OpenCart 1.4.x den OpenCart 1.5.0 e Güncellemek

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1.5.0 sürümüne güncelleme konusu alttaki sayfaya taşınmıştır.
http://www.opencart-tr.com/opencart-guncelleme.html/3

Konuyla ilgili sorularınızı bu konu altından sormaya devam edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1.4.x-to-1.5.x-upgrade.NO-OPT-v2.zip
    13.2 KB · Görüntüleme: 740

baki60

OpenCart-TR
RE: OpenCart1.4.x den OpenCart 1.5.x e Güncellemek

OpenCart 1.x Upgrade Script (BETA)
Kod:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/onderev1/public_html/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php on line 77

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/onderev1/public_html/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php on line 77

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/onderev1/public_html/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php on line 74

The following errors occured:

Could not execute this query: DELETE FROM extension WHERE `type` = 'module' AND `key` = 'currency'; Unknown column 'key' in 'where clause'

Could not execute this query: ALTER TABLE coupon_description DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin; Table 'onderev1_yigit.coupon_description' doesn't exist

Could not execute this query: ALTER TABLE product_option_description DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin; Table 'onderev1_yigit.product_option_description' doesn't exist

Could not execute this query: ALTER TABLE product_option_value_description DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_bin; Table 'onderev1_yigit.product_option_value_description' doesn't exist

Could not execute this query: DELETE FROM `extension` WHERE `type` = 'module' AND `key` = 'latest'; Unknown column 'key' in 'where clause'

Could not execute this query: INSERT INTO `extension` (`extension_id`, `type`, `key`) VALUES (NULL, 'module', 'latest') ON DUPLICATE KEY UPDATE extension_id=extension_id; Unknown column 'key' in 'field list'

Could not execute this query: ALTER TABLE `category_description` CHANGE `meta_keywords` `meta_keyword` varchar(255) NOT NULL COLLATE utf8_bin; Duplicate column name 'meta_keyword'

Could not execute this query: ALTER TABLE `extension` CHANGE `key` `code` varchar(32) NOT NULL COLLATE utf8_bin; Unknown column 'key' in 'extension'

Could not execute this query: ALTER TABLE `order` CHANGE `invoice_id` `invoice_no` int(11) NOT NULL DEFAULT '0'; Duplicate column name 'invoice_no'

Could not execute this query: ALTER TABLE `order` CHANGE `currency` `currency_code` varchar(3) NOT NULL; Unknown column 'currency' in 'order'

Could not execute this query: ALTER TABLE `order` CHANGE `value` `currency_value` decimal(15,8) NOT NULL; Unknown column 'value' in 'order'

Could not execute this query: INSERT INTO `coupon_history` (coupon_id, order_id, customer_id, date_added) SELECT coupon_id, order_id, customer_id, date_added FROM `order`; Unknown column 'coupon_id' in 'field list'

Could not execute this query: ALTER TABLE `order` ADD `reward` int(8) NOT NULL DEFAULT 0 COMMENT '' AFTER total, ADD `affiliate_id` int(11) NOT NULL DEFAULT 0 COMMENT '' AFTER order_status_id, ADD `commission` decimal(15,4) NOT NULL COMMENT '' AFTER affiliate_id, MODIFY `invoice_prefix` varchar(10) NOT NULL COMMENT '' COLLATE utf8_bin, DROP `invoice_date`, DROP `coupon_id`, ALTER `date_modified` DROP DEFAULT, ALTER `date_added` DROP DEFAULT; Can't DROP 'coupon_id'; check that column/key exists

Could not execute this query: ALTER TABLE `product` ADD `upc` varchar(12) NOT NULL COLLATE utf8_bin AFTER sku, ADD `points` int(8) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER price, DROP `maximum`, DROP `cost`; Duplicate column name 'upc'

Could not execute this query: ALTER TABLE `product_description` CHANGE `meta_keywords` `meta_keyword` varchar(255) NOT NULL COLLATE utf8_bin; Duplicate column name 'meta_keyword'

The above errors occurred because the script could not properly determine the existing state of those db elements. Your store may not need those changes. Please post any errors on the forums to ensure that they can be addressed in future versions!

