EST Sistemi Kullanan Bankalar için Sanal Pos Modülü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adobe

OpenCart-TR
şimdi yazılım işi çok zaman alan kafa yorucu işlerdir.Bence sitenin ödeme alması her zaman önemlidir opencart tamam hali hazırda seolu vs. modüler ayrıca bu çok güzel bi durum ama ben ödeme alamadıktan sonra son sistem olsa ne olur olmasa ne olur :) bence ilk el atılması gereken sanal pos.

krdyseo

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar

Konunun tamamını okumadığım için soruyorum.

Sanal pos eklentisini kurdum fakat henüz bankaya başvurmadığım için test etme imkanım olmadı. Merak ettiğim ise eklenti hala düzgün bir şekilde çalışıyor mu ? Cevap verirseniz çok sevinirim bu bilgi benim için çok önemli.

Eklentiyi yapan arkadaştan da Allah razı olsun.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Garanti bankası kullanıyorsanız çalışmıyor. Diğer EST sistemi kullanan bankalarda çalışıyor.

kalismeras61

OpenCart-TR
Garanti bankası için sanal pos yokmu peki çalışan ücretli ücretsiz?

lidanya

OpenCart-TR
arkadaslar bende gerekli bilgileri girdim pos tu düzgün ekledim ama bendede kart numarası yanlıs dir kodları karsılastırdım finans bankın değişen yok aynı kodlar ama kart bilgileri yanlıs diyor curl felan extra bişey yapmam gerekiyormu dosyaları atmak bi bilgileri girmek dısında

marko_pasha

OpenCart-TR
merhaba, sanal pos kurdum ekteki dosyalarda, fakat çalışmıyor, bankanın dediğine göre yeni sistem farklıymış, ayrıca kredi kartı deneme bilgileri kart no: 4242 4242 4242 4242 cvs: 123 tarih : geçerli bir tane kullanıcı adı da : ne isterseniz. auth modunda olacak fakat hata veriyor. iyi çalışmalar dilerim.

lidanya

OpenCart-TR
mehmetsadri

garanti hariç diger sistemlerde est aynı değişen hiç birşey yok garanti nin ortak ödemesi için yardım edebilirim pos için kodlamaya basladım bitsin paylasacam ortak ödemesi için yardım edebilirim diger bankaların zaten est sisteminde genelde anladıgım kadarıyla finansbank ile ilgili sıkıntı var şimdi finansta 3 çeşit pos modülü var öncelikle onu bilelim 3d, 3d_pay, 3d_pay_hosting hangisi önce bunu bilelim est sisteminde 3d tanımlı olmalıdır bankanız ile bu konuyu görüşün. Eger 3d_pay veya 3d_pay_hosting ise onun için size est in sürümü ne ise catalog controller payment sanal_post_2.php dosyanızdaki
'storetype'=>'3d_pay_hosting',

kısmını kendi pos çeşidiniz neyse ona göre uyarlayın yoksa kart hatası verir çözemezsiniz bi garanti sistemini değişti onunda ortak ödemesi sitede mevcut çalışıyor sadece sanalpos ta sıkıntı var onuda düzeltiyorum biraz bekleyin paylaşacam

ilker_has

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba;

Bende bu sanal pos sistemini kullanıyorum ve çok başarılı.Benim bir isteğim olacak.Bu sistemde taksitlendirmeyi örneğin 20 tl üzeri alışverişlerde nasıl yaptırabiliriz.

ilker_has

OpenCart-TR
Bu sistemde taksitlendirmeyi örneğin 20 tl üzeri alışverişlerde 2 - 3 - 4 ... taksit altında alışverişlerde tek çekim şeklinde nasıl yapabiliriz veya bu şekilde hazırlanmış bir modül varmıdır.

blizzard

OpenCart-TR
Garanti bankasının yeni sanal pos modülü yayınlandı mı, bilen var mı?

wonderkid

OpenCart-TR
bu sistemi henüz kullanmadım, bilmiyorum.. ancak kullanımdan önce sormak istediğim bir soru var;
mesela müşteri bir ürün aldı ve kredi kartıyla ödemesini yaptı, fakat yasalara göre belirli bir süre içerisinde cayma hakkı vardır ve müşteri siparişini iptal etmek istedi.
sistemde müşteri iptal ettiğinde kredi kartı hesabına parayı geri ödeme nasıl yapılıyor. Bu modül bunu otomatik olarak gerçekleştiriyor mu?

ozansenkal

OpenCart-TR
merhaba, bahsettiğiniz konuyla modülün bir ilgisi yok. o tip iptal-iade gibi işlemleri bankanın size vereceği sanal pos yönetim paneli aracılığıyla yapıyorsunuz.

