Hoş Geldiniz Mesajına Flash Banner Ekleme

@RTHuR

OpenCart-TR
RE: [FLASH] Hoş Geldiniz Mesajına Flash Banner Ekleme

Arkasaşlar hep ben yardım isteyecek degilim birazda benim katkım bulunması için opencart 1.4.8 acılır katagori ekleyen arkadaşlarımhosgeldinize flash banner eklediginde acılır katagoriler flasın altında kalıyorsa asagıdaki kodları ekleyerek sorunlarını çözebilirler büyük bir urasılarım cabasında kendim urasarak buldugum bir olaydır belki bilenler yapanlar olabilir ben yapamayan arkadaşlarımla paylaşmak için kodları ekliyorum şimdiden emegi gecen gecmeyen herkeze tesekkürler.

Kod:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" border="0" width="597" height="308">
<param name="movie" value="buraya/flash_banner.swf">
<param name="quality" value="High">
<param name="base" value="buraya/flash_banner.swf">
<param name="wmode" value="transparent">
<embed src="buraya/flash_banner.swf" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" name="obj1" width="597" height="308" base="buraya/flash_banner.swf" quality="High" wmode="transparent"></object>

üsteki verdiğim kodda bu alttaki satırı ekleyerek flash'ınızı saydamlaştırark flash'ınız kategorü menünüz üstüne cıkamaz ve üsteki kodda ' buraya/flash_banner.swf ' flash kodunuzu ekeleyerek projenize devam edebilirsiniz saygılar.

Kod:
<param name="wmode" value="transparent">

energyvodka

OpenCart-TR
Hoşgeldiniz Mesajı Kenar Ayarlamaları Yardım.

Hoşgeldiniz mesajı yerine bir adet flash koydum siteye fakat ne ayarlama çalışsamda sağ, sol, yukarı ve aşağı kenarlarda boşluk veriyor yardımcı olurmusunuz nasıl çıkarım işin içinden kaynak kod ve ekran görüntüsünüdü ekliyorum.

Kod:
<p>
	<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=5,0,0,0" height="360" id="Shockwave1" width="560"><param name="Movie" value="http://shop.roa-turkiye.com/roanew.swf" /></object></p>
<p>
	<span _fck_bookmark="1" style="display: none">&nbsp;</span><span _fck_bookmark="1" style="display: none">&nbsp;</span></p>

ekran.PNG

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

İlk mesajdaki flash kodunu kullan ve width değerini yükselt

sinan123

OpenCart-TR

Sorun ansızın düzelmiştir.

Teşekkürler

sinan123' Alıntı:
Sorun ansızın düzelmiştir.

Teşekkürler

Gözükmeme sorunu hallolmuştu ama explorer'da flash ın görünmediğini farkettim. Chrome ve Firefox sorunsuz flash ı oynatırken explorer da görüntülenemiyor. Explorer 8 versiyonu

Teşekkürler
Üç gün oldu fakat sorun çözülmedi. Ziyaretcilerin çoğu explorer kulandığı için benm için büyük sorun halinde. Cebap veren olursa sevinirm.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Explorer için ilk mesajda bir açıklama yaptım. o şekilde deneyin.

sinan123

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Explorer için ilk mesajda bir açıklama yaptım. o şekilde deneyin.

Sorunum verdiğiniz kod sayesinde çözülmüştür. Teşekkürler

bregma

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sisakvaryum.com
Aynı sorun bende de mevcut. Mozilla da normal görüntülenirken, IE'da boş çıkıyor. eka7a'nın dediği şekilde de denedim ama sorun devam ediyor. Fikri olan var mıdır?
www.sisakvaryum.com

tussunami

OpenCart-TR
Üstadlara sormak istediğim bir şey var;

Ana sayfa düzeninin bozulmaması ve kaymaması için flash ebatları ne olmalıdır ( yükseklik ve genişlik ). Opencart kullanan bazı sitelerdeki flashlar kaymalara neden olmuş. Yardımlarınız için teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
tussunami' Alıntı:
Üstadlara sormak istediğim bir şey var;

Ana sayfa düzeninin bozulmaması ve kaymaması için flash ebatları ne olmalıdır ( yükseklik ve genişlik ). Opencart kullanan bazı sitelerdeki flashlar kaymalara neden olmuş. Yardımlarınız için teşekkürler.

tussunami' Alıntı:
debreli' Alıntı:
genişlik: "100%" yap.

:) Ben pixel olarak sormuştum. Yani flash dosyasını oluştururken ???pixel x ???pixel

Bunu deneyerek kendiniz de öğrenebilirsiniz.

Rapoloji

OpenCart-TR
alicelik' Alıntı:
ie 8 de ne yaptıysam görünmüyor ep flash menüm sayfadaki flasıh altında kalıyor

yardımcı olabilecek arakdaşım yokmune yaptıysam internet explorerde menü flashın altında kalıyor

sorun büyük ihtimalle sende.. Bizde yapıyoruz bizimki niye kalmıyor arkadaşım ? Bence yazdığın kodlara dikkat et biraz. Bir nokta bile herşeyi değiştirir arkadaşım.

ta5ep

OpenCart-TR
çok güzel çalışmalar.
emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
ne varki tek kusuru yazılan kodların sonları gözükmüyor.
ilerde düzeltileceğinden eminim.
ta5ep

matrockbilisim

OpenCart-TR
merhaba,
şimdi bu sistem çok güzel fakat ben hoşgeldiniz yerine direk temaya entegre etmek istiyorum flashı dosyaya yapmamız lazım ? bilen varmı ?

metin2008

OpenCart-TR
firefox'ta gözüküyor, internet explorer 'da gözükmüyor eka7a'nın verdiği kodu ekliyorum firefoxta gözüküyor yine ie'de gözükmüyor

bu kodla yaptım hem firefox hemde İE'da düzgün oldu
Kod:
<center>
	<embed height="250" src="buraya flash dosya.swf" width="550"></embed></p>
</center>

altas007

OpenCart-TR
çok teşekkürler ,çok faydalı bir paylaşım

esyonel

OpenCart-TR
abiler ağzım ile kuş tuttum ve tüp forumda söylenen kodların hepsini yazmama rağmen › Hoş Geldiniz Mesajına Flash Banner Ekleme işini yaptım ama bir türlü gözükmedi bu konuda yardım edecek abileri bekliyorum. demiştim meğerse swf de sorun varmış. onu halledince oldu.
http:\\www.topalari.com

isteyene ücrettsiz hosting verilir.

borma

OpenCart-TR
[split] Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

yeri değil biliyorum bağışlayın. 1.5 te Hoşgeldiniz Kısmına Banner Ekledim onun üzerindeki " Hoş Geldiniz" yazısını kaldırmak istiyorum ama bir türlü bulamadım.

biocyn

OpenCart-TR
RE: Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

borma' Alıntı:
yeri değil biliyorum bağışlayın. 1.5 te Hoşgeldiniz Kısmına Banner Ekledim onun üzerindeki " Hoş Geldiniz" yazısını kaldırmak istiyorum ama bir türlü bulamadım.

Hakikaten yeri değil. Sitenin kurallarına özen göstermeliyiz. Sitede bununla ilgili araştırma yapmış olsanız nasıl yapacağınıza dair bir sürü yazı var.

Bir de ne istediğinizi daha açık yazsanız. Arama bölümü altındaki "Hoşgeldin Ziyaretçi" yazısından mı bahsediyorsunuz?