SMTP Mail problemi

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Gördüğünüz üzre mesaj alıntı yapılmış yani şahısa özel.. Aynı konu iki yerde açıldığı için eka7a konuları sizin açtığınız konu ile birleştirmiş.. Ayrıca arkadaşın sorunuda oydu.. Yani bunu bilmeyenlerde veya unutanlarda var.. Kendi sitenizde genel anlamda sorun varsa versiyonunuzu 1.4.6 ya yükseltin..

sansar3535

OpenCart-TR
:angel:Merhaba Arkadaşlar ,

SMTP mail ayarlarını yapmış olmama rağmen satış yapıldığında hostum ile aynı adı taşıyan mail adresine boş mail gelmesi ve kullanıcıların şifremi unuttum mail boş gitmesidir . Konu ile ilgili olarak forum içinde dolaştım , gördüğüm her kod değişikliğini yaptım fakat herhangi bir sonuç alamadım tekrar eski duruma getirdim host'ma 3 defa opencart'ı baştan kurdum her seferinde sonuç aynı forumda tecrübeli arkadaşlar var konu ile ilgilenmelerini rica ediyorum şimdiden teşekkürler...
Merhaba ,

Arkadaşlar SMTP mail ile ilgili olarak şunu fark ettim. Yahoo.com üzerinden almış olduğum mail üzerinden denemeler yapıyordum ondan mail boş geliyor diyordum. Hotmail ve gmail üzerindende mail adresleri aldım bunlarada mail gönderdim Bu adreslerde mail ile ilgili olarak herhangi bir sorun çıkmadı . Benim şuan ki sorumun e-ticaret siteme yahoo üzerinden herhangi bir kişi üye olduğunda problem çıkacak yahoo boş mail gitmesini nasıl çözebilirim. Yani Opencart yahoo maillerine boş iceriği görülmeyen mail atıyor. İlgili arkadaşalr yardımcı olursa sevinirim...

tatang54

OpenCart-TR
arkadaşlar ben gmail adresime yapmak istiyorum.nasıl yapabilirim...???

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Slm arkadaşlar. Sitemizde mailler hiç gitmiyordu. Bütün denemelerimize rağmen sonuç vermiyordu.
Sunucuya sordum ve hatta admin panelden incelediler ve verdikleri cevap aynen şu şekilde;

Farklı bir sunucu üzerinde bulunan bir test hesabı girmemize rağmen, posta gönderimi yapmadığı görülüyor. Mağaza sahibi için iletişim adresini kendimize ait bir eposta ile değiştirerek de denedik, fakat posta gelmemekte.
Sistem / Hata Günlükleri bölümünde, her iletişim formu testinde aşağıdaki satırlar eklenmektedir:
2010-04-10 22:00:42 - PHP Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/supercoraplar.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 349
2010-04-10 22:00:42 - PHP Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/supercoraplar.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 365

mail.php dosyasının geri döndürdüğü hatalara erişebiliyorsanız, sorun hakkında daha detaylı bilgi alabiliriz.

Ewet Sevgili Eka7a kardeşim, özellikle senin ilgi alanına girer diye yayınlamak istedim. Belki sıkıntıyı kökten çözebilir ve birçok benim gibi mağdur kardeşimizin yarasını sarabilirsin? Görüşmek dileğiyle...

proxlive

OpenCart-TR
merhaba benimde sorunum maillerin boş gelmesi hiç bi yerde soruma vcevap bulamadım 1.4.5 d te denedim 1.4.6 sürüdme denedim 1.4.7 main ve contacdosyalarınıda denedim hemde hepsini sorun gene aynı mail geliyor ama boş geliyor

umarım bu soruna cevap bula biliriz yoksa dururm baya kötü bi site için iletişim can damardır

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Proxlive, aşağıdaki linkten mail.php adlı zip dosyasını indir ve orada anlattığım gibi iletişim.php dosyasını editleyerek zipteki dört dosyayı birden sunucuna gönder, admin panelinden e-posta ayarlarını değiştir. Giden boş mail sorununu çözebilirsin.. Şuan bende boş dahi olsa gitmiyor.. Benimki daha kötü.. ;(

http://forum.opencart-tr.com/thread-188.html?highlight=bo%C5%9F+mail

ferelc

OpenCart-TR
3 gün uğraştım hala bu mail olayını halledemedim. bu scriptten vazgeçmeyi düşünmeye başladım..
Bugün itibarı ile sorun ÇÖZÜLDÜ....