BUHATAYI ALIYORUM ÜSTAT

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Döküman sayfasını dikkatli şekilde okursanız cevabınız mevcuttur.

tolga35

OpenCart-TR

güncellemeyi yaptım buraya kadar herşey normal
fakat panelden genel ayarlardan mağaza ayarlarını değiştirip kaydet dediğimde
Uyarı: Oluşan hatalar için lütfen formu dikkatli kontrol ediniz!
bu hatayı alıyorum
çözümü nedir sizce

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

tolga35' Alıntı:
güncellemeyi yaptım buraya kadar herşey normal
fakat panelden genel ayarlardan mağaza ayarlarını değiştirip kaydet dediğimde
Uyarı: Oluşan hatalar için lütfen formu dikkatli kontrol ediniz!
bu hatayı alıyorum
çözümü nedir sizce

formu düzgünce doldurmamışsınız eksik veya fazla veya hatalı yer doldurmuşsunuz demektir.. Yani örnek olarak telefon numarası gireceğiniz yere siz sadece numerik karakter girmeniz gerekiyor bu bölüme alfabetik karakter girdiğinizde hata verir..

Kayıt et dedikten sonra dediğiniz hatayı verdiğinde nerde hata yaptığınızı ilgili bölümün altında veya üstünde vermesi lazım tekrar inceleyiniz..

Ademix

OpenCart-TR

adres satırın adresi yazıp onayladığımda aşağıdakı hata msajını alıyorum nedendir ?

http://www.xxxxxxxx.com/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

mesajı alıyorum neden acaba ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Güncelleme betiği v2 yayınlanmıştır. 1.5.0.x den 1.5.1 geçiş içinde kullanabilirsiniz.

Ademix' Alıntı:
adres satırın adresi yazıp onayladığımda aşağıdakı hata msajını alıyorum nedendir ?

http://www.xxxxxxxx.com/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

mesajı alıyorum neden acaba ?

htaccess dosyanızdaki hatalı kod ya da sunucunuzdan kaynaklı bir durum olma olasığı var.

arkadaşlar 1.5.0.5 kullanıyorum 1.5.1 çıkmış güncellemeyi nasıl yapacağız üstüne mi yazdıracağız dosyaları acaba bilen varsa analatabilirmi

1.5.1 dosyalarını yükledikten sonra ilk mesajdaki güncelleme betiğini çalıştırın yani wiki döküman sayfasındaki 9. adımdan sonrası

hikko

OpenCart-TR

adminim sitemde yaklaşık 3000 ürün var ve elle girdim o yüzden temkinliyim ve tekrar sorayım dosyaları hosta atıyorum 1.5.1 ve güncelleme betiğini çalıştırıyorum ve 9. adımdan sonrasını yapıyorum yani 1-2-3 vb gibi admlar yok değilmi yoksa hepsini yapacakmıyız

ebadem

OpenCart-TR

wikide güncelleme betiğini indirin deniyor ama boş forum sayfası çıkıyor. Betiği nerden indirebiliriz.
Tüm denilenleri yaptım fakat güncellemeye geçtiğimde şu hatayı alıyorum

Error: Unknown column 'store_id' in 'where clause'
Error No: 1054
SELECT * FROM setting WHERE store_id = '0' OR store_id = '0' ORDER BY store_id ASC

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

hikko' Alıntı:
adminim sitemde yaklaşık 3000 ürün var ve elle girdim o yüzden temkinliyim ve tekrar sorayım dosyaları hosta atıyorum 1.5.1 ve güncelleme betiğini çalıştırıyorum ve 9. adımdan sonrasını yapıyorum yani 1-2-3 vb gibi admlar yok değilmi yoksa hepsini yapacakmıyız

3. 9. ve sonrası yapacaksın.

ebadem' Alıntı:
wikide güncelleme betiğini indirin deniyor ama boş forum sayfası çıkıyor. Betiği nerden indirebiliriz.
Tüm denilenleri yaptım fakat güncellemeye geçtiğimde şu hatayı alıyorum

Error: Unknown column 'store_id' in 'where clause'
SELECT * FROM setting WHERE store_id = '0' OR store_id = '0' ORDER BY store_id ASC

Hata hakkında bir bilgim yok

osmansan

OpenCart-TR
RE: OpenCart 1.4.x den OpenCart 1.5.x e Güncellemek

sitemde çok sayıda üye ve ürün var versiyon yüksetmek istiyorum, yakın zamanda bunun daha sorunsuz ve basit yolu olacak mıdır?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Şuan ki güncelleme betiğinden farklı bir güncelleme betiği çıkacağını sanmıyorum.

