Opencart 1.5.x Turkish Teması ücretsiz paylaşımda

Ertan35

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Ertan35' Alıntı:
ustadım bütün sorunları hallettim sadece footerdeki not found yazısını halledemedim bunu bilen yokmu bir yardım edecek vatandaş. class dosyasında sanırım bir sorun var divleri silince düzeliyor ama bu seferde bilgiler alt alta geliyor. yardım edin lütfen

sj1.png

Merhaba footer da cerceve içine aldıgınız hatnın çözümü konu içinde defalarca anlatıldı 1.5.0 ile 1.5.1x arsındaki farklardan birisi konuyu okuyunuz.
diğer notfound için ise hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ne yaptınızda bu hatayı aldınız detaylı acıklama yaparak yardım alabilirsiniz sizin ne yaptığınızı kimse bilemez degilmi? büntü linklerin basına eklediginiz bir resim bulunamıyor.css le alakalı bir durum gibi duruyor... ama DAHA FAZLA AÇIKLAMA lütfen...

Hocam söyledimya konuları tek tek okudum ve diğer hataları çözdüm zaten. Birtek not faound sorunu kaldı. tarayıcıların hepsindede aynı hatayı alıyorum. not alt klasörde kullanıyorum yani direk domainde de sorun bundan olabilirmi?

şu not found hatası başka kimsede çıkmadımı? i7 firefox hepsinde aynı not fount hatası var

bır aydır bekliyorum birtane bilen çıkmadı

yinede teşekkürler

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
osman abi temanın turkish-gray/image/bg resminden rengini degiştirmek istedim bir kaç kere ftp programı ile dosyayı attım olmadı sonra birden oldu.

şimdi tekrar eski hali için aynı dosyayı tekrar atıyorum degişmiyor acaba sebebi nedir
RESİM DOSYASININ ADI bg.png herhangi bir degişiklik yapmadım
stylesheet.css dosyasındada bg.png olarak görünüyor neden algılamıyor site ....?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
serhan1905' Alıntı:
osman abi temanın turkish-gray/image/bg resminden rengini degiştirmek istedim bir kaç kere ftp programı ile dosyayı attım olmadı sonra birden oldu.

şimdi tekrar eski hali için aynı dosyayı tekrar atıyorum degişmiyor acaba sebebi nedir
RESİM DOSYASININ ADI bg.png herhangi bir degişiklik yapmadım
stylesheet.css dosyasındada bg.png olarak görünüyor neden algılamıyor site ....?

Merhaba...tarayıcının cerezlerindenbidr temizleyeek tekrar dene

Ertan35' Alıntı:
osdem66' Alıntı:
Merhaba footer da cerceve içine aldıgınız hatnın çözümü konu içinde defalarca anlatıldı 1.5.0 ile 1.5.1x arsındaki farklardan birisi konuyu okuyunuz.
diğer notfound için ise hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ne yaptınızda bu hatayı aldınız detaylı acıklama yaparak yardım alabilirsiniz sizin ne yaptığınızı kimse bilemez degilmi? büntü linklerin basına eklediginiz bir resim bulunamıyor.css le alakalı bir durum gibi duruyor... ama DAHA FAZLA AÇIKLAMA lütfen...

Hocam söyledimya konuları tek tek okudum ve diğer hataları çözdüm zaten. Birtek not faound sorunu kaldı. tarayıcıların hepsindede aynı hatayı alıyorum. not alt klasörde kullanıyorum yani direk domainde de sorun bundan olabilirmi?

şu not found hatası başka kimsede çıkmadımı? i7 firefox hepsinde aynı not fount hatası var

bır aydır bekliyorum birtane bilen çıkmadı

yinede teşekkürler

merhaba.. yukarıda da demişim gene söylüyorum siz ne yaptıktan sonra bu hatayı aldınız söyleyin daha detyalı acıklayınki bizde yardımcı olalım sizin ne yaptıgınızı ve o dosyanızın içine ne eklediginizi buradan bilecek kadar medyum bir kişiliğe sahip degiliz malesef:D footer.tpl nin içerigini buraya kopyalarmısınız...

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
:D :D: :D
Ertan arkadaşım sana gülmüyorum bilgin olsun osman abinin yazdığı yazı hoşuma gitti ona güldüm... :)

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
osman abi cerezleri temizledigim halde arkaplan degiştiriyorum algılamıyor
logo resmini degiştiriyorum algılamıyor.
başka bilgisayardan baktım yine aynı.
crome komple geçmişi ve cerezleri sildim ama olmadı
başka bir sebebi olabilir mi acaba...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
serhan1905' Alıntı:
Merhaba resimleri doğru yere yüklediginizden eminmisiniz.. bir kontrol edin yada yüklediginizden eminmisiniz o resimleri ftp ile indirim bir bakın degişyormu? degişmişmi?

