PAYPAL Direkt ödeme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
Merhaba arkadaşlar, forumda haftalarca aradım, mevcut konuların çok eski olmasından dolayı istediğim cevabı bir türlü alamadığımdan konu açmaya karar verdim.
Paypaldan direkt ödeme almak istiyorum. Yani benim müşterim gelecek ürünü beğenecek ödeme sayfasına kredi kartı numarasını girip ödemesini yapacak para da benim paypal hesabıma düşecek. (ben paypal'ın %3-5 civarı komisyonnuna dünden razıyım)

Fakat 1.5.0 da halihazırda kurulu olan PayPal Website Payment Pro modülüne ticari paypal hesabımın API Kullanıcı Adı şifresi falan herşeyi yerleştirdiğim halde ödeme sırasında "merchant country not supported" hatası alıyorum. Forumda 2009 msjarına göre tr desteği olmadığı yazıyor ama buna inanasım gelmiyor çünkü 190 ülke destekliyor diyor tr içinde bir sürü çeviri cart curt yapmışlar ödeme olayı da vardır diye tahmin ediyorum.

Benim derdime deva olabilecek bir arkadaş varsa bana çoooook büyük yardımı dokunmuş olur. en azından böyle bir yöntemle ödeme alıp alamayacağımı bilmem bile bana yeter şu noktada. uzun mesaj oldu vakit ayıranlara teşekkür ederim. yanıtınızı bekliyorum..
Saygılarımla...

alavrez

OpenCart-TR
http://forum.opencart-tr.com/thread-1127.html

kardeşim bu konuyu incele burada resimli anlatım yaptım bir bak işini görmesi gerekiyor

adobe

OpenCart-TR
190 ülke doğrudur ama tr de henüz uygulanan bir sistem değil

hikko

OpenCart-TR
adobe' Alıntı:
190 ülke doğrudur ama tr de henüz uygulanan bir sistem değil

evt aynen öyle bir ara bende hevesenmiştim ama eğer sanal pos cihazın varsa offline credit cart ı kullanabilirisn hem ucuz hem maliyetsiz

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
maalesef yok. ama yine cevaplar çelişkili yukardaki alavrez k.adlı arkadaş kullanıyormuş forumdaki msjlarından anladığım kadarıyla :S
herneyse dediğim şekilde kredi kartı numarası ile müşteriyi başka bir sisteme üye etmeden ödeme alabileceğim bir ödeme yolu varmı başka? yoksa hiç umutlanmıyım boşa yani:)
moneybookers direkt ödeme falan yazıyordu kurdum o da sitesine yönlendirip üye olmasını istiyor müşterimin...

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
paypal Türk kullanıcılarına ödeme yapabiliyor.

www.paypal.com.tr adresinde türk lirası ile çekim yapma hakkında detaylı bilgiyi giriş yaparak bu adresi tıklayın

yine www.paypal.com.tr adresinde web sitenizde ödeme kabul edin linkini tıklayarak açılan sayfada sol taraftaki sekmelerde uluslararası para birimleri var orada göreceksiniz ki Türk lirası da var.

paypal kullanıcı olmayan müşterilerinizden ödeme almak için bu bağlantıyı tıklayın.

paypalı kullanırken türkçe karakter hatası alırsanız buradaki yöntemi deneyebilirsiniz.

birde paypal express diye bir modül var. bu modül de anladığım kadarıyla sitenizde herhangi bir müşteri kaydı oluşturmadan direkt paypal sayfasına yönlendirip ödeme yaptıran bir modül ama ücretli

ilk verdiğim paypal kullanıcı olmayan müşterilerden ödeme alma yöntemini uygulayın. daha sonra dilerseniz paypal express modülünü satın alabilirsiniz. ancak modül sadece 1.4.x versiyonları ile uyumlu. satın almak isterseniz bu adresi tıklayın.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
eka7a' Alıntı:
Bu modül Türkiye de kullanılmamaktadır. O uyarıları PayPal'ın geri gönderdiği mesajdır.

TL ile satış yapmak ile bu modülün ne alakası var. O sizin TL ile satış yapanlar standart modülü kullananlardır. Bu modülü kullanıyorsa ikametgah adresi yurt dışıdır.

Kaldı ki paypala gönderdiğim son mesaj ve cevabı yaklaşık 2 hafta önce
Sayın Ekrem KAYA,

Website Payments Pro kullanımı konusunda PayPal ile iletişime geçtiğiniz
için teşekkür ederim.

Website Payments Pro şu anda Türkiye'dek kullanıcılara sunulmamaktadır.
Ne yazık ki şu anda bize verilen belirli bir tarih yoktur. Bir gelişme
halinde web sayfamızdan duyurulacaktır.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Ugur
PayPal

Telif Hakkı © 1999-2011 PayPal. Tüm hakları saklıdır.
Tüketici tavsiyesi - PayPal ödeme hizmeti Singapur hukukuna göre kayıtlı
değer tesisi olarak değerlendirilir.
PayPal kayıtlı değer tesisinin sahibi PayPal Pte. Ltd.'nin, Singapur
Para Kurulunca onaylanmasına gerek yoktur. Tüketicilerin
(kullanıcıların) yasal sözleşmeleri dikkatle okumaları önerilir.

Original Message Follows:
------------------------
Form Message
customer subject:
legacy
customer message:
message: 'Website Payments Pro uygulaması hala Türkiye de kullanılamıyor
mu?
Kullanılamıyorsa da bu uygulamayı Türkiye 'de kullanıma açmayı
düşünüyor musunuz?
Düşünüyorsanız ne zaman uygulamaya geçeceksiniz?'

http://forum.opencart-tr.com/thread-416.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...