PC Toplama Sihirbazı Modülü - Custom Product Builder

sabitertan

OpenCart-TR
toplamaadmin1.jpg

Arkadaşlar merhaba, opencart ile bir ay kadar önce tanıştım. Kişisel olarak php ile haşir neşir olmam da sadece iki ayı geçmez. Ben bir amatör olarak birşeyler yapmaya çalıştım umarım işinize yarar. Zamanla gerek daha iyi bir php ve jquery bilgisiyle bu eklentiyi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Opencart kullandığı MVC(+L) yapısıyla modül yazmaya çok uygun bir açık kaynak ticaret sistemi. Eklentiyi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Herkese iyi çalışmalar.
Örnek: http://yavhehe2.byethost24.com/encart/index.php?route=information/toplama
ya da
http://www.medyacom.com/index.php?route=information/toplama

YAPILMASI PLANLANANLAR
1. Tüm eklentiyi tek bir php dosyası haline getirmek(toplama klasörlerini kaldırmak). Tamamlandı
2. Opencart yapısına(MVC(+L)) tam uyumlu hale getirmek. Tamamlandı
3. jquery.calculation, bağımlılığını gidermek.
jquery.field bağımlılığını gidermek.
4. Kategori/Ürün bağımlılıkları oluşturmak. Tamamlandı
5. internet explorer uyumluluğunu geliştirmek. Tamamlandı

PC TOPLAMA EKLENTİSİ İNDİR

contempt

OpenCart-TR
RE: Pc toplama sihirbazı modülü

Hocam elinize sağlık. son sürüm için geçerlimi ? Birde daha bir gunluk Kullanıcıyım biraz daha detaylı anlatım yapabilirmisiniz çözemedim :(

sabitertan

OpenCart-TR

contempt' Alıntı:
Hocam elinize sağlık. son sürüm için geçerlimi ? Birde daha bir gunluk Kullanıcıyım biraz daha detaylı anlatım yapabilirmisiniz çözemedim :(
Estağfurullah Ben de bir acemiyim merak etme . Bu eklentiyi 1.4.9.1 üzerinde geliştiriyorum. Eklentiyi indirdiyseniz Beni oku dosyasına bakınız karşılaştığınız sorunları paylaşırsanız yardımcı olabilirim.

Arkadaşlar merhaba bu eklenti için katalog/ürün bağımlılığı sistemini geliştirmeye başladım isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantıdan bir örneği görebilirler. (İkinci kategori ilk kategoriye, üçüncü kategori ikinci kategoriye bağlı olarak değişmektedir.)

Katalog/ürün bağımlığı demo

Henüz tamamlanmış değil, modülü geliştirmeye gönüllü arkadaşlar öm atabilirler.

sabitertan

OpenCart-TR

Modül güncellenmiştir, kategori/ürün bağımlılığı eklenmiştir.
güncellenmiş dosyalar ektedir

Admin bölümü ekran görüntüleri aşağıdadır.
toplamaadmin1.jpg

toplamaadmin2.jpg

[attachment=456]

Ekli dosyalar

• toplama_eklentisi.zip
    114.8 KB · Görüntüleme: 355

yanlız09

OpenCart-TR

arkadaşlar kurulumu yaptım fakat bazı hatalar alıyorum yardımcı olrmusunuz 1.4.9.1 versiyonu kulanıyorum
birde toplama modülünde kategori eklemede sitedeki categorilerde gözükmüyor
bu pc toplama bölümünde sitede
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\-----------\httpdocs\catalog\view\theme\default\template\information\toplama.tpl on line 30

alttaki modülde çıkıyor
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\------------\httpdocs\admin\toplama\verial.php on line 7

sabitertan

OpenCart-TR

yanlız09' Alıntı:
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\-----------\httpdocs\catalog\view\theme\default\template\information\toplama.tpl on line 30

alttaki modülde çıkıyor
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Inetpub\vhosts\------------\httpdocs\admin\toplama\verial.php on line 7
toplama.sql dosyasını veritabanına eklediniz mi acaba?