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
osdem66' Alıntı:
serhan1905' Alıntı:
Merhaba resimleri doğru yere yüklediginizden eminmisiniz.. bir kontrol edin yada yüklediginizden eminmisiniz o resimleri ftp ile indirim bir bakın degişyormu? degişmişmi?

osman abi ilgilendigin için tesekkür ederimm.
logo için konusuyorum
logonun rengini degiştirdim ftp den resim dosyalarının arasına attım panelden logo seciminden attıgım resmi sectim paneldede resim degişmemekte...:(

pro_imaj

OpenCart-TR
Merhaba;

Soldaki kategoriler sekmesini de üstteki menü gibi mause üzerine geldiğinde açılır şekilde yapabilir miyiz acaba.

Saygılarımla
Teşekkürler.

serhan1905' Alıntı:
osdem66' Alıntı:

osman abi ilgilendigin için tesekkür ederimm.
logo için konusuyorum
logonun rengini degiştirdim ftp den resim dosyalarının arasına attım panelden logo seciminden attıgım resmi sectim paneldede resim degişmemekte...:(

Resimleri doğru yere attığınızdan eminseniz eğer chance dosyalarını silememiş olabilirsiniz bilg. Başka bir yol yok.

besiktasselim

OpenCart-TR

Uploaded with ImageShack.us

arkadaşlar ürünler bu şekilde karışık çıkıyor henüz çok yeniyim opencart konusunuda bunu nasıl düzeltebilirim acaba

osman

OpenCart-TR
hocam eline sağlık çok güzel olmuş yükledim şimdilik bi sıkıntı yok çalışıyor.

hocam mrb turkis gray temasında bazı alanlara tıkladımğımda aşağıdaki hatayı veriyor tema ile ilgilimi acaba sorun nedir

Not Found

İstenen URL / <b> Bildirimi </ b>: Undefined variable: <b> giriş / home / tekhesap / public_html / katalog / görünüm / tema / türk-gri / şablon / ortak / footer.tpl </ b> hat <b> 30 </ b>, bu sunucuda bulunamadı.

Isteği işlemek bir ErrorDocument kullanmak çalışırken Ayrıca, 404 Bulunamadı etmeyen hatayla karşılaşıldı.

hocam mrb ekteki turkısh gray temasında ürün detayında ürün ismi çok büyük taşıyo nasıl küçültürüm veya silerim

bayramdal1978

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
uyekurdu' Alıntı:
hocam tema güzel çalışıyorda sepete ekle butonunun üzerine mouse ile gelindiğinde sol tarafında 2 3 pxlik boşluk çıkıyo

ön izleme
tema.jpg

not: bu şekil tüm sepete ekle olan yerlerde böyle gösteriyo

stylesheet.css dosyasında button id sinin left clas degerinin o boşluk kapanacak sekilde artırınız..

bulamadım fazlada kurcalamak istemedim kaçncı satırda bulunuyor

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
osman' Alıntı:
hocam eline sağlık çok güzel olmuş yükledim şimdilik bi sıkıntı yok çalışıyor.

hocam mrb turkis gray temasında bazı alanlara tıkladımğımda aşağıdaki hatayı veriyor tema ile ilgilimi acaba sorun nedir

Not Found

İstenen URL / <b> Bildirimi </ b>: Undefined variable: <b> giriş / home / tekhesap / public_html / katalog / görünüm / tema / türk-gri / şablon / ortak / footer.tpl </ b> hat <b> 30 </ b>, bu sunucuda bulunamadı.

Isteği işlemek bir ErrorDocument kullanmak çalışırken Ayrıca, 404 Bulunamadı etmeyen hatayla karşılaşıldı.

hocam mrb ekteki turkısh gray temasında ürün detayında ürün ismi çok büyük taşıyo nasıl küçültürüm veya silerim

Tema 1.5.0 için yapılmıştır 1.5.1.1 ve üstü vesiyonlara bu tip hatalar lamnız normaldir.. default temayaya bakarak hata aldıgınız sayfaları düzenleyebilirsini..
forumda ürün ismini kıslatma diye aratırsanız bir çok konu var bulabilirsiniz..

bayramdal1978' Alıntı:
osdem66' Alıntı:
stylesheet.css dosyasında button id sinin left clas degerinin o boşluk kapanacak sekilde artırınız..

bulamadım fazlada kurcalamak istemedim kaçncı satırda bulunuyor

Merhba kaçıncı satırda hatırlamıyorum ama ctrl+f ile button diye arat bulrusunuz...

