iletisim formu çalışmıyor

cepexpres

OpenCart-TR
merhaba
iletişim e bişiler yazıldığında nereye gidiyor mağza mail adresine mi yoksa admin panelde biyere mi maile gidiyorsa maile giriyorum mail fln gelmemiş bu sorunu nasıl halledebilirim

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Admin paneldeki mail sunucu ayarlarını kontrol ediniz.. mailler kurulum yaparken giriğiniz mail adresine geliyor site ile alakası yok mail sunucunuz üzerinden kontrol edebiliyorsunuz..

cepexpres

OpenCart-TR
kurulum yaparken hangi maili yazdığımı unuttum :( nerden nasıl bulabilir değiştirebilirim ??

tikkyhaoz

OpenCart-TR
benim bütün ayarlarım doğru fakat hiç bir şekilde mail alamıyorum hatta iletişimden mesaj gönderince şu yazıyı alıyorum

Mesajınız başarıyla gönderildi!

En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

fakat email gelmiyo bu sorunu çözemedim yabancı forumlarda dahil araştırdım fakat çözüm yok çalıştırabilen varsa ne hata yaptığımı söyleyebilir mi hostcumla da görüştüm ama bütün ayarlar normal diyor gerçektende normal php mail formlarım var atıyorum tık çalışıyor ama sitenin iletişimi çalışmıyor bu olayı düzeltsem sorunsuz kullancam forumdada var okudum ama tam çözüm yok

boyoz

OpenCart-TR
merhaba,
arkadaşlar bendede tikkyhaoz un sorununun aynısından dertliyim. tüm ayarlarımı doğru yapmama, siteyi ilk kurduğumda doğru çalışmasına rağmen şimdi sorun devam ediyor.
sitede her hangi bir alışveriş yapıldığında mail geliyor.
fakat iletişim kısmında bildirim gelmiyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
saygılarımla..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sitede de birçok kez dile getirdim bu konuyu maillerin gitmemesi ya ayarlarınızdan ya da sunucunuz ile ilgili bir durumdur.

blackmorenight

OpenCart-TR
Web sitesi
www.e-tesbih.com
bilgileri düzgün girdigimizde çalışıyor iletisim paneli tek sıkıntı turkce karakterler garıp garıp işaretlerle beliriyor :)

yanlız09

OpenCart-TR
1.4.9.4 mail gönderme sorunu

arkadaşlar 1.4.9.4 yükledim herşey normal fakat email gönderme sorunu yaşıyorum geçici üyelik yaptım deneme için mesajınız gönderildi diyor ama hiç bir değişiklik yok sipariş denedim mailler gitmiyor yardımlarınızı bekliyorum

ufuk32

OpenCart-TR
forumu inceledim ama aradıgım cavabı bulamadım 1.4.9.3. kullanıyorum sitemde alış veriş yapıldıgında mail geliyor sorun yok.. ama iletişim kısmından mail yollandıgı zaman mail gelmiyor. -_- işaretli mailler le mailin gitmedigi yönünde yazılarıda oludum her türlü mail adresi ile denedim ama iletişim kısmından mail gelmiyor. yardımlarınızı bekliyorum
FTP ile aktarım esnasında dosyalar eksik yüklenme olasılıgı varmıdır acaba?
egerki varsa dosyayı eklenti olarak koyabilicek ardaşımız varmı.

saral

OpenCart-TR
email

arkadaşlar siteden iletişim kısmında doldurulan yerden verdigimiz email adResine email gelmiyor nedeni nedir Acaba ?

betax

OpenCart-TR
Şu problemin çözümü hala yok, bende uğraşıyorum ama çözen bir arkadaş varsa ve paylaşırsa herkes rahat bir nefes alacak. Aynı zamanda "Mail ayarları düzgün yapıldıysa ve sipariş formu, üyelik info mailleri geliyorsa bu durum sunucu ile ilgili değildir."

biocyn

OpenCart-TR
betax' Alıntı:
Şu problemin çözümü hala yok, bende uğraşıyorum ama çözen bir arkadaş varsa ve paylaşırsa herkes rahat bir nefes alacak. Aynı zamanda "Mail ayarları düzgün yapıldıysa ve sipariş formu, üyelik info mailleri geliyorsa bu durum sunucu ile ilgili değildir."

