Kapıda Ödeme Kullanmak İstiyorum Ama?

avci_rikeb

OpenCart-TR
.Arkadaşlar Kapıda Ödeme Sistemi Yapıcam Ama Şöyle bir sorun olabilir..kişi siparişi verir sitemden Kapıda ödeme olarak Bende Tutar Kargoya veririm...ürün gider yanlız ürün tekrardan döner Böyle bir kişi yok denir bana... madem siteden kişi öylesine Sipariş vermiş..:=)..Napıcaz ozman..:=).:D..Ve ptt kapıda ödeme kargo ile gönderdiğimizde Kargo ücretinidemi Ürünü Teslim ettiğimizde Ödüyoruz..yoksa hiç bi ücret ödemeden karşı taraf ödeyecekdir diye seçeneğimiz varmı..? karşı tarafada ulaşmassa ürün ne olucak..?ücret şu bu..:D..arkadaşlar cidden kafa karıştırıyor bu kapıda ödeme meselesi

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu ödeme şeklini kullanan kişiler daha iyi bilirler ama Ticaret yapacaksanız bu tür olayları göze almalısınız. En azından ürünü göndermeden kişiyi arayabilirsiniz.

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Merhaba "avci_rikeb" kardeşim, ben 1 yıldır PTT kargo kapıda ödeme ve havale/eft kullanıyorum. PTT ile kapıda ödemeli satın alanların ürünlerini gönderirken PTT Şubede 1 kg. geçmediği için 5,50 tl. ödüyorum. Bir kg. geçerse ücret değişebiliyor. Ücret müşteriden tahsil edildiğinde ise 1,50 tl.de hesabıma yatırılırken kesiliyor. Örneği 100 tl alışveriş yaptı müşteri sen müşteriden gönderdiğinürün ağırlığı bir kg. mı geçmiyorsa 107 tl almalısın. 5,50 sen şubede veriyorsun 1,50 ise ptt paranı sana yatıtken kesiyor. Benimde 2 kez başıma geldi ve kargom geri geldi. 5,50 tl. ödediğim ücretin yanına birde geri dönüş için 4,00 tl aldılar. yanı 9,50 tl. zarar ettim. Aklım başıma geldi artık kapıda ödemeli satın alan herkesin adreslerini maillerini inceliyorum ve en önemlisi müşteriyi bizzat arıyorum ve kapıda ödmelerde müşterilerimizden onay almamız gerektiğini belirtiyorum ve aynı zamanda bende müşteriden emin oluyorum. Bu Hangi kargo şirketi olursa olsun dikkat edilmsi gereken bir husustur. Aksi takdirde kapıda ödemeli gönderimlerde sıkıntı olabiliyor. Bu yöntemi kullanmak isteyen herekes için yazdım bunları. Lütfen menfaatleri icabı dikkate alsınlar...

avci_rikeb

OpenCart-TR
admira kardeşim Bu zamana Kadarlık Tecrübeni Bana aktardığın İçin Teşekkür Ediyorumm güzel açklma...:).dediğni yapalım bakalımm...

Seckin_Pazar

OpenCart-TR
admira' Alıntı:
Merhaba "avci_rikeb" kardeşim, ben 1 yıldır PTT kargo kapıda ödeme ve havale/eft kullanıyorum. PTT ile kapıda ödemeli satın alanların ürünlerini gönderirken PTT Şubede 1 kg. geçmediği için 5,50 tl. ödüyorum. Bir kg. geçerse ücret değişebiliyor. Ücret müşteriden tahsil edildiğinde ise 1,50 tl.de hesabıma yatırılırken kesiliyor. Örneği 100 tl alışveriş yaptı müşteri sen müşteriden gönderdiğinürün ağırlığı bir kg. mı geçmiyorsa 107 tl almalısın. 5,50 sen şubede veriyorsun 1,50 ise ptt paranı sana yatıtken kesiyor. Benimde 2 kez başıma geldi ve kargom geri geldi. 5,50 tl. ödediğim ücretin yanına birde geri dönüş için 4,00 tl aldılar. yanı 9,50 tl. zarar ettim. Aklım başıma geldi artık kapıda ödemeli satın alan herkesin adreslerini maillerini inceliyorum ve en önemlisi müşteriyi bizzat arıyorum ve kapıda ödmelerde müşterilerimizden onay almamız gerektiğini belirtiyorum ve aynı zamanda bende müşteriden emin oluyorum. Bu Hangi kargo şirketi olursa olsun dikkat edilmsi gereken bir husustur. Aksi takdirde kapıda ödemeli gönderimlerde sıkıntı olabiliyor. Bu yöntemi kullanmak isteyen herekes için yazdım bunları. Lütfen menfaatleri icabı dikkate alsınlar...

Söylediklerinizin Bazılarına katılmakla beraber bazılarına katılmıyorum..
Ben de çok uzun zamandır PTT Kargo Kapıda ödeme kullanıyorum.. Ücret sizin hesabınıza yatırılırken kesilen ücret 5,50TL'nin içindedir zaten.. Bunun haricinde ekstra ücrete gerek yok.. 4TL Kargo Ücreti + 1,5TL havale ücreti.. Yani 7TL istenmesine gerek yok.. 100 liralık ürün için karşı taraf 105.50TL ödediğinde sizin hesabınıza Net 100TL yatar..

Sizin yazınızdan bağımsız ek not olarak ta..: Kapıdan dönme olayları için sahte siparişe gerek yok, sipariş verip kapıda cayan çok kişiye rastladım ben.. Mesela daha dün geri gelen kargo için alıcıya ulaştığımda sebebi şuydu.''Ambalajı çok küçüktü'' :) Biz Desi'den kurtaralım diye ufak ambalaj kullanıyoruz ama böyle insanlar da çıkıyor.. O nedenle kapıda ödeme sistemi kullanacaksanız her şeye hazır olacaksınız. Ortalama her 10 üründen 2 tanesinin geri dönmesine hazır olup fiyatlarınızı o şekilde belirleyeceksiniz. Ya da bu sistemi kullanmayacaksınız :)

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
ben kapıda ödeme sistemini aktif kullananlardan biriyim.şuana kadar kapıda ödemde geri dönüşüm olmadı.irtibat kurmadan onay almadan mal gönderimi yapmıyoruz.