LiveZilla Siteniz için Online Destek Programı

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
livezilla_desktop_client.jpg

Livezilla programını bilmeyeniniz ya da duymayanınız yoktur herhalde.

Kısaca tanıtacak olursak:
LiveZilla programıyla gerçek zamanlı olarak web sitenizin ziyaretçileri ile sohbet edebilir ve müşterilerinizin yardıma ihtiyacı olduğu zaman canlı destek sağlayabilirsiniz. E-Posta ile yardım desteğinin aksine müşterileriniz saniyeler içerisinde yardımcı olarak müşterinizi mutlu edebilirsiniz. Program sayesinde sizinle iletişim kuranlar ile web kamerası ile görüntülü yardım verebilir ve dosya alıp gönderebilirsiniz.

Kurulumunu soran kişiler çok ama program yapımcıları zaten bunu bize videolu anlatım olarak sunmuşlar. OpenCart, Wordpress ya da herhangi bir web yazılımını kurmaktan farkı yoktur. Bu kurulumu tarayıcınızda değilde program üzerinde yapıyorsunuz aralarındaki tek fark budur.

Livezilla Kurulum Anlatımı
http://www.livezilla.net/tutorials/videos/createserver/createserver.htm

Bu da sitenize entegre etmek için programda kod oluşturma anlatımı. OC Livezilla modülünü kurduysanız ya da opencart ile birlikte gelen Canlı Destek modülünü kullarak buradan aldığınız kodu ekleyebilirsiniz.
http://www.livezilla.net/tutorials/videos/installscript/installscript.htm

Serseri03

OpenCart-TR
Ben kodu alamadım yaa :S
1. video tamamen yapıldı...
2. video da ise link generatör kısmına geliyoruz, server profile istiyordu sanırım şuan sildim tamamen tekrar kurmak için 2-3 defa denedim c:/program files/livezilla/data/server.xml hatasını veriyor :S nerde eksiklik var server profile oluşturamadığım için linkide alamıyorum orda bi aksaklık oluyor acaba nerede hata var ?
Merhaba, hoşgeldiniz benim adım falan diyor ilk oto yazı bu yazı ingilizce, nasıl düzeltebiliriz?

identity

OpenCart-TR
evet ben de kullanıyorum çok güzel anlatılamıycak kadar çok özelliği var ücretsiz olmasıda ayrıca bir avantaj

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
kendi sitemde kullanıyorum. çok başarılı bir program.

bi özelliğini anlatmak gerekirse livezilla client e giriş yapın canlı destek açık olduğu sitede görünür hemen. baktınız biri siteye mi girdi. livezilla hemen bildiriyor. livezilla client açık haldeyken sitede biri varsa alt kısımda visitor yani ziyaretçiler kısmı var. ziyaretçinin üzerine mouse ile sağ tıklayın invite to chat i tıklayın. bunun anlamı şu sohbete davet et diye. siz tıklarken müşteri ekranında küçük bir pencere açılır ve ingilizce yardıma mı ihtiyacınız var? tıklayın diye müşteri davet edilir. tabi bu ingilizce olan kısımları değiştirmek sizin elinizde.

biraz kurcalayın çözersiniz. ingilizceniz mi yok? google çeviri çat pat size yanıt verir.

jambow

OpenCart-TR
Livezilla data management i geçemiyorum

data management kısmına geldim.
Type: MySQL
Host: Localhost
Veri Tabanı Kullanıcı Adı: ?
Parola: ?
Veri Tabanının Adı:?

soru işaretli alanlara ne yazacağım daha önce datamı oluşturmalıyım bilemiyorum
nereden data oluşturmalıyım
yardım edecek arkadaşlara teşekkürler

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Online olanlar haritada baloncuk olrak bende görünmüyor. Sanırım ücretli versiyonu varsa orada etkin oluyor.. Yada ben yanlış biliyorum...

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
RE: Livezilla data management i geçemiyorum

sunucusunuzdan mysql veritabanı oluşturup kullanıcı ve şifre belirtip kaydettiğiniz verileri livezillaya da yazmalısınız. daha sonradan da size ftp şifresi isteyecektir. dosyaları atmanız için.

livezilla resmi sitesinde videolu anlatımı var tabi ingilizce. google çeviriden kolaylıkla anlaşılabilir. zaten video olduğu için nereye ne yapacağınızı anlamamak mümkün değil herhalde.
admira' Alıntı:
Online olanlar haritada baloncuk olrak bende görünmüyor. Sanırım ücretli versiyonu varsa orada etkin oluyor.. Yada ben yanlış biliyorum...

malesef admira kardeş sen yanlış biliyosun bu hizmet ücretsiz sunuluyor. ancak tam olarak yeri belilemiyor. mesela Şanlıurfa'dan ben siteme bağlandığımda Şanlıurfa Türktelekomu Diyarbakır ve G.Antep olduğu için beni buralarda gösteriyor.

