Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

ozcanbatmaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ozcanbatmaz.com
Sevgili Arkadaşlar

Ben export ettiğim dosyaya EXCEL 'de aynı mantıkta ürünler ekledim. Fakat bu dosyayı import ettiğimde
"Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats!" diyor. nerede hata yapıyorumdur ?

Saygılar
özcan

Bu arada Hata günlüklerinde alttaki mesaj var.

"2012-06-30 10:23:48 - Export/Import: Invalid number of worksheets, 7 worksheets expected"

7 çalışma sayfası var excelde, yanlışı bilen var mı ?

musta_chill

OpenCart-TR
Sayın ea430 ve Yonetim arkadaşım, bir süredir bu modüle ait olan xls. dosyasına ingilizce açıklama eklemek için uğraşıyorum lakin veri tabanını talan etmeme rağmen adminden ingilizce girdiğim açıklamaları bulamadım. benim gibi bir kaç dil girmek zorunda olan arkadaşlara da yardım etmek için şu ingilizce açıklamaların veri tabanında nerede olduğunu söylerseniz belki birazcık bilgimle excel dosyasına bu yolları ekleyebilirim ve herkese faydalı bir çalışma olabilir, şimdiden teşekkürler.

adsl77

OpenCart-TR
product_description tablosunda olması lazım. ingilizce açıklama eklediğin bir ürünün export dosyasını burada paylaşabilirsen anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.

musta_chill

OpenCart-TR
adsl77 alakan için teşekkür ederim ama sorun orada zaten ürün bilgilerini düzenliyorum (türkçe-ingilizce) ama .xls te sadece türkçeler geliyor.

adsl77

OpenCart-TR
musta_chill' Alıntı:
adsl77 alakan için teşekkür ederim ama sorun orada zaten ürün bilgilerini düzenliyorum (türkçe-ingilizce) ama .xls te sadece türkçeler geliyor.
bilenler için eklenmesi zor olmasa gerek. admin-model-tool-export.php dosyası bilgileri xls yazdırıyor. ustalar çözerde forum forumluktan çıktığı için artık onlarda gelmiyor malesef....

kcyg17

OpenCart-TR
Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats!

böyle bir hata aldım herşeyi doğru yaptığıma eminim bilgisi olan varmı

adsl77

OpenCart-TR
kcyg17' Alıntı:
Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats!

böyle bir hata aldım herşeyi doğru yaptığıma eminim bilgisi olan varmı

yüklemeye çalıştığınız dosyanın formatı farklı diyor. dosyanız ya xls uzantılı değil yada kullandığınız oc ile modülün sürümü farklı. hangi sürümü kullanıyorsanız ona ait modülü yükleyin

soulofthesea

OpenCart-TR
Merhaba. Opencart 1.5.2.1 sürümünü kullanıyorum. Modülü yükledim, bütün ayarlarını defalarca kontrol ettim ancak, export yaptığımda boş excel sayfası ile karşılaşıyorum. Aldığım uyarı :

"Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilenden farklı bir biçimde. Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın. Dosyayı şimdi açmak ister misiniz? "

Opencartı kaldırıp tekrar kurdum, hiç bir değişiklik yapmadan export importu kurdum hala aynı hata ve boş excel sayfası. Hostingimle görüştüm herhangi bir kısıtlama olmadığını söylediler. Bu sorun neden kaynaklanıyor çözebilmiş değilim. Daha önce farklı sitelerimde sorunsuz kullanıyordum bu modülü.

publix

OpenCart-TR
Opencart'ta bu modülü ilk defa kullanıyorum.
Defalarca defalarca defalarca denedim fakat sonuç alamıyorum.
export ettiğimde boş geliyor.
sitede örnek xls buldum. indirip onun üzerinden denemeye çalıştım haliyle içeri okumuyor.

sitede araştırmadığım post kalmadı.

binlerce ürünüm yok fakat tek tek elle girmek problem.
bir modül bu kadar zor olmamalı ya da ben bu kadar zorlanmamalıyım?

Konu ile ilgili bir yardım allah rızası için yoksa delireceğim:huh:

soulofthesea' Alıntı:
Merhaba. Opencart 1.5.2.1 sürümünü kullanıyorum. Modülü yükledim, bütün ayarlarını defalarca kontrol ettim ancak, export yaptığımda boş excel sayfası ile karşılaşıyorum. Aldığım uyarı :

"Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilenden farklı bir biçimde. Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın. Dosyayı şimdi açmak ister misiniz? "

Opencartı kaldırıp tekrar kurdum, hiç bir değişiklik yapmadan export importu kurdum hala aynı hata ve boş excel sayfası. Hostingimle görüştüm herhangi bir kısıtlama olmadığını söylediler. Bu sorun neden kaynaklanıyor çözebilmiş değilim. Daha önce farklı sitelerimde sorunsuz kullanıyordum bu modülü.

soulofthesea

OpenCart-TR
Acaba 1.5.2.1 de mi sorun var diye 1.5.1.3.1 kurdum aynı sorunla karşı karşıyayım. Birgisayarımda problem olduğunu düşünerek, başka bilgisayardan admin panelime girip denedim yine sonuç 0. neden kaynaklanıyor hala anlamış değilim

Sorun tamamen hostingden kaynaklanıyor. Eski hostingime yeni bir opencart yükledim ve modül sorunsuz çalışmaktadır.

publix

OpenCart-TR
Nasıl yani? Host mu sorun?
Bu forum üzerinden araştırarak yönlendirmeler üzerine hostmana'dan hosting satın aldım? Şimdi daha kullanmadan onu mu değiştirmeliyim?
Ya da hosting calısanlarının yapabileceği birşey var mı?