wonderkid' Alıntı:
bu sistemi henüz kullanmadım, bilmiyorum.. ancak kullanımdan önce sormak istediğim bir soru var;
mesela müşteri bir ürün aldı ve kredi kartıyla ödemesini yaptı, fakat yasalara göre belirli bir süre içerisinde cayma hakkı vardır ve müşteri siparişini iptal etmek istedi.
sistemde müşteri iptal ettiğinde kredi kartı hesabına parayı geri ödeme nasıl yapılıyor. Bu modül bunu otomatik olarak gerçekleştiriyor mu?

hsntgrl

OpenCart-TR
yapı kredi bankası est destekliyor mu ? bilginiz varmı ?

hsntgrl' Alıntı:

Bankaya sordum,yokmuş :) Bu modülü uyarlayabilir miyiz baya aradım bulamadım uygun bir sanal pos :(
Sanal pos onaylandı kodları bekliyorum en son çare satın alıcam ? Yardımlarınızı rica ediyorum,satın almak istersek 75$ karşılığı satılıyor malum sitede :) , fakat güvenemiyorum,kullanan var mı ?

Yardımlarınızı rica ediyorum:huh:

ozansenkal

OpenCart-TR
merhaba; yapıkredi est desteklemiyor ama forumda yapıkredi bankası için kullanıma sunulmuş ücretsiz bir modül var, ondan faydalanabilirsiniz

hsntgrl' Alıntı:

hsntgrl' Alıntı:

Bankaya sordum,yokmuş :) Bu modülü uyarlayabilir miyiz baya aradım bulamadım uygun bir sanal pos :(
Sanal pos onaylandı kodları bekliyorum en son çare satın alıcam ? Yardımlarınızı rica ediyorum,satın almak istersek 75$ karşılığı satılıyor malum sitede :) , fakat güvenemiyorum,kullanan var mı ?

hsntgrl

OpenCart-TR
ozansenkal' Alıntı:
merhaba; yapıkredi est desteklemiyor ama forumda yapıkredi bankası için kullanıma sunulmuş ücretsiz bir modül var, ondan faydalanabilirsiniz

hsntgrl' Alıntı:

merhaba,
ykb posnet var ama sanal pos göremedim benim istediğim ortak ödeme değil sanalpos olacak site içerisinde ödeme varsa link verebilir misiniz ?
Teşekkürler ilginiz için....

aldehit

OpenCart-TR
Bu modülü code.google daki adresinden indirdim. ancak yükler yüklemez hata vermeye başlıyor. sanırım php 5.1 i desteklemiyor. Diğer çalışıyor yazan arkadaşlar, nasıl çalıştırdınız?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
aldehit' Alıntı:
Bu modülü code.google daki adresinden indirdim. ancak yükler yüklemez hata vermeye başlıyor. sanırım php 5.1 i desteklemiyor. Diğer çalışıyor yazan arkadaşlar, nasıl çalıştırdınız?

http://forum.opencart-tr.com/post-9878.html#pid9878

notebookdoktoru

OpenCart-TR
arkaplanda' Alıntı:
1.4.9.1 i kurdum. Hiç problemsiz çalıştırdım. Daha sonra finansbankla anlaştım ve sana pos bilgilerini aldım.
Finanbank için URL kısmına:
https://www.fbwebpos.com/servlet/cc5ApiServer
Kullanıcı adı için:https://www.fbwebpos.com adresinden yaratacağınız api kullanıcı adını.
Şifre kısmına yine aynı adresten api şifresini yaratıp giriyosunuz. Ben otomatik ödeme seçtiğimden auth işaretledim.
diğer kısımları da dolurun (çok önemli değil) aktif kutusuna tik koyup kaydetin.

Çok enteresan bir problem çıktı. Ajax için kullandığı jquery benim daha önce kullandığım jquery ile çakıştığından alışverişi tamamla düğmesi çalışmamıştı. Jquery kütüphanesini slip düzenlediğimde problem çözüldü.

Ödemeler çalışmaya başladı. Çok teşekkür ederim.

Merhaba,

Acaba kütüphaneyi 1.5.3 jquery e göre nasıl düzenlemek gerekir. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. yardımcı olabilir misiniz?

fxazert

OpenCart-TR
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Buton aktif değil. Sipariş işlemi tamamlanamıyor.

notebookdoktoru

OpenCart-TR
kendimce şöyle bir çözüm buldum. default temadaki 1.3.2 jquery dosyasını siteye atıp. aşağıdaki kodlarla çakışmayı önledim. Bu kodları temadaki header.tpl de jquery kodlarının çağırıldığı bölümü düzenleyerek yapabilirsiniz.

<?if(stristr($_SERVER['REQUEST_URI'],"checkout/")) {?>
<script type="text/javascript" src="/catalog/view/javascript/jquery/jquery-1.3.2.min.js"></script>
<?}else{?>
<script type="text/javascript" src="/jquery.min.js"></script>
<?}?>
<script type="text/javascript" src="/jquery-ui.min.js"></script>

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...