Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
RE: [MOD] Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

1.4.7 kullanıyorum ve sadece türkçe vardı bende eka7a ait bi mesaj ile kayıt yaptım save ledim fakat herşey birbirine girdi içiri aktarda aynı deneyebildim problem ne olabilir kardeşim

Dil Adı: English
Kodu (en,tr): en
Yer: en_US.UTF-8,en_US,en-gb,english
Bayrak Resimi (en.png,tr.gif): gb.png
Klasör (english,turkish): english
Dosya Adı (english,turkish): english

bu şekilde yaptım - mı sanıyordum hatal kayıt yapmışım kusuruma bakma hakkını helal et oldu sağolasın birde içe aktarı denim :)

dili yükledim fakat aynı hatayı alıyorum :(

aynı hata devam ediyor yardım edin :(

bu problemi nasıl çözecem kardeşlerim

samnet

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Bu mesaj ekindeki kütüphaneyi yüklerseniz sorun olmaması gerekiyor.
http://forum.opencart-tr.com/thread-294-post-3204.html#pid3204

Yalnız hatanın başında şu şekilde bir hata mesajı var.
Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in

R10 daki bu konuyu bir incele istersen
http://www.r10.net/database/93556-cannot-set-time-limit-in-safe-mode-in.html

o dosyalar admin in içinde mevcut değiştirdim ama aynı dosyalar.

bilmiyorum valla olmadı pearda kurdurdum ama bahsettiğim gibi sunucu sahibi bunları söyledi :S
yeni bir yol çıkarsa onu deniycez ilgi için ço kteşekkürler kolay gelsin.

fenerium007

OpenCart-TR

arkadaşlar bu hatanın sebebi safe mod dan.sunucu sahibinizden domaininize ait safe mod u kapatmalarını isteyiniz...

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com

fenerium007' Alıntı:
arkadaşlar bu hatanın sebebi safe mod dan.sunucu sahibinizden domaininize ait safe mod u kapatmalarını isteyiniz...

kardeşim hosting firmasına bildirdim inş. dediğin gibidir.ilgi ve alakan için teşekkür ederim.

efet efet oldu :D sagolasın kardeşim fenerium007

ulvifaruk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.pantolonaskisi.com

export-import modulunu bir türlü çalıştıramadım
php.ini off pear klasorüm var diğer bütün dosyalar yerinde ama dışarı aktar dediğimde verdiği
sonuç aşşağıdaki.
yanlış birsey mi yapıyorum acaba?

Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /home/pantolon/domains/pantolonaskisi.com/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 76
Warning: fopen(/home/pantolon/domains/pantolonaskisi.com/public_html/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/pantolon/domains/pantolonaskisi.com/public_html/system/library/log.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/pantolon/domains/pantolonaskisi.com/public_html/system/library/log.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/pantolon/domains/pantolonaskisi.com/public_html/system/library/log.php on line 16

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Hatayı sunucunuza bildirirseniz yardımcı olurlar sanırım.. Konu içerisinde bikaç kez sorulmuştu bu konu..

http://forum.opencart-tr.com/thread-294-post-5443.html#pid5443

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com

bu modülü 1.4.8 sürümüne kurdum dışarı aktarıyor yanlız bazı kayıtlar görünmüyor.

excel içerisinde okunamayan içerik buldu. diyor ve bazı kayıtlar gözükmüyor sebebi ne olabilir acaba :(

arkadaşlar problem hala devam ediyor bazı içerikleri görmüyor excel bunu sebebi ne olabilir ?

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com

şimdi yeni ürün ekledim onuda görmüyor napıcam bi yardım etseniz dışarda kayıt giricem fakat yedekleyemiyorum bu halini :(

aynı hata devam ediyor.hatta görünmeyen ürünleri çıkardım banamısın demedi ve artı olarakta şimdi dışarıdan excel girmeye çalıştığımda ise
Yüklenen dosya beklenen biçimde değildir..!
diyor :( ne yapacam bilemiyorum yardımcı olurmusunuz.

birde en accayibide phpmyadminden baktığımda sql de görünmeyenler mevcut :/

problemi çözdüm arkadaşlar

tam olara problemi anlatayımda saçlarınız başınızda kalsın :D

şimdi bu 1.4.8 sürümünde olan bir problem olmalı şimdi baktım aynı hatayı diğerlerindede yapmışım :) ama bu sürümdeki hatayı almamışım bakınca anladım

mera kettiniz değilmi nedir bu nedir diye :)

neyse konuya gelelim benim aldığım hataları yazmaya çalıştım tam olarak hata export inport denilen mükemmel ötesi modülünde ki mükemmel diyorum uğraşanlar bilir yüzlerce ürünü bir tıklama ile yedekelemek anlatılmaz yaşanır :)

amma konuştum hata şu excel ile dışarı aktar dediğimde bazı ürünler çıkmıyor birde excelin yapısıda bozuluyordu yani indirdiğiniz excel dosyası hem eksik hemde pert olmuş oluyordu.

hata alma sebebim ise şu 2 ürünün resimlerinde türkçe karekter kullanmammış :/
onları düzelttim oldu.

benim size tazsiyem buna dikkat edin çünkü bu sürüm çook dikkat ediyor :) kalın salıcakla

Silver66

OpenCart-TR

selamlar örnek bi tabela varmi bilmeyenler icin yada video anlatimi gibi birseyler olursa hic fena olmaz uygulayacagim sistem 1.4.8 tessekürler cevaplarinizi bekliyorum ...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Sitendeki tüm ürünleri sil ingilizce dili kaldır ve kendi ürünlerini kategorilerini ekle ve excel modulunden export et yani dışarı aktar.. Anlayacağına eminim mantığı.. Birazda konuyu okursan arkadaşlar açıklamalar yapmış fikir sahibi olursun..

