jCarousel ile Diğer Resim Görüntüleyici

hashuglu

OpenCart-TR
Sayın Mirac öncelikle yapmış olduğunuz tüm paylaşımlar için size teşekkür ederim. Sayenizde site görselimiz çok güzel oldu. Ben şunu sormak istiyorum 1.4.9.1 versiyona bu modülü uyguladım çalıştı ama daha önce kurduğum fancbox modülü iptal oldu ben ikisinide aynı anda kullanmak istiyorum mümkünmü ? bunu nasıl düzeltirim şimdiden teşekkür ederim.

melek44

OpenCart-TR
teşekkürler çok güzelbir paylaşım...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
hashuglu' Alıntı:
Sayın Mirac öncelikle yapmış olduğunuz tüm paylaşımlar için size teşekkür ederim. Sayenizde site görselimiz çok güzel oldu. Ben şunu sormak istiyorum 1.4.9.1 versiyona bu modülü uyguladım çalıştı ama daha önce kurduğum fancbox modülü iptal oldu ben ikisinide aynı anda kullanmak istiyorum mümkünmü ? bunu nasıl düzeltirim şimdiden teşekkür ederim.

Eğer alttaki konuyu uygulayıp yaptıysan bir sorun olmaması lazım ama test etmek için zamanım yok.. Yinede dosya içerisindeki jcarousel.oc.product.inc dosyasını notepat++ ile açıp thickbox yazan yerleri fancybox yaparsan düzelir diye düşünüyorum..

http://forum.opencart-tr.com/thread-577.html

webdesing

OpenCart-TR
Mirac Saol Emegine Saglik ellerin Dert görmesin Paylasımlarını takip ediyorum cok tşk ederim

unsound

OpenCart-TR
Bende birşeyler eklemek istedim

<script type="text/javascript">

jQuery(document).ready(function() {
jQuery('#mycarousel').jcarousel({
visible: 5
});
})
;

</script>

eklenti yaptığınız yerin hemen altına yazar iseniz "visible: 5" kısmını istediğiniz ürünün kaç adet yapmak isterseniz ona göre set edebiliyorsunuz. Yalnız boyutunu bulamadım :eek:) Bulunca onuda paylaşacağım :eek:)

Bir şey sormam gerekiyor :eek:) bulamadım kendim de denedim ama malesef yapamadım. Resim göstericisinde bulunan 3 adet resim gözüküyor. Bunun adet olarak yükseltebiliyorum, ama bulunan alanı genişletemiyorum.Enlemesine biraz daha uzatmak istiyorum yada 10 resim için büyük bir alan 1-2 resim için biraz daha küçük bir alan wrap id si var böylelikle istenilen kadar ekleyebiliyorsunuz ve resim sıralamasını aynı şekilde yaptığını okudum kendi sitesinden.
Bunu nasıl kullanabilirim? div id = "wrap" şeklinde çağırıyor değişkenin tipini.
Şimdiden teşekkürler.

AvaLon-

OpenCart-TR
localde sorunsuz çalıştı ancak sitede calısmadı her ikisindede aynı modüller kurulu tek fark biri sunucu diğeri sitede olması hata kodu şu şekilde
Kod:
(catalog/view/javascript/jquery/jcarousel/jcarousel.oc.product.inc) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kardelen/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl on line 15Warning: include(catalog/view/javascript/jquery/jcarousel/jcarousel.oc.product.inc) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kardelen/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl on line 15Warning: include(catalog/view/javascript/jquery/jcarousel/jcarousel.oc.product.inc) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kardelen/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl on line 15Warning: include() [function.include]: Failed opening 'catalog/view/javascript/jquery/jcarousel/jcarousel.oc.product.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kardelen/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl on line 15

hatayı düzelttim simdide resimler alt alta gözüküyo

iyilik

OpenCart-TR
4.9 de denedim çalışıyor ancak diğer resimler bölümündeki küçük resimler bozuk gözüküyor ve bir kaç resim daha eklemek istediğimde ekleye tıkladığımda resim ekleyeceğim bölüm silinmiş yardımcı olursanız sevinirim ( çözüldü)
edit: ( 75x75 yaptım ve bozuk görünüm düzeldi ancak resim ekleyememin sebebi resim yok standart resim silinmiş sanırım o olmayıncada üstüne tıklayıp değiştiremiyorum yardımlarınızı bekliyorum

debreli

OpenCart-TR
Web sitesi
vakifshop.com
resim boyutlarını su şekil yapmayın
120*125 75*80

şu şekil yapın

120*120 75*75
yükseklik kaç ise genişlik aynı olsun.
bende de hata vardı bu şekilde düzelttim.

numerous

OpenCart-TR
son çıkan versiyon kullanıyorum. böyle sonuçla karşılaştım. halletmeye çlştm fakat çözemedım. bakan olursa çok sevineceğim.

http://img402.imageshack.us/i/62010649.jpg/

eras274

OpenCart-TR
Web sitesi
www.serasart.com
sorunt.jpg

Merhaba eklentiyi 1.4.9.3 te denedim mozillada gayet güzel çalışmakta fakat explorerde küçük resimler çerçevenin dışınada kalıyor bir türlü yapamadım düzeltme konusunda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar
aradan 1 hafta geçmesine ragmen probleme bir çözüm bulunamda sanırım yardımcı olmayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim çok yardımcı olamıyorsunuz sağolun

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
eras274' Alıntı:
sorunt.jpg

Merhaba eklentiyi 1.4.9.3 te denedim mozillada gayet güzel çalışmakta fakat explorerde küçük resimler çerçevenin dışınada kalıyor bir türlü yapamadım düzeltme konusunda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar
aradan 1 hafta geçmesine ragmen probleme bir çözüm bulunamda sanırım yardımcı olmayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim çok yardımcı olamıyorsunuz sağolun

