Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

osman

OpenCart-TR
mrb 1.4.8 yükledim admin panelimden girince menüler kayboldu neden acaba

osman

OpenCart-TR
ustadlar mrb export import modülünü kurdum 1.4.7.9 ve admine den girdiğimde aşağıdaki gibi bi hata veriyor nasıl çözebilrim hata nedir acaba "Error: Could not load model setting/store!"

osman

OpenCart-TR
hocam o bölümde sadece tool içinde export dosyası var onuda yükledim başka dosya yok

osman

OpenCart-TR
indirdiğim dosyada sadece tool var hocam

hocam yine burdan indirdim önceki mesajlardaki dosyalar 1.4.7.9 olanı içinde dediğiniz gibi bi dosya yok

Emir Av

OpenCart-TR
Web sitesi
www.rtc.web.tr
Ben dosyaları gereken yerlere attım. Kullanıcı ayarlarını da yaptım ama herhangi bir import/export linki yok admin panelinde.
Arkadaşın biri Sistem panelinde çıkıyor demiş ama bende çıkmıyor.
Karıştırdım baya ama bulamadım. 1.4.9.5 kullanıyorum.

Admin klasörünün ismini değiştirmiştim ben. Acaba ondan olabilir mi?
Not: FTP dosyalarını ismini değiştirdiğim klasöre attım merak etmeyin, o kadar salak değilim :D

ricety

OpenCart-TR
Arkadaşlar selam.

ben bu sistemi kurdum. Dışarı Aktar dediğimde dışarıya çıkan excel dosyası Bozuk çıktı. yani dosyayı açıyorum yazılar karışık birbirine girmiş oluyor. benim Excel sürümüm 2007. fakat siteden çıkan 97 2000 sürümü. bu nedir ? nasıl yapmamız gerek ? dosya hep bozuk çıkıyor.

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
ricety' Alıntı:
Arkadaşlar selam.

ben bu sistemi kurdum. Dışarı Aktar dediğimde dışarıya çıkan excel dosyası Bozuk çıktı. yani dosyayı açıyorum yazılar karışık birbirine girmiş oluyor. benim Excel sürümüm 2007. fakat siteden çıkan 97 2000 sürümü. bu nedir ? nasıl yapmamız gerek ? dosya hep bozuk çıkıyor.

Modulu tekrar indirip kurmayı dene biryerlerde yanlış yapmıssın...

ricety

OpenCart-TR
indirdim tekrar kurdum. aslında sistem çalşışıyor evet ama çıkan excel dosyası bozuk.. bir türlü anlayamadım gitti. sitede bu sorunla karşılaşan onlarca insan var ama araştırdım cevap yok yani.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

bubuf

OpenCart-TR
ricety' Alıntı:
indirdim tekrar kurdum. aslında sistem çalşışıyor evet ama çıkan excel dosyası bozuk.. bir türlü anlayamadım gitti. sitede bu sorunla karşılaşan onlarca insan var ama araştırdım cevap yok yani.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Excel dosyasında bozukluk yaşayanlar arkadaşlar ürün açıklamalarındaki kısımları başka sayfalardan kopyala yapıştır yaptıysanız modül o yapıştırırken aldığınız font ve diğer değşimleri algılamıyor bu yüzden hata veriyor

açıklama kesin açıklama ksının tamamen silin ve notepade yapıştırın ,notepadden alıp açıklama ksımınıza yapıştırın ve font renk uygulamaını oradan yapın.

benim sorum ise şu olucak yakşalık 5000 ürünü import edemiyordum localhostta bazı limitleri artıtararak başardım 21.000 ürün aktardım fakat 21.000 ürünü ne yaptıysam export edemedim. sürekli memory hatası veriyor.

daha sağlıklı çalışab bir sistem yokmu gerekiyse ücretlide satın alabilrim.

eticaret

OpenCart-TR
ben anlatılan uygulamaları yaptım. ama admin , sistem sekmesi altında import/ export seçeneği çıkmıyor. bu sorunu nasıl çözerim

cemguls

OpenCart-TR
merhaba, en başından beri okudum forumu ama bu hatanın çözümünü bulamadım, izinleri verdim, dosyayı gözattan seçince dışarı aktar yapıyor ama içeri aktarınca bu hatayı veriyor, dosyayı sıfırdan basit bir şekilde hazırldım ama gene olmadı, The filename /tmp/php5jXROH is not readable

yardımlarınızı bekliyorum

bubuf

OpenCart-TR
export ettiğin dosyaya ekeme yap onu import et.en saglıklısı odur

cemguls

OpenCart-TR
bubuf' Alıntı:
export ettiğin dosyaya ekeme yap onu import et.en saglıklısı odur

dediğiniz şekilde oldu, teşekkür ederim ama ben excel dosyasını aktardıktan sonra kullanacağım yeri bulamadım, örnek olarak bir excel dosyası oluşturdum, içine veriler girdim(marka,model,açıklama,adet vb) ama ekledikten sonra nasıl kullanacağımı bulamadım.

eticaret

OpenCart-TR
ımport ettıgını dosyadaki ürünleri,mevcut urunleri silmeden ekleme seçeneğide olsa keşke

Ayazcool

OpenCart-TR
Exel doyasına binlerce ürün giriyorsunuz peki resimleri ve yolları nasıl giriyorsun tek tek?

ebadem

OpenCart-TR
yajinn' Alıntı:
admin\controller\tool export.php içinden aşağıdaki satırlar işini görebilir.

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

biocyn' Alıntı:
Sorun aşılmıştır. Problem panelde Export / Import butonu ya da linki olmamasından kaynaklanmış. "route=tool/export&token" şeklinde url kısmına yazınca sayfayı buldum işlemimi tamamladım. Bu arada şunu anladım... İnsanın bi tarafı sıkışınca çare buluyor... İş başa düşmeyegörsün.. Herkese çok teşekkürler...

evet hocam bendede aynı sorun vardı linkten girebiliyorum fakat menude gösteremedim hala.

Bu linki daha önce neden vermeddin kardeş ya ıkınıp didinip duruyoruz. Bu inkle dışarı aktardım inşaalah bir sorun olmaz içeri aktarırken. bende 1.4.9.3 versiyonunu kulanıyorum bendede sistem altında menüsü çıkmıyor. İyi akıl edilmiş linki kopi etmek.