Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

sekhil

OpenCart-TR
çok teşekkür ederim cevap için. (iyi bayramlar)

rehaha90' Alıntı:
bahtiyaralaman' Alıntı:
1.5.1.3.1 kullanıyorum. Export lamada problem yok. Fakat excel de aştığımda " İçinde okunmayan içerik bulundu " diyor sonrada saçma sapan tablolar çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ?
arkadaşlar merhaba export ediyorum fakat excel açılırken tam olarak şu hatayı veriyor ve saçma sapan yazılar tablo tagları geliyor.-Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilendenfarklı bir biçimde.Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın.Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?- diyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mirac üstadım teşekkür ederim dedikleriniz yaptım ve oldu

export yaparken açılan dosya yabancı karakterler çıkıyorsa alttaki kodu silin geçer

admin/controller/tool/export.php

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

barthobel

OpenCart-TR
soulofthesea' Alıntı:
Merhaba. Opencart 1.5.2.1 sürümünü kullanıyorum. Modülü yükledim, bütün ayarlarını defalarca kontrol ettim ancak, export yaptığımda boş excel sayfası ile karşılaşıyorum. Aldığım uyarı :

"Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilenden farklı bir biçimde. Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın. Dosyayı şimdi açmak ister misiniz? "

Opencartı kaldırıp tekrar kurdum, hiç bir değişiklik yapmadan export importu kurdum hala aynı hata ve boş excel sayfası. Hostingimle görüştüm herhangi bir kısıtlama olmadığını söylediler. Bu sorun neden kaynaklanıyor çözebilmiş değilim. Daha önce farklı sitelerimde sorunsuz kullanıyordum bu modülü.

Tam emin olmamakla beraber düşüncelerimi paylaşayım bi kere bende aynı sürümü kullanıyorum ben localde bu sorunla karşılaşmadım ancak opencart dosyayı export ederken 2003-2007 excel olarak atıyor dışarıya uzantı xlsx şeklinde ise 2007 üzeridir onu kontrol et birde export ettiginde excel ters tık özellikler de orda bi güvenlik uyarısı göreceksin bu dosya kaynağı vırt zırt diye ona izin ver

turgay' Alıntı:
arkadaşlar saatlerdir uğraşıyorum ama 1.5.2.1 de excel sayfası boş geliyor. Şu problemi çözebilen kimse yok mu acaba ???

kymophobia arkadaşın üstte verdiği 1.5.2.1 için uygun modülü yükledim, yönetimin ilk sayfada verdiği tüm yönergeleri uyguladım ve admin/controller/tool içerisinden aşağıdaki kodu da görüldüğü şekilde düzelttim.

/*set_time_limit( 1800 );*/

ama olmuyor olmuyor olmuyor ! Yani gerçekten müteşekkir olacağım birisi yardım edebilirse...

aynıs sorunla 2 gündür uğraşıyordum çözdüm olay tamamen kısıtlamalarla alakalı bir durumdur modulde sıkıntı yoktur verileri biz sadece dosya boyutu gibi düşünüyoruz mesela excel 7mb ne varki canım şeklinde ancak import ettigimiz veride içindeki bilgiler sql de bi dünya yeri etkiliyor bunun için uzun sürüyor ve time limit upload limit gibi bi dünya yere takılıyor çözüm: bütün izinleri vermek opencart kurdugunuzda orjinalde gelen hacces dosyasını okuyun hiç bir sorununuz kalmayacaktır gerekli bilgi orjinal hacces dosyasında yazıyor ben tam 65 000 adet ürünü alanlarıyla beraber yükledim şunuda üstüne basarak söyleyim ben localde hallettim.
ve admin/controller/tool benim // set appropriate memory and timeout limits

ini_set("memory_limit", "1024*1024*1024");
set_time_limit( -1 );

şeklindedir

arkadaşlar ürünleri import ettinkten sonra acaip yavaşladı hiç bir yere tıklanmıyor en erken 40-50 saniye bekliyor bir bilgisi olan varmıdır

ertug

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cafemasasandalye.com
Bende dedicated sunucu var sunudan ayarlattım sende baktır. bide 1.5.4 de kullanan varmı modülü export yaptırınca 0 bayt cıkış veriyor

afaruki

OpenCart-TR
windowstan linux taabana taşıdım hostingi import export çalışmıyor artık

daha doğrusu export 0 byte dosya veriyor ici bos

ozcanbatmaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ozcanbatmaz.com
Arkadaşlar

1.5.3.1 kurulu ve söylenen gibi yüklediğimde excel dosyasını alıyorum. Fakat içeriği aşağıdaki gibi çıkıyor. yardımcı olabilecek var mı ?

