OpenCart Kullanan Büyük Firma ?

sogenserkan

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar
Opencart kullanan ve ürün yelpazesi geniş olan bildiğiniz bi firma varmı ? Firma ile görüşüp fikirlerini almak istiyorum.

unsound

OpenCart-TR
Onlarda zaten bekliyorlardı kendi bilgilerini paylaşmak için :eek:)

sogenserkan

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
sormak istediğiniz soruları buradan sorun ki diğer arkadaşlarımız da istifade etsin.

*Kredi Kartı Entegrasyonunda sıkıntı varmı ?
Bankalar zaman zaman kampanyalar yapıyorlar 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde 2 ile 4 taksit arasında taksit yapanlara +4 taksit gibi, bu tarz kampanyaları K.Kart entegrasyonunda ayarlıyabilmek mümkünmü

*Bi ürünün yanına hediye ürün ekleme imkanı varmı (Çadır ı sepete atan müşterinin sepetine hedie olan feneri otomatik atarmı veya belli bi tutardaki alışverişe hediye bi ürün direk sepete atılabilirmi)

*Ürünlerde toplu fiyat güncelleme mevcutmu tam olarak kullanılabiliyormu ?

*Ben ücretli teme satın alıp kurmayı düşünüyorum tavsiye ettiğiniz bi teme varmı?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
:) Büyük firmaların çoğu herhangi bir scripten daha ziyade kendilerine özel script yazdırıp kullanırlar..iyi bir kodlama bilgisi ile dediginz her sey yada diger binlerce dolarlık yazılımlardaki özellikler opencart ta da yapılabilir.. sonucta onlrda kodlarla yapılmış modifikasyon ve eklentiler...ama unutmayın opencart o dediginiz özellikleri içinde barındırsaydı sanırım ücretsiz bir script olmazdı..ama biraz maliyetle o eklentileri opencart için de yazdırabilirsiniz...ve binlerce dolarlık o scriptlerin standart pektlerinden farklı ileve bir eklenti isterseniz yazılımcısından o da hemen önünüze hatırı sayılır paket fiyatına artı olarak duygusal bir maliyet koyacaktır ..örnek derki size iki tane tedarikci entegrasyonu pakete dahil siz 3 isterseniz size en az 250 tl fiyatı artıracaktır.. yıllık ödediğiniz aidat bdeli de cabası oda az degil en ucuzu için 1500 tl her yıl... yani ne kadar ekmek o kadar köfte bu işler... selametle...

aLLy1

OpenCart-TR
İdeasoft opencart alt yapısını kullanıyor.. Referanslarına bakarsan opencart oldugunu çakarsın ama adamlar işi bildiginden üstünde bütün oynamaları yapabiliyor ve kendi malları gibi satıyor :)
İyi günler..

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
eheheheh evet :D http://www.hemensite.net/e-ticaret.Referanslar.html hepsi opencart .
bu arada bende hem phpde hem opencart'da cok yeniyim mirac kardeşin konularını okuya okuya bişeyler yapmaya calıstım. bir +18 sağlık ürünleri firması php e ticaret isteyince sizleri buldum :cool: çok bahtıyarım :angel: opencart tr 'ye çok tşk. yaptıgım site bu www.cilekmedikal.com :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Eminmisiniz Opencart olduguna:) bence sadece block yapısı benziyor.. linkleri bile cok farklı bir scrip üzerinde bu kadar degişiklik yapmak yeniden script yazmaktan daha zor sanmıyorum kimse uğraşmaz.. Sadece tema yapısı benziyor o kadar...

