LiveZilla Siteniz için Online Destek Programı

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
admira' Alıntı:
34z0ig4.jpg

Merhaba arkadaşlar. bugün livezilla dan mail adım. İngilizce olduğu için pek dikkate almamıştım taki bu akşam müşterim online destekten beni arayana kadar. Müşteri yazıyor ben ise yazmayı bırakın yazılacak yere tıklayamıyor olmuşum. Livezillanın eski versiyonularından birini kullanyordum sanırım bu mail eski sürümün kullanım ömrü ile alakalı idi. Son sürümünü indirip kurayım dedim ama resimdede görüldüğü gibi hata alıyorum. tüm veritabanı bilgilerim doğru ama hatayı anlamış değilim. Yerdiminiz için şimdiden teşekkürler...

Create New LiveZilla Server seneğini seçmişsin o sıfırdan kuracaksan seçmelisin. Güncelleme yapacaksan Update existing........... seçmelisin.

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Update existing seçeneği ile yapınca değişen birşey olmadı. Aynı hatayı veriyor...

djalper

OpenCart-TR
kendi sitesinden orjinal versionu çek

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kurulu sistemini üzerine yüklemek istediğin için hasar görmüş olabilir. Yedeklerin varsa geri yükleyip güncellemeyi tekrar dene.

Sen mesajı yazdıktan sonra bende yeni sürüme güncelleme yaptım bir sorun çıkmadı.

Ayrıca ücretli lisans aldıysanız süresi dolmuş olabilir ama ücretsiz dağıtılan livezilla nın kullanım süresi yok 1 seneden fazla kullanıyorum.

blizzard

OpenCart-TR
user ve database name kısımlarında "prefix name" yok olabilir.
yani "database adın_"admin
ve "database adın_"livezilla
gibi olmalı

Ohiyesa

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar

Ben Livezillayı yüklemeye çalışıyorum. Ancak TEST aşamasından ileri gidemiyorum. Vermiş olduğu hata

"Uzak Sunucu Hata Döndürdü(500) İç Sunucu Hatası"

Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Çok kez denedim yeniden kurmayı.
Yardımlarınızı bekliyorum
Selam ve Dostlukla

cirkindeli

OpenCart-TR
her şey güzl anlatılmış

http://www.livezilla.net dosyayı buradan seçip başlıyoruz galiba yükleme işlemlerine yanlışım varmıı

hkara64

OpenCart-TR
Livezilla Kurulumu

Livezilla indir: LiveZilla_3.1.8.4_Full

Ücretsiz olmasina ragmen inanilmaz fonksiyonlara sahip olan bu yazilim ile siteniz üzerinden online destek verebilirsiniz.Özellikle hosting satisi yapan firmalarin isine yarayacak türden bir program.

Isterseniz lafi fazla uzatmadan nasil kuruldugunu ögrenelim

1-Öncelikle bu adresten LiveZilla_3.1.8.4_Full gerekli paketi indirelim.Içerisinde Client ve Admin için gerekli winapp de mevcut.
2-Indirdigimiz paketi bilgisayarimiza kuralim
3-Masaüstünde 2 adet simge belirmis olmasi gerekiyor
4-LiveZilla Server Admin isimli kisayola tiklayalim
5-En üstte bulunan Create New Livezilla Server seçenegi seçerek Next butonuna tiklayalim
6-Karsimiza çikan form admin kullanicisinin bilgilerini içerecek formdur.Admin kullanicisi için buraya bilgilerimiz girelim ve next butonuna tiklayarak bir sonraki adima geçelim.
7-Simdi ise bizden olusturulacak ilk grup için grup bilgilerini girmemizi istiyor.Buraya olusturacaginiz ilk grup bilgilerini girin.Örnegin Destek,Satis vb.
8-Karsimiza çikan pencerede bize web sitemizde olusturacagimiz online destek eklentisi için gereken dosyalari nereye çikartacagini soruyor.

Bu islemi yapmadan önce web sitemizin altinda online destek için bir klasör açmamiz gerekiyor.Klasörün adi önemli degil.Örnek olarak online-destek vb.