Sorun tamamen hostingden kaynaklanıyor. Eski hostingime yeni bir opencart yükledim ve modül sorunsuz çalışmaktadır.
[/quote]

Bugun başka bir hostingime taşıyarak modülü denedim.Sonuç: BAŞARILI!

Modül kurduktan sonra Export edildiğinde boş geliyor ve içeri data almıyorsa problem HOST ile alakalı.
En azından ben denedim ve gördüm.

Çalışmayan host ile ilgili destek açtım. cevap bekliyorum!

Peki host ile ilgili ne olabilir ki?

publix' Alıntı:
Nasıl yani? Host mu sorun?
Bu forum üzerinden araştırarak yönlendirmeler üzerine hostmana'dan hosting satın aldım? Şimdi daha kullanmadan onu mu değiştirmeliyim?
Ya da hosting calısanlarının yapabileceği birşey var mı?

[/quote]

soulofthesea

OpenCart-TR
Hosting sahibi de bilmiyor. Php hata iletisi istedi tabiki öyle bir hata almadığım için veremedim.Sorun kurduğum modülün çalışmaması idi.

Benim yine sorunum var :) modülü kurdum sorunsuz çalışıyordu. eski yedeklerimi yükledikten sonra xls dosyasını export ettikten sonra "excel 'backup_categories_products.xls' içinde okunamayan içerik buldu." hatası alıyorum. excel dosyasındaki veriler eksik geliyor. Yukarda anlatılan herşeyi yaptım. Yedeklerimi yüklediğim için fazla dert etmemekle birlikte yine de çözmeye çalışacağım. Bu modül her zaman lazım oluyor.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
1.5.3.1 ile 1.5.1.3.1 aynı sürümler değildir

1.5.1.3.1 eski sürüm ,
1.5.3.1 ise şuan güncel son sürümdür.

çalışma konusuna gelince düzenli yedek almak suretiyle dosyalarınızı yükleyiniz çalışmaması halinde aldıgınız hataları site üzerinde paylaşırsanız gerekli inceleme ile çözüm sağlanabilir. çalışmaması söz konusu olmayacagı kanaatindeyim. İyi çalışmalar.

soulofthesea' Alıntı:
CLLYLMZ' Alıntı:
1.5.3.1'de çalışıyor mu ?
yedeklerimi sağlıklı yükleyebilmem için 1.5.1.3.1 kurmak zorunda kaldım. yani çalışıyor.

madhacker

OpenCart-TR
yonetim' Alıntı:
Kurmak isteyen arkadaşlar bu değişiklikleri de yapınız.
admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');

SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export');

admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');
SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['export'] = $this->url->link('tool/export', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');

admin/language/english/common/header.php
BUL
Kod:
$_['text_backup'] = 'Backup / Restore';
SONRASINA EKLE
Kod:
$_['text_export'] = 'Export / Import';

admin/view/template/common/header.tpl
BUL
Kod:
<li><a href="<?php echo $backup; ?>"><?php echo $text_backup; ?></a></li>
SONRASINA EKLE
Kod:
<li><a href="<?php echo $export; ?>"><?php echo $text_export; ?></a></li>

Localhosta denedim sorunsuz dışarı ve içeri aktarıldı.
Örnek dosya

BUNLARI YAPINCA ADMİN SAYFAMA GİREMİYORUM SEBEBİ NEDİR ACABA

yigitde

OpenCart-TR
eklenti reseller'ımda sorunsuz çalışmakta fakat yeni vps aldım oraya kurdum. Boş excel sayfası veriyor.
Kullandığım opencart sürümü: 1.3.1.5

Hostingcimle görüştüğümde biraz uğraştı ama yapamadı.
Siz bana hangi ayarları yapmam gerektiğini söylerseniz ben hallederim dedi.

Vps'mde hangi ayarları yapması gerekiyor ki çalışsın?

CLLYLMZ

OpenCart-TR
1.5.2.1 uyumlu mu acaba? Deneyen arkadaslar var midir?

Deneyen yok mu arkadaslar?

ozcanbatmaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ozcanbatmaz.com
Selamlar;

bir kez 2500 ürüne yakın yükleme yaptım oldu. sonra aynı dosyadaki ürün sayısınız 3800 e çıkartınca aşağıdaki hatayı verdi. Sorunun çözümünü bilen varmı ? (time limit satırını silmiştim)

Fatal error: Maximum execution time of 20 seconds exceeded in /vhosts/ozcanbatmaz.com/http/kd/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Worksheet.php on line 928
Fatal Error: Maximum execution time of 20 seconds exceeded in /vhosts/ozcanbatmaz.com/http/kd/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Worksheet.php on line 928

Saygılar
özcan

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
firmanızdan değerleri yükselttirin.

set_time_limit
max_execution_time

ozcanbatmaz' Alıntı:
Selamlar;

bir kez 2500 ürüne yakın yükleme yaptım oldu. sonra aynı dosyadaki ürün sayısınız 3800 e çıkartınca aşağıdaki hatayı verdi. Sorunun çözümünü bilen varmı ? (time limit satırını silmiştim)

Fatal error: Maximum execution time of 20 seconds exceeded in /vhosts/ozcanbatmaz.com/http/kd/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Worksheet.php on line 928
Fatal Error: Maximum execution time of 20 seconds exceeded in /vhosts/ozcanbatmaz.com/http/kd/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Worksheet.php on line 928

Saygılar
özcan