Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

Silver66

OpenCart-TR
RE: [MOD] Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

Sunucumla ne alakasi var Dedicated bile aladim gene ayni gene ayni modul bozuk.....

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Silver66' Alıntı:
Sunucumla ne alakasi var Dedicated bile aladim gene ayni gene ayni modul bozuk.....

19 kişi indirmiş kimsede bu sorun yok bir tek sizde var bende bu modulu kullanıyorum bir sorun yaşamadan (önce upload edip sonra sizin gibi indirerek kullanıyorum) ayrıca resmi sitesinde aynı hata için sunucu sorunu diye belirtilmiş ama siz hala modul bozuk diyorsunuz..

ulvifaruk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.pantolonaskisi.com

Merhaba Export/Import modülünü kurdum her şey normalmiş gibi görünüyor fakat bir türlü export yapamadım dosya hep boş geliyor.gelen dosya da hiçbirsey yazmıyor en altta sadece backup_categories_products 7 var neden olabilir bir fikriniz varmı?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Admin panelde sistem menüsü altında ki hata günlüğü nü kontrol edin verdiği bir hata varsa öyle bakalım..

ulvifaruk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.pantolonaskisi.com

hata günlüğünde bugüne ait bir hata gözükmüyor.

1,48 için modulun içinde PEAR.PHP varmı? veya yüklemelimiyim belkide sorun budur ben sadece modulu kurdum başka bir sey yapmadım.

1.48b yı sildim yerine 1.47 kurdum ama tekrar aynı sey export dosyası boş . hiç ürün eklemedim kurulumun üstüne sadece import export modulunu kurdum hiçbir hata vermedi, neden çalışmak istemiyor acaba yanlış birseylermi yapıyorum.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

148 de pear ekli değil.. ama 147 de ekli olduğu halde yine aynı sorunu çıkarıyorsa peardan olmaması lazım.. ayrıca 148de pear ekli olmadığı halde herhangi bir hata almamanız enteresan.. sunucu kaynaklı çıkacak bu sorun gibi gözüküyor..:)

Sorununuzu çözeceğini sanmıyorum ama yinede alttaki mesajdan pear kütüphanesini yükleyiniz.. Hostta iseniz geçici admin panel şifreleri oluşturup pm ile gönderirseniz bende kontrol edeyim..

http://forum.opencart-tr.com/thread-294-post-3204.html#pid3204

Silver66

OpenCart-TR

1.4.8 Modulu Calisiyor Kategorileri Kurdum Fakat Ürün Giremedim :S Kategorie Alt Katagorie Felan Cözdüm ancak ürün girimini yapamadim bir türlü Napmaliyim daha acik anlatirsaniz sevinirim..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Sitenizdeki bütün ürünleri silip 3 adet kadar ürün ekleyin ama tüm yerleri doldurmaya özen gösterin.. Site otomatikman id adresi ekleyecek bu ürünlere.. Linklerine bakarakta anlayabilirsiniz az çok.. Nasıl ki ana kategori altına alt kategori id si yazıyorsanız ürünlerinde hangi alt kategori altına eklemek istiyorsanız o alt kategorinin id sini alttaki product sekmesine tıklayarak ürün ayrıtısı sayfasındaki ilgili kısmına gireceksiniz..

Tavsiyem bir kaç ürün ekleyin çıktıyı alın daha sonra düzenlemelerinizi yapın.. Olmazsa markalar ile ana ve alt kategorileri el ile adminden oluşturup ürünleri excel çıktısı üzerinden düzenlemeye çalışın..

ferelc

OpenCart-TR

İmport Export işleminde dosya büyüklüğü 2 mb ı geçerse içeri aktarma yapılamıyor. Buna nasıl bir çözüm üretilebilir bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Admin paneldeki site loglarında herhangi bir hata kodu varmı excel modulu ile ilgili.. php.ini dosyasından düzenlenebilir gibi bu kısıtlama..

ferelc

OpenCart-TR

Herhangi bir hata kodu vermiyor işlemi bırakıp sayfada kalıyor.
Sorun şu olabilir mi?
phpmyadmin de import dosya limiti 2,048 olarak görülüyor ve bu değiştirilemiyor.
hemen altında partial import seçeneği var fakat bizim modul bunu yapamıyor diye düşünüyorum.

Dünden beri uğraşıyorum olmuyor. 12000 ürün var 3000 in üstünü yükleyemiyorum.
yabancı forumlarada baktım aynı sorunu yaşayanlar olmuş... ancak çözüme dair birşey yok..
Yani bu, modulun bir upload sınırı var demek oluyor.
Üstadlar bir el atarsa harika olacak.

Bu arada Mirac üstadım php ini ye müdahale ettim değişen birşey olmadı.

cromagnum

OpenCart-TR
is not readable hatası

arkadaşlar excel import modülünü kurdum. Onunla elimdeki excel dosyasını aktarmak istiyorum. Fakat ".tmp is not readable" diye bir hata alıyorum. Excel dosyasını 2007 formatındada 2003 formatındada kayıt edip denedim olmadı.

onderm

OpenCart-TR

mrb..
üstat bu modülde sadece kategorilerimi export ve inport yapabiliyoruz ? yoksa ürünleri ve resimleride exportlayıp importlayabilirmiyiz...umarım ikinsinide yapabiliyoruzdur...teşekkürler,kolay gelsin

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

her ikisini de aktarabilirsiniz. Konu içerisinde örnek dosya vardı sanırım. Konuyu baştan sona doğru inceleyiniz.

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site

1.4.7 sürümde sorunsuz çalıştı

hakandüzgören

OpenCart-TR

1.4.7 de sorunsuz çalışıyor, kurulumu yaparken dikkatli yapılırsa hiçbir sıkıntı çıkmaz

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR

1.4.8 Sorunsuz Çalıştı !

yasinyasin23

OpenCart-TR
Web sitesi
wetdream.totalh.com
Export-import kurulumunu resimli anlatım yapabilcek var mı?

Selamünaleyküm arkadaşlar ben Opencart sistemine yeni geçtim Export-import sistemini yükledim excell dosyasını atıyorum Yüklenen dosya beklenen biçimde değildir..! diye hata alıyorum yardım edebilirmisiniz

Şimdiden teşekkürler...

ferelc

OpenCart-TR

Önce dışarı aktarma yapıp exel dosyasını açın, aynı formatta yeni bilgileri ekleyip içeri aktarma yapın. sorun çıkmaz.