Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
RE: Export/Import limiti neden 2048kb

yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim
şu an ben cpanelden girerek bu durumu halledebilirmiyim yada hosting firmamı aradagımda hangi dosya için izin istemem gerekecek

tesekkürler
bu arada yaptıgınız temalar çok güzel begeniyorum opencart ın örnek temalarından elinize saglık
ben size mail atmıstım daha önce almak için sizden tema ama header çok karışık dediler ve kabul etmedi websitesinin sahibi :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Export/Import limiti neden 2048kb

serhan1905' Alıntı:
yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim
şu an ben cpanelden girerek bu durumu halledebilirmiyim yada hosting firmamı aradagımda hangi dosya için izin istemem gerekecek

tesekkürler
bu arada yaptıgınız temalar çok güzel begeniyorum opencart ın örnek temalarından elinize saglık
ben size mail atmıstım daha önce almak için sizden tema ama header çok karışık dediler ve kabul etmedi websitesinin sahibi :)
Hosting i arayıp söyleyebilirsiniz ancak degiştireceklerini sanmıyorum en fazla bize gönderin biz import edelim diyeceklerdir.. Tema konusu sorun degil özel tasarım tema da yapıyorum hangi tema idi ki karışık dedikleri..

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
EXPORT/İMPORT HOSTİNG YARDIMCI OLMADI

Merhaba

admin panelimizden ürünlerin bulundugu excel dosyasını içe aktarırken 2048 kb lık bir sınır var bunu nasıl artırabiliriz
hostin firmam bunu güvenlik sebebi ile yapamıyoruz firma olrak dedi.
ama sanırım bu htaccess dosyası veya php ile bir şekilde 8 mb kadar artırılıyor
bunun nasıl yapıldıgını bilen bir arkadaş detaylı bir şekilde paylaşabilirse çok yardımcı olacak.....

adsl77

OpenCart-TR
Arkadaşlar benim 2 sorunum var :)

kitap satış sitesi için importta yazarlar bölümü yok bunu exporta nasıl getirebiliriz. yeni ürünler ekledim mevcut olan ürünlerinde tüm yazarları uçtu gitti malesef.

diğer sorunum ise import ettiğim ürünler, kategoriler v.s mevcut olanları sıfırlayıp üzerine yazmakta. yani sadece import ettiklerim görünüyor. bunu nasıl çözebilirim

kolay gelsin...

ixor42

OpenCart-TR
Ben bütün mesajları okudum ve uyguladım fakat panelde sistem kategorisi altında gözükmüyor bir türlü pear kütüphanesini kurdum modulu attım ama gene aynı yardım arkadaşlar lütfen

Hknsl

OpenCart-TR
ixor42' Alıntı:
Ben bütün mesajları okudum ve uyguladım fakat panelde sistem kategorisi altında gözükmüyor bir türlü pear kütüphanesini kurdum modulu attım ama gene aynı yardım arkadaşlar lütfen

Aynı sorun bende de var.1.4.9.6 versiyonu kullanmaktayım. pear dosyalarını da koydum tekrar tekrar kopyaladım dosyaları ama bir türlü görünmüyor. şuan localhosttan deniyorum, bundan dolayı olabilir mi?

adsl77

OpenCart-TR
27.600 ürünün bulunduğu bir dosyayı import etmeye çalışıyorum.boyutu 12.7 mb. işlem 2-3 dakika arası sürmekte ve sonunda aşağıdaki hatayı veriyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.

Kod:
Fatal Error: Out of memory (allocated 345767936) (tried to allocate 2 bytes) in /var/www/vhosts/domain adı/httpdocs/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Cell.php on line 656.

teşekkürler

sabitertan

OpenCart-TR
adsl77' Alıntı:
Kod:
Fatal Error: Out of memory (allocated 345767936) (tried to allocate 2 bytes) in /var/www/vhosts/domain adı/httpdocs/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Cell.php on line 656.
Bu işlem gerçekleştirilken kullanılan RAM miktarı sunucunuzun size ayırdığından daha fazla yer kaplamaya çalışıyor. Bu nedenle işlem tamamlanamıyor.

adsl77

OpenCart-TR
sabitertan' Alıntı:
adsl77' Alıntı:
Kod:
Bu işlem gerçekleştirilken kullanılan RAM miktarı sunucunuzun size ayırdığından daha fazla yer kaplamaya çalışıyor. Bu nedenle işlem tamamlanamıyor.

hostingimle görüştüm. memory limitimin kaç olmasını istediğimi soruyorlar. Kaça yükseltmem gerekiyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
OpenCart ile gelen php.ini dosyasında opencart için tavsiye edilen gerekli php ayarlı yer almaktadır.

adsl77

OpenCart-TR
hostingim memory 256 mb çıkarttı ancak yine yükleme yapamadım aynı hatayı verdi. dosyada problemde yok defalarca baktım. başka bi sorun var sanırım :S

Hknsl

OpenCart-TR
1.4.9.6'da kuramamıştım. önce bi önceki sürümün mod dosyalarını yükledim üzerine son sürümün mod dosyalarını attım şuan sorunsuz çalışmakta. Mod çalışmayanlar bunu bi denesin derim. excell dosyasında 1 ürün bile olsa yüklediğimizde önceki ürünlerin silinmemesinin bir yolu var mı acaba? Bunu çözebilirsek sanırım dosyamız şişmez ve 2-3 tane excell dosyası ile çalışabiliriz...

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
ya arkadaşlar tam olarak anlamadım. Allah için o kadar kurcaladım.

