PayPal Direct - PayPal Website Payment Pro

chansev

OpenCart-TR
Paypal direct odeme sistemini kuran varmı? gerekli apileri alarak verileri girmeme ragmen kredi kartı ile ödeme sırasında hata almaktayım. eger sorunsuz gerceklestiren var ise paylasmasını rica ederim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Re: PayPal Direct entegresi hakkında

Denemesini yapmadım bu sürümde(1.3.2) bu modül tam anlamıyla çalışır durumda olduğu belirtiliyor. Ben kendi denemeleri mi yapayım sonuçları burada yazacağım.

chansev

OpenCart-TR

kredi kart bilgilerini girdiginde "merchant country not supported" gibi bir uyarı veriyor. sanırım Turkiye'de destekli değil henuz. Sizde bir kontrolunu yapar ve sonucunu paylasırsanız sevinirim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

chansev' Alıntı:
kredi kart bilgilerini girdiginde "merchant country not supported" gibi bir uyarı veriyor. sanırım Turkiye'de destekli değil henuz. Sizde bir kontrolunu yapar ve sonucunu paylasırsanız sevinirim.

Ne yazık ki bende de aynı sorun ortaya çıktı. Satıcı ülkesi desteklenmiyor. Yani şuan Türkiye'yi desteklemiyor.

ateshb

OpenCart-TR
PayPal için Kredi karti ile ödeme

Selam arkadaşlar

Bu sorumun burada yanlış olduğunu biliyorum fakat opencart ın kredi kartı modülü olmadığı için genelde sitelerinde
opencart gibi E-ticaret ile uğraşan arkadaşlar Paypal Sistemini iyi tanıyanlar olabilir diye konuyu burada açmak istedim.
bilindiği gibi opencart da ödeme seçeneklerinde Paypal Direkt Pay veya ödeme gibi bir seçenek var ve burada doğru kodlar ve bilgiler girildiğinde müşteriler ödeme için direkt olarak paypalın Kredi kartı Autorisation sayfasına yönlendiriliyor ve orada kredi kartı ile ödeme yapmasına imkan veriliyor.Tabi ben bukadarını biliyorum..
API Kullanıcı Adı:
* API Parola:
* API İmza:
Test Modu:
Use the live or testing (sandbox) gateway server to process transactions? Evet Hayır
Transaction Method:
Sipariş Durumu:
Genel Bölge:
Durumu:
Sıralama:

Yukarıda eklediğim alanların doldurulması gerekiyor fakat nasıl.. Ayrıca APİ parolası vs. bunlar nereden ve nasıl temin ediliyor.. İleri derecede ingilizce bilgime ramen Paypalın Api kodlamaları ile ilgili sayfalarını araştırdm fakat hızlı alışveriş butonu kodu haricinde hiçbir ilerleme kaydedemedim.. Paypal sayfası sürekli link ve yönlendirmeden oluşuyor..
Bu konuyu özetlemek gerekirse Yukarıdaki alanları doldurabilmek için ve Paypal Direkt ödeme sayfası için bu Api kodları nasıl yapılıyor.. Paypal Türkiye paylaşım platforumunda dahi yardımcı olan çıkmadı .oradaki mod ve adminler
sanki PTT çalışanı (bazıları )
Not: Paypal hesabım var ve aktif kullanılır durumda. Ayrıca buissines hesabımda var ve aktif.. hesap açmalısınız veya ticari hesabınız olması gerekir yanıtlarını şimdiden cevaplamış olayım. :)
saygılar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Re: PayPal için Kredi karti ile ödeme

Bu sayfa altında 2 seçenek var.

Önce 2. Seçeneğe tıklayıp API kullanıcı oluşturmalısın

Api kullanıcısı ekledikten sonra 1.Seçenek ile bu kullanıcının izinlerini ayarlayabilirsin.

Sonra buradan aldığın api kullanıcısı, parolası ve imzasını modüllerde kullanabilirsin.

ateshb

OpenCart-TR

Sen Süper sin :) Eka7

Aylardır bunu arıyorm desem inanırmısın.. valla eline bilkgine sağlık ..
şimdi o bilgileri aldım kullanıcı adı şifre vs.. fakat henüz test edemedim.. halen uğraşıyorum çünkü
test müşteri test alışverişinde iken kredi kartı bilgilerini giriyor fakat "security header is not valid" diye mesaj çıkıyor..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Geçersiz güvenlik başlığı diyor ama tam olarak ne demek istiyor bilmiyorum.

