Kampanyalı Ürünler modülüne Geri sayım eklemek

osman

OpenCart-TR
hocam 600 tl olan bilgisayar diğeri lcd ters gösteriyor aslında 3 gün yazması gerekn bilgisayar 18 gün yazması gereken lcd bi önceki resimde de görüldüğü gibi sona erme sürelerini ters gösteriyor.

ikorkmaz

OpenCart-TR
söyleyecek söz yok osman hocam mükemmelsiniz

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
osman' Alıntı:
hocam 600 tl olan bilgisayar diğeri lcd ters gösteriyor aslında 3 gün yazması gerekn bilgisayar 18 gün yazması gereken lcd bi önceki resimde de görüldüğü gibi sona erme sürelerini ters gösteriyor.
böyle bir durum modülle alaklı olmayabilir anlatılanlar gibi yaptıgınızdna eminmisiniz? tekrar kontrol edin.. ayrıca default temda kampayalı ürünlerinize tekrr bakın orada da öylemi görünüyor...temadan mı, modülden mi yoksa opc dosyalarındamı kayanklanıyor önce onu ayırt edelim...

xygorf

OpenCart-TR
bana yardımcı olabilecek kimse yok sanırım :(

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
bonus34' Alıntı:
ekran görüntüsü varmı aceba

Merhaba.. konuyu okumadıgınız o kadar belliki okumuş olsanız bu soruyu sormanıza gerek kalmazdı.. bu konu su anda 7 sayfadan oluşan bir konu ve bunudaki farklı sorunların çözüm istekleri ve çözümleri var bu 7 sayfada yoksa laf olsun forum dolsun diye yazılmamış o 7 sayfada ki mesajlar .. bira zahmet edip okusanız göreceksiniz..buyrun bu sayfada( 6 sayfa bir önceki sayfa yani ona bile bakmamışsınız) ekran görüntüsü var..
http://forum.opencart-tr.com/thread-5032-page-6.html

hagul

OpenCart-TR
Abi çok teşekkürler ellerin dert görmesin. çok süper oldu.

Ekli dosyalar

• geri-sayim-modul.jpg
    geri-sayim-modul.jpg
    27.9 KB · Görüntüleme: 82

gfbilker58

OpenCart-TR
bu sayacı ürün sayfasında da göstermemiz mümkünmü?

yalcinvarli

OpenCart-TR
merhaba
aynen bu sayaci urun sayfasinda nasil gosterebilirz???

closedbox

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fullbellek.com
merhaba, osdem hocam çok iyi düşünülmüş bir kod bence. eline sağlık
ben bunu ürün sayfasında göstermeye çalıştım. senin verdiğin kodları ürün sayfasına entegre ettim. php bilgim 0 olduğundan karşılaştığım bi hatayı çözemedim. bu konuda senden yardım bekliyorum.
http://www.teknopazaravm.com/ deki gibi yaptım. sorunsuz çalışıyor gibi göründü ilk zamanlar sonra kampanyalı bir ürüne benzer ürün ekleyince hata verdi.
Çalışan Halinin Resmi
29532042.png

Bu da benzer öğe ekleyince verdiği hata
93336612.png

ofset:5 in yazan yerdeki 5 sayısının eklediğim benzer öğe sayısına göre artıp azaldığını farkettim. 1 tane eklersem 2 yazıyor ondan sonra her benzer öğe için 1 er tane daha artıyor. şuan 4 benzer öğe var ofset:5 yazıyor.

php bilgim hiç yok. html ve biraz css biliyorum. kodlara baktım belki bişeyler yapabilirim diye.
Kod:
 <script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/countdown.js"></script>
<?php if ($special) { ?>
        <span><?php echo $text_left; ?>
        <?php $j=1; foreach ($products as $product) { $j++ ?> <?php } ?>        
        <?php 
			$date = $this->model_catalog_product->getSpecialStartDate(); 
			$endDate = str_replace('-',' ',$date[$j]["date_end"]);
			$ymd = explode(" ", $endDate);
        ?>
        <div style="float:right; padding-left:0px; color:#666; font-size:18px;" class="countdown<?php echo $j ?> timer"></div>
        <script type="text/javascript">
            $(function () {
                $('.countdown<?php echo $j ?>').countdown({ until: new Date(<?php echo $ymd[0] ?>,<?php echo $ymd[1] ?>-1 , <?php echo $ymd[2] ?>),compact: true});
            });
        </script>
        </span><br />
<?php } ?>

senin verdiğin kodun orjinalinde $i vardı baktım sayfanın altındaki benzer öğer kodunda da $i var. sanırım $i içine değerler yüklenen bir değişken. böyle düşünüp koddaki $i leri $j yaptım ama sorun çözülmedi yine.

