Opencart 1.5.x Turkish Teması ücretsiz paylaşımda

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
Şimdidern ellerine sağlık üstadım.

İndirdim. Şimdi atıp deneyeceğim.

Sonuçları paylaşırım.

Saygılarımla

mehmergul

OpenCart-TR
Merhabalar,

Öncelikle versiyonumu 1.4 ten 1.5.1 e yükselttim ve aşağıdaki hataları almaya başladım, konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

2011-08-06 4:58:59 - PHP Notice: Undefined index: scheme in /var/www/vhosts/ademsoytemizlik.com/httpdocs/catalog/controller/common/seo_url.php on line 110
2011-08-06 4:58:59 - PHP Notice: Undefined index: host in /var/www/vhosts/ademsoytemizlik.com/httpdocs/catalog/controller/common/seo_url.php on line 110
2011-08-06 4:58:59 - PHP Notice: Undefined variable: login in /var/www/vhosts/ademsoytemizlik.com/httpdocs/catalog/view/theme/turkish-gray/template/common/footer.tpl on line 30
2011-08-06 4:58:59 - PHP Notice: Use of undefined constant HTTP_IMAGE - assumed 'HTTP_IMAGE' in /var/www/vhosts/ademsoytemizlik.com/httpdocs/catalog/controller/common/header.php on line 26

Ayrıca ürün linkleri de aşağıdaki şekilde çıkıyor, böyle olduğu içinde hiç bir sayfaya gitmiyor ve ürün resimleri görünmüyor.
http://www.ademsoytemizlik.com/://HTTP_SERVERindex.php/lavanta-tazeligi-ckh797

Sanırım index.php içinde bir düzenleme yapmam gerekiyor ama ne yazacağımı bulamadım.

if (!$store_query->num_rows) {
$config->set('config_url', HTTP_SERVER);
$config->set('config_ssl', HTTPS_SERVER);

NotebookBayii

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebookbayii.com
mehmergul
Muhtemelen teman 1.4 için 1.5 i desteklemiyor 1.5 destekleyen bir tema indirerek upload ediniz ve admin panelinizden yeni temanızı aktif ediniz büyük bir ihtimal sorun ortadan kalkar.
Ornegin bu konudaki sayfa 1 deki temayı indirip kurabilirsiniz.

Error: Could not load language module/lavamenu!

ya arkadaslar bende yukselttim bu temayı kurdum da ..
admin panelde eklentilere girince bu hatayı alıyorum beyaz bir ekranda.

bu modul yerinde var module klasorunde de var
catalog/controller/common
in icindede php si var.. ?

neden bu sorunu yapar ? nasil çözeriz ?

zuzuprens

OpenCart-TR
maşallah maşallah herşey sorun. ya bir tema yayınlanıyor 100 tane hata alan arkadaş burada birileri cevap yazacak diye debeleniyor. sevgili eka7 arkadaşım biliyorum gayet iyi niyetli bir şekilde herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun eminim bu tepkime de tek senden cevap gelecek. bu akşam kurmuş olduğum 2 tane opencart kullanan sitem fransız bir hacker tarafından hacklandi. ha sunucudan vs demeyin sunucum çok sağlam, ve bu forumda duyurulan tüm açıklara önlem alınmasına rağmen hacklandi. Açık kaynak kodlu bir site kullanmanın akıl karı olmadığını bugün anlamış bulunmaktayım tamamen zaman kaybı başka hiçbir şey değil. ha bu sadece benim başıma gelmedi son 1 yıldır hacklanan en az 10 tane opencart kullanan site gördüm. Bugüne kadar kullandım ha memnunmuydum evet memnundum. ama bu güvenlik açıklarıyla bu opencartı emin olun yaşatmazlar sanki birileri savaş açmış gibi çatır çatır hackliyor bilginiz olsun kullanmadan önce bunu çok iyi düşünün. hadi herkese kolay gelsin

mehmergul

OpenCart-TR
NotebookBayii' Alıntı:
mehmergul
Muhtemelen teman 1.4 için 1.5 i desteklemiyor 1.5 destekleyen bir tema indirerek upload ediniz ve admin panelinizden yeni temanızı aktif ediniz büyük bir ihtimal sorun ortadan kalkar.
Ornegin bu konudaki sayfa 1 deki temayı indirip kurabilirsiniz.

Zaten bende de bu tema kurulu ;)

hikko

OpenCart-TR
zuzuprens' Alıntı:
maşallah maşallah herşey sorun. ya bir tema yayınlanıyor 100 tane hata alan arkadaş burada birileri cevap yazacak diye debeleniyor. sevgili eka7 arkadaşım biliyorum gayet iyi niyetli bir şekilde herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun eminim bu tepkime de tek senden cevap gelecek. bu akşam kurmuş olduğum 2 tane opencart kullanan sitem fransız bir h a c k e r tarafından hacklandi. ha sunucudan vs demeyin sunucum çok sağlam, ve bu forumda duyurulan tüm açıklara önlem alınmasına rağmen hacklandi. Açık kaynak kodlu bir site kullanmanın akıl karı olmadığını bugün anlamış bulunmaktayım tamamen zaman kaybı başka hiçbir şey değil. ha bu sadece benim başıma gelmedi son 1 yıldır hacklanan en az 10 tane opencart kullanan site gördüm. Bugüne kadar kullandım ha memnunmuydum evet memnundum. ama bu güvenlik açıklarıyla bu opencartı emin olun yaşatmazlar sanki birileri savaş açmış gibi çatır çatır hackliyor bilginiz olsun kullanmadan önce bunu çok iyi düşünün. hadi herkese kolay gelsin

