opencart 1.4.0 resim upload sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ckilinc

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar opencart 1.4.0 da resim uploadı yapılıyor fakat ürüne eklerken resim yönetimi listesinde görünmüyo bu sorunu nasıl düzeltebilirim

[uyari]resim yükleme sorunu buradaki konuda çözülmüştür. Hala çözüme ulaşamadıysanız sunucunuza danışın
http://forum.opencart-tr.com/thread-225.html
[/uyari]

ckilinc

OpenCart-TR
evet bütün denemelerime rağmen olmadı ayrıca site bu hatayı veeriyor

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10367 is not allowed to access /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/image/cache/data owned by uid 48 in /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/system/library/image.php on line 43

sanırım yeniden boyutlandırma ile alakalı bir hata ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum

ckilinc

OpenCart-TR
çözdüm arkadaşlar sorunu
hatada belirtildiği gibi /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/image/cache/data dizinine yazma izni olmadığı için bu hata çıkıyor bu dizinin chmodunu 777 yapmaya çalıştığımda olmadı bende hostumda bu dizini sildim yeniden data isimli bir dizin oluşturdum ve chmod ayarlarını 777 yaptım sorun çözüldü ilgilenenlere duyrulur

bu arada eka7a yardımların için teşekürler izninle bu açıklamayı
http://forum.opencart-tr.com/thread-225.html adresindeki konuyada eklemek istiyorum

lambert42

OpenCart-TR
localde nasıl çözcez peki, localde de resim ekleyemiyorum

magzaci

OpenCart-TR
arkadaşlar bende farklı bir şekilde çözdüm ie de tüm denemelerime rağmen olmamıştı farklı bir tarayıcıda Firefox'ta upload işlemi oldu yani sorun çözüldü

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
bende ie açmıyor zaten ben fire fox dan yapıyordum zaten yine de olmuyor....

sanırım sistemi kururken yukarıdaki suncunun özellikleri vardı ya ilk 2 si kurulu değil miş sunucuda onu uyarıyordu... hostu aldığım yere söylemiştim bunları açarsak sunucu da açık oluşur güvenli değil demişti.... denedim ve sistemi ona rağmen kurmuştu da şaşırmıştım... bu seferde ürünlerin resimlerini eklemiyor.... sanırım onun la alakalı bişi...

çünkü kendi resellerkerim var onlarda da open cart kurulu onda bişi yok.. ( o 2 seçenek de mevcut )

:?: :?: SİZİN YORUMUNUZ NEDİR :shock:

BAWER

OpenCart-TR
Resim Yükleme (Upload) Sorunu

Merhabala arkadaşlar...
Opencart ı sorunsuz yükledim ancak resim yüklemede sorun yaşıyorum yani admin panelinden upload yapılamıyor acil yardımınıza ihtiyacım var. Bu sorunu nasıl çözebilirim...
Şimdiden teşekkürler

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
Re: Resim Yükleme (Upload) Sorunu

bak kadeş ben de bunu çokkk dedim ve mantıklı bi cevap alamadım...... :ugeek:

ben bunu böyle çözdüm....

open cart 1.3.4 ü indir .config / admin/config dosyaları haricini siteye bas sonra sitenin tabanını bitir tüm resimlerini katagorilerini aç,......

iş bittikten sonra sırf sadece teması güzel diye tekrar dan config dosyaları haricinden 1.4 sürümünü siteye bas :oops: kullanmaya devam et çünkü sadece teması güzel onun :| başka bişi yok eğer temanfln varsa 1.3.4 e kur bi tema işini görür 1.3.4 :ugeek:

DOĞRUMUYUM :?:

http://www.dinarosmanliemlak.com
http://www.ucuzlukcum.com

BAWER

OpenCart-TR

Teşekkür ederim kardeş sağol

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com

Adminim şimdi de resim seçemiyorum..Var olan ürün resimlerini silebiliyorum ama ekleyemiyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
image, image/data, image/cache klasörlerin ve içerisinde oluşturduğun dizinlerin izinlerini CHMOD 777 yapmalısın.

