Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
wallace1905' Alıntı:
Bu şekilde verdiğim url yi Location kısmına yapıştırdığımda import edince küçük resim olarak çıkmıyor ama ürüne tıklandığında resmi görülüyor yani çalışması mantıklı görünüyor.tek problem ürün küçük resminin görünmemesi kaldı..

Siz o şekilde düşünmeye devam edebilirsiniz. Kolay gelsin.

sertac' Alıntı:
<b>Warning</b>: set_time_limit() has been disabled for security reasons in <b>/home/bizdehersey.com/httpdocs/admin/controller/tool/export.php</b> on line <b>76</b>ĞÏࡱá;şÿ
böyle bi hata alıyorum limit degeri 1800 olarak gözüküyor daha baska ne yapmalıyım?

Konu içinde aldığınız hatayı arama yapınız. Bununla ilgili cevap olması gerekiyor.

sertac

OpenCart-TR
ben host a bildirdim ama localhost ta dosyayı duzgun alıyorum ama geri attıgımda urunler gozukmuyor yanlıs bişi mi yapıyorum anlamadım

http://hotfile.com/dl/119473112/7827f2d/backup_categories_products_.xls.html attıgım dosya bu bi yanlıslık mı yapıyorum?

sertac

OpenCart-TR
ürünü atıyorum admin sayfasında göruyorum fakat sitede urunlere eklenmiyo neden olablir bu

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ürün aktif olup olmadığını, Geçerlilik Tarihi ve mağaza seçilip seçilmediğini kontrol ediniz.

sertac

OpenCart-TR
durum : açık
geçerlilik tarihi : 2011-07-08
mağaza : varsayılan mağaza

dediğiniz bunlar değil mi?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Geçerlilik tarihi ürünün yayına başlayacağı tarihtir. Yazdığınız tarihi ürüne de yazdıysanız o tarih gelmeden ürün yayınlanmaz. Tarihinizi tekrar ayarlayın.

sertac

OpenCart-TR
cok tesekkür ederim halettim sonunda cok sağ olun

zenginum

OpenCart-TR
300-350 den fazla ürün atamıyorum.

Opencart'ı kurdum ve export modülnü kullanarak 3.300'e yakın ürün yükledim. Yaklaşık bir hafta kadar iyi gitti ancak ondan sonra sonra sistem kendi kendine 350 civarında ürüne düştü, bir gün kadar uğraştıktan sonra sistemi yeniden kurdum ürünleri yüklüyorum ancak 300-350 civarı üründen fazlasını almıyor.

İmport modülünden ürün yüklemeye çalışınca ise (Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ';5,'2011-06-12 02:20:45','2011-06-12 02:20:45','2011-06-12',100,0,1,0,0,0,0,0,'1' at line 1
Error No: 1064
INSERT INTO `wpop_product` (`product_id`,`quantity`,`sku`,`location`,`stock_status_id`,`model`,`manufacturer_id`,`image`,`shipping`,`price`,`date_added`,`date_modified`,`date_available`,`weight`,`weight_class_id`,`status`,`tax_class_id`,`viewed`,`length`,`width`,`height`,`length_class_id`,`sort_order`,`subtract`,`minimum`,`cost`) VALUES (329,99,'0','0',5,'I-1028',0,'data/corapbayand/1I-1028-11820.jpg',1,5;5,'2011-06-12 02:20:45','2011-06-12 02:20:45','2011-06-12',100,0,1,0,0,0,0,0,'1','1','1','1',0);) böyle bir hata veriyor. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

ea430

OpenCart-TR
RE: 300-350 den fazla ürün atamıyorum.

sürüm kaç kullanıyorsunuyz?

zenginum

OpenCart-TR

opencart internet sitesinden indirdiğim en son sürüm opencart_tr 1495_tam_sürüm diyor klasörde.

ea430

OpenCart-TR

1.4.9x sürümünde boyle hatalar çok yaşandı konuyla ilgili zaten forumda onlarca konu var forum güzel bir arama yaparsanız cözümü bulursunuz.
fakat problem nerden olduğunu size soyliyeyim hani ürünleri ekliyorsunuz ya ekledikten sonrada acıklama bölümüne ürüne ait bilgi paylaşıyorsunuz paylaştığınız alanda resim ve benzeri içerikler yer almaması gerekiyor orneğin 350.ci üründen diğerleri görünmüyor ozaman problem 349 veya 350 üründe o ürüne bakarsanız problemin ne olduğunu anlarsınız zaten veriler hatada. (data/corapbayand/1I-1028-11820.jpg) bu resim,de göstermiş.