Resmi sitede arattığım şu sonuçlar çıkıyor.

Buda google araması

İncele istersen benim için çok geç oldu. iyi geceler

ateshb

OpenCart-TR

Saolasın ilgine çok teşekkür ederim.. ben incelerim bi.. sonucu bildiririm..

iyi geceler..
Merhaba Tekrar ,

Uzun uğraşılarım neticesinde sonuçlar :cry: :x :twisted:

Security Header mesajı bir güvenlik sorunu ifade ediyor evet fakat ben sandbox da test ettim ve sürekli bu mesajı aldım..
Daha sonrası paypal premium hesabımla api bilgilerini girerek ve life kredi kartı (sandbox değil) testi yaptım..
aldığım mesaj " Bu satıcı bu ödeme yöntemini kabul etmiyor" error code olarak da açıklaması " ticari hesap olması gerekir .
Sonrasında tekrar Ticari hesabımın Api bilgilerini girdim opencart admin PayPal Website Payment Pro ya ve tekrar müşteri olarak gerçek bir kredi kartından ürün satın almak için bilgileri girdim sonuç olarak karşıma çıkan mesaj
"The merchant country is not supported." :cry: :x :twisted:
Satıcının ülkesi desteklenmiyor yani Tr de website payments ( Direkt kredi kartı) paypal kabul etmiyor..

Bazı forumlarda sadece USA de kabul edildiği yazıyor.. buraya linki ekliim de araştıranlara ışık tutsun..
http://paypal.lithium.com/pdn/board/message?board.id=api&thread.id=495&view=by_date_ascending&page=1

Belkide eksik yaptığım bişeyler olabilir .. tekrar ticari bir hesap açıp ülkeyi amerika mı yapsam :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Daha öncede bu konuyu tartışmıştık. Benim aklımdan tamamen çıkmış :( kusura bakama
Sen Türkiye desteklemiyor deyince aklıma geldi.
http://forum.opencart-tr.com/thread-416.html

ateshb

OpenCart-TR

Önemli değil ..en azından kendimde senin verdiğin linkler ve bilgiler doğrultusunda araştırıp bilgi sahibi oldum..
İkinci seçenek olarak moneybookers kaldı. orada da hesabım var .. sayfanın tanıtımında detaylı olarak websitesi alışverişinde müşteri moneybookers ödeme seçeneğini seçtiğinde nerelere yönlendirildiğini kredi kartından nasıl alışveriş yapabileceğini anlatmış moneybookers ticari bölümünde..fakat siteye üye oldukdan sonra yani ticari hesap açdıkdan sonra burada da herhangi bir link veya bağlantı yok bununla ilgili .. zaten opencart admin moneybookers da sadece e-mail giriliyor sonrasında
Ödeme Metodu

Lütfen siparişiniz için ödeme metodunu seçiniz.
Kredi Kartı / Bankamatik Kartı (Moneybookers)

seçildiğinde moneybookers sayfasına yönlendiriyor ve ödeme seçeneği olarak sadece banka havalesi çıkıyor müşteri karşısına.. şimdi bunu çözmeye çalışıyorum :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Mooneybookers da üyelik gerektiriyor sanırım. Kredi kartının çıkması için kullanıcı monneybookers hesabına kredi kartı tanımlamalı daha sonra ödeme seçeneği olarak kredi kartı da çıkacaktır. Ben öyle biliyorum farklıda olabilir.

ateshb

OpenCart-TR

Arkadaşlar be şunu anladım. Ne moneybookrs nede paypal.. direk kredi kartı için olumsuz.. en güzeli şu .. burada modül geliştiren arkadaşlar ortak ödeme modülü vs yapmaları bence iyi olur.

ahmetbogus

OpenCart-TR

teşekkür ederim

bregma

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sisakvaryum.com
RE: PayPal için Kredi karti ile ödeme

