OpenCart 1.4.x den OpenCart 1.5.0 e Güncellemek

Ademix

OpenCart-TR
adresı yazıdıgımda bu mesajın yer aldıgı sayfayla karşılaşıyorum.

OpenCart 1.x Upgrade Script (BETA)
LINE 147: [2] mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given
LINE 147: [2] mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given
SUCCESS!!! Click here to goto your store

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
arkadaşlar size bi önerim var ÖNEMLİ Güncellemeyi yaptıktan sonra bazı yerlerde türkçe karakter eksikleri ingilizce kelimelerle karşılaşacaksınız.Sebebi ise 1.5.0 sürümünün içerisinde türkçe dil dosyalarının olmaması dosyalar bölümünde 1.5.0 türkçe dil dosyalarını bulup yükleyin tamamdır....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
http://code.google.com/p/opencart-tr/downloads/list adresindeki tam sürümlerin hepsinde Türkçe dil dosyaları mevcuttur.

Loopus066

OpenCart-TR
güncelleme yapıldıktan sonra sizin için seçtiklerimiz modülü aktif değil nasıl tekrar aktif yapabiliriz

emrcan

OpenCart-TR
LINE 147: [2] mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
LINE 147: [2] mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
OpenCart.com

sürekli bu hatayı alıyorum. Nerede yanlış yapıyorum acaba?

dedikodu

OpenCart-TR
günncellemeyi yaptıktan sonra sistem genel ayarları yaptıktan sonra kaydet dediğimde error warning hatası alıyorum deşiklikleri kaydetmiyor sorun için yardımcı olabilirmisiniz ?

emrcan

OpenCart-TR
emrcan' Alıntı:
OpenCart.com

yardımcı olacak yok mu?

nuclear

OpenCart-TR
emrcan' Alıntı:
OpenCart.com

Bende aynı hatayı alıyorum.

Tüm işlemleri yaptım ama site açılınca şu hata çıkıyor.

Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/xxx/public_html/store_new/index.php on line 67
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/gamekeys/public_html/store_new/index.php:67) in /home/xxx/public_html/store_new/system/library/session.php on line 11

Birde kontrol panelinden ayar değiştiremiyorum. oda şöyle hata veriyor.

Uyarı: Oluşan hatalar için lütfen formu dikkatli kontrol ediniz!

Site bakım modunda kaldı. Çıkartamıyorum bakım modundan kaydetmiyor değişikliği.

mdkosman

OpenCart-TR
RE:1.4.x den OpenCart 1.5.0 e Güncellemek

Güncelleme yaptım ancak hatalarla karşılaştım.

Ürünler sayfasında ürünü düzenle dediğimde (eski ürünler) gelen ekranda ürün özellikleri vs. sekmelerine tıkladığımda Logoff oluyorum.
Üzgünüz oturumunuz zamanaşımına uğradı diyor. Eski ürünleri düzenleme yapamıyorum? NEDEN? ve çözümü nedir

Ayrıca bir diğer sormak istediğim, Sitemi geri 1,4,9,x sürümüne, yani eski haline döndürebilirmiyim.? [/size]
Şimdiden
Tesekkurler

Tanimsiz

OpenCart-TR
Merhaba,
Guncelleme ıslemını yaparsam onceden ekledıgım modullerı ve modıfıkasyonları kaybeder mıyım?= Uyumlulukları gerceklesır mı?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
mdkosman' Alıntı:
Güncelleme yaptım ancak hatalarla karşılaştım.

Ürünler sayfasında ürünü düzenle dediğimde (eski ürünler) gelen ekranda ürün özellikleri vs. sekmelerine tıkladığımda Logoff oluyorum.
Üzgünüz oturumunuz zamanaşımına uğradı diyor. Eski ürünleri düzenleme yapamıyorum? NEDEN? ve çözümü nedir

Ayrıca bir diğer sormak istediğim, Sitemi geri 1,4,9,x sürümüne, yani eski haline döndürebilirmiyim.? [/size]
Şimdiden
Tesekkurler

Tarayıcı çerezlerinden kaynaklanmaktadır. Tarayıcınızın ön belleğini temizleyiniz.

Tanimsiz' Alıntı:
Merhaba,
Guncelleme ıslemını yaparsam onceden ekledıgım modullerı ve modıfıkasyonları kaybeder mıyım?= Uyumlulukları gerceklesır mı?