Burada 2 seçenegimiz var.
1-Ftp ile upload etmeyi seçerseniz gerekli dosyalar direk olarak web sunucusuna upload edilir.
2-Exract to Localhost seçenegini seçerseniz gerekli dosyalari bilgisayarinizda belirttiginiz klasöre çikarir.Çikarilan bu dosyalari daha sonra kendiniz manuel olarak web sunucunuza upload etmeniz gerekir.

Bu arada unutmamiz gereken bir nokta daha var.Bu setup dosyalari 7 MB gibi bir alan isgal edebilir web sunucunuzda buna dikkat edin.

Upload islemimiz tamamlandiktan sonra.

Karsimiza çikan pencere de bize web sitemizde online destek için açtigimiz klasörün yolunu soruyor.Az önce açtigimiz klasör adi ile birlikte web sitemizin adresini yaziyoruz.

Örnek http://www.siteadi.com/online-destek

Server Profil Kismina Olusturdugumuz server profili için isim girelim.

Next butonlari ile devam edelim.

Sonunda Server tanimlamalarimizi yapmis olduk.

Simdi sira client olusturmaya geldi.

User Management Kismindan yeni kullanicilarimizi olusturacagiz.

Karsimiza gelen pencere egere daha önce grup olusturmadiysak eger group sekmesinden new seçenegi ile bir grup olusturalim.Örnegin Destek.

Daha sonra bu gruba bir kullanici ekleyelim.User sekmesine geçelim ve new butonu ile yeni bir kullanici ekleyelim.Buradaki formlara ne yazicaginizi bildiginizi varsayiyorum.

Simdi web sitemize online destek için bir banner yada yazi koyalim ki ziyaretçilerimiz bize oradan ulasabilsin.

Livezilla Server Admin’i tekrar açalim.

En alttaki Link Generator Kismina tiklayalim.
Burada sol tarafta bize çesitli seçenekler sunmakta.Kisaca özetlemek gerekir ise;

Web sitemize bir banner koymak istiyor isek Graphics Chat Buton,Yazi koymak istiyor isek Text Link seçenegini seçelim.

Ben Banner koyucaginizi varsiyorum.Bize sag tarafta doldurmamaiz gereken bazi alanlar çikti.Buaradaki alanlari kendimize göre dolduruyoruz.

Sonunda ortada bulunan kod parçacigini kopyalayip,web sitemizde nerede kullanmak istiyor isek oraya yapistiriyoruz.

Iste her sey bu kadar.Simdi sira en kolay ve en güzel kisma geldik.

Livezilla client Programini açiyoruz.

Karsimiza bir pencere açiliyor.Bu pencerede az önce olusturdugumuz server profilini,kullanici adini ve sifremizi soruyor.

Server profilimizi seçip kullanici adimizi ve sifremizi girdikten sonra eger server kurulumunda bir hata yapmadiysak basarili bir sekilde server’a baglandik.

Evet arkadaslar kisa kisa anlatmaya çalistim.Nedeni ise bu programin birçok özelligi olmasi.Hepsini yazmaya kalksam ne siz okursunuz ne ben yazarim.

Kurulum Videoları için altdaki bağlantıyı izleyin.

http://www.livezilla.net/installation/en/

LİVEZİLLA KURDUKDAN SONRAKİ ingilizce sorunu çözümü

LiveZilla yı kurdum ve bu otomatik mesaj nerede acaba dedim ve internet sitelerini gezdim çoğu sitede cevap verilmemiş bende araştırmalarım sonucu bu konuya bir el atayım dedim.

Hello ……, my name is Kayra, how may I help you? yazısını Türkçeleştireceğiz.

Başlat > Programlar > LiveZilla > LiveZilla Server Admin‘e tıklıyoruz.

Configuration bölümünde User Management‘i seçip Next diyoruz.

Avaible Server Profiles: altında alanadımız yazıyor, Next diyoruz.

Administration Login bölümü geliyor ve yine Next diyoruz.

User Management Penceresi açılıyor ve Groups butonuna tıklıyoruz.

