EST Sistemi Kullanan Bankalar için Sanal Pos Modülü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozansenkal

OpenCart-TR
garanti bankası artık est sistemi kullanmıyor. kendi sistemlerine geçtiler. bu sebepten dolayı artık bu modülü garanti bankası için kullanmanız mümkün değil. aynı dertten bende muzdaribim. sanal pos u aldık kuzu gibi yatıyor. kodlamayla ilgili ne yaptıysam da sonuç alamadım. forumda da çözüm için henüz gökhan taylan üstadımdan başka kimse konuya vakit ayıramadı. bizde üzgün üzgün bekliyoruz :)

ekosa

OpenCart-TR
:)))) kardeşim benim üzüldüm. Prestashop ta neden kullanabiliyorum ben garanti ets sistemini ve hali hazırda kullanmaktayım. Bu durumun başka sebebinden dolayı olmadığını düşünüyorum formda bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

drscatris

OpenCart-TR
google cod sayfasında forbidden yazıyor.. bir türlü indiremedim modülü.. yardımcı olusanız sevirim arkadaşlar

ozansenkal

OpenCart-TR
Garanti Bankası Est Sistemi kullanan üye işyerlerine sanıyorum ocak ayı sonuna kadar süre tanıyor. Bu süre sonunda herkes yeni sisteme aktarılacak. bu modülü modifiye ettim, çalıştırdım, ufak bir noktada takılıyorum şu anda. modül çekim işlemini yapıyor ancak kullanıcıya hata veriyor. bunu da aştıktan sonra gelişmeleri buraya yazarım.

ekosa

OpenCart-TR
ozansenkal sabırsızlıkla bekliyorum:) kardeşim ve yardım edebileceğim bir konu olursa yardım etmek isterim. bu arada neden google code sayfası açılmıyor bu konu hakkında orada orda paylaşım olabilir.

ozansenkal

OpenCart-TR
arkadaş artık bu konuyla uğraşmaktan bezdi sanıyorum. hayır işi yapayım derken gelen sorulardan kendi işini yapamaz hale gelip sayfayı kapatmış olsa gerek. aşağı yukarı son bir haftadır kapalı proje sayfası

son aşamada takıldım arkadaşlar, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Toplam tutarı, nokta yada virgül gibi değerlerden arındırarak göndermeliyiz. yani 10.25TL değil 1025 olarak gitmeli. ilgili arkadaşlar catalog/controller/payment/sanal_pos_2.php dosyasına bakıp fikirlerini söylerlerse bende garanti bankası için çalışan modülü tamamlanmış vaziyette burada paylaşabilirim. teşekkürler

buraya tekrar tekrar mesaj gönderiyorum ama umarım flood olarak algılanmaz.

son bahsettiğim sorunu da çözdüm. şimdi bir sorun daha var, modül parayı çekip hesaba gönderiyor, ama müşteriye kart bilgilerin hatalı tekrar dene diyor :D ne kadar deneme yapılırsa da o kadar çekim yapıyor. sanırım catalog/controller/payment/sanal_pos_2.php dosyasının ennnnn sonundaki kısımla alakalı.... yardım etmek isteyen ? :D

ekosa

OpenCart-TR
kimsenin bir bilgisi yokmu bu konuda opencart kullananların tümü havale ve kapıda ödeme sistemimi kullanıyor:( anlayan arkadaşlar varsa yardım ederlerse herkez için faydalı olur.

ozansenkal

OpenCart-TR
herkese tekrar merhaba arkadaşlar. bi kaç haftadır epey yol katettim garanti bankası sorunuyla ilgili. bu arada biraz biraz php den de anlamaya başladım galiba :D modülün modifiyeli hali şu anda çekim yapıyor. ama başarılı işlem sayfasına dönmüyor. xml yapısı komple değiştirildi, bazı yeni stringler tanımlamak zorunda kaldım.

ama şu anda aşağıda belirttiğim kodlar ın en aşağısında bulunan "trigger_error($response);" kısmında takılıyor maalesef.

bu kodlar /catalog/controller/payment/sanal_pos_2.php nin içinde en alt kısımda yer alıyor. hiç olmazsa bu kodları yorumlayacak bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim. teşekkürler.