Evet sonradan eklediğiniz değişiklikler gidecek maalesef. Kullandığınız modüllerin yeni sürüm ile uyumlu versiyonları varsa onları indirip kullanmanız gerekmektedir. Bu dezavantajın yanında getirdiği bir çok yenilik mevcuttur. Tabi ki geçip geçmemek sizin tercihinize kalmıştır.

handsome83

OpenCart-TR
merhaba daha yeniyim bu konudan siteden 5.1 güncelleme yapıcaktım hata kodu verdi ben daha önce www klasörümü komple yedek almıştım yeniden geri yükledim ama
Notice: Error: Unknown column 'store_id' in 'where clause'
Error No: 1054
SELECT * FROM setting WHERE store_id = '0' OR store_id = '0' ORDER BY store_id ASC in /home/goldnetc/public_html/system/database/mysql.php on line 49
böyle bir hata verdi yardımlarınızı bekliyorum

dgdizayn

OpenCart-TR
handsome83' Alıntı:
merhaba daha yeniyim bu konudan siteden 5.1 güncelleme yapıcaktım hata kodu verdi ben daha önce www klasörümü komple yedek almıştım yeniden geri yükledim ama
Notice: Error: Unknown column 'store_id' in 'where clause'
SELECT * FROM setting WHERE store_id = '0' OR store_id = '0' ORDER BY store_id ASC in /home/goldnetc/public_html/system/database/mysql.php on line 49
böyle bir hata verdi yardımlarınızı bekliyorum

Config dosyalarını sıfırla o yuzden bu hatayı alıyorsun

kerim675

OpenCart-TR
Merhaba, ben Versiyon 1.4.9.1 den 1.5'e güncelledim fakat; bazı hatalar alıyorum lütfen yardımcı olunuz.

Hata:
Notice: Use of undefined constant HTTPS_SERVER - assumed 'HTTPS_SERVER' in /home/ozumbilg/public_html/index.php on line 63
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ozumbilg/public_html/index.php:63) in /home/ozumbilg/public_html/system/library/session.php on line 11​

Site: www.ozumbilgisayar.com

K@TiP

OpenCart-TR
1.4.9.2 olan opencart sürümümü en son sürüme güncellemek için önce 1.5 e sonrada 1.5.1.x diye son sürüme güncellemeye çalışıyorum,
ancak tüm adımları doğru uyguladığım halde,
10.Adımda Hatayla Karşılaşıyorum. Neydi 10. adım ;

10.Yükleme bittikten sonra 'http://www.siteadresiniz.xxx/install/upgrade-14x-to-15x.no-opt.php' adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak çağırınız.

Gittiğim adreste aşağıdaki hata mesajını alıyorum;

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/xxxxxx/public_html/config.php on line 4

kontrol ettim, sizin verdiğiniz kodu kendi siteme göre düzenleyerek kaydettiğim config.php dosyasında hiçbir sorun yada yanlışlık bulamadım.

sizce bu hatayı niye alıyorum ben?

emperoriskender

OpenCart-TR
merhabalar
1.4.9.5 ten 1.5.1.3 e güncelleme yaptım, ürün ayrıntılarına bakmak isteyince; aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımcı olacak biri varmı acaba ?

Notice: Error: Unknown column 'sort_order' in 'order clause'
SELECT * FROM product_image WHERE product_id = '77' ORDER BY sort_order ASC in /home/domainim/public_html/site/system/database/mysql.php on line 49

arkadaşlar belki birinin işine yarar...

Notice: Error: Unknown column 'sort_order' in 'order clause'
SELECT * FROM product_image WHERE product_id = '77' ORDER BY sort_order ASC in /home/domainim/public_html/site/system/database/mysql.php on line 49

hatasını aldıysanız;

güncelleme işlemindeki 12 adımı düzgün yapmamışsınız demektir.

12. ADIM : OPENCART 1.5.1.3 VE SONRAKİ SÜRÜMLERLE BİRLİKTE GELEN GÜNCELLEME BETİĞİNİ AŞAĞIDAKİ ADRESİ ZİYARET EDEREK ÇALIŞTIRIN:
http://mysite.com/install/index.php

12. adımı tekrar uygulayın sorununuz çözülecektir.