Resim Yükleme Hatası ve Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
ftp bilgilerinle admin panel bilgilerini pm den geç bende kontrol edeyim..

Resim isimlerinde türkçe karakter olduğu için bir yerden sonra kopma yaşanıyor ve bütün içerik gözükmüyor.. Resimlerinize isim verirken türkçe karakter hatalarına dikkat ederseniz bundan sonra böyle bir sorun yaşamazsınız..

yanlız09

OpenCart-TR
Plesk Panelde Problemin Çözümü Arkadaşlar

Arkadaşlar biraz uğraştan sonra problemi çözdüm
bendede aynı sorun vardı resimlerin boyutlarıyla adlarıyla oynadım yine aynı sorunu yaşıyordum servis sağlayıcımla görüştüm konuyu ve bana dedilerki hosting genel ayarlardan yapılan işlemler bazı bölümleri kısıtlama getirmişim o yüzden hatalar oluyormuş bende ayayları değiştirdim ve düzeldi
Plesk Panel kullanan arkadaşlar öncelikle panele girin
resimleri takip edin
resim 1resim 2
bukadar
not: arkadaşlar kendi panelimden örnek verdim resimde gördüğünüz gibi benim tüm alanlar işaretli hepsini işaretlemeyin kendi hostunuza göre ayarlayın resimde sadece işaretli bölümü uygulayın
umarım probleminiz çözülür
kolay gelsin arkadaşlar

bywell

OpenCart-TR
merhaba arkdslar. aynı sorun bendede var.
ürün eklemek istiyorum ürün bilgilerini yazıyorum resim ekle butonuna tıklıyorum birşey cıkmıyor.
chmod ları kontrol ettim sorun yok.

novass

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba
burada yazılı olan her şeyi denedim malesef problem devam ediyor.cpanel i kullanıyorum.Resim yükleme başarılı oldu diyor ama resimler görünmüyor.Bu konuya kesin yanıt verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Arkadaşlar ben cevabını buldun.İmage klasörünün altına resimler adlı bir klasör oluşturdum.Yüklemek istediğim resimleri görebiliyorum.

informer

OpenCart-TR
aynı problem bendede var arkadaslar. admin panelinden ürün resmi yada kategorilerde yada bilgisayfalarına yani herhangi bir yere resim yuklemeye çalıştığımda Resim Yönetimi boş çıkıyor. resim yüklenmiyor. 1.4.9.1 kullanıyorum. forumdaki tüm konuları ek tek dolaştım ve yapmam gerekenleri yaptım ama olmadı.

plesk panelden yazma izinlerinide verdim olmuyo olmuyr olmuyor

ersgms

OpenCart-TR
malesef bu ana kadar bu konu çözülmüş değil. site adminlerinden yardım bekliyoruz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
hatanın çözümü konu içerisinde bir çok defa yazılmıştır. Söylenenlerle sorunu çözemiyorsanız. sunucunuza danışın

emeric

OpenCart-TR
data klasörünü silersek resimleri tekrar yüklemek zorundayız ya onun çözümü varmı acaba

arkadaşlar sildim datayı tekrar yükledim 777 yaptım fakat hala klosörlerim çıkmıyor türkçe karakterli hiç dosyam yok jpg ler küçük

sogenserkan

OpenCart-TR
RE: Plesk Panelde Problemin Çözümü Arkadaşlar

yanlız09' Alıntı:
Arkadaşlar biraz uğraştan sonra problemi çözdüm
bendede aynı sorun vardı resimlerin boyutlarıyla adlarıyla oynadım yine aynı sorunu yaşıyordum servis sağlayıcımla görüştüm konuyu ve bana dedilerki hosting genel ayarlardan yapılan işlemler bazı bölümleri kısıtlama getirmişim o yüzden hatalar oluyormuş bende ayayları değiştirdim ve düzeldi
Plesk Panel kullanan arkadaşlar öncelikle panele girin
resimleri takip edin
resim 1resim 2
bukadar
not: arkadaşlar kendi panelimden örnek verdim resimde gördüğünüz gibi benim tüm alanlar işaretli hepsini işaretlemeyin kendi hostunuza göre ayarlayın resimde sadece işaretli bölümü uygulayın
umarım probleminiz çözülür
kolay gelsin arkadaşlar

merhaba bende de aynı sıkıntı var, eklediğiniz resimler silinmiş tekrar eklemeniz mümkünmü ?

hst_86

OpenCart-TR
RE: 1.4.0 kurulumdan sonra hata

ugler' Alıntı:
ckilinc' Alıntı:
çözdüm arkadaşlar sorunu
hatada belirtildiği gibi /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/image/cache/data dizinine yazma izni olmadığı için bu hata çıkıyor bu dizinin chmodunu 777 yapmaya çalıştığımda olmadı bende hostumda bu dizini sildim yeniden data isimli bir dizin oluşturdum ve chmod ayarlarını 777 yaptım sorun çözüldü ilgilenenlere duyrulur