bayramdal1978

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
tolga35' Alıntı:
Bayağı bir uğraştım ama olmadı müsait oldugun bır zaman yardımcı olursan sevınırım
temada yeni ürünler sizin için seçtiklerimiz gibi modüllerde ana sayfada ürün kaymalarını önlemek ve daha güzel görünmesiniz isteyen arkadaşlar temanın stylesheet.css dosyasında asagıdaki degilikliği yapabilirler

Bul bu kodları:
Kod:
/* box products */
.box-product {
	width: 100%;
	overflow: auto;

}
.box-product > div {

width: 185px;
	float: left;
	border:1px solid #ccc;
	margin-right: 3px;
	margin-bottom: 5px;
}
.box-product .image {
background:url(../image/sol_pro.png) bottom center no-repeat;
	display: block;
	padding-bottom:15px;
	margin-bottom: 0px;
}
.box-product .image img {
	padding: 3px;
	/*border: 1px solid #E7E7E7;*/
}
.box-product .name a {
	color: #38B0E3;
	font-weight: bold;
	text-decoration: none;
	margin-bottom: 4px;
}
.box-product .price {
	color: #333333;
}
.box-product .price s {
	color: #F00;
}
.box-product .rating {
}

Bununla Degiştir:

Kod:
/* box products */
.box-product {
	width: 100%;
	overflow: auto;

}
.box-product > div {
    display: inline-block;
	width: 175px;
	vertical-align: top;
	margin-right: 5px;
	margin-left:5px;
	margin-bottom: 5px;
	min-height:265px;
	border:1px solid #ddd;
	margin-top:5px;
	 -webkit-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	-moz-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	-khtml-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	border-radius: 7px 7px 7px 7px;
}
.box-product > div:hover {

border:1px solid #fff;
	 background:#fff;
	-webkit-box-shadow: 0 0 5px #666; 
	-moz-box-shadow: 0 0 5px #666; 
	box-shadow: 0 0 5px #666;
	 -webkit-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	-moz-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	-khtml-border-radius: 7px 7px 7px 7px;
	border-radius: 7px 7px 7px 7px;
}
.box-product .image {

padding-bottom:15px;
	margin-bottom: 0px;
}
.box-product .image img {
	padding: 3px;
	/*border: 1px solid #E7E7E7;*/
}
.box-product .name a {
	color: #38B0E3;
	text-decoration: none;
}
.box-product .price {
	color: #333333;
}
.box-product .price s {
	color: #F00;
}
.box-product .rating {
}
[/quote]

en çok görüntülenler sola kaydı onu nasıl düzeltiriz.

hata.jpg

kanzap77

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ekspresalisveris.com
Turkish-gray tema da Dil sıkıntısı

Merhabalar

ilk oncelikle osdem66 abiye çok çok teşekkür ederim hazırlamış olduğu tema için..çok harika ve kullanışlı..

Benim sıkıntım şudur ve siteye 5-6 tane dil eklemek istiyorum ama dil eklediğim zaman aşşağı doğru taşıyor ve 2.ci dilden sonrakilere tıklanamıyor..

bu sekmeyi başka bir yere almam mümkünmüdür?

bu konuda bana yardımcı olabilecek varmıdır acaba ?

site buradadır.

yardımlarınızı beklemekteyim..

Ekli dosyalar

• athirsizi.JPG
    athirsizi.JPG
    155.3 KB · Görüntüleme: 25

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Turkish-gray tema da Dil sıkıntısı

Merhaba konuyu temanın kendi konusnun altından mesaj olarak yazmış olsanız daha iyi olurdu konuyu kendi konusuyla bileştiriyorum..
temanın stylesheet.css acın ve bu kodu bulun
PHP:
#language {
	position: absolute;
	top: 10px;
	left: 635px;
	width: 75px;
	color: #999;
	line-height: 17px;
}
buradaki 75px degernini düzgün görünecek sekilde yükseltin..

drscatris

OpenCart-TR
arkadaşlar para birimlerine tıklanmıyor.. Örneğin dolar seçmek istiyorum fakat bir türlü tıklanmıyor.. osdem yardımcı olursan sevinirim..

marcareklam

OpenCart-TR
Merhabalar temanız harika olmuş konseptimize çok uyum sağladı ... Hesabım kısmında bir hata almıştım yazılan cevapları okuyarak düzelttim .. Sepete ekledim ve sepeti kısmında şu hatayı aldım cevaplarda aradım bulamadım ..

Notice: Undefined index: points in /home/dekorseh/public_html/catalog/view/theme/turkish-gray/template/checkout/cart.tpl on line 53

Ekran görüntüsü
http://i884.photobucket.com/albums/ac44/smyrnads/hata.jpg

Yardımınız için teşekkürler.