Kampanyalı Ürünler modülüne Geri sayım eklemek

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba arkadaşlar sehir degiştirmem sebebiyle yeni yere yerleşmem internet bağlatmam falan derkenyaklaşık 10 gün gibi bir süre forumdan uzak kalacagım gider ayak sizlerle kampanyalı ürünler modülüne kampaya geri sayım süresi nasıl ekleyebilceginizi kısaca anlatmaya calışacagım...

1.5.1.x versionda sadece kampanyalı ürünler modülünde çalışır daha doğrusu diğer modüllerde denemedim istiyorsanız siz deneyebilirisiniz...
catalog-view-theme-sizintemanız-module-special.tpl acınız
Bul:
Kod:
<div class="box">
Altına Ekle
Kod:
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/countdown.js"></script>
Bul
Kod:
<?php foreach ($products as $product) { ?>
Bununla Değiştir:
Kod:
 <?php $i=-1; foreach ($products as $product) { $i++ ?>
Daha sonra
aşağıdaki kodu modül dosyası kodları arasnda görünmesini sitediginiz bir yere ekleyiniz veya Örneğin Ben buraya ekledim bulun bu kodu:
Kod:
<div class="cart"><a onclick="addToCart('<?php echo $product['product_id']; ?>');" class="button"><span><?php echo $button_cart; ?></span></a></div>

Üstüne ekleyin

Kod:
<?php 
			$date = $this->model_catalog_product->getSpecialStartDate(); 
			$endDate = str_replace('-',' ',$date[$i]["date_end"]);
			$ymd = explode(" ", $endDate);
        ?>
        <div style="float:left; padding-left:10px; color:#666; font-size:10px;" class="countdown<?php echo $i ?> timer"></div>
        <script type="text/javascript">
            $(function () {
                $('.countdown<?php echo $i ?>').countdown({ until: new Date(<?php echo $ymd[0] ?>,<?php echo $ymd[1] ?>-1 , <?php echo $ymd[2] ?>),compact: true,description: ' <?php echo $this->language->get('text_left'); ?>'});
            });
        </script>

catalog/language/turkish/module/special.php aç
bul:
Kod:
?>

üstüne Ekle
Kod:
$_['text_left'] = '<span class="left">Kaldı</span>';

catalog/model/catalog/product.php aç
bul
Kod:
}
?>
öncesine ekle
Kod:
public function getSpecialStartDate() {
		if ($this->customer->isLogged()) {
			$customer_group_id = $this->customer->getCustomerGroupId();
		} else {
			$customer_group_id = $this->config->get('config_customer_group_id');
		}		

$query = $this->db->query("SELECT ps.date_start,ps.date_end FROM " . DB_PREFIX . "product_special ps LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product p ON (ps.product_id = p.product_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' AND ps.customer_group_id = '" . (int)$customer_group_id . "' AND ((ps.date_start = '0000-00-00' OR ps.date_start < NOW()) AND (ps.date_end = '0000-00-00' OR ps.date_end > NOW()))");
		return $query->rows;
	}

Son olarak aşağıdaki ekli dosyayı catalog/view/javascript/jquery/ klasörüne atınız ve güle güle kullanınız CSS bilginizle görüntüsünü istediginiz şekilde düzenleyebilrisiniz..soru ve sorunlarınızı buradan yazarsanız ben olamasam bile yardımcı olacak arkadaşlar cıkacaktır...en kısa sürede tekrar aranızda olmak ümidiyle şimdilik hoşkalın...

Sonuç:
gerisayim.jpg

smartcoder

OpenCart-TR
hocam süper bi javascript :D
mod un ekran görüntüsü yok hocam

KaliteAjans

OpenCart-TR
screenhost'a gerek yok aynen uygulamaları takip ettim ve oldu :D

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
bir kaç yerde hata olmuş sanırım düzeltmek istedim.
<script type="text/javascript" src="catalog/view/theme/javascript/jquery/countdown.js"></script>

yazan yeri = <script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/countdown.js"></script>
olarak değiştiriniz.

