Resim Yükleme Hatası ve Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
RE: 1.4.0 kurulumdan sonra hata

ckilinc' Alıntı:
çözdüm arkadaşlar sorunu
hatada belirtildiği gibi /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/image/cache/data dizinine yazma izni olmadığı için bu hata çıkıyor bu dizinin chmodunu 777 yapmaya çalıştığımda olmadı bende hostumda bu dizini sildim yeniden data isimli bir dizin oluşturdum ve chmod ayarlarını 777 yaptım sorun çözüldü ilgilenenlere duyrulur

yaptım ama yine

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/home/cemal/public_html/image/cache/no_image-100x100.jpg' for writing: Permission denied in /home/cemal/public_html/system/library/image.php on line 43
Warning: fopen(/home/cemal/public_html/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/cemal/public_html/system/library/log.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/cemal/public_html/system/library/log.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/cemal/public_html/system/library/log.php on line 16

hatası alıyorum ne yapmam gerekir...

energyvodka

OpenCart-TR
RE: Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg] ve Resim Yükleme Hatası

İzinlerin hepsi tamam fakat hala aşağıdaki hatayı alıyorum yardımcı olurmusunuz?

Undefined index: bits in /home/roaturk/public_html/shop/system/library/image.php on line 16

zoltrix2

OpenCart-TR

hay ALLAH RAZI OLSUN

sabahtan beri uğraşıyordum olmuyordum.
aynen arkadaşlar cache/data yı silin
cpanelden olmuyor.
tavsiyem front page
tekrar data oluşturup 777 yapın.

saygılar...

aktassa

OpenCart-TR

çok teşekkür ederim

th3abdo

OpenCart-TR
arkadaslar bu yaptiklarinizin hepsini en az 10 ar defa yaptim olmuyor! olmuyor! sistemin tamamini silip tekrar denedim gene olmuyor resimleri dosya yoneticisinde goremiyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bunu yaptınız mı?

ugler' Alıntı:
ckilinc' Alıntı:
çözdüm arkadaşlar sorunu
hatada belirtildiği gibi /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/image/cache/data dizinine yazma izni olmadığı için bu hata çıkıyor bu dizinin chmodunu 777 yapmaya çalıştığımda olmadı bende hostumda bu dizini sildim yeniden data isimli bir dizin oluşturdum ve chmod ayarlarını 777 yaptım sorun çözüldü ilgilenenlere duyrulur

Aynen söylediklerini yaptım oldu. yani cache/data dizininin iznini 777 yaptım olmadı daha sonra datayı sildim ve yeni data dizini oluşturup iznini 777 yaptım oldu teşekkür ederim arkadaşım. Sayende düzgün bir şekilde çalıştı.

Yaptınız ama yine olmuyorsa izinler ile ilgili sunucunuza danışınız.

th3abdo

OpenCart-TR
bu soylediklerinizi yaptim ana forumdada 777 ve 755 yaparak deneyin yazmis onuda denedim sildim tekara yukledim degistirdim yok yok... filemanager.php de bi duzenleme bunu cozebilir belki ama bilemiyorum, bu surekli olursa opencart i kullanamicam lutfen yardim edin...

arkadaslar bisey daha sormak istiyorum urun resimlerini degistirmenin baska bir yolu varmi db den falan urunu ekeledikten sonra duzenleyemezmiyiz?

son bir soru sormak istiyorum gercekten kafayi cizmeye az kaldi 3 gundur bunula bogusuyorum araliksiz ve denemedigim hic birsey kalmadi, filemanager yerine kullana bilecegimiz entegre edebilecegimiz bi upload kodu varmi?

tesekkurler.

th3abdo

OpenCart-TR
ozur dilerim belki biraz fazla yukleniyorum ama gercekten bu sorunu halletmek icin ugrasiyorum

web sunucum godaddy.com

ayni sorunu yasayan varmi yada bunlara nasil ulasabilirim?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Yüklediğiniz resimlerin isimlerinde türkçe karakter olmaması lazım mümkünse rakamlarla adlandırın sorun yaşamazsınız.. Apache sunucu kullandığınız için türkçe karakter kullandığınızda sorunlar çıkıyor..

Klasör olarak yükleme modulu vardı forumda onu deneyebilirsin ama admin panelden düzenlemek yerine db den düzenlemek ne alaka onu anlamadım..

Eğer yine yapamazsanız ftp ve admin bilgilerinizi pm geçin bende kontrol edeyim..

th3abdo

OpenCart-TR
eyvallah birader cok sagol hemen deniyorum...

uye034

OpenCart-TR
Arkadaşlar bence bu olayın sunucu ile bir ilgisi yok. Yeni ürün ekliyordum resimler gayet iyi bir şekilde görünüyordu ve resim yükleyebiliyordum fakat ne oldu nasıl oldu anlamadım site bir anda hata vermeye başladı ve ürün eklerken ürün resimleri görünmüyor. Sunucuda bir problem olsaydı hata almadan bir kaç dakika öncesine kadar neden resimlerde problem yoktu?