<b>Notice</b>: Error: Unknown column 'cg.name' in 'field list'<br />Error No: 1054<br />SELECT ps.*, cg.name FROM `product_special` ps LEFT JOIN `customer_group` cg ON cg.customer_group_id=ps.customer_group_id ORDER BY ps.product_id, cg.name in <b>/vhosts/markabelli.com/http/system/database/mysql.php</b> on line <b>49</b>

insubut

OpenCart-TR
ea430' Alıntı:
Modül Problemsiz Bir Şekilde Çalışmaktadır Arkadaşlar.
Problem yaşıyan Arkadaşlar Ekteki Dosyaları indirip Yüklesinler.
Eka7a Üstadımızın Söylemiş Olduğu Değişikleri Tarımca Yapılmıştır ve Tekrardan O işlemi yapmanıza gerek Yokdur.

Özet: Dosyaları İndirin ve opencartın kurulu olduğu alana atın ve çıkan uyarıda üzerine yazdırın seceneğini yaparak devam edebilirsiniz. ve dosyalar ftp yüklendikten sonra yönetim panelinden gereklik izinleri vermeniz yeterlidir.

Modül.
1.5.0
1.5.1
1.5.2
1.5.3
1.5.4
hepsinde tets edilmiştir ve calışmaktadır.
ayrıca değişiklik yapmış olduğum dosyalarda güncel sürüm olan 1.5.4'te aittir bu nedenle günül rahatlığıyla kullanın ve kendim şuan kuallanıyorum
Sevgilerle.

1.5.2 veriyonunu gorunce hemen yukledim ancak su an admin panelde oturum acamıyorum sebebi hakkında bılgı sahıbı arkadas paylasımda bulunursa sevınırım

turgay

OpenCart-TR
barthobel arkadaşım ben de aynı problemden müzdaribim ...tıkladığım yer açılmıyor ortalama 10-15 sn de açılıyor. sen çözebildin mi problemi...

arkadaşlar modulü kullananlardan var mı çözen bu problemi ? bir mysql
komutundan bahsediliyor ve başka bir konuda link verilmiş

http://code.google.com/p/opencart/source/detail?r=520

ama link kırık oldğundan çaresiz kala kaldık.

http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=37234&p=179518
bu linkte bu problemle alakalı birşeyler var ama mysql kodları ile alakalı olduğundan ve ben de bu konuda zayıf olduğumdan anlayabilmiş değilim. acaba anlayıp bana da anlatabilecek bir babayiğit var mı?

apo038a

OpenCart-TR
2012-10-14 11:47:22 - PHP Notice: Error: Table 'yuzukcut_opencart.product_tag' doesn't exist<br />Error No: 1146<br />SELECT p.product_id, pd.name, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories, p.sku, p.upc, p.location, p.quantity, p.model, m.name AS manufacturer, p.image AS image_name, p.shipping, p.price, p.points, p.date_added, p.date_modified, p.date_available, p.weight, wc.unit, p.length, p.width, p.height, p.status, p.tax_class_id, p.viewed, p.sort_order, pd.language_id, ua.keyword, pd.description, pd.meta_description, pd.meta_keyword, p.stock_status_id, mc.unit AS length_unit, p.subtract, p.minimum, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related, GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `product` p LEFT JOIN `product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id; in /home/yuzukcut/domains/yuzukcutekstil.com/public_html/system/database/mysql.php on line 49 hatası veriryor dosya inince içinde böyle yazıyor birde hata günlüklerinde yazıyor buna bir çözüm varmı

xmedia

OpenCart-TR
Merhaba export yapmaya çalışırken aşağıdaki hatayı almaktayım

Kod:
Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /home/comcom/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 76Notice: Error: Unknown column 'cg.name' in 'field list'
Error No: 1054
SELECT ps.*, cg.name FROM `product_special` ps LEFT JOIN `customer_group` cg ON cg.customer_group_id=ps.customer_group_id ORDER BY ps.product_id, cg.name in /home/comcom/public_html/system/database/mysql.php on line 49

bu sorunun cevabını buldum.
admin/controller/tool/export.php içerisinde
Kod:
			set_time_limit( 1800 );
bulun ve silin düzeliyor
Export sorununu çözdüm bu seferde import sorunu baş gösterdi
Kod:
Fatal Error: Class 'ZipArchive' not found in /home/comcom/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/File.php on line 53

yardımcı olabilirseniz sevinirim 1 kişi daha sormuş ve cevap alamamış.

