Ürün İsimlerini Kısaltma

SPoRTeXHauST

OpenCart-TR
Uzun ve kısa isimli ürünler yanyana geldiğinde, altlarında ki veriler hizalı durmuyor ve az da olsa kötü bi görüntü oluşuyor.

Çözüm;

Anasayfada Modül Ürünler için;

Aç : catalog/view/theme/default/template/module/xxx_home.tpl

BUL:
Kod:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>

ALTINA EKLE:
Kod:
<?php 
function kisalt($str, $len, $kelime) {  
$son= "";if (strlen($str) > $len) 
$son= "...";  $str = substr($str, 0, $len);  
if ($kelime) $str = substr($str,0,strrpos($str," ")+1);  
return $str.$son; }
?>

BUL:
Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo $products[$j]['name']; ?></a><br />

DEĞİŞTİR:
Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo kisalt($products[$j]['name'], 19, false); ?></a><br />
(Bu satırdaki 19, görünmesini istediğiniz karakter sayısıdır. 2 satır için 38-/+ yapabilirsiniz.)

Kategoriler için;

Aç : catalog/view/theme/default/template/product/category.tpl

BUL:
Kod:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>

ALTINA EKLE:
Kod:
<?php 
return $str.$son; }
?>

BUL:
Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo $products[$j]['name']; ?></a><br />

DEĞİŞTİR:
Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo kisalt($products[$j]['name'], 19, false); ?></a><br />
(Bu satırdaki 19, görünmesini istediğiniz karakter sayısıdır. 2 satır için 38-/+ yapabilirsiniz.)

Sonuç:
45791245.jpg

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com
Arkadaslar =product/category kısmında ben o urunun kısa tanıtım yazısını almak ıstıyorum. bu konuda bılgılendırebılırmısınız. yanı product/product dan o konu nasıl alıcamı bı turlu bulamadım.

kerim675

OpenCart-TR
RE: {Resimli} Çok önemli bir soru sormak istiyorum.

admira' Alıntı:
Sürümünü desteklemiyorsa konuyu açmak yerine aynı konunun altına açarsan herkes istifade eder ve konu dağılmamış olur...

Tamamda hocam en son yorum "10-10-2010" tarihinde yazılmış hala bir cevap yazılmamış bu bir anormallik değilmi sizce ? Konu sahibi ve forumda görevli destek ekibi fazla ilgilenmiyorlar sanırım o konuyla ama gerçekten çok önemli bir konu.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

Merhaba Admira Arkadaşımızın Dediği Konuyu İncelersen Anlatılanlar Ürün İsminin Kısaltılmasıyla İlgili Senin İşini Çözecektir. Eğer Kısaltmak İstemiyorsan
Senin Resminde Ürünler 3 Satırken
Hizayı Bozan Ürün İsmi 2 Satır. 1 Ürün İsmi Kaç Satırsa Diğerlerinizde Öyle Hizalandır.

kerim675' Alıntı:
admira' Alıntı:
Sürümünü desteklemiyorsa konuyu açmak yerine aynı konunun altına açarsan herkes istifade eder ve konu dağılmamış olur...

Tamamda hocam en son yorum "10-10-2010" tarihinde yazılmış hala bir cevap yazılmamış bu bir anormallik değilmi sizce ? Konu sahibi ve forumda görevli destek ekibi fazla ilgilenmiyorlar sanırım o konuyla ama gerçekten çok önemli bir konu.

kerim675

OpenCart-TR

Gökhan TAYLAN' Alıntı:
Merhaba Admira Arkadaşımızın Dediği Konuyu İncelersen Anlatılanlar Ürün İsminin Kısaltılmasıyla İlgili Senin İşini Çözecektir. Eğer Kısaltmak İstemiyorsan
Senin Resminde Ürünler 3 Satırken
Hizayı Bozan Ürün İsmi 2 Satır. 1 Ürün İsmi Kaç Satırsa Diğerlerinizde Öyle Hizalandır.

kerim675' Alıntı:

Hocam bende onunla uğraşmamak için kısaltmak istiyorum fakat sürürümü desteklemiyor ordaki verilen kodlar o dosyanın içinde yok benim sitem 1.4.8 ve üzeri... bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kodlar 1.4.8 ve 1.4.9 sürümünde çalışmaktadır.
Sadece değişiklik yapacağınız dosyalarının yeri değişiktir. İlk mesaja bakınız

UntilsleeP

OpenCart-TR
ürün kısaltma için son cıkan sürümdeki dosyalarda kod lar bulunmamaktadir. yani catalog/view/theme/default/template/module/xxx_home.tpl
dosyalarında. Hangi dosyalardan değiştirebiliriz ?
Güncel

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1.4.8.x ve 1.4.9.x sürümlerinden kodlar aynıdır ve bulunmamaktadır. İlk mesajı zaten bu sürümlere göre düzenlemiştim.

MAXHBMAX

OpenCart-TR
arkadaşım Aç : catalog/view/theme/default/template/module/xxx_home.tpl BURADAKİ xxx_home.tpl NE bütün home tpl lerin içine baktım ama BU KODU BULAMADIM <?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?> YARDIM EDERMİSİNİZ LÜTFEN

UntilsleeP

OpenCart-TR
1.4.9.4 sürümü için yardım lütfen.. Kodlar bahsedilen dosyalarda bulunmamaktadir. Nasil ürün isimlerini kısaltabilirim 1.4.9.4 için ?

ea430

OpenCart-TR
bu işlemi 1.5 için yapmam mümkünmüdür acaba arkadaşlar yardımcı olurumusunuz.?

omertamer

OpenCart-TR
dediklerinizi yaptım kategorilerde oldu cok tesekkür ederim yalnız ana sayfadaki özel ürünler ve son ürünlerde bunu nasıl yapabiliriz hizalı deil onlar

Hknsl

OpenCart-TR
Merhaba, ben ürün isimlerini uzun olsun kısa olsun hepsinin 3 satır olarak belirlemek istiyorum. yani ürün ismi kısa veya uzun 3 satır ona ayrılmış olmasını istiyorum. Bunu yapabilmenin bir yöntemi var mı acaba?

ferganas

OpenCart-TR
omertamer' Alıntı:
dediklerinizi yaptım kategorilerde oldu cok tesekkür ederim yalnız ana sayfadaki özel ürünler ve son ürünlerde bunu nasıl yapabiliriz hizalı deil onlar

aynı sayfada iki tane

Kod:
<?php 
return $str.$son; }
?>

Kod:

Bu kodlardan aynı sayfa içerisinde 2 tane olunca sorun çıkarıtıyor bu nedenle bu kodları çoğaltmanız gerekir bunuda şu şekilde yapabilirsiniz örnegin ( kisalt yazan yeri;
Kod:
<?php 
function kisalt1($str, $len, $kelime) {  
return $str.$son; }
?>

Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo kisalt1($products[$j]['name'], 19, false); ?></a><br />

Şeklinde kisalt1 kisalt2 gibi çoğaltığ kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

ferganas

OpenCart-TR
omertamer' Alıntı:

Kod:
<?php 
return $str.$son; }
?>

Kod:

Bu kodlardan aynı sayfa içerisinde 2 tane olunca sorun çıkarıtıyor bu nedenle bu kodları çoğaltmanız gerekir bunuda şu şekilde yapabilirsiniz örnegin ( kisalt yazan yeri;
Kod:
<?php 
function kisalt1($str, $len, $kelime) {  
return $str.$son; }
?>

Kod:
<a href="<?php echo str_replace('&', '&', $products[$j]['href']); ?>"><?php echo kisalt1($products[$j]['name'], 19, false); ?></a><br />

Şeklinde kisalt1 kisalt2 gibi çoğaltığ kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

alayel

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar.

anasayfa ya ürün ekliyorum ama ürünlerin bazılarının açıklamaları az bazılarının ki çok bu nedenle ürünler tam hizalanmıyor.
Bunları sabit bir kutunun içine nasıl alabiliriz .
Yani ürün ismi kısa da olsa uzun da olsa hizalanmasını istiyorum.
Yardımcı olurmusunuz ?
Şimdiden teşekkürler