djalper

OpenCart-TR

osmansan' Alıntı:
sitemde çok sayıda üye ve ürün var versiyon yüksetmek istiyorum, yakın zamanda bunun daha sorunsuz ve basit yolu olacak mıdır?

evet bende bu soruyu merak ediyorum? :)

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
LINE 147: [2] mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
LINE 147: [2] mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
SUCCESS!!! Click here to goto your store
OpenCart.com

son sayfada bu geldi ve sayfa indexsindede

Notice: Use of undefined constant HTTP_SERVER - assumed 'HTTP_SERVER' in /home/bsaglik/domains/xn--bitkiselsalk-myb7w.com/public_html/index.php on line 62

Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/bsaglik/domains/xn--bitkiselsalk-myb7w.com/public_html/index.php on line 63
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/bsaglik/domains/xn--bitkiselsalk-myb7w.com/public_html/index.php:62) in /home/bsaglik/domains/xn--bitkiselsalk-myb7w.com/public_html/system/library/session.php on line 11Notice: Use of undefined constant HTTP_IMAGE - assumed 'HTTP_IMAGE' in /home/bsaglik/domains/xn--bitkiselsalk-myb7w.com/public_html/catalog/controller/common/header.php on line 26

bu hata ile karşılaştım :S

aydd22

OpenCart-TR
KURULUM YAPARKEN

SUCCESS!!! Click here to goto your store
OpenCart.com
BÖLE VERDİ ANASAYFADA ÇIKAN HATA VAR

Fatal error: Call to a member function link() on a non-object in /home/ukala/public_html/arsi/catalog/controller/error/not_found.php on line 12

bu hatayı alıyorum anasayfada sadece bu yazıyor hiç birşey görünmüyor güncelleme yaptık uçtu ::)

sql dosyasını phpmyadminden yollamadım . normal kurar gibi adres çubuğundan kurdum o kadar . eksik olan nedir?

yükleme yapınca succesfull yazdı hata vermedi ama anasayfa açılmadı S:

öz ak kardeş bende aynı hatayı almıştım nasıl olduysa hata düzeldi yaptığım işlemler ise şöle dosyaları tekrar upload ettim config lerdeki ayarları değiştirmiştim önceden upload ederken bir kurulum daha yaptım url ismini girerek . sonra en sonda iki tane dosya değişik dedi değiştirimmi dedi değiştir dedim çalıştı geldi ekran :D

f3rh4t

OpenCart-TR
üstteki sorun bendede var ne yapabilrim

mrcoolx

OpenCart-TR
merhaba
bütün yazıyı okuyup uyguladım güncelleme kısmında hiçbir sorun yok. Modüller'in ayarlarını yapmadığım için anasayfam düzensiz çıkıyor. Modül ayarlarını yapıp kaydet dediğimde ise aşağıdaki hatayla karşılaşıyorum.

Kod:
Notice: Undefined index: serialized in /home/domain.com.tr/httpdocs/admin/index.php on line 42
Error: Unknown column 'serialized' in 'field list'
INSERT INTO setting SET store_id = '0', `group` = 'latest', `key` = 'latest_module', `value` = 'a:1:{i:0;a:7:{s:5:\"limit\";s:1:\"5\";s:11:\"image_width\";s:2:\"80\";s:12:\"image_height\";s:2:\"80\";s:9:\"layout_id\";s:1:\"1\";s:8:\"position\";s:11:\"content_top\";s:6:\"status\";s:1:\"1\";s:10:\"sort_order\";s:1:\"1\";}}', serialized = '1'

sitenin tüm sayfalarının üstünde şöyle bir hata veriyor.

Kod:
Notice: Undefined index: serialized in /home/domain.com.tr/httpdocs/index.php on line 58
Notice: Undefined index: serialized in /home/yesiliksir.com.tr/httpdocs/admin/index.php on line 42[/php]

alisbilgisayar

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Güncelleme adımlarını dökümanlar sayfasını ziyaret ediniz.

Merhabalar Dedikleriniz Harfiyen Yaptım Yanlız Sitemde 4000 Yakın Ürün Var İşlemleri Yaptıktan Sonra Site Kapanıyor Yani Hiç Açılmıyor Sizce Bunun Nedeni Nedir ?