Açılır Kategori Menü - Popup Category - Sidebar Menu

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Ekteki dosyayı sisteminizin anadizinine atıp admin panelindeki moduller kısmından aktif ederseniz işinizi görür sanırım..

eka7a' Alıntı:
@RTHuR' Alıntı:
bendede modülü aktif edince böle bir hata veriyor ayriyeten tema felanda kayıyor bozuluyor nasıl düzeltebilirim

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/wwwsahi/public_html/admin/language/turkish/module/popupcategory.php:1) in /home/wwwsahi/public_html/system/engine/controller.php on line 27

Aldığınız bu hata modül Türkçe dosyalarının UTF-8 BOMsuz yerine UTF-8 olarak kaydedilmesinden kaynaklanıyor. Modül dil dosyalarında bu hata giderilmiştir. Eğer daha önceden bu modülü indirip kurduysanız. Buradaki anlatılanları yapın.
http://forum.opencart-tr.com/thread-50-post-8511.html#pid8511

Sitenizde flash kullanıyorsanız açılan menü alta kalabilir ozaman flash kodune transparent parametresini ekleyiniz. Her flash da parametre ekleme farklı olabilir. Flash sahibinden ya da sitesinden öğrenebilirsiniz

eka7a' Alıntı:
Kod:
so.addParam("wmode", "transparent");

Ekli dosyalar

• screenshot.png
    screenshot.png
    41.4 KB · Görüntüleme: 4,997
  • Popup Category 1.4.7.zip
    50.1 KB · Görüntüleme: 660
  • Popup Category 1.4.8.zip
    51.2 KB · Görüntüleme: 2,136
  • SidebarMenu_149x.zip
    25.1 KB · Görüntüleme: 1,634

fehmi

OpenCart-TR
RE: Kategori modülünü açılır menü yapmak?

mırac hocam acılır menu calısıyor fakat flas bannerın üstüne acılınca flasın altında kalıyor www.topraksilver.com zahmet olucak ıncelersenız sevınırım

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Buradaki mesajı okuyun
http://forum.opencart-tr.com/thread-957-post-5984.html#pid5984

fehmi

OpenCart-TR

tesekkür ederim sorun çözüldü. size fazla ugras vermeden acılan dropdownda kısa linklerın altı turuncu kalıyo bunu nereden düzenlememiz gerekıyo acaba ? acemilik böyle bişey :)

@RTHuR

OpenCart-TR

bendede modülü aktif edince böle bir hata veriyor ayriyeten tema felanda kayıyor bozuluyor nasıl düzeltebilirim

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/wwwsahi/public_html/admin/language/turkish/module/popupcategory.php:1) in /home/wwwsahi/public_html/system/engine/controller.php on line 27

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com

@RTHuR un da dediği gibi 146 da modülü aktif edince, hem aşağıdaki hata çıkıyor hemde Explorerde kaymalar oluyor. Fakat modül görevini sitede gayet iyi yapabiliyor. Bilginize...

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/supercoraplar.com/httpdocs/admin/language/turkish/module/popupcategory.php:1) in /var/www/vhosts/supercoraplar.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 27

fehmi

OpenCart-TR

hocam uyarı üzerine sorulara burdan devam edıcem sitede bişeyleri yapabılıyo olmamın heyecanına verın. suan karsılastıgım sorun dropdown menude acılan lınk kısa yazı ıse altından turuncu background vermekte bu ve üzerinde durulan lınkın bır alt lınk oklarının yer degıstrmesı var sımdıden tesekkur ederım

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

fehmi' Alıntı:
hocam uyarı üzerine sorulara burdan devam edıcem sitede bişeyleri yapabılıyo olmamın heyecanına verın. suan karsılastıgım sorun dropdown menude acılan lınk kısa yazı ıse altından turuncu background vermekte bu ve üzerinde durulan lınkın bır alt lınk oklarının yer degıstrmesı var sımdıden tesekkur ederım

catalog\view\KULLANDIĞINIZ TEMA\default\stylesheet\popupcategory.css Aç..

Bul..
Kod:
background:#e5ba00

Değiştir..
Kod:
background:#EBF8FF

@RTHuR

OpenCart-TR

Şimdi düzeldi ne modülü aktif ederken nede modül aktif olduktan sonra hata ve site kayma yapıyor ilgilenen herkeze cani gönülden tesekkür ediyorum saygılar

ya kücük bişi sormak istiyorum izninizle acılan menüler içindeki yazıların üzerinde mause gelince altı cizgili oluyor ve yazının engi degişmiyor acılan menülerin üstüne mause ile gelince rengi mavi veya turuncu olamazmı bunu sorcaktım.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

catalog\view\theme\KULLANDIĞIN TEMA\stylesheet\popupcategory.css Aç..

Bul..
Kod:
#nav li li:hover > a {text-decoration:underline;border:0px;}

Değiştir..
Kod:
#nav li li:hover > a {text-decoration:underline;border:0px; background-color:#e5ba00;}

Alt çizgiyi kaldırmak için underline yerine none yaz..

Değişik renk kullanmak istiyorsan #e5ba00 bu kodu değiştir..

Biraz daha değişiklik istiyorsan border:0px değerini 2 veya 3 falan yap..