yanlız09

OpenCart-TR

Evet ekledim fakat başta hata vermişti ön ek kullanıyorum eklemeyi unutmuşum ekledim ama yine olmadı ilk başalrdaçok yerde sorun var ama şimdi ilk mesajımda belirtiğim gi bi hata alıyorum

sabitertan

OpenCart-TR

yanlız09' Alıntı:
Evet ekledim fakat başta hata vermişti ön ek kullanıyorum eklemeyi unutmuşum ekledim ama yine olmadı ilk başalrdaçok yerde sorun var ama şimdi ilk mesajımda belirtiğim gi bi hata alıyorum
Geliştirme yaparken gözönüne almadığım bir ayrıntıya parmak bastınız sağolun. Modülü öneki olmayan bir veritabanına bağlanacak şekilde geliştirmiştim. Yeniden düzenleyip öneki olan sistemlere uyarlar uyarlamaz tekrar paylaşacağım.
İyi çalışmalar

Sevgili arkadaşım modülü önek içeren veritabanına uyarladım. Ve bazı teknik ayrıntıları değiştirdim. Tekrar indirip deneyebilirsin

Ekli dosyalar

• toplama_eklentisi_onek.zip
    117.6 KB · Görüntüleme: 154

yanlız09

OpenCart-TR

teşekkürler size vermiş olduğum hatalar düzeldi
Fakat ürün ekle dediğimde sorun yaşıyorum görünen sorun ürün ekle dediğimde hiç bir işlem yapmıyor normalda altta sıralaması lazım ama hiç birşey yok
yardımcı olurmusunuz

sabitertan

OpenCart-TR

yanlız09' Alıntı:
teşekkürler size vermiş olduğum hatalar düzeldi
Fakat ürün ekle dediğimde sorun yaşıyorum görünen sorun ürün ekle dediğimde hiç bir işlem yapmıyor normalda altta sıralaması lazım ama hiç birşey yok
internet explorer mı kullanıyorsunuz ? yönetim bölümü internet explorer da çalışacak şekilde uyarlanmamıştır. lütfen firefox kullanarak tekrar deneyiniz.

kripto35

OpenCart-TR

ürün seçerken ürünlerin listelendiği comboboxta fiyatlarda yazmalı bence yoksa liste içerisindeki ürünler arasında fiyat kıyaslaması yapmak istediğimizde ürünleri tek tek seçip fiyatını görüntülememiz ve fiyatları aklımızda tutmamız lazım :) buda bayağı bi zor. yada toplayacağımız ürünlere daha önceden bakmış olmamız gerekiyor. Resimlerinin de görünmesi hoş olur ama bana göre öncelikli olarak combonun içinde ürünlerin fiyatının da olması lazım :)

yanlız09

OpenCart-TR

arkadaşım sağol onu hesaplamamıştım firefoxta çalışıyor fakat sorun sorun üstüne şimdide aşağıdaki resimde göreceksin ürün kategori şeçiyorum ekle diyorum geç geliyor birde türkçe ingilizce olarak 4 tane birden ekliyor 3 tanesini seçip siliyorum hepsi gidiyor birde birtanesini düzenle dediğimde ise admin login sayfasına geçiyor Oturumunuz zaman aşımından dolayı sonlandırılmıştır. Lütfen tekrar oturum açın. çıkıyor