zenginum

OpenCart-TR

ilginize teşekkür ederim, sorunu çözdüm. O satırda ilgisi olmayan bir yerde ( ; ) kullanmışım.

ea430

OpenCart-TR
nasıl yani biraz daha deyatlı bilgi paylaşırsanız problem yaşıyan arkadaşlarımız anlatımınız yasesinde problemlerini gidermiş olurlar.

zenginum

OpenCart-TR
son sürüm 1.5.3'te çalışırmı

ea430' Alıntı:
nasıl yani biraz daha deyatlı bilgi paylaşırsanız problem yaşıyan arkadaşlarımız anlatımınız yasesinde problemlerini gidermiş olurlar.

Excel satırında örneğin 5,5-TL yazacağıma 5;5 yazmışım, sistem burdan gerisini yüklemiyor ve hata veriyordu. 5,5 yazınca otomatik para birimi olarak algıladı durum düzeldi. Tabiki forum yardımları olmasa idi böyle basit bir şeye hiç dikkat etmeyecek ve uğraşıp duracaktım.

biocyn

OpenCart-TR
mirac' Alıntı:
Bahsettiğiniz sql dosyası opencart ın alt yapısında olan yedekleme işlemidir ve admin panelde sistem / yedekle geri yükle'yi tıkladığınızda çalışır.. Sizin yapmanız gereken yine aynı yerin altındaki export / import seçeneğini tıklamak ve xls dosyasını düzenlemek..

Mirac üstadım konuyu baştan sona iki kez okudum... herşeyi yaptım ancak paneldeki "SİSTEM > YEDEKLE GERİ YÜKLE" den geri yükle diyorum backup.sql dosyası kaydediyor. Anladığım kadarı ile xls dosyası kaydetmesi gerekiyor. Ayrıca yukarıda dediğin gibi aynı yerin altında bir "export / import" seçeneği çıkmadı bende... Acaba nerede yanlış yapmaktayım bilmiyorum.

Sorun aşılmıştır. Problem panelde Export / Import butonu ya da linki olmamasından kaynaklanmış. "route=tool/export&token" şeklinde url kısmına yazınca sayfayı buldum işlemimi tamamladım. Bu arada şunu anladım... İnsanın bi tarafı sıkışınca çare buluyor... İş başa düşmeyegörsün.. Herkese çok teşekkürler...

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
Export/Import limiti neden 2048kb

merhaba arkadaşlar

import dosya limiti 2,048 kb olarak görüntüleniyor bundan daha fazlasını içeri aktaramıyoruz forumda bu konuyu arattım bir arkadaş daha bu sorunu yaşamış ama çözüm bulmusmu bilmiyorum.
eger bunu çözebilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirse çok iyi olur
tesekkürlerr
merhaba arkadaşlar

import dosya limiti 2,048 kb olarak görüntüleniyor bundan daha fazlasını içeri aktaramıyoruz.
eger bunu çözebilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirse çok iyi olur
tesekkürlerr

yajinn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.yajinn.com
admin\controller\tool export.php içinden aşağıdaki satırlar işini görebilir.

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

biocyn' Alıntı:
Sorun aşılmıştır. Problem panelde Export / Import butonu ya da linki olmamasından kaynaklanmış. "route=tool/export&token" şeklinde url kısmına yazınca sayfayı buldum işlemimi tamamladım. Bu arada şunu anladım... İnsanın bi tarafı sıkışınca çare buluyor... İş başa düşmeyegörsün.. Herkese çok teşekkürler...

evet hocam bendede aynı sorun vardı linkten girebiliyorum fakat menude gösteremedim hala.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Export/Import limiti neden 2048kb

Burudm sizin sunucunuzla alaklı bir durum hosting firmanız db import için müsae ettigi maxsimum sql dosyası boyutudur böyle bir durumda veritabanınızı bölerek import edebilirsiniz.. selametle..