@RTHuR

OpenCart-TR

sagolasın ama ben sadecece yazıyı demiştim kople acılır mnüyü turuncu yapıyor alt cizgiyi none yap demişin ama alt cizgigüzel acılır kutunun hepsidegilde sadece yazı rengi olmazmı saygılar.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

catalog\view\theme\default\stylesheet\popupcategory.css Aç..

Bul..
Kod:
#nav li li a {color:#000;}

Değiştir..
Kod:
#nav li li a {color:#d5aa00;}

Yazıyı kalın yapmak istiyorsan alttaki kodla değiştir..
Kod:
#nav li li a {color:#d5aa00;font-weight:bold;}

@RTHuR

OpenCart-TR

ya anlatamıyorum galima şimdi tam demek istedigim gibi bişi oldu ama busefer acılan menüler yazıları tutuncu oldu siyah olsun ama mause üserince gelince truncu olsun ben mausu getirin ce truncu oluyor ama serit olarak yazı degil öle işte sagol

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

catalog\view\theme\default\stylesheet\popupcategory.css Aç..

Bul..
Kod:
#nav li li:hover > a {text-decoration:underline;border:0px;}

Değiştir..
Kod:
#nav li li:hover > a {color:#d5aa00;text-decoration:underline;border:0px;}

Bu sefer anladım galiba..:)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

@RTHuR' Alıntı:
ya anlatamıyorum galima şimdi tam demek istedigim gibi bişi oldu ama busefer acılan menüler yazıları tutuncu oldu siyah olsun ama mause üserince gelince truncu olsun ben mausu getirin ce truncu oluyor ama serit olarak yazı degil öle işte sagol

Arkadaşlar bu kadar soru sormak yerine css kodlarını öğrenmeye çalışsanız kısa sürede sorunlarınızı çözersiniz. Google CSS kodları yazınca karşınıza bir sürü makale, yazı, anlatım vb şeyler çıkıyor.

Konu dışı: yazdığınız konu ve mesajlarda düzgün Türkçe kullanın.

@RTHuR

OpenCart-TR

olabilir benim sayemde hem bana hemde düm arkadaşlara bilgi paylasımı yapıyoruz ben gelde yaptıklarımı yapıyorumda yapamadıklarımı sormaya calısıp kimseyi sıkmak istemiyorum yani hepsi bukadar valla yanlıs bişi düsünüyorsam kusuruma bakmayım simdiden herkezin emegine saygı duyarak tesekkir ediyorum ha bir önceki cevabımdakı acılır menüde ki kutunun yamamı turuncu degilde sadece yazının rengi degişmesini nasıl yapabilirim

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com

Ya bende olmadı bu :S duzgun gorunmuyor nasıl duzeltebılırım
123sx.gif

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

@RTHuR' Alıntı:
olabilir benim sayemde hem bana hemde düm arkadaşlara bilgi paylasımı yapıyoruz ben gelde yaptıklarımı yapıyorumda yapamadıklarımı sormaya calısıp kimseyi sıkmak istemiyorum yani hepsi bukadar valla yanlıs bişi düsünüyorsam kusuruma bakmayım simdiden herkezin emegine saygı duyarak tesekkir ediyorum ha bir önceki cevabımdakı acılır menüde ki kutunun yamamı turuncu degilde sadece yazının rengi degişmesini nasıl yapabilirim

Ben beni ya da bir başkasını sıkıyorsunuz demiyorum. Nasıl 2x2 kaç eder sorusu basit bir soru ise bu tarz kodlarda basit ve öğrenilmesi kolay kodlar kendinizi biraz sıkarak bunları çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. Hem bunları öğrenmeniz bana yarar sağlayacak bir durum değil. Bunları öğrenmeniz şüphesiz size çok büyük yarar sağlayacak ama siz beni yanlış anlıyorsunuz.

Konu dışı: Tekrarlıyorum; yazdığınız konu ve mesajlarda düzgün Türkçe kullanın.

onurtez' Alıntı:
Ya bende olmadı bu :S duzgun gorunmuyor nasıl duzeltebılırım

Modülün css dosyası yüklü olup olmadığını kontrol et. Modül dosyaların div, class etiketleri ile oynadıysan da olabilir.

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com

Default temp de sorunsuz calısıyor ancak kendı smrel de duzgun calısmıyor :S anlamadım gıttı

Sorun su sekılde duzelıyor. Arkadaslar ıcerısındekı css dosyasına gırın tum dosyayı kaydedın temanızın css dosyasına yapıstırın.. sorunsuz sekılde calısıyor o zaman ama dıkakt etmenız geren bı sey daha baska navıgasyon menu kullanıyorsanız o nun css dosyasına bakın cunku genelde css ı yapanlar nav yazıyo :D ıkısı cakısınca tuhaf bı goruntu ortaya cıkıyor hangısınde az kod varsa edıtleyın :)

tolgareis

OpenCart-TR
açılır katogori

konuyu bi yerde görmüştüm bulamadım tüm aramam ragmen kısmi olarakta yapmıştım sorunum şu açılır katagori ekledim katagori açıldıgında alt katagoriye geldigimde geldgim katagori nin zemini renkleniyor bu işlemin ana katagori üzerindede dolaşırkende olmasını istiyorum

www.disdeposu.biz

ayrıca iki sorum daha olcak katagori ismi popupcatagory diye çıkıyo bunu nerden degiştirebilirm
digeride bu kullandıgım temanın kendine ait bi deseni var diger blokların zeminlerinde o desen var bu kulandıgım popupcatagorinin zeminde o desen olabilirmi