jCarousel ile Diğer Resim Görüntüleyici

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Ürünlerinize ek olarak eklediğiniz resimleri product(ürün ayrıntı sayfası)ında görüntülemenizi sağlayan modul..

Ekteki dosyaların web sitenizin versiyonuna uygun olanını sitenimizin Anadizinine atıyoruz..

catalog\view\theme\kullandığınız tema\template\product\product.tpl dosyasını açıp alttaki değişikliği yapıyoruz..

Bul..
Kod:
</span></td>

Değiştir..
Kod:
</span><?php include ('catalog/view/javascript/jquery/jcarousel/jcarousel.oc.product.inc'); ?></td>

Admin panelinden giriş yapıp Genel ayarlardan ek ürün resimlerinin boyutunu 75x75'e ayarlıyoruz..

Önizleme..
jcarousel700x700.jpg

Demo..

OC 1.4.7 İNDİR (1.4.1 / 1.4.2 / 1.4.3 / 1.4.4 / 1.4.5 / 1.4.6/ 1.4.7 / 1.4.8 Sürümlerine uygundur..)

OC 1.4.0 İNDİR (1.3.0 / 1.3.1 / 1.3.2 / 1.3.3 / 1.3.4 / 1.4.0 Sürümlerine uygundur..)

Biraz daha efekt katmak için konuyu inceleyiniz..

Ekli dosyalar

• ek_ürün_resimleri_1.4.5.zip
    99.6 KB · Görüntüleme: 1,113
  • ek_ürün_resimleri_1.4.0.zip
    141.6 KB · Görüntüleme: 72

ttechnologic

OpenCart-TR
RE: [MOD] jcarusel resim görüntüleyici..

kimse yazmamış ilk ben yazayım dedim çok sağol ALLAH razı olsun senden mirac

SAKINCALI

OpenCart-TR
RE: [MOD] jcarusel resim görüntüleyici..

saol kardes lakin bi sorum var v1.4.7 uyguladım fakat çerçece çizgilerinin çıkmamasını ve arka planın beyaz olmasını istiyorum nerden düzelte bilirim yada çerçeve köşelerinin oval olmasını nasıl yaparım arka plan yine beyaz olucak mümkünmüdür?

.css editledim arkaplan rengi tamam border=0px yaptım çerçeveyi kaldırdım görselllik olarak çerçeve içine almak istiyorum fakat köşelerin oval olması için çözüm nedir çok incelemedim senin koyduğun demo resimde çerçeveye resim kullanılmış sanırım nerden eklendiği konusunda bilgi edinebilirmiyim?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: [MOD] jcarousel resim görüntüleyici..

Yuvarlak köşeli resim dosyaları hazırlamanız lazım ve bunları css dosyasına eklemesiniz. Google da arayıp bulabilirsiniz.

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
Resim önzileyici kod isteği

Resim önzileme için modül aradım ancak istediğim gibi bulamadım.

İstediğim;

Ürün sayfasındaki ürünün kendi resminin altında diğer resimleri (küçük) görünsün, mouse ile üzerine gelince resim değişsin.

Bundan sonrası için ise üzerine tıklanınca ise ayrı bir pencere açılıp (jquery.fancybox-1.3.0 ile) daha büyük resmi çıkıyor. Burasını sizlerin yardımıyla yaptım.

Şimdiden teşekkürler.

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com
RE: Resim önzileyici kod isteği

Benim için bu kadar görsel olmasına gerek yok ama başka yoksa bunu kullanmayı düşünüyorum.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

catalog\view\javascript\jquery\jcarousel\skins\tango\skin.css dosyasını açıp arka plan ve border çerçevesini silerseniz daha sade bir görünüm elde edersiniz..

catalog\view\javascript\jquery\jcarousel\skins\tango\skin.css Aç..

Bul ve Sil..
Kod:
    background: #F0F6F9;
    border: 1px solid #346F97;

trial

OpenCart-TR
Web sitesi
www.donanimmerkezi.com

mirac' Alıntı:
catalog\view\javascript\jquery\jcarousel\skins\tango\skin.css dosyasını açıp arka plan ve border çerçevesini silerseniz daha sade bir görünüm elde edersiniz..

catalog\view\javascript\jquery\jcarousel\skins\tango\skin.css Aç..

