Nasıl Tema Yüklenir?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
İndirdiğiniz tema dosyası eğer zip içinde "catalog" ve "image" klasörleri varsa bu iki klasörü opencartı kurduğunuz ana dizine FTP ile gönder. FTP programı olarak ben FileZilla kullanıyorum.

2rddlrr.jpg

Eğer sadece tema dosyaları var ise dosyaları "catalog/view/theme/" dizinine FTP ile gönderiniz.

Opencart Admin panelde temanızı seçerken temanızın önizleme resminin gözükmesini de istiyorsanız tema dosyasının içinde eğer şöyle bir resim dosyası "preview.png" ya da "temaismi.png" varsa bu resimi anadizinde "image/templates" içine kopyalayın.

Daha sonra OpenCart admin panelden "Genel Ayarlar"dan temanızı seçiniz.

1.4.1 ve üzeri sürüm kullanıyorsanız. Sistem/Mağaza/KULLANDIĞINIZ MAĞAZA/düzenle seçeneği ile temanızı seçmelisiniz.

Başka tema yükledim diye default temayı silmemeniz önerilir. Çünkü bazı temalar resimleri default temadan çekiyor.

XxKaBuS

OpenCart-TR
Allah Razı Olsun HAllettim. Çok Teşekkürler BAşarılarının Devamını Dilerim..
Modül Varsa Modülde Bekliyoruz Saygılar

tanercat

OpenCart-TR
yapamadım. temeların dosyalarını dediğiniz gibi ana dizini atıyorum fakat temalar siteyi bozuyor. son sürümü kullanıyorum nedendir acaba?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Son sürümde tema yapısı değiştirildi o yüzden sitedeki temaların çoğu 1.3.3 versiyona uyumlu değil

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ne yapıyorsunuz da yükleyemiyorsunuz. Aldınız hata var mı ne gibi hata alıyorsunuz. Bunları söyler misiniz?

amoremorte

OpenCart-TR
Temayı yüklediğim zaman ne menü çıkıyor ne sepete ekle ne satın al sadece ürünler çıkıyor. Bence ben beceremiyorum tema yüklemeyi.

amoremorte

OpenCart-TR
default_green temasını kurmaya çalışıyorum. Kullandığım sürüm türkçe. Hangi sürüm olduğunu hatırlayamadım ona nasıl bakabilirim ?

ozan75

OpenCart-TR
1.4 blackjax yükledim çalıştırmadı.. resmi sitesinde linkten indirdim. orada 1.4 uyumlu diyor ancak yüklememe rağmen çalışmadı..sorun ne olabilir..

ozan75

OpenCart-TR
en büyük hata ilk başta bu zaten türkçe admin paneli iken maagaza git tıkladığımda giriş yapmıyor.. admini ing. cevirmem gerekiyor ilk basta ki sistemler çalışsın..
1 hata bu Error: Could not load language setting/store!

Store maneger den temlade:Blackjax seciyorum
hata ..Error: Could not load helper image!( site açılmıyor yani

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Sistemine modul veya tema eklerken versiyonuna dikkat etmelisin.. Yüklediğin tema 1.4.0 ve bu versiyonda Store manager yok.. Senin Sitenin versiyonu 1.4.1. veya 1.4.2..

ozan75

OpenCart-TR
Version 1.4.3 evet en yeni versiyonuymuş.. yani tema modul bulmak zor yani bu gidişle..
Kampanya ürünleri filan resimli koyacaktım..ortaya koyduk yanlarada tacsiyelerimiz kampanyalarımız gibi pencerede acamıyorum.. bunun başka bir yöntemi yokmudur.

ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Deneme yapmadım daha ama Simple HTML Module 1.4.0 modulu uyarsa kullanabilirsin..

amoremorte' Alıntı:
default_green temasını kurmaya çalışıyorum. Kullandığım sürüm türkçe. Hangi sürüm olduğunu hatırlayamadım ona nasıl bakabilirim ?

İndirdiğiniz klasör isminin sonunda yazar genelde..

ozan75

OpenCart-TR
Teşekkürler..
az önce indirip denedim onuda yine aynı hatayı verdi..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Malesef o zaman sizin versiyon 1.4.3 olduğu için tema modul sıkıntısı çekmeniz doğal bir durum.. İndirdiğiniz modul veya temalarda versiyon kontrolu yapınız..

serkanakn

OpenCart-TR
Ben bu temayı ana dizine atıyorum. Fakat error veriyo hatada image sorunu var diyor.Anlamadım

İşte aşağıdaki gibi sorun yaşıyorum.Çözemedim..

"Fatal error: Call to a member function http() on a non-object in /home/bitkisel/public_html/catalog/controller/common/header.php on line 40"

www.bitkiselsabun.com

tolga35

OpenCart-TR
eka7a
ben 1.3.2 sürümünü kullanıyorum ve cok memnunun ama bazı isteklerim için mecburen 1.4 ve üzeri sürüme geçmem gerek ama 1.3.2 deki (violetta) temam çok hoş 1.4 de tasımamız zannedersem mumkun değil doğrumu
yada siz ne önerirsiniz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
serkanakn' Alıntı:
Ben bu temayı ana dizine atıyorum. Fakat error veriyo hatada image sorunu var diyor.Anlamadım

İşte aşağıdaki gibi sorun yaşıyorum.Çözemedim..

"Fatal error: Call to a member function http() on a non-object in /home/bitkisel/public_html/catalog/controller/common/header.php on line 40"

www.bitkiselsabun.com

Versiyon uyum sorunu var büyük ihtimal

tolga35' Alıntı:
eka7a
ben 1.3.2 sürümünü kullanıyorum ve cok memnunun ama bazı isteklerim için mecburen 1.4 ve üzeri sürüme geçmem gerek ama 1.3.2 deki (violetta) temam çok hoş 1.4 de tasımamız zannedersem mumkun değil doğrumu
yada siz ne önerirsiniz

Şuan da hangi sürümü kullanıyorsun. 1.3.2 temadaki resim dosyalarını 1.4.x sürümündeki default tema klasörüne atmalısınız ve temanızın stylesheet.css dosyası ile "common" klasöründeki header.tpl dosyasında birkaç değişiklik yapmalısınız.