Konuda anlatılanlar ile sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bunu uygulayamamanız kimsenin suçu değildir

eras274

OpenCart-TR
Web sitesi
www.serasart.com
uygulamada hiç bir problem yok eger gönderdiğim resmi görebildiyseniz problem explorerde acınca resimlerin aşşağıya kayması mozillada sorunsuz çalışırken explorerde sapıtıyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
O zaman uyguladığınız değişiklikleri tekrar kontrol ediniz. IE, FF, Chrome, Safari ve Opera da gayet düzgün bir şekilde çalışmaktadır.

usertolem

OpenCart-TR
böle giderse yakında ideasoft u geçerim :) süper paylaşım eline sağlık

saduran

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sadettinduran.com
mirac' Alıntı:
hashuglu' Alıntı:

Eğer alttaki konuyu uygulayıp yaptıysan bir sorun olmaması lazım ama test etmek için zamanım yok.. Yinede dosya içerisindeki jcarousel.oc.product.inc dosyasını notepat++ ile açıp thickbox yazan yerleri fancybox yaparsan düzelir diye düşünüyorum..

http://forum.opencart-tr.com/thread-577.html
Merhaba Miraç öncelikle teşekkürler bu güzel eklenti için , arkadaştaki problem bendede yaşandı , sorunun çözümü için senin belirttiğin dosyada değişiklik yaptım ama script çalışmadı, html tarzında resmi tam sayfa olarak gösterdi , Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırsa sevinirim , iyi çalışmalar.

cybim

OpenCart-TR
bende bunu arıyordum. sorunsuzca yaptım. mirac hay allah senden razı olsun ne diyim başka...

ftp.pusula

OpenCart-TR
1.4.9.1 Versiyonda Aynen Aşağıdaki gibi Sorunla Karsılastım..
Kullandığım temada
Bu Kod Yok lakin Şu kod var idi
Bu kodla Değiştirdim miraç Arkadasımızın Verdiği kodu Sistemde aktif Hale geldi lakin Ürünün Altında Görünmesi Gereken Resimler Sırayla Aşağıya doğru kaydı..
Şimdi Yeniden Deneyeceğim.. Ama Bi düzelme olacağını Sanmıyorum..

Hata Aşağıdaki Gibidir...
hata1.JPG

Saygılarımla...

ftp.pusula

OpenCart-TR
bu hatanın hali hazırda bir çözümünün olmadıgını mı varsaymalıyız ?

Eğer bu bir Sorun çözme Yöntemiyse Sorunu Çözdüm..
Sitede Yüklü Olan Random Product Carusel Modülünü Disabled Ettiğimde Görünüm Düzeldi..
Ama Sanırım Bunu düzeltmek için Vaktinizi almayacağım..
Random Product Carusel modülünden vazgeçmeyi tercih ettim.. Ama 2sini aynı anda kullana bilseydim Cok Şık Olacaktı..Sağlık Olsun.. Bu Tarz bi Hata Alan Arkadasımız varsa Sorun Random Product Carusel Modülünden kaynaklanıyorduır.. Modülü Pasif Hale getirirse sorunu çözülecektir...
Saygılar..

acroo' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
Eklediğiniz seçeneklerden mi bahsediyorsunuz yoksa ürün altındaki resimlerin üzerine geldiğiniz deki olaydan mı bahsediyorsunuz.

Bu modülde seçtiğiniz seçeneğe göre renk değişmiyor. Altdaki alternatif resimlerden bahsediyorsanız hangi resmin üzerine gelirseniz onu üst tarafta göstermekte yani modülde bir sorun yok düzgün olarak çalışıyor. image/cache/data dizinini boşaltın.
Anlıyorum ki kendimi düzgün ifade edememişim

Mod da bir sorun yok zaten her şey sorunsuz calışıyor benim renkten kastım bu modu aynı boyuttaki resimler sayesinde ürünün farklı renklerini göstermekte kullanıyorum altdaki menüden farklı bir resime gelince resimdeki her şey aynı renk değişiyor sadece

Ama ürün üzerine zoom yapılınca cıkan pencerede ilk resmin zoomlu hali duruyor

Burdaki gibi normalde bu sayfanın ana resmi siyah bir tişört

Uploaded with ImageShack.us

Evet Aynı Sorun bende de Mevcut lakin Arkadasımız yeterince Açıklayamamıs Sanırım ben Bile zor Anladım ..
Şimdi Sistemde Jcarousel Resim Görüntüleyici ile birlikte ürün resminin üzerine gelindiğinde zoom yapan cloud-zoom.1.0.2 de kurulu..

hata4.JPG

Elimizde 1 ürün 3 değişik resmi mevcut.. Ürünün 1. resmi Vitrinde Yani Ürüne Ait Ana resimdir..2 ve 3. resimlerde sonradan eklenilen resimlerdir.. Sorun Şu ki cloud-zoom.1.0.2 ile zoom yaparken her zaman 1. resmi baz alarak zoom yapmasıdır.. Yani mouse ile Jcarousel Resim Görüntüleyici üzerinde 2. resme geldiğimizde.. yukardaki ürünün resmi değişiyor.. Mouse u yukarıda değişen resmin üzerinde gezdirdiğimizde cloud-zoom.1.0.2 zoom yapıyor ama 2. resmi deil hala 1. resmi zoomluyor.. Sorun budur yani.. Sorunu çözebilecek birileri varsa simdiden tşk ederim ama yok çözülmeyecekse çokda sorun değil böylede kullanılabilir..
Saygılarımla...