opencart 1.4.0 resim upload sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lovermantaha

OpenCart-TR
Benimde şöyle bi problemim var. ftpden attıgım resim klasorleri chmod 777 olarak ayarlı fakat ürünlere resim yükleme ekranına gelince klasorlerin hiç biri görünmüyor acaba neden kaynaklanabilir.
http://www.fotocunuz.com/image-E3EC_4B98EFEA.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
image/data ve image/cache dizinlerinde oluşturacağınız her klasörü ftpden kendiniz oluşturun ve CHMOD 777 yapın. Daha önceki klasörleri silin.

fweb85

OpenCart-TR
S.a. Söylenen herşeyi denedim fakat hala resim yükleme sorunu devam ediyor.Lütfen yardım ediniz, başka bir çaresi yok mu ki

fenerliufuk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.yanardag.com.tr
fweb85' Alıntı:
S.a. Söylenen herşeyi denedim fakat hala resim yükleme sorunu devam ediyor.Lütfen yardım ediniz, başka bir çaresi yok mu ki

bide resimin ismini değiştirmeyi dene istersen bendede bazen yapıyor neden anlamadım ama ismini değiştirince oluyor:)

bbelin

OpenCart-TR
ARKADAŞLAR;

mozilla firefox, ie8, google chrome ile admin panelden daha önce kaydetmiş ollduğum bir ürün için farklı resim yükleme ve ekleme çalıştım resim upload ekranı çıkıyor ama klasörlerin içeriği görüntülenmiyor.

daha önce böyle bir sorun yoktu birdenbire oldu.

ilgili klasörleri images, cache, data vs... kontrol ettim yazma izinlerini sorun yok gibi gözüküyor. sonra acaba db mi bozuldu dedim 1 hafta önceki yedeği yükledim ama bu hata düzelmedi.

ben neyi yanlış yaptım yada ne olduda birdenbire bu hata ile karşılaştım ve bu sorunu nasıl çözerim...

bana yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım.

şimdiden teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
"cache" klasörü içinde de data dizini var onunda iznin 777 yapmalısın "cache/data/"
Eğer bu klasörün içinde başka dizinlerde varsa onlarında iznini ayarlamalısın. "cache/data/xxxxx/"

bbelin

OpenCart-TR
bunu da deneyeceğim...

peki şu mümkün mü...?

herşey normal ürün ekleme resim ekleme vs... sonra birden bire resim ekle diyorsunuz bir bakıyorsunuz ki eklenemiyor...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
yazma izinleri ile ilgili bir soruna benziyor ama başka bir sorunda olabilir.

gencdenizli.net

OpenCart-TR
resim_284334110.JPG

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Bu sorunu kesin bir dille çözüme kavuşturan varsa lütfen yazsın arkadaşlar. Aynı sorun bende de mevcut....

Arkadaşlar sorunun çözümü buldum. Admin panelde image klasörünün içeriğindeki resimlerini göremeyen arkadaşlar. Yükledikleri en son resimleri pc ye indirip incelesinler. Ben son 15 resmi aldım ve tek tek resimleri açtım. Gördümki birtanesi bozulmuş yani resim dosyası açılmıyordu. Muhtemelen FTP den atınca düzgün gitmedi. Bu da image klasörünü admin panelde görmenize engel oluyor... Kolay gelsin...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu konu ile ilgili sorularınıza bu konu altında devam ediniz.

http://forum.opencart-tr.com/thread-225.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...