Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

salbay

OpenCart-TR
Teşekkürler yönetim.Host firmamam php zip modülünü aktif etmelerini söyledim.Ama bana ilginç bir cevap erdiler.
php zip modülü sunucuda cpu kullanımını kuralsız bir şekilde kullandığı için bu modülü sunucularımızda kullanmamaktayız.

Merhaba,
hosting firmam php zip modülünün kullanılmadığını belirtiyor.php zip modülü olmadan export/import modülünü çalıştıramazmıyım?

fahrettink

OpenCart-TR
Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.
Söylenenleri yaptım ve çalıştı. Sadece ufak iki hata var.

1 - Admin paneli Türkçe iken sistem menüsü altında en altta iki satır "text_export" yazısı çıkıyor. Admin paneli ingilizce yaptığımda da yine 2 satır "Export / Import" yazısı çıkıyor. Her iki dilde her iki satıra da tıkladığımda düzgün çalışıyor. Kodları yapıştırırken nerede hata yapmış olabilirim?

2 - Admin paneli Türkçe iken Raporlar menüsün altındaki tüm satırlar "text_" kelimesi ile başlıyor. Bunu da düzeltemedim. Muhtemelen dil klasörü header dosyasında yanlış bir şeyler yapmış olabilirim.

Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler...

byduman

OpenCart-TR
fahrettink' Alıntı:
Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler.
Söylenenleri yaptım ve çalıştı. Sadece ufak iki hata var.

1 - Admin paneli Türkçe iken sistem menüsü altında en altta iki satır "text_export" yazısı çıkıyor. Admin paneli ingilizce yaptığımda da yine 2 satır "Export / Import" yazısı çıkıyor. Her iki dilde her iki satıra da tıkladığımda düzgün çalışıyor. Kodları yapıştırırken nerede hata yapmış olabilirim?

2 - Admin paneli Türkçe iken Raporlar menüsün altındaki tüm satırlar "text_" kelimesi ile başlıyor. Bunu da düzeltemedim. Muhtemelen dil klasörü header dosyasında yanlış bir şeyler yapmış olabilirim.

Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler...

Merhaba.
1. Sorunu admin/language/turkish/common/header.php içinde $_['text_backup'] = 'Yedekle / Geri Yükle'; bulup hemen altına $_['text_export'] = 'Export / Import'; bunu yazarsan çözebilirsin.

Saygılar.

ea430' Alıntı:
Modül Problemsiz Bir Şekilde Çalışmaktadır Arkadaşlar.
Problem yaşıyan Arkadaşlar Ekteki Dosyaları indirip Yüklesinler.
Eka7a Üstadımızın Söylemiş Olduğu Değişikleri Tarımca Yapılmıştır ve Tekrardan O işlemi yapmanıza gerek Yokdur.

Özet: Dosyaları İndirin ve opencartın kurulu olduğu alana atın ve çıkan uyarıda üzerine yazdırın seceneğini yaparak devam edebilirsiniz. ve dosyalar ftp yüklendikten sonra yönetim panelinden gereklik izinleri vermeniz yeterlidir.

Modül.
1.5.0
1.5.1
1.5.2
1.5.3
1.5.4
hepsinde tets edilmiştir ve calışmaktadır.
ayrıca değişiklik yapmış olduğum dosyalarda güncel sürüm olan 1.5.4'te aittir bu nedenle günül rahatlığıyla kullanın ve kendim şuan kuallanıyorum
Sevgilerle.

Merhaba.

Özel mesaj atamıyorum nedense.
kullandığım sürüm 1.5.1.3.1 ex. dosyası hatalı iniyor malesef. aynı sürümde çok az ürün olan sitemde denediğimde ise herhangi bir sorun yok ama nedense bu sitemde ex. hatalı.
Yardımcı olursans evinirim.
Saygılar.

fahrettink

OpenCart-TR
Çok Teşekkürler,

Türkçeye çevirdim, fakat bu seferde raporlara giremiyorum. İzniniz yok diyor.
Kullanıcı gruplarında tüm izinler verilmiş durumda.

Sizce sorun ne olabilir?

Tekrar teşekkürler.

byduman

OpenCart-TR
Evet O sorun bendede var malesef çözemedim.

faruktokoglu

OpenCart-TR
Version 1.5.1.3.1 denedim çok güzel çalışıyor elinize sağlık

Metehan

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu modülü siteme kurdum fakat export dediğimde boş excell sayfası veriyordu. Yedekleri aldım locale kurdum localde bu modül sorunsuz çalışıyor. hosting firmamla görüştüm. Opencart gibi sistemlerde pdo gerektiği pdo nunda serverda kurulu olduğunu söyledi. Ayrıca sitemin hata loglarını verdi. Sizce neden bu modül bende çalışmıyor bilgisi olan?

root@server [/home/elpakirt/www]# tail -f error_log
[10-Nov-2011 20:18:57] PHP Warning: mysql_connect() [<a href='function.mysql-connect'>function.mysql-connect</a>]: Too many connections in /home/elpakirt/public_html/system/database/mysql.php on line 6
[10-Nov-2011 23:54:54] PHP Warning: mysql_connect() [<a href='function.mysql-connect'>function.mysql-connect</a>]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in /home/elpakirt/public_html/system/database/mysql.php on line 6
[03-Dec-2011 22:17:21] PHP Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/elpakirt/public_html/catalog/view/theme/Lite Red 1.5/template/common/header.tpl on line 51