arkadaşım bence tepkin anlamsız. Çünkü google veya microsoft hacklenebildiğine göre opencartın hacklenmesi çok normal ve suçu opencarta da bulacağına hırsızın hiç suçu yok dedirtiyorsun. Opencart açık kaynak kodlu bir sistem inan güvenlik sürümlerini takip edersen biraz zor hacklenirsin. Ha diyeceksinki en son sürümü kullandım o da hackerin ustalığına kalmış bişey. sonuçta kodlama yapanlar bilirler aynı kodlamayı 100 kişiye verirsin 100 kişi farklı yoldan kodlar . aynı sınıfta kodlama ödevini kimin yaptığı kimin kopya çektiği anlaşılabiliyor. Düşün işte herkes bir yerden açık bulabilir ama bunu minimum düzeye çekmeye çalışıyorlar. ama senin kalkıp böyle demen biraz abesle iştigal etmek gibi bişey oluyor

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
zuzuprens' Alıntı:
maşallah maşallah herşey sorun. ya bir tema yayınlanıyor 100 tane hata alan arkadaş burada birileri cevap yazacak diye debeleniyor. sevgili eka7 arkadaşım biliyorum gayet iyi niyetli bir şekilde herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun eminim bu tepkime de tek senden cevap gelecek. bu akşam kurmuş olduğum 2 tane opencart kullanan sitem fransız bir h a c k e r tarafından hacklandi. ha sunucudan vs demeyin sunucum çok sağlam, ve bu forumda duyurulan tüm açıklara önlem alınmasına rağmen hacklandi. Açık kaynak kodlu bir site kullanmanın akıl karı olmadığını bugün anlamış bulunmaktayım tamamen zaman kaybı başka hiçbir şey değil. ha bu sadece benim başıma gelmedi son 1 yıldır hacklanan en az 10 tane opencart kullanan site gördüm. Bugüne kadar kullandım ha memnunmuydum evet memnundum. ama bu güvenlik açıklarıyla bu opencartı emin olun yaşatmazlar sanki birileri savaş açmış gibi çatır çatır hackliyor bilginiz olsun kullanmadan önce bunu çok iyi düşünün. hadi herkese kolay gelsin

Bir tema paylaşılıyor bir sürü sorun demişsiniz bu sorunların cogu temayla alaklı degil çoğu kurlum yapan kişilerin eksik yükleme ve yaptıgı yanlışlıklar yüzünden oluyor ayrıca bir çok sorunun cevabı aynı konu içinde anlatılmışken okuma zor geliyor ve aynı soruyu aynı başlıkta tekrar soruyorlar..
Hack olayına gelince Unutmayınız çalışan bütün sistemlerin acıgı vardır admin panel girişi site mail adresi ftp cpanel vsvs ler bile bir acıktır dolayısı ile hack olayını bu kadar abartmayın...hırsız eve nerden gigrer ya kapıdan ya pencereden e peki kapısız penceresiz ev olurmu olmaz o zaman acıkta var demektir binlerce dolarlık sitelerin bile, açığı olmayan hiç bir sistem yoktur..... periyodik yedeginizi alın ve ayagınızı uzatın yatın yoksa her site hack edilebilir gerekli ufak tefek önlemlerinizi alabilirsiniz bu hacker in işini sadece zorlaştırır ama kafaya koyan mutlaka girer sitenize unutmayın Kilit dosta karşıdır düşman bir şekilde yapar yapacagını....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
http://www.opencart-tr.com/arama/google-arama?cx=partner-pub-3343474713895062%3Asxv6vkqvboa&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=Error%3A+Could+not+load+language

NotebookBayii

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebookbayii.com
Bir sorunum daha var adminde afişler aktif oldugu halde ana sayfa da goruntulenmiyor header ile ilgili olabilir mi en son orayla oynadım orası ise hangi kodu eklemem gerkiyor tekrar ?

ve bu temayı ilk acılısta katagoriler solda olacak sekilde nasil ayarlayabiliriz ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
<head></head> arasındaki js dosyalarını kontrol ediniz.

Kategorilerin tema ile ilgilisi yok modül ayarlarından ayarlamanız gerekiyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
jquery ile ilgili js dosyalarından olabilir. tabi bu bir varsayımdır. Yaptığınız değişiklikleri tek tek geri alarak kontrol etmelisiniz.

eyyttt

OpenCart-TR
arkadaşlar bir problemim var temada demodaki gibi menülerde arka planlar yok nerden css den ayarlanacağını biliyorum ama hangi kod altında onu bilmiyorum :) bir sorum daha olacak... sizin için seçtiklerimiz modülü boş geliyor oraya nasıl ürün atabilirim...

mbilken

OpenCart-TR
üstatlar bir şey sorucam anasayfasında görünen yeni ürünler bölümünü sadece nasıl alıp default temaya yerleştirebilirim acaba çünkü orda fotoğraflar güzel duruyo

NotebookBayii

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebookbayii.com
hataaaaaaaaaa.jpg

bunlar nasil slayt olacak ? saga sola oklar var normalde manufacturers afişi carousel