Bu özelliği açmak için ise Livezilla server admini açıp server configrasion u seçtikten sonra ileri ileri yap. daha sonra küçük bir pencere çıkacak. üst kısımda sekmeleri var. bu sekmeler arasında "GeoTracking" olan sekmeyi seç ve aşağıda "use livezilla GeoTracking" diye onay kutusunu işaretle ve Ok i tıkla tamamdır. artık sende livezilla ile müşterilerin nereden bağlandıklarını görebilirsin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Serseri03' Alıntı:
Merhaba, hoşgeldiniz benim adım falan diyor ilk oto yazı bu yazı ingilizce, nasıl düzeltebiliriz?

Livezilla Server Admin/User Management oturum aç grupları ya da kullanıcıları düzenle

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
TECHNOLOG da dediği gibi, Sakaryadan siteye giriyorum, baloncuk izmiri gösteriyor. :) Zaten birtek beni gösteriyor diğer siteye girenleri göstermiyor.. :D Teşekkürler..

Serseri03

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Livezilla Server Admin/User Management oturum aç grupları ya da kullanıcıları düzenle

Bunu bulamadım ama, o sayede aradığım başka birşeyi düzelttim teşekkür ederim...

mutluok

OpenCart-TR
Arakaşlar paylaşım için teşkkürler ben kurdum gayet başarılı çalışıyor fakat SSL güvenlik uyarsı çıkıyor nasıl çözebilirim bunu

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
mutluok' Alıntı:
Arakaşlar paylaşım için teşkkürler ben kurdum gayet başarılı çalışıyor fakat SSL güvenlik uyarsı çıkıyor nasıl çözebilirim bunu

SSL Güvenliği ile Alakalı Onlarca Hata Verebilir. Net Bilgi Verirseniz Yardımcı Olabiliriz.

numerous

OpenCart-TR
Test Server Ederken ve Database eklerken bu hatayı alıyorum ve kuruluma devam edemıyorum

Uzak sunucu hata döndürdü: (500) İç Sunucu Hatası.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Livezilla yı yüklemek istediğiniz dizine şifre koyduysanız kaldırınız. Sonra tekrar deneyiniz.

mboder

OpenCart-TR
Merhabalar
Herşey gayet iyi kuruldu. Sorun iş yoğunluğundan kurarken girdiğim şifreyi hatırlayamadım:(
Kurulumdan sonra LiveZilla Client'a girilen şifreyi nerden değiştirebilirm?

EDİT: (Çözüldü)

Aynı duruma düşebilecek arkadaşlar olabilir;

Önce FTP kullanarak web sunucunuza bağlayın. _internal dizine geçin. Burada her kullanıcı için bir *. php dosyası bulacaksınız. Şifresi unutulan ilişkili kullanıcı php dosyaları orada mevcut. Kendi dosyanızı açın. Yeni şifrenizi kodlamak için bir md5-encoder kullanın. php dosyasına md5 kodlanmış şifreyi kaydedin. Böylece unutulan yada kaybolan parolanızı değiştirmiş olacaksınız.

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
Arkadaşlar öncelikle merhaba, opencart ta yeniyim arama yaptırdım fakat bulamadım zahmet vermek istemezdim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim opencartı kuralı 1 hafta oluyor okuyarak ögrenemeye calısıyorum sorunum smprel adlı temada sağ yukarıda ki canlı destek yazan yere livezillayı entegre etmek istiyorum entegre etmek istediğim yer ( http://img841.imageshack.us/img841/3759/29013368.jpg ) live zillanın bana verdiği kodları nereye koymalıyım, teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Aynı soruyu farklı farklı konular altında yazmayınız.

Resimin olduğu kısımıda bu şekilde düzenleyebilirsiniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-737-post-9157.html#pid9157

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
eka7a' Alıntı:
Aynı soruyu farklı farklı konular altında yazmayınız.

Resimin olduğu kısımıda bu şekilde düzenleyebilirsiniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-737-post-9157.html#pid9157

header.tpl den çözüm buluna bileceği yazıyor, livezilalnın verdiği kodu tam olarak nereye koymalıyım, teşekkür ederim.

Sorunuma cevap verebilecek birileri varmı:shy:

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
34z0ig4.jpg

Merhaba arkadaşlar. bugün livezilla dan mail adım. İngilizce olduğu için pek dikkate almamıştım taki bu akşam müşterim online destekten beni arayana kadar. Müşteri yazıyor ben ise yazmayı bırakın yazılacak yere tıklayamıyor olmuşum. Livezillanın eski versiyonularından birini kullanyordum sanırım bu mail eski sürümün kullanım ömrü ile alakalı idi. Son sürümünü indirip kurayım dedim ama resimdede görüldüğü gibi hata alıyorum. tüm veritabanı bilgilerim doğru ama hatayı anlamış değilim. Yerdiminiz için şimdiden teşekkürler...