Bul ve Sil..
Kod:
    background: #F0F6F9;
    border: 1px solid #346F97;

İşte tamda aradığım buydu. Çok teşekkürler ellerine sağlık.

katrankor

OpenCart-TR

bu modulu 1.4.8 de kullanabilir miyim acaba?
Çok profesyonelsiniz,yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederim.

katrankor

OpenCart-TR

Cevabınız için çok teşekkür ederim,ben bir deneyim ,aldıgım sonucu buraya bildiririm.

modül 1.4.8b de sorunsuz çalışıyor.

onderm

OpenCart-TR

oc147 de hata verdi....daha önce fazybax modülünüde yüklemiştim...acaba o bi sorun yaratmışmıdır...

acroo

OpenCart-TR

ben denedim 148 de sorun çıkmadı uğraşıp paylaşan ellere teşekkür ederim..

Sayenizde hayelini kurduğum bir çok modifikasyonu kolayca yaptım her seferinde bunuda yaparsam başka bir şey istemiyorum diyorum ama bunun bir sonu yok galiba :)

Şimdide aklıma şöyle bir şey takıldı jquery_zoom ile ürünün asıl resmine zoom yapıyorum ama bu eklenti sayesinde alternatif renklere gecince zoom görüntüsündeki resim hala ürünün ana fotosu oluyor oda biraz garip oluyor siz kırmızı renge geçmişsiniz ama zoomda mavinin görüntüsü var mesala

Bunuda düzeltmenin pratik bir yolu varmıdır acaba?

Sevgiler Saygılar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Eklediğiniz seçeneklerden mi bahsediyorsunuz yoksa ürün altındaki resimlerin üzerine geldiğiniz deki olaydan mı bahsediyorsunuz.

Bu modülde seçtiğiniz seçeneğe göre renk değişmiyor. Altdaki alternatif resimlerden bahsediyorsanız hangi resmin üzerine gelirseniz onu üst tarafta göstermekte yani modülde bir sorun yok düzgün olarak çalışıyor. image/cache/data dizinini boşaltın.

acroo

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Eklediğiniz seçeneklerden mi bahsediyorsunuz yoksa ürün altındaki resimlerin üzerine geldiğiniz deki olaydan mı bahsediyorsunuz.

Bu modülde seçtiğiniz seçeneğe göre renk değişmiyor. Altdaki alternatif resimlerden bahsediyorsanız hangi resmin üzerine gelirseniz onu üst tarafta göstermekte yani modülde bir sorun yok düzgün olarak çalışıyor. image/cache/data dizinini boşaltın.
Anlıyorum ki kendimi düzgün ifade edememişim

Mod da bir sorun yok zaten her şey sorunsuz calışıyor benim renkten kastım bu modu aynı boyuttaki resimler sayesinde ürünün farklı renklerini göstermekte kullanıyorum altdaki menüden farklı bir resime gelince resimdeki her şey aynı renk değişiyor sadece

Ama ürün üzerine zoom yapılınca cıkan pencerede ilk resmin zoomlu hali duruyor

Burdaki gibi normalde bu sayfanın ana resmi siyah bir tişört

Uploaded with ImageShack.us

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Sonradan kurduğunuz iki modül arasında uyuşmazlık vardır. Şuan bu konuda birşey diyemeyeceğim.

acroo

OpenCart-TR

Bir uyuşmazlıktan ziyade bir eksiklik var bence yani sayfa yüklendiğinde sayfanın ana resmini ön yükleme yapıyor zoom eklentisi ona 1 değil bütün fotoları ön yükleme yap gibi bir komut ekliyebilsem bu iş düzelicek gibi

Ama böle bir değer varmı varsada nerde çıkadım bu işin içinden

archil

OpenCart-TR
RE: jcarousel resim görüntüleyici..

paylaşım için teşekkürler