Sunucu ile ilgili değildir tabiki. Muhtemelen editleme yaparken bir ya da bir kaç yerde değişiklik yaptınız İletişim formunun kullandığı tpl ve php dosylarınızı kontrol ediniz. Gerekirse sorunsuz gönderim yapan arkadaşlarınkiler ile karşılaştırınız. Sorun düzelecektir.

betax

OpenCart-TR
Üstad 1.4.9.4 kullanıyorum, inanın '0' dan hiç bir editleme vs. yapmadan tekrar tekrar kurdum bir türlü sistem çalışmıyor. Dediğiniz gibi düzgün gönderim yapan arkadaşlar dosyalarını paylaşırlarsa, bir karşılaştırma yapıp sorunu çözebiliriz.

erkant

OpenCart-TR
mail sorununu SMTP kullanarak çözdüm PHP değilde SMTP kullanın

SMTP Host: mail.xxxx.com.tr
SMTP Kullanıcı Adı: satis@xxx.com.tr
SMTP Parola: xxxxxxx

bu ayarları yaparsanız sorunsuz çalışıyor maillerde önemsiz postaya düşmüyor.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
erkant kardeşim aynı dediğin şekilde yaptım. ama sonuç nafile. urfacarsilari.com a spam a düşmeden iletişim formundan mail alabiliyorum, yeni üyelik kaydında, şifremi unuttum vs mailler geliyor. bu arada urfacarsilar.com adlı sitemde php mail kullanıyorum

ancak 1 haftadır uğraştığım store.edessaweb.com adlı sitemde phpmail olsun smtp mail olsun hangi ayarı denediysem bir türlü başarılı olamadım. ayrıca http://forum.opencart-tr.com/thread-4519-post-23211.html#pid23211 bu adreste belirttiğim gibi siteme farklı sitelerimin sunucu ayarlarını ekliyorum sorunsuz çalışıyor ancak kendi sitemin mail ayarlarını ekleyince çalışmıyor. sorun %99.9 sunucudan kaynaklı

1 haftadır host firması ile birlikte yapıyoruz olmuyor. en son dün mesaj gönderdim cevap yok. bugün aynı sunucuda yer alan sitemin mail ayarlarını store.edessaweb.com a ekledim yine çalışmadı ve bu da gösteriyor ki sunucudan kaynaklanan bir durum.

betax

OpenCart-TR
erkant' Alıntı:
mail sorununu SMTP kullanarak çözdüm PHP değilde SMTP kullanın

SMTP Host: mail.xxxx.com.tr
SMTP Kullanıcı Adı: satis@xxx.com.tr
SMTP Parola: xxxxxxx

bu ayarları yaparsanız sorunsuz çalışıyor maillerde önemsiz postaya düşmüyor.

Verdiğiniz ayarlar doğru zaten bu ayarlar gerçekleştirilerek sistem çalıştırılıyor, şayet szin sisteminizden iletişim formundan mail gönderiliyor ise sürüm, mail.php, contact.php ve template dizininde bulunan contact.tpl dosyalarını paylaşabilirseniz mevcut karışıklık için bir çözüm yolu bulacağımızı umuyorum.

İlgili dosyaların dizinleri :

Mail.php : system/library/mail.php
Contact.php : catalog/controller/information/contact.php
Contact.tpl : catalog/view/theme/temanız/template/information/contact.tpl

Teşekkürler,

Arkadaşlar sorunu çözdüm,

http://forum.opencart-tr.com/thread-4519-post-23225.html#pid23225

ilgili konuda sorunun çözümü mevcut.