aLLy1

OpenCart-TR
Sıfırdan e-ticaret yazmak var.. Yada tutup sağlam altyapılı bir sistemi değiştirmek var isteseler yazarlar elbette ama hazıra konmak tatlı gelmiş :) Adamlar opencart uzmanı olmuş gibi istedikleri ayarı kıvırtarak vermişler referanslarında o görülüyor neyse herkese ii akşamlar :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Her defasında söylüyorum ideasofttun yazılımı opencart değildir. Bu benzetmenin sebebi smrel arkadaşımızın ideasoft yazılımdan opencartta cevirdiği temadan kaynaklanmaktadır. Bu çevrilen tema için ideasofta bir de mail attım bu temanın sizin için bir sıkıntısı var mı varsa kaldırayım diye ama cevap gelmedi. Ya mail ulaşmadı ya da önemsemediler. Kaldı ki ideasoft opencarttan öncede vardı. Her yazılım görüntü itibarı ile her yazılıma benzetilebilir. Görüntüye bakarak bu yazılım bu diyemezsiniz.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
opencart ile ideasoft tamamen farklı sadece smrel teması benziyor. birbirine nasıl yakıştırmışlar aşk olsun valla. linkleri bile kontrol etmediniz mi?
opencartta yeni ürünler linki index.php?route=common/home dir. ki bu aynı zamanda anasayfa linkidir.

ideasoft ta yeni ürünler linki index.php?do=catalog/newProducts

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Eka7a Aynen katılıyorum o Tema ile birlikte blok düzeni de benziyor o kadar... alta yapısıymış linkleriymiş klasör düzeniymiş çok farklı.. alakası yok ama bundan sunu söyleyebiliriz; Opencart profesyonel ücretli yazılımlardan bir farkı yoktur:) rahtlıkla güzel bir tema ve gerekli eklentilerini yazarak muhteşem siteler oluşturablirsiniz..

sogenserkan

OpenCart-TR
RedWhite27' Alıntı:
eheheheh evet :D http://www.hemensite.net/e-ticaret.Referanslar.html hepsi opencart .
bu arada bende hem phpde hem opencart'da cok yeniyim mirac kardeşin konularını okuya okuya bişeyler yapmaya calıstım. bir +18 sağlık ürünleri firması php e ticaret isteyince sizleri buldum :cool: çok bahtıyarım :angel: opencart tr 'ye çok tşk. yaptıgım site bu www.cilekmedikal.com isteyen varsa vereyim :D sorun değil . . .

merhaba kullandığınız temayi verebileceğinizi söylemişsiniz,
verirseniz kullanmak isterim:)
teşekkürler.

snowland34com

OpenCart-TR
İdeasoft opencartı alıp değiştirmişmi bilemem ama ideasoft aslında asp ile çalışan bir firmaydı doktordantemiz isimli bir script yapılıyordı ama hacklenince aspden vazgecip php döndüler.Çokda geçmişi olan bir firma değil. Opencartın piyasaya cıkış tarihiyle firmanın php yazılıma dönüş yaptıgı tarihe bakmak lazım

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
konuyu hortlatmış gibi olacağım ama 96dan beri sektördeyim. Türkiye de ki ilk e ticaret paket yazılımı hazırlayanlardan biriyim. firma tasarım konusunda evet opencart altyapısını kullanmakta. yani TPL mantığını kullanarak tasarımlarını yüklemekte. bu anlamda kod yapısı yüzde yüz olmamakla beraber opencart altyapısıdır. tabiki kendilerine göre değişiklik yapmışlardır. ayrıca firmanın daha önce hacklenme geçmişi de hesaba katılırsa opencartı birebir kullanma hatası yerine bünyesinde ki yazılım uzmanları ile değişikliklere, adres satırı yeni ürünler vb, gitmesi de gayet doğaldır. sonuçta opencart gayet stabil çalışan ve geliştirilebilir bir script. tek eksiği ürünlerin tek para birimi olarak eklenmesi. yani bi ürün tl bi ürün dolar bi ürün euro eklenememekte. bunun dışında ki eksiklik veya gelişitrmeleri de burada ki forumlar gibi yabancı forumlardan bulup ekleyebiliyorsunuz zaten.
gelelim ideasoft için düşündüklerime (ne kadar umursuyorsunuz bilmiyorum ama :) )
firmada ki insanlar açık kaynak kodlu yazılı alıp kendilerine göre oldukça geliştirip müşterilerinin özel isteklerini de ekleyerek satış yapmaktalar. ki bu gayet doğaldır. opencart satmıyorlar yani. alıyorlar emek veriyorlar ar ge yapıyorlar geliştiriyorlar ve satış yapıyorlar. linux gibi düşünün. linux un hem ücretsiz dağıtımları hem de ücretli dağıtımları var. yada linux üstüne kullandığınız dağıtıma göre ekleyeceğiniz moduller ücretli yada ücretsiz olabiliyor.
opencartta da bu tarz bi hizmet mevcut. bir arkadaşımız oturuyor bir modul yazıyor örn garanti bankası yeni sanal pos sistemi sonra diyor ki ben emek verdim buna emeğimin karşılığı 100 dolar istiyorum. başka bir arkadaş da çıkıyor yahu bu basit ben hemen yazarım sonrada ücretsiz paylaşırım. bu kişilerin tasarrufundadır sonuçta. onları tercih etmek veya etmemekte bizim elimizdedir.
burda da ücretli istekler var. firma sahibi olsanız oturup kod yazacak bi eleman mı alırsınız yoksa daha düşük maliyetle al kardeşim paranı yap benim işimi doğru düzgün diye bu işi bilen bir firmaya / freelance mi gidersiniz.