Herşey yolunda.

Host firması opencart ın unix server ile uyumlu olduğunu win serverda bu tip sorunlar olacağını söyledi.
hostumu unix e taşıdılar bir kaç ayar yaptılar ve herşey yoluna girdi, ne karakter sorunu nede mail alma gönderme vb. sorun yaşamıyorum..

Belki herkezin bildiği benim bilmediğim birşeydi bu ama ben yeni öğrendim .Sorun yaşayanlara duyurayım dedim.

point

OpenCart-TR
merhaba mirac ve eka7 neredeyse sizin tüm yorumlarınızı okudum. ve takip ediyorum. yaklaşık 2 ay gibi bir süredir ben opencartı kullanıyorum. fakat bir türlü şu mail alma gönderme işini düzeltemedim yardımcı olursanız teşekkür ederim sitemden bakarsanız. www.heranyaninda.com

ozgurcelen

OpenCart-TR
sevgili arkadaşlar forumda o kadar aradım taratım herkesin yazdıklarını didik didik ettimi ama şu SMTP mail işini çözemedim. bütün ayarları dosdoğru yapıyorum ama siparişlerde site yöneticisine yeni sipariş maili gelmiyor. acaba başka bir yama veya kod bu işi çözebilirmi yoksa opencarttan vazmı geçelim.

tolgareis

OpenCart-TR
bende siteyi yeni kurdum sitemden kendime mail yönlendirmiş olmama ragmen mail hiç gelmiyor

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
point' Alıntı:
merhaba mirac ve eka7 neredeyse sizin tüm yorumlarınızı okudum. ve takip ediyorum. yaklaşık 2 ay gibi bir süredir ben opencartı kullanıyorum. fakat bir türlü şu mail alma gönderme işini düzeltemedim yardımcı olursanız teşekkür ederim sitemden bakarsanız. www.heranyaninda.com

ozgurcelen' Alıntı:
sevgili arkadaşlar forumda o kadar aradım taratım herkesin yazdıklarını didik didik ettimi ama şu SMTP mail işini çözemedim. bütün ayarları dosdoğru yapıyorum ama siparişlerde site yöneticisine yeni sipariş maili gelmiyor. acaba başka bir yama veya kod bu işi çözebilirmi yoksa opencarttan vazmı geçelim.

tolgareis' Alıntı:
bende siteyi yeni kurdum sitemden kendime mail yönlendirmiş olmama ragmen mail hiç gelmiyor

Gerekli konuyu sunucunuza bildirdinizmi.. Ben 1 haftada farklı sunuculara 5 e yakın 1.4.8 sürümünü kurdum maille ilgili bir sorun almadım..

Alttaki mesajı inceleyip tekrar deneyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-442-post-5258.html#pid5258

Hala sorun yaşayanlar pm den geçici admin hesabı oluşturup göndersin kendim kullandığım mail hesapları ile kontrol edeyim..

holigan07

OpenCart-TR
selamlar herkese,

bahsettiğiniz ayarların hepsini denedim.Hepsini inceledim.Tek tek okudum.Ancak hiç bir şekilde sonuç alamadım.

Mail sistemim domains.live.com üzerinde.SMTP ayarlarım tam.Bahsi geçen opencart.com daki mail dosyamı düzenlemeyide denedim o zaman bir başka hata ile karşılaştım.