Yardımcı olan çıkmayınca kendim bir çözüm buldum. Boş excell sayfası problemi yaşayan arkadaşlar için çözüm olur diye paylaşıyorum. Sıkıntının hosting firmasının kurmadıkları bir programdan olduğunu düşünsemde hosting firması kabul etmeyince çareyi siteyi locale kurup (yedeklerden) admin panelinden export işlemini gerçekleştirdim. (localde exportta excell de sorun olmuyor) Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra import ettim ve yine admin panelinden sql i yedekledim. Web üzerindeki sitemin admin panelinden sql i geri yükledim ürünler sisteme girdi.

salbay

OpenCart-TR
Merhaba,
Ürün bilgilerini aşıyorum.Ancak resimler aşınmıyor.Resimleri linkten nasıl çekeceğim konusunda yardım edermisiniz?

eticaret

OpenCart-TR
bende ürünleri aktarmayı başardım ancak dosyada 8000 küsur ürün vardı 5000 aktarmış. tümünün başarılı ürün aktarımını nasıl sağlayabılırım?

Boran

OpenCart-TR
Bir kişi örnek bir export edilmiş dosya gönderebilirmi? Ama 1.5.3.1 ile export edilmiş olan varsa daha sevinirim. Konu içerisinde olanlar bozuk arşiv dosyası haline dönmüşler.

sharq

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben bi türlü yapamadım kategori import ediyor nasıl ürün import edeceğiz?

Lakırtı

OpenCart-TR
sharq' Alıntı:
Arkadaşlar ben bi türlü yapamadım kategori import ediyor nasıl ürün import edeceğiz?

language_id'e dikkat edin, siteniz ile aynı değerde değilde import etsede ürünler siteye yüklenmemiş görünür.

Excell ürün importundan sonra türkçe karakterlerde oluşan(ajax akıllı arama) sorunun çözümü aşağıda.

http://forum.opencart-tr.com/thread-6388-post-34077.html#pid34077

govercinweb

OpenCart-TR
ARKADASLAR BUNA GEREK KALMADI BİR PRGOGRAMCIK YAZDIM XML ENTEGRASYONLARI COK PRATİK BİR ŞEKİLDE YÜKLÜYORSUNUZ

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba;
import-export dışarı içeri aktarma modülünün amacı öncelikle var olan bir opencart sitesindeki kategori ve ürün bilgilerini dışarı aktarmak ve gene var olan bir opencart sitesine içeri aktarmak için kullanılır yani asıl amacı xml gibi toplu ürün girmek için degildir bu modül ile toplu ürün girebilmeniz için bu modülü cıktısı olan EXEL DOSYA YAPISINA UYGUN olarak bütün ürün ve kategorilerinizi exel dosyasında elle oluşturmanız gerekir.. yoksa Xml gibi Baska bir sitedeki yada bier xml dosyasındaki ürün ve kategorileri siteye yüklemek için degildir.. yani kısaca her iki modülde ürün girmek için kullanılsada XML Farklı İmport/Export Modülü farklı şekilde kullanılır yani ikisi aynı şey değildir... bu bağlamda xml entegrasyonu için küçük bir programcık yazdıgın söyleyen arkadaşı import export modülüne gerek kalmadıgını söyleyerek bu iki modül arasındaki farkı bile bilmedigi anlaşılmaktadır ki yazdığı küçük programcıkla hem xml import hemde exel import export yapabildiği anlaşılıyor:))) doğrusu brawo...

elninooo

OpenCart-TR
Export edince
set_time_limit() has been disabled for security reasons in

hatasının çözüme kavuşturmak için. Hosting firmama şu yazıyı gönderdim;

Sitemde OpenCart Alış veriş sitesi kurulu ve siteye eklediğim ürünleri sitemin admin paneli üzerinden export etmeye çalıştığımda web s
"set_time_limit() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/****.com/httpdocs/admin/controller/tool/export.php" hatasını almaktayım. Anladığım kadarıyla set_time_limit() özelliği şuan sitem için pasif durumda bu özelliği aktif edip problemimi çözerseniz sevinirm. Biraz Acileyeti var.

Sonuç : set_time_limit() özelliği pasif durumda olduğunda olduğundan bunu aktif hale getirdiler. Artık Hata almıyorum.

Ancak şuandaki sorunum. Export ediyor ve excel sayfam boş gelmekte. Forumda o kadar aradım bi türlü buna cevap bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirm.

atmel

OpenCart-TR
Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /home/kureselu/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 76

arkadaşlar 1.5.1.3 kullanıyorum tam üç sefer kontrol ettim import deyince bu hata çıkıyor birde sistemde 3 adet altalta yedekle yükle var 1.cisi opencar orjin ama diğer 2 adet export un buda normalmı

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
hosting firmanızla görüşmelisiniz.

set_time_limit ayarı devre dışı bırakılmış görünüyor.