OpenCart.com Hacklenmiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cygors

OpenCart-TR
OpenCart.com sitesini bugün hacklemişler. ya da ben bugün siteye girmek istediğim için yeni gördüm. Umarım Opencart scriptinde bir açık yokturda sadece sitedeki açık nedeni ile hacklenmiş olsun. Konu hakkında bilgi olanlar paylaşırsa sevinirim.

streetfire

OpenCart-TR
Ben de şimdi gördüm.
Opencart değil opencartin sistemi. PHPBB forum sistemi.
Bununla aynı...

Adminimiz de önlemini almıştır umarım. PHPBB açığı zor olan bir sistem. Opencart gibi sürekli yeni versiyonu çıkar.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Evet site hacklenmiş ama hiçbir sistemin hacklenmeme gibi bir durumu yok. Dünyanın en iyi sistemini kursanız yine hacklenir. OpenCart sisteminden değil sistenin kendi açığından dolayı hacklenmiştir. Zamanında microsoft ve bir çok güvenlik sistemi sitelerinin hacklendiğini unutmayın. Kim derse ki benim sistemim, benim sitem hacklenmez anca kendini kandırır. Adam kafaya koyduysa ne yapar ne eder sisteminizi hackler.

Forum sistemi hacklenmemiş arkadaşlar forum çalışıyor. Portal kısmı hacklenmiş oda phpbb üzerine kurulu değil sanırım özel yapım.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.opencart.com">http://forum.opencart.com</a><!-- m -->

Umarım burayada saldırı olmaz

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site
eka7a'nın da dediği gibi dünya üzerinde hack edilmeyecek hiçbir istem yoktur. FBI veritabanı, Yahoo gibi siteler bile hack edilmiş siteler arasındadır. 1999 yılı idi sanırım Yahoo'yu Almanya'da yaşayan 12 yaşında bir Türk çocuk 12 gün boyunca kapalı tutmuş ve her doğum yılı için 1 gün kapalı tuttuğunu söylediği Yahoo.Com milyon dolar zarar etmişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...