Servis sağlayıcım güvenilir bir firma.Kendilerine bildirim yolladım ancak yardımcı olamadılar. live.com un servisini biz sağlamıyoruz diyorlar.Servisi kimin sağladığı önemli olduğunu sanmıyorum.Serverda yapılması gereken bir ayar olabilir mi?Aklıma hiç birşey gelmiyor tıkandım.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Opencart ile ilgili değildir. domains.live.com ayarlarını kontrol ediniz. live.com yönlendirdiysen sunucunuzun yapabileceği pek birşey kalmıyor. Ben buradan nedsem boş olur sağlayıcınıza(hotmail) danışmanız daha mantıklı olur. ya da yönledirmeyi iptal edin ve sunucunuzun ayarlarını kullanın.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
arkadaşlar bende 4-5 gündür uğraşıyorum ne gmail ile nede domain mailimle iletişim sayfasından mail alamıyorum

bütün konuyu defalarca tek tek okudum söylenenleri denedim ama olmuyor beceremedim
hata günlüklerinde şu hatayı veriyor
yardımlarınızı bekliyorum
adminlerden yardımcı olabilecek varsa pm den yönetim paneli şifresi verebilirim

teşekkürler

2010-10-13 0:48:26 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.159.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\inetpub\bakkoop.com\www\siparis\system\library\mail.php on line 152
2010-10-13 0:51:25 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.159.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\inetpub\bakkoop.com\www\siparis\system\library\mail.php on line 152
2010-10-13 0:54:34 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.159.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\inetpub\bakkoop.com\www\siparis\system\library\mail.php on line 152
2010-10-13 9:13:07 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.159.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\inetpub\bakkoop.com\www\siparis\system\library\mail.php on line 152
2010-10-13 9:14:56 - PHP Warning: mail() [<a href='function.mail'>function.mail</a>]: Failed to connect to mailserver at "85.159.66.12" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in D:\inetpub\bakkoop.com\www\siparis\system\library\mail.php on line 152

şimdi aklıma geldi host firmamdan daha önce bana aşağıdaki mail gelmişti
burdaki ip numarası hata günlüğünde yazan ip numarası nerden ayar yapmam gerekiyor?
[/quote]
05 Temmuz 2010 tarihinde, e-posta sunucularımızda IP adresi güncellemesi yapılmıştır. Bu güncelleme sadece POP3 ve SMTP sunucu adresi olarak IP adresi kullanan müşterilerimizi etkileyecektir. Bu müşterilerimizin sunucu adreslerini, 09. Temmuz 2010 tarihine kadar güncellemesi gerekmektedir. Güncellemeyle ilgili detaylar aşağıdaki gibidir.

Sunucu adresi olarak “mail.alan.adi” şeklinde kullanan müşterilerimiz bu güncellemeden herhangi bir şekilde etkilenmeyeceklerdir.

Eski POP3 ve SMTP sunucu IP adresi : 85.159.66.12
Yeni POP3 ve SMTP sunucu IP adresi : 89.19.0.252
arkadaşlar host firmamla görüştüm kimlik doğrulaması ayarlarını yapmam gerektiğini söylediler
bu ayarları nereden yapabilirim?

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
arkadaşlar yokmu yardım edebilecek kimse gerçekten bütün forumu okudum ama işin içinden çıkamadım mail gönderemiyorum host firmasından kaynaklanan sorun olacağınıda sanmıyorum çünkü aynı hosttaki joomla ile hazırlamış olduğum site smt ayarları girili ve iletişim formu çalışıyor ancak opencartla hazırladığım sitede iletişim formu çalışmıyor

www.bakkoop.com bu sayfada iletişim formu çalışıyor
www.bakkoop.com/siparis 1,4,8 sürüm
www.bakkoop.com/opencart 1,4,9 sürüm
bu iki sittede mailleri gönderemedim yardımlarınızı bekliyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Joomla ile opencarttın kodları aynı değil ve her sunucu tüm yazılımlarının gereksinimlerine göre ayarlanması mümkün değildir. Boşuna hosting şirketleri Joomla hosting, Wordpress hosting ya da OpenCart hosting adı altında paketler hazırlamıyorlar. Site üzerinde değişiklik yaptığınız değişiklerde bir hata yoksa bu sunucudan kaynalanıyordur.

Ben onda ya da bir başkasında çalışan bir sistemin sizde çalışmamasının başka türlü bir açıklaması yoktur.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
az önce host firmamla görüştüm bana söyledikleri aynen şudur
ingilizcem olmadığı için tam telafuz edemiyorum ama (otantic kayşin) sunucu doğrulama ayarlarınızı yapmanız gerektiğini söylüyorlar bunu nasıl yapabilirim peki?

Bu durumda open carttanmı vazgeçeceğim hostumu mu değiştireceğim
3, bir seçenek yok mu?