cache içerisindeki klasörler sayfa yüklemesinden sonra otomatik oluşur ve 777 olmayabilir. Yeni klasör ekledikten sonra kontrol edip elle yapmalısın. Oluşan klasörlerin izinlerini değiştiremiyorsan silip tekrar ftpden klasör oluşturup dene

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
Şuan söylemiş olduğun tüm dosyalar 777 data dosyasınıda dün düzenledim oda 777

Yalnız resimlerin kendileri ile alakalı olmaz değil mi resimler 644 gerçi ne alakası var bilmiyorum ama sorayım dedim..

Başka ne olabilir ki..Yoksa o dosyaları silip tekrar elle yeniden mi yüklesem?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
yazma izni olmasa da image klasörü yan tarafta görünmesi lazım
config.php ve admin/config.php dosyalarınızı kontrol edermisiniz. image dizine tanımlı.

Şuan aklıma gelen başka birşey yok

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
Siteyi tamamen sildim ve baştan yükledim...Hiçbir dosyayı değiştirmediğim halde yine aynı sorun
Bu dizinleride 777 yaptım.Başka ne yapmam lazım niye resimler değişmiyor ?

chmod 0755 or 0777 image/
chmod 0755 or 0777 image/cache/
chmod 0755 or 0777 image/data/
chmod 0755 or 0777 system/cache/
chmod 0755 or 0777 system/logs/
chmod 0755 or 0777 download/
chmod 0755 or 0777 config.php
chmod 0755 or 0777 admin/config.php

Hatta image/cache/data 777 olmuyordu onuda dediğiniz gibi silip tekrar kurdum ve 777 yazdım oldu :(

Siteye eklemek istediğim resimleri hangi dosyaya atmam gerek?

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com

apemia' Alıntı:
bak kadeş ben de bunu çokkk dedim ve mantıklı bi cevap alamadım...... :ugeek:

ben bunu böyle çözdüm....

open cart 1.3.4 ü indir .config / admin/config dosyaları haricini siteye bas sonra sitenin tabanını bitir tüm resimlerini katagorilerini aç,......

iş bittikten sonra sırf sadece teması güzel diye tekrar dan config dosyaları haricinden 1.4 sürümünü siteye bas :oops: kullanmaya devam et çünkü sadece teması güzel onun :| başka bişi yok eğer temanfln varsa 1.3.4 e kur bi tema işini görür 1.3.4 :ugeek:

DOĞRUMUYUM :?:

Sanırım benimde böyle yapmam gerekiyor ve şuan google'de buldum indirip kuruyorum...

alican_0031

OpenCart-TR
Web sitesi
www.organikurunmerkezi.com
Resim Yönetimi- opencart-tr_v140

opencart-tr_v140'ün Resim Yönetimi bölümünden resim ekleyemiyorum. Resim Yönetimi açılıyor ama hiç bir işlem yapılmıyor. nedeni ne olabilir acaba. teşekkürler

nostalgie

OpenCart-TR
Re: Resim Yönetimi- opencart-tr_v140

Resim yönetimi açıldıktan sonra eğer kullanacağınız resim yüklüyse üzerine iki kere tıklayarak kullanabilirsiniz. Yüklü değilse yukarıda upload butonu var, oraya tıklayarak bilgisayarınızdan istediğiniz resmi images klasörü içine atabilirsiniz. Resim images klasörüne atıldıktan sonra üzerine iki kere tıklayarak kullanabilirsiniz.

alican_0031

OpenCart-TR
Web sitesi
www.organikurunmerkezi.com
sitede herhangi bir sorun yok ama resim upload olmuyor. iki dildede tüm alanları doldurmama rağmen resim ekleyemiyorum. çözümünü bulan varmı acaba.

caglar_berke

OpenCart-TR
Ürün Resmi Upload Sorunu..!

Ürün Resmi Upload Sorunu..! Panel karsıma cıkıor ama dosyalarımı goremıorum ve yukleyemıorum. yardımcı olursanız sevınırım..! tşkler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...