Aynen söylediklerini yaptım oldu. yani cache/data dizininin iznini 777 yaptım olmadı daha sonra datayı sildim ve yeni data dizini oluşturup iznini 777 yaptım oldu teşekkür ederim arkadaşım. Sayende düzgün bir şekilde çalıştı.

kardeş 777 yapıyorum filezilla ile yapıldı diyor sonra bakıyorum gene 751 görünüyor nasıl düzeltebilirim? şimdiden teşekkürler

hst_86

OpenCart-TR
filezilla yı kapattım aradan biraz geçti bir daha denedim oldu. ama yinede resimler görünmüyordu ki JPG leri jpg yaptım gene olmadı sonra aaaa türkçe karakterler :idea: türkçe karakterleri de silince olay çözüldü. tşkler...

metin2008

OpenCart-TR
resim yüklemeye çalışıyorum. yüklendi diyor. ama resim üzeri çarpı şelinde. yazıdaki türkçeleri siliyorum yine aynı bir türlü düzeltemedim. data klasörü cache cache/data hepsinin yazma izni 777 resimi jpg ve pnp yapıyorum olmuyor.

30rqrf8.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bir mesaj üstünüzde yazını okumaya üşeniyorsunuz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-225-post-22688.html#pid22688

msdursun

OpenCart-TR
resim yükleme sorunu (acil)

selamlar

siteye ürün resmi yüklerken bugun kaynaklanan bir sorun olustu
resim upload kısmına giriyorum ama resim gözükmüyor
daha önceden yüklediğmi resimlerde sitede görünüyor fakat o kısımda yok
sunulan çözümleri denedim izin değisikliği yeniden dosyayı silip kurmak gibi ama hiçbirisi olmadı sitede artık son aşamaya gelmistik acil yardımcı olabilirmisiniz

mesajımı buraya taşımıssınız ama burdaki ve farklı yerlerdeki yöntemleri uyguladım demistim zaten

acil yazmıstım gercekten acildi site bitmisti artık ürünlerin fiyatlarını vs. girmistik resim isine gecmistik bu gecede resimleri girip bitirmeyi planlıyorduk ama olmadı baktık çok ciddi sorunlarda bir çare bulamıyoruz sorunu kökten halletmeye karar verdik
bende siteyi sildim gitti

bygemuk

OpenCart-TR
bu sorunu mümkün değil burdaki kimse çözemez. Çünkü çok açık.. çözebileceğine inan kim varsa.. en son topu host firmasına atıyor. Kaldı ki hosting satın alırken, opencart uyumluluğunda sıkıntı yaşarmıyım diye soruyorum. Hostla alakası yok.. Saygılar gençler...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Şimdiye kadar büyük küçük bir çok sunucu üzerinde çalıştım, kullandım ya da kullanan kişiler sayesinde sunuculara eriştim.

Konuda da yazılan çözümlere bakarsanız bu hatanın tek sebebi yok. Sizin ki sunucu taraflı olmayabilir ama bu bir başkasının aldığı hatanın sunucu ile ilgili olmayacağı anlamına gelmiyor. Kimisi dosyalarda kullanılan Türkçe karakterlerden dolayı, kimisi sunucu yapılandırmasından dolayı ve buna bağlı olarak da kimisinde gerekli izinlerin verilmemesinden kaynaklan birçok neden vardır. Gerekli izinleri verdiğiniz halde ve konuda anlatılan çözümleri uyguladığınız halde hala hata alıyorsanız durumu sunucunuza bildirerek sonuca ulaşabilirsiniz.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba..
Ürün resimlerini adminden yükelerken bir süre sonra eğer esimlerinizi yükleme ekranında göremiyorsanız ve dosya izinlerinizi doğru yaptıysanız bunun sebepleri şunlardır..
1. resimlerinizde en az birindeTürkçe karekter kullanmışsınızdır..
2. Resimlerinizde en az birinde büyük harfle.JPG uzantısı kullanmışsınızdır
3. Resimlerinizde en az birinde hatalı resim uzantısı kullanmışsınızdır. (jepeg.pngi gibi)
4.Resim isimlerinizden en az birisini arasında boşluk bırakmışsınızdır yani bu şekilde ( kirmizi kitap.jpg) gibi halbuki bu (kirmizi_kitap.jpg( olmalıdır.
5. Resimlerinizden bir tanesi bozuk olarak yüklenmiştir.
6.Ftp den resim yükleyenler için çok büyük boyutta resim yüklemiş olabilirsiniz..

Kesin ve Kesin olarak söylüyorum ve kesinlikle diyorum ki yazma iznini doğru ve sunucuda anormal bir durum söz konusu değilse resimlerin görünmeme sebebi yukarda yazdıgım 6 maddeden birisidir ... selametle...

hsendogan

OpenCart-TR
ürün eklerken resim ekleyemiyorum. klasör izinlerinide kontrol ettim. Ama Resimin üzerine tıkladığımda resim yükleme penceresi hiç açılmıyor bende 1.5.1 sürümünü kullanıyorum