$products as $product kısmından dolayı sorun oluyor diye düşünüyorum şuan. bir de çıkan hataları google da arattığımda $i ifadesinin kullanım amacının bu sayfada gereksiz olduğunu düşündüm. sanırım $i önerilen ürünler modülündeki birden fazla ürünün kampanya bitiş sürelerinin karışmaması için kullanılıyor. eğer doğru düşünüyorsam $i ve $products as $product değil de farklı bir yapı kullanmak gerekiyor.
bu arada resimde gösterilen hatadaki 34. satır buraya eklediğim kodda 7. satıra denk geliyor.
php bilen bir arkadaş sorunu çözebilir diye düşünüyorum. yardımlarınızı bekliyorum..

----
$i=1 yanlış yazmışım kodu kontrol ettim -1 olucakmış. ve '<?php } ?>' ifadesini </script> den sonrasına koydum. bu şekilde denediğimde sonuç biraz daha güzel :) en azından ortada çalışan birşeyler de var :shy:

39741525n.png

Bence '<?php $j=-1; foreach ($products as $product) { $j++ ?>' bu kalıp yerine sadece gösterilen ürünün bitiş zamanını alıcak bir kod lazım. bunu kullanınca benzer ürünlerde de aynı kalıp olduğu için çakışıyor.

yalcinvarli

OpenCart-TR
xygorf arkadasim mesajini gordumde bende yapmaya calisitigim ve basaramadigim icin sormak istedim eger bir sakincasi yoksa, bu kategorilerin bannerlerini anasayfada nasil siralatiyorsun acaba?2 aydir ariyorum fakat yapamadim, yardimci olursan cok sevinirim, saygilar

By_Surmeneli

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kodcenneti.com
catalog/model/catalog/product.php aç
bul

Öncesine ekle

PHP:
public function getSpecialStartDate() {
		if ($this->customer->isLogged()) {
			$customer_group_id = $this->customer->getCustomerGroupId();
		} else {
			$customer_group_id = $this->config->get('config_customer_group_id');
		}		

$query = $this->db->query("SELECT ps.date_start,ps.date_end FROM " . DB_PREFIX . "product_special ps LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product p ON (ps.product_id = p.product_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' AND ps.customer_group_id = '" . (int)$customer_group_id . "' AND ((ps.date_start = '0000-00-00' OR ps.date_start < NOW()) AND (ps.date_end = '0000-00-00' OR ps.date_end > NOW()))");
		return $query->rows;
	}

bu kodu ekleyince hat veriyor 500 iç sunucu hatası diye

deploymedya

OpenCart-TR
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=4365&filter_license=0&sort=e.date_modified&order=DESC&page=2

rehaha90

OpenCart-TR
catalog-view-theme-sizintemanız-module-special.tpl acınız
bende böyle bir kısım yok yani site temasının altında module diye bir klasör yok?

pinkwall

OpenCart-TR
Merhabalar
Aynısını uyguladım çok güzel çalışıyor,lakin bir sorun oluşuyor.Kampanya tarihi bittiğinde yani 0000-00-00 a geldiğinde hata veriyor.Ekrana şu hatayı basıyor;

catalog\view\theme\default\template\module\special.tpl on line 14

$date_end = str_replace('-','',$date[$i]["date_end"]);

yardımcı olursanız çok sevinirim...

afaruki

OpenCart-TR
rehaha90' Alıntı:
catalog-view-theme-sizintemanız-module-special.tpl acınız
bende böyle bir kısım yok yani site temasının altında module diye bir klasör yok?

bu şekilde arkadaşım :
catalog-view-theme-sizintemanız-"""template""" -module-special.tpl

yani template klasörünün içinde...module onun içinde special.tpl

emraheren

OpenCart-TR
deploymedya' Alıntı:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=4365&filter_license=0&sort=e.date_modified&order=DESC&page=2

Peki bu modülü resimdeki gibi nasıl yapabiliriz acaba.

n4c3n.jpg

wmserdar

OpenCart-TR
Emeğinize teşekkür ederim
"Son olarak aşağıdaki ekli dosyayı catalog/view/javascript/jquery/ klasörüne atınız"

demişsiniz ama ek'te dosya göremedim..

nurgu

OpenCart-TR
ekli dosyayı göremedim tekrar yükleyebilirmisiniz