ve ekteki dosyayı da ; catalog/view/javascript/jquery/ klasörüne atınız.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
:) Kusura bakamyın arkadaşlar bir taraftan eşya topluyorum arada buralara takılıyorum yorgunluktan evet o link i yanlış eklemişim gerçi biraz dikkatli olan birisi javascript klasörünün theme içinde olmadıgını fark ederdi... Blade kardeşime teşekkkürler..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Eyvallah kardeşim bitirdim şükür bu gün.. Yarın Konya'lıyık:) artık Etli ekmek yemeye beklerim:)

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
:D inşallah bi gün uğrarım... uzaktaymışsın gelmeye kalksam bilse ben gelene kadar sen evi toparlardın :D izmirden oraya gelmesi :D

abi bu geri sayımı neye göre yapıyor yani ayarlamasını nereden yapıyoruz. Kodları incelediğimde sanırım tam 24 saate denk getirmeye çalışıyor yanlış mı baktım bilmiyorum ama bana o şekilde geldi... eğerki öyleyse aklımda güzel bir proje varda :D flash eklentisi yapayım diyorum :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
BLaDe' Alıntı:
:D inşallah bi gün uğrarım... uzaktaymışsın gelmeye kalksam bilse ben gelene kadar sen evi toparlardın :D izmirden oraya gelmesi :D

abi bu geri sayımı neye göre yapıyor yani ayarlamasını nereden yapıyoruz. Kodları incelediğimde sanırım tam 24 saate denk getirmeye çalışıyor yanlış mı baktım bilmiyorum ama bana o şekilde geldi... eğerki öyleyse aklımda güzel bir proje varda :D flash eklentisi yapayım diyorum :D

Merhaba ürüne kampanya düzenlediginde baslangıc ve bitiş tarihini dikkate alıyor, zaten kampanyalı ürünler modülü için diğer modüllerde düzgün calışmayabilir denemedim.. model-catalog-product.php eklenen kodları incelersen specialdate referans alarak işlemi gercekleştiriyor..

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
merhaba, hmm o zaman mecburen bitiş tarihi gerekli olacak.. Onu yazmazsak sanırım aktif olmuyor... Teşekkür ederim...

ftp.pusula

OpenCart-TR
Fancybox modulu ile çakışıyor.. En azından bende öyle oldu.. Kurulumdan sonra Zaman Hesaplanıyor diyip öyle kalıyorsa eğer. Fancybox modulunu deaktif edip deneyin.. O zaman çalışacaktır..
iyi çalışmalar..

alisim

OpenCart-TR
kurulumu harfi harfine yaptım ama neden bende olmadı yani geri sayım yapıyo fakat osdem66 abinin resmindeki gibi olmadı ne yanlarda ileri geri (butonu)resmi var nede slayt halinde olmadı lütfen ilk msj daki resimdeki gibi olması için diğer kodlarıda alabilirmiyiz..
saygılar
ali simsek

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Konuda geri sayım sayacını nasıl ekleneceği anlatılmıştır. Bunun konumu, şekli, boyutları vs gibi özelleştirmek sizin bilginize kalmıştır.

alisim

OpenCart-TR
Ben sıkıntımı yanlış anlattım yine sanırım geri sayımı yaptım doğrudur bu modül geri sayım içindir ben eğer diğer kodları (yani slayt eklenmiş hali ve o butonlar ve ürünün ikişerli yanyana) bilen varsa paylaşırsa ve ya yapımında yardım edilebilirmi demek istemiştim sağlıkolsun
Saygılar

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
alisim' Alıntı:
Ben sıkıntımı yanlış anlattım yine sanırım geri sayımı yaptım doğrudur bu modül geri sayım içindir ben eğer diğer kodları (yani slayt eklenmiş hali ve o butonlar ve ürünün ikişerli yanyana) bilen varsa paylaşırsa ve ya yapımında yardım edilebilirmi demek istemiştim sağlıkolsun
Saygılar

Bu kodu sana yardımcı olacaktır arkadaşım...
http://forum.opencart-tr.com/thread-2338.html

kaptan_75

OpenCart-TR
1.4 sürümlerinede bu modu uygulayabilirmiyiz?

ingiltere

OpenCart-TR
Web sitesi
www.playstation3oyunlar.com
Allah razı olsun senden kaç gündür arıyodum artık para bile vermeyi düşünüyordum bu modul için. Ben oyun satıyorum oyunların kaç gün sonra raflarda olucak ürünlerin kodların altına tarih verebilirimiyim birde.