Eğer anlamazsan yine ürünleri admin panelden eklerken ürün adına mesela ürün adı yazılacak stok bilgisine sana stok bilgisini hatırlatacak bi numara ver(yazı ile yazamayacağın için) fiyata kendine göre yine bi fiyat ver böyle böyle tüm alanları doldur çıktısını al export ederek incele ona göre ekle..:)

Kolaydır başarırsın.. Alıştığın zamanda bırakamayacağın bir modul olacak bu eminim..:)

tartini

OpenCart-TR

Merhaba;

Modul çok işe yarar bir modülancak 1.4.9 versiyonunda denedim ve bir sorunla karşılaştım.

Yukarıda bir arkadaşımız benzer sorunla karşılaşmış ve ürün resimlerinin türkçe karakterli olduğundan olduğunu yazmış.

Ancak image klasörü altında yer alan ürün resimlerine baktım türkçe karakterli ürün resim ismi bulunmamaktadır.
modül kurulumunda ve çalışmasında hata almadım sorun dışarı export ettiğim excel tablosunda bulunmakta.

tabloyu açtığımızda yukarıda belirtildiği gibi dosyada bozulmalar ve birçok ürünün gözükmemesi gibi sıkıntı oluşmaktadır.

1.4.8 versiyonu için olanını kullandım. Benim versiyonumda 1.4.9 acaba bu versiyondan dolayı olabilir mi ?

Yada farklı bir nedeni olabilirmi konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim..

Şimdiden teşekkürler..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Öncelikle 1.4.9 versiyonu daha piyasaya sürülmedi.. Çalışmaları devam ediyor..:) Anladığım kadarıyla 1.4.7 ile 1.4.8 den bahsediyorsunuz ve sizin sürümünüz 1.4.8 şuan diye düşünüyorum..

Eksik ürün hatası le karşılaşmadım.. Fark ettiğiniz eksik ürünleri inceleyip ürün ismi ve içeriğinde türkçe karakter hatalarını düzeltip tekrar deneyiniz.. Bir kaç üründe sorun varsa muhtemelen hata manuel olarak eklediğiniz ürünlerden dolayıdır..

Eğer yoksa admin paneli ingilizce duruma getirip export işlemini öyle deneyiniz..

Bunları deneyip sonuç bildirin modulu farklı serverlerde deneyelim..(Şuan 3 farklı hostta çalışıyor bende 1.4.8 sürümü)

tartini

OpenCart-TR

özür :) 1.4.8b versiyonundayım.

Ürün isimlerinde türkçe karakter kontorlü yapıp bilgi veriyorum. Ürün resimlerinde türkçe karakter bulunmuyor. 170 civarı ürün girili ve sadece 15 civarı ürün listelemekte.

host olarak isimtescil.neti kullanmaktayım.

yönetim panleini ingilizce olarak değiştirdim.

listelenen ürünlerin içerisinde türkçe karakter içeren ürün isimleri bulunmakta.

147 adet ürün girili durumda ve excel tablosunda 18 adet ürün listelemekte.

Yanlız işin ilginç tarafı listeye vermediği ürünlerin bazı bilgileri geliyor.

dikkatimi çeken nokta ise sadece ik 18 ürünü listeliyor sonraki ürünlerin isimlerini ve bazı bilgilerini getirmiyor.

product_id,categories, vs. bazı bilgiler geliyor bazıları gelmiyor.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Ekteki dosya resmi sitesinden indirilen ingilizce işlem görmemiş moduldur.. Tekrar indirip kurun ve çalışmanızı inglizce olarak deneyin..

Yine olmazsa geçici admin kullanıcı adı ve şifre oluşturup pm den gönderin bende bi kontrol edeyim..

Ekli dosyalar

• opencart-1-4-8-10-export-import.zip
    114.3 KB · Görüntüleme: 77

tartini

OpenCart-TR

PM ile bilgileri size ilettim..Sorun aynı şekilde devam etmektedir.
[/align]

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

20 üründen sonrasını çıkartmıyor bir türlü.. Yedeğinden denedim indirip başka site üzerinde export etmek için yedekte de sorun çıkıyor..

Bir türlü çözemedim sorunu.. Yine uğraşmaya devam edicem çözebilirsem paylaşırım artık..:(

tartini

OpenCart-TR

ilginiz için teşekkürler. Artık gelişmeyi buradan takip edeceğiz.

Aslında benim asıl ihtiyacım ürün listesi almak ürün kodu ürün adı içeren bunu alabilirsen bu şimdilik yeterli olacak bana.

Silver66

OpenCart-TR

mirac kardes öncelikle tessekkürler o güzel mesajin icin disari aktar dedigimde

Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /home2/tugrasil/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 76
Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'PEAR.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home2/tugrasil/public_html/admin/Spreadsheet/Excel/Writer.php on line 35

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Konuyu okursanız set limit hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..

Silver66

OpenCart-TR

Host Degistirdim ve simdiki aldigim hata :

Fatal error: Call to undefined function mb_detect_encoding() in /home/tugra/public_html/admin/model/tool/export.php on line 346