Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
1.5.1.3.1 kullanıyorum. Export lamada problem yok. Fakat excel de aştığımda " İçinde okunmayan içerik bulundu " diyor sonrada saçma sapan tablolar çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ?

zeprenax

OpenCart-TR
Export/import ile Resimler de aktarabilirmiyiz

pusat

OpenCart-TR
Teşekkürler beyler 1.5.1.3 de kurdum sorunsuz çalışıyor allah razı olsun ya büyük dertten kurtardınız beni eyvallah

yonetim' Alıntı:
Kurmak isteyen arkadaşlar bu değişiklikleri de yapınız.
admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');

SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export');

admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');
SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['export'] = $this->url->link('tool/export', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');

admin/language/english/common/header.php
BUL
Kod:
$_['text_backup'] = 'Backup / Restore';
SONRASINA EKLE
Kod:
$_['text_export'] = 'Export / Import';

admin/view/template/common/header.tpl
BUL
Kod:
<li><a href="<?php echo $backup; ?>"><?php echo $text_backup; ?></a></li>
SONRASINA EKLE
Kod:
<li><a href="<?php echo $export; ?>"><?php echo $text_export; ?></a></li>

Localhosta denedim sorunsuz dışarı ve içeri aktarıldı.
Örnek dosya

Fatal error: Maximum execution time of 180 seconds exceeded in /system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/String.php on line 559
Fatal Error: Maximum execution time of 180 seconds exceeded in /system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/String.php on line 559

böyle bir hata alıyorum nede olabilir acaba yardım edermisin

Ayazcool

OpenCart-TR
" Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats! "

hata veriyor formatı içeri aktaramadığını söylüyor bende xls formatını da ekledim genel ayarlardan yine aynı sıkıntıyı verdi

dervis

OpenCart-TR
takıldığım bir konu var export dediğimde kaydedilen excell dosyası boş boyutuda 0 bayt. bu sorunu nasıl çözebiliriz?
aynı şekilde import dediimde ise Notice: Trying to get property of non-object in //system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Reader/Excel2007.php on line 177Fatal Error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in //admin/model/tool/export.php on line 1581 bu hatayı alıyorum.

harsh

OpenCart-TR
ustadlar bir video cekip koyarsanız çok makbule geçer.
gerekli dosyaları attım değişilikleri yaptım ama sonrası yok.!

tarlak

OpenCart-TR
harsh' Alıntı:
ustadlar bir video cekip koyarsanız çok makbule geçer.
gerekli dosyaları attım değişilikleri yaptım ama sonrası yok.!

aynen. herşeyi birkaç kez dikkatli bir şekilde kontrol edip uyguladım. ama admin panelde böyle bir ilave modül vs birşey oluşmadı. donup kaldım şuanda.

z3ys3ha

OpenCart-TR
bende kurdum sorunsuz calisiyor :) benim Sitede Türkce, Ingilizce ve Almanca dil secenekleri var. Simdi ben Ingilizce ve Almanca icin Import / Export nasil kullana bilirim simdiye kadar tek Türkce icin Ürünlerimi yükleye bildim. Yardim ederseniz cook sevinirim :)

musta_chill

OpenCart-TR
Bende kurdum iyi çalışıyor lakin raporlar bölümü değişti,
hem ingilizce oldu hemde erişim izni yok diyor ki bütün izinler de açık.

**
Bu arada Version 1.5.1.3.1.

z3ys3ha

OpenCart-TR
musta_chill' Alıntı:

**

Ben Dosyalari yeniden yükledim simdi ayni bu hatayi aliyorum. Bu problem neyden kaynakli? Acil yardim edin lütfen!

z3ys3ha' Alıntı:
musta_chill' Alıntı:

**

Ben Dosyalari yeniden yükledim simdi ayni bu hatayi aliyorum. Bu problem neyden kaynakli? Acil yardim edin lütfen!

aranizda bize yardim edecek kimse yok mu ?? :(:(:(

ayvandur

OpenCart-TR
zapatya' Alıntı:
admin yçneticiden gidip sistem yerelleştirme kullanıcılar dan gerekliiz,inleri vermelisin
buradan yapıldığı zaten açık bir şekilde o uyarıdada yazıyor.oradan nasıl yapılıyor.bütün izinler var güzüküyor bende ama aynı uyarıyı veriyor ? ftp deki dosyalarında yazma izni var.

