Siteye Yeni Diller Nasıl Eklerim? Dil Ekleme

desed

OpenCart-TR
arkadasalr onceliklen herkese selam ben araniza yeni katildim fransada yasiyorum open kartin fransizca tam surumunu kurdum ama ne yaptimsa turkce yukleyemedim arkadaslar nerede yanlis yapiyorum acaba yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar

shop1

OpenCart-TR
Beyler,

Ben Opencartin Algozone sürümünü suan icin kurdum
sayfada ingilizce olarak sunu gösteriyor.

To add a new language to your site, you will need to do the following

1. Download the language pack from the shopping cart support site and install it using the authors instructions .

2. Create a template language file for your newly installed language.

To create a template language file for your new language:

1. On your server, go to the az_template/includes/languages directory .

2. Create a duplicate of the english folder and rename the copied folder to match the directory name of your newly installed language.

3. Navigate to the newly created language directory and find the menu.php file. Edit the file by translating the text from english to your newly installed language.

Beyler bu türkce dil dosyasini bu templateye nasil uyarlarim ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Dil dosyalarını az_template/includes/languages içerisine yükleyin.

İngilizce dil dosyalarındaki menu.php dil dosyasını yeni dil dosyalarının içine ekleyin ve dosya içeriğini eklediğiniz dile göre tercüme ediniz.

shop1

OpenCart-TR
textm.jpg
iyide yukarda yazdigin o az_template/includes/laguages dosyasi sadece direkt FTP olmadan acarsam görüyorum yani rar olarak.
ama FTP nin icinde burayi bulamiyorum. FTP yok gibi.
Vede tercüme edecegim kisim, sadece menuphp dosyasimi ?
yani mesela almanca File i dosyayi az_template/includes/languages e attiktan sonra ingilizce menüphp yi tercüme edip onu almanca menuphp ilemi degistiricem ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
O dediğiniz yeri ben yazmadım siz yazdığınız bende size ne yapmanız gerektiğini yazdığım ayrıntılı bilgi almak için temayı satın aldığınız yere başvurunuz.

shop1

OpenCart-TR
adamlar amerika da , maillere de cok gec cevap veriyorlar.
bende bu site icin ingilizce dil dosyasi var, elimdeki almanca dil dosyasi ise standart Opencart templatesi icin gecerli, yani seninde tercüme ettigin türkce dil dosyasi ile ayni.
Dil dosyasini yeniden yazacagim bölüm hangisi ? yani hangi dosyayi calisabilriim.? bunu senin tercüme ettigin türkce dil dosyasindan örnek verirsen , aynisini almanca olanindan bulurum,

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
tema ile gelen dil dosyalarını kopyalayın ismini değiştirip çevirisini yapınız.

jourdain

OpenCart-TR
Default2 tema kullanıyorum lakin about us yazısını düzeltemedim

default 2 temayı kurdum fakat about us (hakkımızda) olarak düzeltmek istiyorum fakat temanın içerisindeki tüm dosyalara baktım birtürlü bulamadım. yardım lütfen

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Yazılımı kullanmadan, kurcalamadan, arama yapmadan, soru soruyorsunuz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-288.html

jourdain

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:

Benim sorumun cevabı senin verdiğin linkte yok, ayrıca site içerisinde de arama yaptım fakat bulamadım. Default 2 tema Hakkımızda yerine about us yazıyor, şimdiden tşkler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
jourdain' Alıntı:
eka7a' Alıntı:

Benim sorumun cevabı senin verdiğin linkte yok, ayrıca site içerisinde de arama yaptım fakat bulamadım. Default 2 tema Hakkımızda yerine about us yazıyor, şimdiden tşkler

O zaman konuyu tekrar gözden geçirin yapmak istediğiniz tam olarak orada anlatılmıştır.

kezban91

OpenCart-TR
birden fazla dil kullanırken defaulttaki dili almanca nasl yapabilirim ?

kadir34

OpenCart-TR
selam arkadaşlar ben 1.4.9.5 kullanıyorum dil dosyaları nı kullanamıyorum servere dosyaları attım admin paneldende sizin anlattığınız gibi ayrladım ama sitede diller arasında geçiş yaptığım zaman Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Inetpub\vhosts\oembilgisayar.net\httpdocs\catalog\language\turkish\common\footer.php:1) in C:\Inetpub\vhosts\oembilgisayar.net\httpdocs\system\engine\controller.php on line 27 bu hatayı veriyor neden kaynaklandığını bilmiyorum ingilizce dili dahil kabul etmiyor sadece türkçe kullanabiliyorum admin panelden bende dilleri sildim sadece türkçe var ve serverdanda sildim serverda sadece ingilizce ve türkçe var bu konuda bana yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkürler emeğe saygı

hipokondriyak

OpenCart-TR
1.4.9.3 ıcın fransızca dıl dosyasını buldum ekledım
Fakat dılı eklemek ıcın gereklı olan dıl kodu vs bılgılerı bulamadım yardımcı olursanız cok sevınırım

Teşekkürler opencart orjınal sıtesınden hallettım :)

zenginum

OpenCart-TR
Siteme buradaki eklenti dosyasını indirip Almanca ekledim. Bütün bölümler kusursuz çalışıyor ancak yönetim/eklentilere giremiyorum, Could not load language module/german! diye hata veriyor.

leventunal

OpenCart-TR
ruscada dil ingilizce oluyor

Merhaba.1.4.9.1 kullanıyorum.Sitede verilen linkten 1.4.9.1 rusca dil dosyasını indirip içindeki uploag klasörünün adını russian olarak değiştirip belirtilen yerlere yükledim.Admin paneldende belirtilen yerleri ayarladım.Türkçe ing.ve rusca olarak 3 dilde oldu.Ruscaya çevirdiğim zaman ingilizce oluyor.Forumda bayaa araştırdım ve sorunu çözemedim. Benzer olayla karşılaşıp çözebilen varmıdır?

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
RE: ruscada dil ingilizce oluyor

rus dilini catalog/language/ dizinine yüklemeniz gerekmektedir. indirdiğiniz sitede rus dilinin ayarları yazması gerekir. bi ara bende kurmuştum klasör ismi russian diye hatırlıyorum.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: ruscada dil ingilizce oluyor

Upload klasörünün ismini russian yapmayacaksın.. Upload klasörünün içerisindeki dosyaları admin ve catalog klasörlerinin olduğu dizine atıp değişim uyarısına izin vereceksin..