Groupname altındaki grup adımıza tıklıyoruz. (ister 2 kere tıklayın isterseniz 1 kere tıklayıp yandaki edit butonuna tıklayınız)

Açılan pencerede Predefined Messages butonuna tıklıyoruz.

English (Standard) a tıklayıp Edit butonuna tıklıyoruz.

Welcome Message for external Chats: altında yazılanları görüceksiniz. Bu yazılanları düzenliyoruz. Ben örnek olarak bu şekilde yazdım siz istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Merhaba %external_name%, size nasıl yardımcı olabilirim?

Altta ise Invitation Text for Chat Requests: teki yazılanları göreceksiniz. Burayıda şöyle değiştirelim.

Merhaba ben %name%, size nasıl yardımcı olabilirim?

altta ise Website Push Text: teki yazılanları göreceksiniz. Burayıda şöyle değiştirelim.

%name% size adres gönderiyor;

%url%

OK butonuna tıklıyoruz, işlem tamamdır.

svc01

OpenCart-TR
iyi akşamlar sitemin ana sayfasında bi bölüme akan resim eklemek istiyorum yardımcı olur iseniz sevinirim

emrekitabevi

OpenCart-TR
ya güzel kardeşlerim benim livezilla modulunu aktif ettiğim anda ekran aşağı yana doğru kayıyor nasıl yardımcı olursunuz bana !!!!!!!

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
emrekitabevi' Alıntı:
ya güzel kardeşlerim benim livezilla modulunu aktif ettiğim anda ekran aşağı yana doğru kayıyor nasıl yardımcı olursunuz bana !!!!!!!

Modül içine eklediğiniz kodlar arasında genişlik ayarlarını ufaltmayı deneyiniz.

mdogan35

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkuryesi.com
Arkadaşlar merhaba, ben livezilla modülünü siteme kuruyorum fakat SSL sertifikam üzerinde çigi çıkıyor yani sertifika hatalı veya sitede zararlı içerik varmış gibi görünüyor. Bir arkadaşımızda sormuş ama bir cevap alamamış, Aynı sorun bendede var şuan bu sorunmudur yoksa eksik veya yanlış birşeymi yapıyorum.

sertac

OpenCart-TR
1044 hatası veriyor banada veritabanı bilgileri doru giriyorum eminim sitesinden baktıgımda izin verilmeli gibi bişi yazıyodu bunu nasıl düzeltebilirim?

ajansxpress

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu sistemi kullanan varmı ben kurdum bu sistemi ve şu anda kullanıyorum fakat birkaç sorum olacak, örneğin siteye giren birisine sohbet daveti gönderdiğimde o kişi sayfayı yenilemezse ya da başka sayfayı açmazsa sohbet davetini içeren pancere açılmıyor, bunu sayfa yenilemeye ihtiyaç duymadan yapma imkanı varmıdır.

el.aciz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.icgiyimbayan.com
ajansxpress' Alıntı:
Arkadaşlar bu sistemi kullanan varmı ben kurdum bu sistemi ve şu anda kullanıyorum fakat birkaç sorum olacak, örneğin siteye giren birisine sohbet daveti gönderdiğimde o kişi sayfayı yenilemezse ya da başka sayfayı açmazsa sohbet davetini içeren pancere açılmıyor, bunu sayfa yenilemeye ihtiyaç duymadan yapma imkanı varmıdır.

Güzel soru.
Bende aynı sorunu yaşamıştım daha önce.
Ürün listeleme ile ilgili farklı bir sorun oldu. siteyi tamamen silip baştan yükledim. LiveZilla dahil. Şu an sorun yok gibi.
Sorun Livezilla kurulumu ile ilgili olaiblir deiye düşündüm. Önemsemedim.

Bende yeniden bi kontrol edeyim.

anti91

OpenCart-TR
Çok yararlı bişey deniyeceğim teşekkürler.

semihoner

OpenCart-TR
Merhaba, siteme sorunsuzca LiveZilla'yı kurdum ve çok güzel çalışıyor.Fakat Filezilla'yı açarken 14 gün kaldı vs.. gibi trial mesajı alıyorum.Ücretsiz sanıyordum bunu?? ...