kopyala yapıştır mantııg ile aktarın ve türkçe olan kısmıda swedish diline cevirin.. zaten karşılaştırmak actıgınızda aldıgınız hatarın text karşılıkları göüreceksiniz... selametle..

GraFiker

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ucretsiztemalar.com
Şu dosyayı bulup açın
/catalog/language/swedish/common/header.php
Dosyada şu satırı bulun yoksa ilave edin
$_['text_search'] = ' ? ';

? işaretinin yazdığı yere istediğiniz kelimeyi yazın, kaydedin dosyayı. ve deneyin mantık bu.

erdemgul

OpenCart-TR
GraFiker' Alıntı:
Şu dosyayı bulup açın
/catalog/language/swedish/common/header.php
Dosyada şu satırı bulun yoksa ilave edin
$_['text_search'] = ' ? ';

? işaretinin yazdığı yere istediğiniz kelimeyi yazın, kaydedin dosyayı. ve deneyin mantık bu.

dediğim gibi baktım herhangi bir sorun yok, tüm kodlarda karşılıkları isveç dilinde yazılmış anca siteye entegre olmuyordu. bende 1.4.7 kurdum ve ona göre dil paketi indiridm herhangi bir sorun yok şuan. sanırım 1.5.x sorun cıkmıştır. yardımlarınız için teşekkür ederim.

brcnanl

OpenCart-TR
Dediklerinizi uyguluyorum ingilizce dilini ekliyorum fakat gözükmüyor.

silverWolf

OpenCart-TR
Buradan standart OpenCart kurulum dosyalarını indirdim. Sürümü 1.5.3.1. Türkçe / İngilizce dil kurulu geldi. Ben üçüncü dil olarak Endonezce (Endonezya dili) eklemek istiyorum. Endonezya dilinin önceki sürümlere ait olanı dil dosyaları var ama 1.5.3.1 için yok.

Sizden ricam şu. İngilizce dil dosyalarını sisteme Endonezya dili gibi tanıtabilmeniz. İngilizce klasörü Indonesia diye kopyalanacak (çoğaltılacak) ve gerekli ayarları yapılacak. Sonra eşim o klasörlerdeki ilgili dosyalardaki tüm ingilizce ifadeleri Endonezya diline çevirecek. Uğraştım ama başaramadım. Deneme yapabilmeniz için için sitenin admin bilgilerini verebilirim.
Kolay gelsin..

EK: Fazladan post olmasın diye buraya yazıyorum. Dosyayı buldum. Bir önceki sürümün altında Update diye yazmışlar. Ben filtreleyince bulamıyormuşum.

EK2: PHP bilgim yok. Tema v.s yapamam ama İngilizce'den Türkçe'ye çevirilmesi gereken dil dosyaları varsa memnuniyetle elimden geldiğince yapmaya çalışırım.
Teşekkürler.

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Indonesia Dilini bu linkten indirebilirsiniz.

Sürüm: 1.5.1.3.1

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/download&extension_download_id=89754

silverWolf

OpenCart-TR
BLaDe' Alıntı:
Indonesia Dilini bu linkten indirebilirsiniz.

Sürüm: 1.5.1.3.1

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/download&extension_download_id=89754

Merhaba;
Fazladan post olmasın diye buraya yazmamış ama üstteki mesajıma EK olarak yazmıştım. Dosyaları buldum ve kurdum. Temanın birinde problem çıktı. Bayrağın üzeri seçilemez halde döviz kurunun içine giriyor. Ancak bir başka temada problemsiz çalışıyor. Şu an deneme sitemde üç adet dil ekli. Türkçe, İngilizce, Endonezya dili (Bahasa Indonesia) .. İlginize teşekkür ederim.

Hoşça kalınız.

yusufcetin

OpenCart-TR
Selamlar,

1.5.1.3 Versiyornunda "eka7a" çevirdiği bir önceki versiyon dil dosyasını kullanmanız durumunda.

Admin tarafında 2 dosya eksik olduğu için türkçe dil'e çevirdiğinizde ilgili sayfalar hata veriyordu. En azından ingilizcelerini kopyaladığınızda problem düzeliyor.

C:\wamp\www\opencart\admin\language\turkish\localisation\tax_rate.php
C:\wamp\www\opencart\admin\language\turkish\payment\web_payment_software.php

bu dosyalar çevrilirse sanırım 1.5.1.3 desteği tamamlanmış olacak. Çevirilerin mantığına uzak olduğum ve tarzanca ingilizcem ile işi karıştırmak istemediğim için ellemedim.

Bilginize.

brcnanl

OpenCart-TR
Dediklerinizi uyguluyorum ingilizce dilini ekliyorum fakat gözükmüyor.

Arkadaşlar benim sorunuma çözüm yok mu ?

Jackie

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,
Tüm yazılanları okudum. Dil paketlerini sistem versiyonuna göre indirdim ve yükledim. Admin panelinin dil ekeleme bölümünden gerekli dil kodlamalarınıda ekledim. Fakat mağaza dili ve admin paneli dili seçimi yani varsayılan(türkçe)'nin dışındaki diğer dilleri göremiyorum dolayısıyla dil seçme şansım yok gibi görünüyor bu problem neden kaynaklanıyor olabilir?
Teşekkürler.

Sorun sadece dilde değil anladığım kadarıyla "Yerleştirmeler" deki hiç bir ayar sistem genel ayarlarda değişiklik göstermiyor daha doğrusu yerleştirmelerde eklediğim hiçbir şeyi sistem genel ayarlarda göremiyorum herşey varsayılan olarak devam ediyor.. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Jackie' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Tüm yazılanları okudum. Dil paketlerini sistem versiyonuna göre indirdim ve yükledim. Admin panelinin dil ekeleme bölümünden gerekli dil kodlamalarınıda ekledim. Fakat mağaza dili ve admin paneli dili seçimi yani varsayılan(türkçe)'nin dışındaki diğer dilleri göremiyorum dolayısıyla dil seçme şansım yok gibi görünüyor bu problem neden kaynaklanıyor olabilir?
Teşekkürler.

Sorun sadece dilde değil anladığım kadarıyla "Yerleştirmeler" deki hiç bir ayar sistem genel ayarlarda değişiklik göstermiyor daha doğrusu yerleştirmelerde eklediğim hiçbir şeyi sistem genel ayarlarda göremiyorum herşey varsayılan olarak devam ediyor.. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

admin bilgilerinii pm olarak gönderrisenzi bakabiliriz

Jackie

OpenCart-TR
Teşekkürler hallettim hata raporları 100mb kadar birikmiş sanırım o yüzden boşalttım ftpden sildim cahce dosyalarını vs. geldi diller. fakat bu seferde şu hata gelip duruyor sürekli temizlemek zorunda kalıyorum..

2011-11-14 20:25:12 - PHP Warning: unlink() has been disabled for security reasons in /home/xxx/public_html/xxx/system/library/cache.php on line 50

2011-11-14 20:29:03 - PHP Notice: Error: Could not load library json! in /home/xxx/public_html/xxx/system/engine/loader.php on line 23