türkiye de ne yazık ki işçilik değersiz gözükmekte. basitçe öğrenciler için microsoft un sürümleri oldukça uygun fiyatlı ama biz crack li kullanıyoruz. kendi sanatçımızın çıkardığı albümü gidip almak yerine internetten indirip dinliyoruz.
konu çok uzadı aslında ama opencart kullanan büyük firmalar var. benim de işini yaptığım. kimisi bu altyapıının opencart olduğunu biliyor kimisi ilgilenmiyor bile. işinin görüldüğü ile ilgileniyor. spnuçta siz verdiğiniz hizmeti abartı bir rakama vermiyorsanız ve opencart yazılımcılarına saygı gösterip 5-10 euro da olsa açtığınız her domain için bağışta bulunuyorsanız sorun yok. Ama tutupda olduğu gibi kullandığınız bir açık kaynak kodlu yazılımı hemde bağış yapmadan referans olsun, tasarım olsun kullanıyorsanız e biraz ayıp yapıyorsunuz.

sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

msdursun

OpenCart-TR
bu konuda şöyle bir fikir düsünülebilir
sonuçta kendi sitemizi yaparken bile bir hayli uğrasıyoruz, ben opencartda istediklerimi yapacak birine bütçemi aşmayan bir ücret ödemeyi kabul edebilirim mesela o yüzden birisi tam tesekkülü bir e ticaret paketi olarak opencart ı ücreti karsılığında satmasında bir sakınca yoktur (hemen üstteki yorumdada belirtildiği gibi kazançtan belli bir miktarın opencarta bağış yapılması bence çok doğru bir uygulama olur)
unutmayalımki dısarıda her bilgisayar kullanan bu sistemi oturup googleda arama yapar gibi kullanamaz
sistemin bedava olması parayla satılmaz anlamına gelmemeli bence
daha bedava isler olduğunu düsünürsek (emlakcılık gibi) burada harcanan bir emek sözkonusu
umarım kimse bu yazıdan farklı anlamlar çıkarmaz

ea430

OpenCart-TR
yonetici veya bu opancarta harbi emek vermiş üstadların bu konu hakkında bir ön araştırma yapmaları gerekiyor en sağlıklı bilgiyi üstadlar verir kanatindeyim yanlış anlamayın arkadaşlar biz daha çaylak olduğumuz için opencartın neresinde ne var gizli kodlar nerde neye göre o yapacağımızı bilmediğimiz için...
idealsoft'u bu şekilde zan altında bırakmak uygun olmaz sonuçta baya emek vermişler ve onlarca calışanları var....

KASPER

OpenCart-TR
Web sitesi
www.samsundaemlak.com , http
www.demo.hemensite.net

www.demo.hemensite.net/admin

kullanıcı adı : demo
şifre : demo

nasıl bir alt yapı kullanma bu:S saçma sapan benzetmeler yapmayalım lütfen. idealsoft da sadece smrel temasını benzetirsiniz..hiç anlamıyosanız girin admin paneline bakın...!