independent46

OpenCart-TR
Bayisi olduğum firmanın xml dosyasını exele aktardım fakat resim yolu url link haliyle ve dosya yolu olmadığı için ürün resimleri çıkmıyor sayfada. Bunu nasıl çözebilirim?
versiyonum 1.5.1.3.1

signon

OpenCart-TR
Merhaba independent46,

Opencart'ta pratik bir yolu var mıdır bilmiyorum ama sana en azından yol gösterecek bir öneride bulunabilirim. Resim klasörünün yeri belli ve sabit. Bahsetmiş olduğun Excel sheet üzerinde bir sütun tüm ürünlerin yanına bunu ekle. Örnek : /images

Bir şekilde resim dosyalarının isim listesini aldığını varsayıyorum. Yeni eklemiş olduğun (/images) sütunun hemen sağ tarafındaki sütuna bu dosya isimlerini aktar. Sonra üçüncü bir sütunda Excel'in "BİRLEŞTİR" komutu ile birinci ve ikinci sütunları birleştir. Resimlerin dosya yolunu hazırlamış olursun.

Şöyle bir problemle karşılaşabilirsin: "Dosya isimlerinin sütunda ilgili ürünün yanına geldiğinden nasıl emin olacağım?". Bu aşamada resim dosyalarının isimlerini "Ürün Kodu" yapmayı kendine alışkanlık edinirsen ömür boyu kafan rahat olur =). Bir ürün için birden fazla resim dosyan var ise sonlarına 01,02,03 gibi ekleme yapabilirsin.

saygılarımla,
signon

rehaha90

OpenCart-TR
bahtiyaralaman' Alıntı:
1.5.1.3.1 kullanıyorum. Export lamada problem yok. Fakat excel de aştığımda " İçinde okunmayan içerik bulundu " diyor sonrada saçma sapan tablolar çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ?
arkadaşlar merhaba export ediyorum fakat excel açılırken tam olarak şu hatayı veriyor ve saçma sapan yazılar tablo tagları geliyor.-Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilendenfarklı bir biçimde.Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın.Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?- diyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mirac üstadım teşekkür ederim dedikleriniz yaptım ve oldu

export yaparken açılan dosya yabancı karakterler çıkıyorsa alttaki kodu silin geçer

admin/controller/tool/export.php

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

independent46

OpenCart-TR
signon' Alıntı:
Merhaba independent46,

Opencart'ta pratik bir yolu var mıdır bilmiyorum ama sana en azından yol gösterecek bir öneride bulunabilirim. Resim klasörünün yeri belli ve sabit. Bahsetmiş olduğun Excel sheet üzerinde bir sütun tüm ürünlerin yanına bunu ekle. Örnek : /images

Bir şekilde resim dosyalarının isim listesini aldığını varsayıyorum. Yeni eklemiş olduğun (/images) sütunun hemen sağ tarafındaki sütuna bu dosya isimlerini aktar. Sonra üçüncü bir sütunda Excel'in "BİRLEŞTİR" komutu ile birinci ve ikinci sütunları birleştir. Resimlerin dosya yolunu hazırlamış olursun.

Şöyle bir problemle karşılaşabilirsin: "Dosya isimlerinin sütunda ilgili ürünün yanına geldiğinden nasıl emin olacağım?". Bu aşamada resim dosyalarının isimlerini "Ürün Kodu" yapmayı kendine alışkanlık edinirsen ömür boyu kafan rahat olur =). Bir ürün için birden fazla resim dosyan var ise sonlarına 01,02,03 gibi ekleme yapabilirsin.

saygılarımla,
signon

Merhaba.
Öncelikle teşekkür ederim fakat bu olay, resimleri direk başka bir serverdan çekmek ile alakalı.
yani normalde exeldeki resim hücresine sunucumuzda yüklü olan resimlerin dosya yolunu girmek yerine başka bir sunucuya ait resimleri çekmek için o resmin url ini girmek durumundayım.
Yani resimler kendi sunucumda yüklü değil.
Ve url girerek resimleri yükleyemiyorum yani diğer sunucudan resimleri çekmiyor url ile. :)
O yüzden sordum varmıdır bunun bir yolu yordamı diye?

kaymakam

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu modül Opencart 1.5.2.1 ile uyumlu mu? Deneyen var mı? Saygılar..

kymophobia

OpenCart-TR
1.5.2.1 ile uyumlu olan sürüm ektedir...

Ekli dosyalar

• opencart-1-5-2-x-export-import-6.zip
    857.3 KB · Görüntüleme: 82

turgay

OpenCart-TR
arkadaşlar saatlerdir uğraşıyorum ama 1.5.2.1 de excel sayfası boş geliyor. Şu problemi çözebilen kimse yok mu acaba ???

kymophobia arkadaşın üstte verdiği 1.5.2.1 için uygun modülü yükledim, yönetimin ilk sayfada verdiği tüm yönergeleri uyguladım ve admin/controller/tool içerisinden aşağıdaki kodu da görüldüğü şekilde düzelttim.