3D güvenlik sayfasını kullanan bir modül olsa harika olacak. Konuya hakim arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: PayPal Direct entegresi hakkında

Türkiye için destekleniyormu resmi sitesinden kontrol ederseniz gerekli bilgiye ulaşırsınız..:)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: PayPal Direct entegresi hakkında

Modül çalışmasına çalışıyor ama yukarıda açıkladığım gibi Türkiye desteği yok. 2 mesaj üstünü okumaya üşeniyorsunuz. Halbuki okusanız ya da birazcık araştırma yapsanız hem siz zamandan kazanacaksınız hem de bizlerin zamanından çalmayacaksınız.

Yanlış anlamayın laflarım sadece size değil ama ne hazırcı bir milletiz biz böyle anlamıyorum. Yemeği pişiriyorsun herkes ağzına istiyor.

ayhanrv

OpenCart-TR
Paypal kredi kartı ödeme hatası!

merhaba.
api kullanıcı adı şifresi ve imzayı güncelleyip paypal kredi kartı ile ödeme modülünü aktif ettim. paypal hesabımdan paypal express ayarlarınıda ayarladım. paypal hesabım premier ve onaylı. ancak sitemden kredi kartı ile denemek için ödeme yapıyorum ancak şöyle bir hatayla karşılaşıyorum "security header is not valid" bu sorun nedir nasıl çözülebilir?

Seckin_Pazar

OpenCart-TR
RE: Paypal kredi kartı ödeme hatası!

ayhanrv' Alıntı:
merhaba.
api kullanıcı adı şifresi ve imzayı güncelleyip paypal kredi kartı ile ödeme modülünü aktif ettim. paypal hesabımdan paypal express ayarlarınıda ayarladım. paypal hesabım premier ve onaylı. ancak sitemden kredi kartı ile denemek için ödeme yapıyorum ancak şöyle bir hatayla karşılaşıyorum "security header is not valid" bu sorun nedir nasıl çözülebilir?

Test modu kısmını evete getirdiğinizde o sorun ortadan kalkıyor, ama bu sefer de kart bilgilerini giriyorsunuz''Lütfen Bekleyiniz'' çıkıyor..

Bu konuda okuduğum kadarı ile Türkiyeyi desteklemiyor denmiş, Müşteri adresi Türkiye olunca desteklemiyor denmiş, ben adresi İngiltere yazdım, Amerikan Expess kart kullandım durum yine, değişen bir şey yok yani :)

Yani Kısacası ve çözebildiğim kadarı ile Paypal ile Kredi Kartlı alışveriş pek mümkün görünmüyor. Başka bir ayarları mutlaka olması lazım ancak bizler çözemiyoruz maalesef..

Son olarak ta kendi düşüncelerimi iletmek istiyorum. Sanal Pos Alamıyoruz (Bankalar çok zorluk çıkarıyor), Paypal'dan ayarları beceremiyoruz (nasıl bir sistemse artık), 2checkout'u inceledim o da bütün ayarları yapmama rağmen olmadı diyebilirim (Yabancı sitelerde her ne kadar işlemi çözseniz de sizin ülkenize temkinli yaklaşıyorlar), Paypal ve Moneybookers sistemleri var ama Türkiye'de kaç kişinin Paypal'dan ve Moneybookers'tan anladığı var ki.. Havale desek bankalarda hesabı olan kaç kişi uğraşıp internet bankacılığı ile anında havale yapabiliyor ki. Kapıda Ödeme sistemi de son derece riskli bir sistem, gönderdiğiniz her 5 üründen 2'si geri dönse (başıma geldi, ya adres yanlış veriliyor, ya başkası kapıyı açıyor parayı vermiyor, ya da başka bir sebep mutlaka çıkıyor) bütün kazancınız o kargolara ödediğiniz ücretlere gider..

Kısacası bir alışveriş sitesinde Kredi Kartlı alışveriş olmadığı sürece satış yapmanız çok olanaksız görünüyor, bu işleri artık bırakmamız gerekiyor sanırım..:( Çünkü insanlara Kredi kartı kullandıramadığınız sürece insanların gelip sizden alışveriş yapmasını beklemek biraz abes kaçıyor..