Bu işi çözmeye çalışacağım arkadaşlar. Gerçekten kafa yedirici bir sorun!

Not: Söylenenleri defalarca yapmama rağmen sorun hala devam ediyor. Çözen arkadaşlar varsa nasıl çözdüklerini yazsınlar. Ayrıca bu hatayı alan arkadaşlar sistemi kurduktan sonra mı aldı yoksa daha sonra mı? Ona göre çözüm üretmeye çalışalım.

Aldığım hatalar: Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/www/vhosts/site.com/httpdocs/image/cache/data/apple_cinema_30-38x38.jpg' for writing in /var/www/vhosts/ssite.com/httpdocs/system/library/image.php on line 43

image.php 43. Satır: imagejpeg($this->image, $file, $quality);

Sürüm: 1.4.8

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu sorun sunucunuzun ile alakalıdır ve yazma izinleri ilgilidir. Çözümü üst mesajlarda anlatıldığı gibidir. Bu hata ile karşılaşılan bir çok sunucuda bu şekilde çözülmüştür. Anlatılanlar size yardımcı olmuyorsa bu konu ile ilgili sunucunuza başvurunuz.

uye034

OpenCart-TR
Problemin sunucu ile pek alakası yok. Tek sorun /image/cache/data/ klasörü. Bakın arkadaşlar burada yanılgıya düşmeyin dizin yolunu iyi okuyun /image/data/ değil! /image/cache/data/ klasörü olacak. Önce izin ayarlarını 777 yapın eğer değişen bir şey yok ise içindeki resimlerin tümünü silin öyle deneyin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
uye034' Alıntı:
Problemin sunucu ile pek alakası yok. Tek sorun /image/cache/data/ klasörü. Bakın arkadaşlar burada yanılgıya düşmeyin dizin yolunu iyi okuyun /image/data/ değil! /image/cache/data/ klasörü olacak. Önce izin ayarlarını 777 yapın eğer değişen bir şey yok ise içindeki resimlerin tümünü silin öyle deneyin.

Konuyu daha okumamışsınız bile ama siz sunucu ile alakalı değil diyorsunuz. Bu sizin yazdığınız üst mesajlarda defalarca yazılıdı ve sunucunuz ile alakalıdır. Sebebi altadaki alıntıda yazmaktadır.

eka7a' Alıntı:
teknoart' Alıntı:
siteden indirilen full kurulum paketinin içerisinde
cache/data klasörü yok sorun ondan kaynaklanıyor bilginiz olsun.

Siteyi tarayıcadan çağırıldığında cache/data klasörü otomatik yazılım tarafından oluşturuluyor. Oluşturulan bu klasöre sizin sunucu paneli kullanıcı adınızın izin değiştirme, yazma gibi yetkisi yoksa bu çeşit hatalar oluşabiliyor. Genelde plesk panel kullananların başına geliyor bu sorun.

Çözümü de üst mesajlarda da belirtilmiştir.

uye034

OpenCart-TR
Tamam eka7a teşekkürler :) Ayrıca böyle bir hizmet verdiğiniz için tüm ekibinize teşekkürler.

sinan

OpenCart-TR
Ben plesk kullanıyorum kurulumda da sorun yaşadım mesela.ftp ile (filezilla kullanıyorum) dosya izinini 777 yaptım hata veriyordu yani olmuyordu.ancak plesk e girerek
30rl6vc.jpg
buradan kilit işaretine oradan da IIs User full control u tıklayarak ok leyin.pleskte çözüm bu şekilde.

ByRaMCo

OpenCart-TR
Resim Upload Sorunu.

Biliyorum bir çok konu açılmış hep CHMOD ayarından bahsedilmiş ftp den cache/data klasörünü silin denmiş silinmiyorsa panelden silin denmiş ama ben hepsini denedim CHMOD'lar tamam data klasörünü sildim yeniden ekledim diğer klasörlerde dahil CHMOD'larda sorun yok resim uzantıları büyük değil ama halâ Başarılı : Dosyanız yüklendi. yazıyor hiç bir resim çıkmıyor ne yapmalıyım yarın son çözüm olarak hostcuları arayacağım izinler hakkında halâ sorunum çözülmezse ne yapabilirim sizce ?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Resim Upload Sorunu.

Aynı konuyu farklı farklı konular altında sormak sorununuza çözüm getirmez.. Konu çöplüğüne döner bu şekilde forumumuz.. Dosya izinlerinizi değiştirdikten sonra tekrar kontrol edin.. Değişiyormuş gibi gözüküp değişmeyebilir ve bu sunucunuz ile alakalıdır..

ByRaMCo

OpenCart-TR
Konu için özür diliyorum öncelikle, ya Resim sekmesine tıklıyorum yükle diyorum Resmi yüklüyorum Başarılı : Dosyanız yüklendi. diyor ama resim falan yok ortada acaba ben yanlış mı yüklüyorum ?