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
/*set_time_limit( 1800 );*/

ama olmuyor olmuyor olmuyor ! Yani gerçekten müteşekkir olacağım birisi yardım edebilirse...

burhan1985

OpenCart-TR
baran1979' Alıntı:
Deliricem, tüm server ayarlarını da yaptığımız sanıyorum. 1000 ürünü yükleyebiliyorum. Ancak 1000 üzeri ürünü yükleyemiyorum; ( toplam dosya boyutu 6,4 Mb)

- Tüm yüklemeleri overwrite yapıyor. Yardım edebilecek olan var mı ? Gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan başkaları da var.

Problemimi local server aracılığı ile çözdüm. Çünkü servis sağlayıcım max memory limiti bir dereceye kadar arttırdı daha fazlasını arrtırmadı. Burdaki export/import toolu bilmiyorum ancak sanırsam benim opencarttan indirdiğimle aynı. Eğer farklı bir kaç dil kullanıyorsanız, Her dili ayrı ayrı import etmeniz gerekecek. default dil hangisi ise o dildeki verileri yüklüyor.

Gerçekten işi çok kolaylaştıran bir modül..

Problemimi local server aracılığı ile çözdüm. Çünkü servis sağlayıcım max memory limiti bir dereceye kadar arttırdı daha fazlasını arrtırmadı. Burdaki export/import toolu bilmiyorum ancak sanırsam benim opencarttan indirdiğimle aynı. Eğer farklı bir kaç dil kullanıyorsanız, Her dili ayrı ayrı import etmeniz gerekecek. default dil hangisi ise o dildeki verileri yüklüyor.

Gerçekten işi çok kolaylaştıran bir modül..

Arkadaşlar bu modül benim gibi excel sayfasında 10,000-15,000 bin ürünü olanlar için ideal değil. Daha doğrusu hostinginizde ekstra memory gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Çünkü shared hosting kullanıyorsanız, memory_limit değerinin en az 512 MB ayarlanmış olması gerekiyor ki bu kadar fazla ürünü sorunsuz girebilesiniz. aksi halde siz ürünü import edersiniz hiçbirşey olmamış gibi davranır ve ürünlerin eklenmediğini görürsünüz. ayrıca bu modülü geliştiren yapımcı bunu zaten belirtmiş. Hosting sağlayıcıma bu değerin kaç olduğunu sordum en fazla 64MB olduğunu söyledi. Bu modülü yapan şahıs zaten aşağıdaki örnekte bunu belirtmiş;

For example, for a store that has 13,500 products and 300 categories:
örneğin, 13,500 ürün ve 300 kategorisi olan bir websiteniz varsa:

Excel dosya boyutu: 9 - 10MB a kadar
Export işlemi için gerekecek memory değeri : 13MB civarı
import işlemi için gerekecek memory değeri: 355MB civarı

Which works fine with the following PHP settings:
Bu modülün en sağlıklı çalışacağı PHP ayarları aşağıdaki gibidir:

memory_limit 512M
post_max_size 16M
upload_max_filesize 16M

Bunu yapabilmek için kısaca VPS sunucu gerekiyor onun da aylık masrafı 25 tl den başlıyor :) haftalık veya aylık yapacağımız bu ürün ekleme işlemi için VPS hostinge geçmek çok da mantıklı gözükmüyor. sonuçta min. aylık 25 tl'den başlıyor. Bu modül aslında excel dosyasını önce sunucunun RAM'ine gönderiyor ordan veritabanına atıyor. bu işlemi excel dosyasının tamamını birden RAM'e atmak yerine sırayla aktarabilecek bir modül yok mu acaba? Sonuçta bütün excel datasını ram'e birden aktararak yapmak yerine parça parça aktarabilen bir yöntem illaki vardır. Coderlar daha iyi bilir ben pek anlamıyorum web dilinden. daha önce mikrodenetleyicilerle çok uğraştığım için ordan biliyorum. zaten programlama dillerinde mantık genelde hep aynı.

musta_chill

OpenCart-TR
Arkadaşlar, bir kaç kişi de benim şimdi soracağım soruyu sormuş ve sorular askıda kalmış, çözebilen var ise aynı .xls dosyası ile birden fazla dilde ürün ismi girebilen varmı? Eğer bunu çözmüş birileri var ve formülü söylerse seviniriz.