Kod:
			//print_r($dat);
			$result_data = array();
			foreach ($dat as $da){
				$i=strpos($da,">");
				$j=strrpos($da,"<");
				$x=strpos($da,"<");
				$key= substr($da,$x+1,$i-$x-1);
				$val= substr($da,$i+1,$j-$i-1);                
				$result_data[$key] = $val;
			}

if( isset($result_data['ProcReturnCode']) && ($result_data['ProcReturnCode'] == '00') ){
				$this->model_checkout_order->confirm($this->session->data['order_id'], $this->config->get('sanal_pos_2_order_status_id'));
				unset($result_arr['error']);
				$result_arr['success'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=checkout/success';
			}
			elseif( !$this->config->get('config_error_display') )
			{
				trigger_error($response);
			}                     
		}
		return $result_arr;		
	}
}
?>

lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen lütfen yardım edin

emrcan

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu modülü kullanmak istiyorum. Fakat kredi kartı ile ödeme yapmak isteyince toplam fiyata %25 eklenmesini istiyorum. Böyle nasıl yapabiliriz?

ozansenkal

OpenCart-TR
emrcan' Alıntı:
Arkadaşlar bu modülü kullanmak istiyorum. Fakat kredi kartı ile ödeme yapmak isteyince toplam fiyata %25 eklenmesini istiyorum. Böyle nasıl yapabiliriz?

merhaba,

modülün panelinde en altta taksit ekleme kısmı var. oradan taksit ekle deyip taksit sayısını 1 komisyon oranını da 25 yaparsanız istediğiniz gibi olur sanıyorum

emrcan

OpenCart-TR
ozansenkal' Alıntı:
emrcan' Alıntı:

merhaba,

modülün panelinde en altta taksit ekleme kısmı var. oradan taksit ekle deyip taksit sayısını 1 komisyon oranını da 25 yaparsanız istediğiniz gibi olur sanıyorum

Çok teşekkürler deniyorum. Ama tek çekimi kapatabilme şansımız var mı? Çünkü anlaştığım yer %25 komisyon alıyor ve bu tutarı müşteri ödemesi gerekiyor. Adam tek çekim deyip normal fiyattan almasını nasıl engellerim?

benzersiz

OpenCart-TR
denizbank için bilgileri girdiğimde, hangi kart numarasını girersem gireyim kart bilgileri gçersiz diyor

sitemden kaynaklı mı yoksa bu denizbank tan mı ?

ozansenkal

OpenCart-TR
benzersiz' Alıntı:
denizbank için bilgileri girdiğimde, hangi kart numarasını girersem gireyim kart bilgileri gçersiz diyor

sitemden kaynaklı mı yoksa bu denizbank tan mı ?

opencart yönetim panelinde -sistem- hata günlükleri bölümünden ne hatanın ne olduğuna bakabilirsiniz.

ozansenkal

OpenCart-TR
modülün hataları gösterebilmesi için kontrol panelinde Sistem-Genel Ayarlar-Sunucu sekmesinde en altta bulunan "Hataları Göster - Hayır" "Hata Günlükleri - Evet" olarak ayarlanmalı. Bunu bir kontrol eder misiniz

benzersiz' Alıntı:
Hata günlüğü bomboş çıkıyor ?

sabitertan

OpenCart-TR
http://code.google.com/p/opencart-sanalpos/ adresine artık ulaşılamıyor webcoder arkadaşımız modülü geliştirdiğini belirtmişti. Eğer projeden vazgeçildiyse ya da başka bir geliştirme sunucusunda paylaşılmaya devam edecekse belirtmesini dilerim. Eğer ki dağıtım lisansında bir değişikliğe gidildiyse onu da belirtiniz. Sadece code.google'da paylaşım ve hata takibini iptal ettiyseniz, bu projeyi opencart-tr olarak biz devam ettirelim.

sinan

OpenCart-TR
arkadaşa en son mesaj atmıştım ilgilenemediğini ve uğraşamadığını belirtmişti.opencart tr ekibinin el atması gerek bence.bilginize.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
sabitertan' Alıntı:
http://code.google.com/p/opencart-sanalpos/ adresine artık ulaşılamıyor webcoder arkadaşımız modülü geliştirdiğini belirtmişti. Eğer projeden vazgeçildiyse ya da başka bir geliştirme sunucusunda paylaşılmaya devam edecekse belirtmesini dilerim. Eğer ki dağıtım lisansında bir değişikliğe gidildiyse onu da belirtiniz. Sadece code.google'da paylaşım ve hata takibini iptal ettiyseniz, bu projeyi opencart-tr olarak biz devam ettirelim.

sinan' Alıntı:
arkadaşa en son mesaj atmıştım ilgilenemediğini ve uğraşamadığını belirtmişti.opencart tr ekibinin el atması gerek bence.bilginize.

eka7a' Alıntı:
1-Yakın bir gelecekte söz veremem ama ileri kredi kartı ödeme seçeneklerine el atıp bir düzene sokmayı düşünüyorum. Bu ne zaman olur bir şey diyemem çünkü yapmayı düşündüğüm ve sıraya koyduğum o kadar çok şey var ki buna ne zaman sıra gelir bilemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...