sabitertan

OpenCart-TR

yanlız09' Alıntı:
arkadaşım sağol onu hesaplamamıştım firefoxta çalışıyor fakat sorun sorun üstüne şimdide aşağıdaki resimde göreceksin ürün kategori şeçiyorum ekle diyorum geç geliyor birde türkçe ingilizce olarak 4 tane birden ekliyor 3 tanesini seçip siliyorum hepsi gidiyor birde birtanesini düzenle dediğimde ise admin login sayfasına geçiyor Oturumunuz zaman aşımından dolayı sonlandırılmıştır. Lütfen tekrar oturum açın. çıkıyor
Öncelikle tüm hata bildirimleriniz için teşekkürler.
resimde gördüğümüz gibi alttada bir ekle bloğu daha çıkıyor mu? Çıkıyorsa gerçekten ilginç olacak çünkü hiç karşılaşmadığım bir hata ancak sebebini araştıracağım. Oluşan hatalar için kusura bakmayın opencart için yazmaya kalkıştığım ilk eklenti ama sizlerin de bu şekilde bildirimleriyle düzelteceğiz hep beraber. Anladığım kadarıyla İngilizce -Türkçe bir siteniz var. Sanırım sorun buradan kaynaklanıyor üzerinde uğraşağım.
İyi çalışmalar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Ürünlerin bir den fazla eklenmesi ajax kodunun hem modül sayfasında ekli olması hemde sepet modülün de olmasından kaynaklanma olasılığı yüksek tam olarak kontrol etme şansım olmadı ama büyük ihtimal ile bu yüzdendir diye düşünüyorum.

yanlız09

OpenCart-TR

evet resimde gördüğünüz gibi ürün ekleme ve başlık, html kod bölümü çift yani iki dil kullandığım için türkçe ve ingilizce olarak çıkıyor

isterseniz siteden bir kontrol edin siteye modülü açtım sağ en altta tıklayın bi görün dürümünu sitede bu şekilde oluyor
http://capitalguvenlik.com.tr/u/

eka7a' Alıntı:
Ürünlerin bir den fazla eklenmesi ajax kodunun hem modül sayfasında ekli olması hemde sepet modülün de olmasından kaynaklanma olasılığı yüksek tam olarak kontrol etme şansım olmadı ama büyük ihtimal ile bu yüzdendir diye düşünüyorum.

Adminim sizin dediğiniz gibi bir durum varsa yapabileceğim bir değişiklik varmı acaba en azından denemiş oluruz Opencart içinde iyi bir gelişme olucak arkadaşımız yazmış bu modülü geliştirmek lazım herkes faydalansın

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Şuan kendi bilgisayarımda değilim kontrol etme şansım yok

yanlız09

OpenCart-TR

tamam adminim daha sonra bakarsınız acelemiz yok önemli olan iyi bir şekilde beraberce düzeltip uygun hale getirmek alakanız için teşekkür ederim

sabitertan

OpenCart-TR

kripto35' Alıntı:
ürün seçerken ürünlerin listelendiği comboboxta fiyatlarda yazmalı bence yoksa liste içerisindeki ürünler arasında fiyat kıyaslaması yapmak istediğimizde ürünleri tek tek seçip fiyatını görüntülememiz ve fiyatları aklımızda tutmamız lazım :) buda bayağı bi zor. yada toplayacağımız ürünlere daha önceden bakmış olmamız gerekiyor. Resimlerinin de görünmesi hoş olur ama bana göre öncelikli olarak combonun içinde ürünlerin fiyatının da olması lazım :)
Fiyat ve resim eklemek güzel fikir(ki fiyat ekleme işi gayet kolay) ancak şu anda halıhazırda olan sorunları düzeltmeye çalışıyoruz siz de deneyip sorunları paylaşırsanız dediğiniz özellikleri de yakın zamanda ekleriz.
İyi çalışmalar

sabitertan

OpenCart-TR

Modül Güncellenmiştir.
Geliştirmeler:
1. Kripto35 arkadaşımızın tavsiyesiyle fiyatlar seçeneklerde gösteriliyor
2. Internet Explorer görünüm hatası(seçeneklerin kısa görünmesi) düzeltilmiştir.
3. Bazı kod düzenlemeleri

Ekli dosyalar

• toplama_eklentisi_ie_fiyat.zip
    115 KB · Görüntüleme: 172

hikko

OpenCart-TR

modül mükemmel çalışıyor fakat sepete eklerken fiyatı eksik gösteriyor nasıl çözeriz acaba