samimi6060

OpenCart-TR
1.5.2.1 e kurdum ve birinci sayfadaki modifikasyonları ilgili dosylarda yaptım. Çok güzel çalışıyor. Emeğinize sağlık. Teşekkürler...[/align]

scarletbeard

OpenCart-TR
sitenin ftp bilgilerini versem yapabilecek olan varmidir 2 saatir ugrasiyorum işin içinden cıkamadim yada birinin video olarak anlatmasi mümkünmüdür bi yardimci olun lütfen.

bedavaglsn

OpenCart-TR
Arkadaşlar başka sitedeki ürünleri nasıl kendi siteme nasıl aktırırım ? Takılıp kaldım. Import Export Modlünü kurdum Sisteme fakat diğer siteden ürünleri nasıl çekicem opencarta uyumlu olarak.

Benim Arkdaşımız gibi import çalışmıyor. Export da boş dosya veriyor.

Arkadaşlar bu konuda yardım edebilecek kisme yok mu ? Bir kaç kişi aynı konudan muzdarip.

bedavaglsn

OpenCart-TR
Bu konu üzerinde yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

whayyy

OpenCart-TR
Merhabalar, herkeze iyi çalışmalar

internet sitemde v.1.5.1.3 versiyon kullanıyorum. modülü upload ettim. header gibi ayarlamaları yaptım. export yaptığımda excel sayfasında bir hata alıyorum. onunda ekran görüntüsünü sizlere yolluyorum. ne yapmam gerekir? iyi günler

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    112 KB · Görüntüleme: 41

soulofthesea

OpenCart-TR
merhaba. bütün forumu hatim ettim ancak hala problemimin çözümünü bulamadım. Sorunsuz export yapıyorum ancak excel okunamayan içerik buldu uyarısı alıyorum. excel dosyasında veriler eksik geliyor. yeni bir site kurmak istiyorum ancak yedeklerimi excel vasitasıyla tekrar düzenleyip import etmek istiyorum. arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa duacınız olacağım.

oxgurunal

OpenCart-TR
soulofthesea' Alıntı:
merhaba. bütün forumu hatim ettim ancak hala problemimin çözümünü bulamadım. Sorunsuz export yapıyorum ancak excel okunamayan içerik buldu uyarısı alıyorum. excel dosyasında veriler eksik geliyor. yeni bir site kurmak istiyorum ancak yedeklerimi excel vasitasıyla tekrar düzenleyip import etmek istiyorum. arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa duacınız olacağım.

Arkadaşım neden exel ile uğraştığını çözemedim senin durumunda yeni site için yedekle/geri yükle menüsü işini görür gibi?

Bununla birlikte hemen belirteyim ki export/import csv ler bir süre sonra kullanılmaz hale geliyor çünkü her seferinde database yapısı değişiyor.bence sen söyle yap yedekle geri yükle menüsünden ürünse aktarmak istediğin kısım product olanları seç sadece ve yedekle de.kaydettiğin dosyayı exelle aç değişikliğini yap geri yükle de.aynı şeyi yapmış olucaksın ne gerek exel le felan uğrasıyorsun.

Bu arada database yapısı değişiyor derken her yeni sürümde demek istedimdi...

whayyy

OpenCart-TR
whayyy' Alıntı:
Merhabalar, herkeze iyi çalışmalar

internet sitemde v.1.5.1.3 versiyon kullanıyorum. modülü upload ettim. header gibi ayarlamaları yaptım. export yaptığımda excel sayfasında bir hata alıyorum. onunda ekran görüntüsünü sizlere yolluyorum. ne yapmam gerekir? iyi günler

Merhaba. sorunuma cevabı olan yokmudur?