Dosyaları attım,

kullanıcı grup izinlerinden tool/export seçtim.

daha sonra ne yapmam gerekiyor.

Aslında baştan adım adım anlatılsa iyi olur.

Rica etsem.

Saygılarımla.

kral_51

OpenCart-TR
Merhaba
ben opencart ile haşır neşir olmya yeni başladım 1.5.1 sürümünü kurdum ve şuan deneme çalışmaları yapıyorum fakat 1.5.1.x için import export eklentisini yüklediğimde ve admin panelinde sistem => içe aktar / dışa aktar seçeneğine tıkladığımda önüme beyaz bir sayfada "Error: Could not load language tool/export!" uyarısı geliyor.

Değişmesi gereken dosyaları değiştirdim, verilmesi gereken yetkileri verdim fakat halen sorunu çözemedim.
detaylı olarak baştan anlatabilecek yada hatalar nerde yardımcı olabilecek birileleri var mıdır?

Bu arada Tüm forumun Bayramı Mübarek Olsun

Ekleme: Ürünler sayfasından girdiğim ürünler ne katagoilerde nede anasayfada yayınlanmıyor. Ürünlerin durumları "Açık" olarak ayarlı. bunada ayrı bir konu açmayayım araştırdım fakat sorunu çözülmedi malesef

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
el.aciz' Alıntı:
ya arkadaşlar tam olarak anlamadım. Allah için o kadar kurcaladım.

Dosyaları attım,

kullanıcı grup izinlerinden tool/export seçtim.

daha sonra ne yapmam gerekiyor.

Aslında baştan adım adım anlatılsa iyi olur.

Rica etsem.

Saygılarımla.

Sorun tamam ürünler ekleniyor.

Ancak " sepete ekle" deyince sepete ekliyor, sepete tıklamayınca kısayoldan sepet içerisinde görünmüyor.

Ayrıca " kasaya git" deyince de
kasa da bekliyor. kasa çok yoğun sanırım. hiç bir modül aktif değil. ne yapabilirim?

site : icgiyimbayan.com

nitrogen

OpenCart-TR
Uploaded file is not a valid spreadsheet file or its values are not in the expected formats!

hatası alıyorum bu excel de hazırladıgımız tabloyu hangi formatta kaydetmemiz gerekiyor arkadaşlar

shop1

OpenCart-TR
Opencart 1.5.1 Versiyonunu kullaniyorum.
Admin panelinde Export Import modülü iki kere gözüküyor. ( EKa7 nin bahsetmis oldugu sylesheet deki degisiklikleri yaptim )
Yeni versiyonlarda biraz problemli bu modül galiba.
Hata veriyor " Error: Could not load language tool/export! "
Ingilizce kullandigim zaman sorun yok ama Almanca da iken Export import modülünü kullanamiyorum.
Bende o yüzden Ingilizce admin sayfasi acikken Export Import modülü ile ürün yüklemek istedim, Siteden gönderebiliyorum, ama Siteye geri cekerken ürünleri, hic birsey gözükmüyor, Ne almancasinda nede Ingilizcesinde herhangi bir yükledigim ürün mevcut degil , zaten almanca Export import modülü hata veriyor.
nasil ürünleri siteye yükleyebilirim ? Ayrintili bir sekilde anlatirsaniz cok iyi olur.
Sayet bu soruma cevap yazarsaniz lütfen ayrintili bir sekilde hangi yolu izlmem gerektigini yazin.
Simdiden tesekürler.

osman

OpenCart-TR
Hknsl' Alıntı:
1.4.9.6'da kuramamıştım. önce bi önceki sürümün mod dosyalarını yükledim üzerine son sürümün mod dosyalarını attım şuan sorunsuz çalışmakta. Mod çalışmayanlar bunu bi denesin derim. excell dosyasında 1 ürün bile olsa yüklediğimizde önceki ürünlerin silinmemesinin bir yolu var mı acaba? Bunu çözebilirsek sanırım dosyamız şişmez ve 2-3 tane excell dosyası ile çalışabiliriz...

ayne bende arkadaşıma katılıyorum her seferinde bütün ürünleri değilde excel içeri aktardığımız ürünleri güncellese iyi olur. aslında şöyle bişey olsa daha mantıklı bence örneğin excelde bütün ürünler var ama içinden 3-5 tanesi değişti yine bütün ürünlerle beraber içeri aktarsak ama içndeki 3-5 değişikliği değiştirse daha iyi olmazmı

Hknsl

OpenCart-TR
Kullandığım başka bir eticaret sisteminde, ürünleri siteye excell üzerinden yüklerken baştaki sütunda bir hane var. o kısımda Y ve G harfleri yazıyorum ve yeni ise y ile ürünü siteye giriyor, ürün eski ise g yazıyorum varsa bi değişiklik onu yansıtıyor sadece. ve başka bir excell dosyası yüklediğimde eski ürünler silinmiyor ve o excell içinde eski excell ürünlerinin olmasını zorunlu istemiyor. Keşke en azından şu farklı excell yükleyince eski ürünlerin silinmesini engelleyebilsek :S

lidanya

OpenCart-TR
import / export 1.5.1

merhaba arkadaslar import exportta bende herşey güzel çalışıoyr fakat ürüne extra resim eklerken adminden ekledigimi export la çıktı aldıgımda gösteriyor extra resmi tekrar hosta attıgımda aynısını yada ekleme resim yaptıgımda resmi almıyor neden olabilir