EST Sistemi Kullanan Bankalar için Sanal Pos Modülü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com
Bu site Opencart alışveriş yazılımı için geliştirdiğim sanal pos modülünün ücretsiz ve açık kaynak olarak dağıtılması amacıyla kurulmuştur. Modül EST sistemini kullanan bankalar için geliştirilmiştir ve 3dSecure, taksit seçenekleri ve çoklu pos hesabı desteği özellikleri vardır.

Bu modül daha önce ücretli olarak dağıtılmaktaydı (eski fiyatı: 29$ idi) ancak bundan sonra ücretsiz ve açık kaynak olarak GPL lisansı altında sunulmaktadır. Eğer bu modülü kullanmaya karar verirseniz istediğiniz herhangi bir hayır kurumuna bir miktar bağış yapmanızı rica ediyorum. Bu şekilde hem ticari olarak kullanılacak olan bir yazılımı ücretsiz olarak edinmiş hem de hayır işi yapmış olacaksınız.

Bu modülü (eskiden yaptığım gibi) ticari olarak piyasaya sürerek bir miktar para kazanmaktansa bundan sonra herkese açık hale getirerek yardıma ihtiyacı olan insanlara benim kazanacağım miktardan çok daha fazla yardım yapılmasını hedefliyorum. Bunu aynı zamanda insanları yardımlaşmaya teşvik etmek amacı taşıyan toplumsal bir proje olarak da düşünebilirsiniz.

(Daha önceden modülün satılmasıyla elde edilen gelirin tamamı bir hayır kurumuma bağışlanmıştır.)

EST sistemini kullanan tüm bankalar için uygundur. (Akbank, İş bankası, Denizbank, Finansbank, Fortis, AnadoluBank, KuveytTürk vs.)

Ürün sayfasında taksit sekmesi göstermek için konuyu okuyunuz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-1766-post-13298.html#pid13298

MODÜL YAZARININ İSTEĞİ ÜZERİNE KALDIRILMIŞTIR.

archil

OpenCart-TR
RE: Ücretsiz sanal pos modülü

arkaşım saolda ben vakıf bank için sanl post yazdırmak istiyorum Vakıf Bank EST kullanmıyor
ücretli olarak yazarmısın

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

archil' Alıntı:
arkaşım saolda ben vakıf bank için sanl post yazdırmak istiyorum Vakıf Bank EST kullanmıyor
ücretli olarak yazarmısın

Şu an için bu tür bir hizmet sağlamıyorum.

Googleda ararsanız belki başkasını bulabilirsiniz ("sanal post" yerine "sanal pos" yada "vpos" olarak arayın)

archil

OpenCart-TR

sizin vermiş olduğunuz postta böyle bir hata ile akrşılaştım

Notice: Undefined index: subtract in /var/www/vhosts/localhost/httpdocs/catalog/model/checkout/order.php on line 75

hatanın sebebi ne olabilir

74 satır : foreach ($data['products'] as $product) {
75 Satır : $this->db->query("INSERT INTO " . DB_PREFIX . "order_product SET order_id = '" . (int)$order_id . "', product_id = '" . (int)$product['product_id'] . "', name = '" . $this->db->escape($product['name']) . "', model = '" . $this->db->escape($product['model']) . "', price = '" . (float)$product['price'] . "', total = '" . (float)$product['total'] . "', tax = '" . (float)$product['tax'] . "', quantity = '" . (int)$product['quantity'] . "', subtract = '" . (int)$product['subtract'] . "

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

archil' Alıntı:
sizin vermiş olduğunuz postta böyle bir hata ile akrşılaştım

Notice: Undefined index: subtract in /var/www/vhosts/localhost/httpdocs/catalog/model/checkout/order.php on line 75

hatanın sebebi ne olabilir

74 satır : foreach ($data['products'] as $product) {
75 Satır : $this->db->query("INSERT INTO " . DB_PREFIX . "order_product SET order_id = '" . (int)$order_id . "', product_id = '" . (int)$product['product_id'] . "', name = '" . $this->db->escape($product['name']) . "', model = '" . $this->db->escape($product['model']) . "', price = '" . (float)$product['price'] . "', total = '" . (float)$product['total'] . "', tax = '" . (float)$product['tax'] . "', quantity = '" . (int)$product['quantity'] . "', subtract = '" . (int)$product['subtract'] . "

Bu hatanın modülle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Opencart sürümünüz eski olabilir. Modül 1.4.8 sürümü için yazılmıştır. 1.4.7 için de denenmiştir.

archil

OpenCart-TR

1.4.8b kullanıyorum turkuazın paylaştığı yapı kredi postta böyle bir hta çıkmıyor

Abdurrahman61

OpenCart-TR
Web sitesi
avoop.net

webcoder çok teşekkürler sayende open-cart çok daha fazla kullanılacak... Tebrik ediyorum çok güzel bi proje..

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

archil' Alıntı:
1.4.8b kullanıyorum turkuazın paylaştığı yapı kredi postta böyle bir hta çıkmıyor
Ben de modülü 1.4.8b sürümü ile geliştirmiştim. Sanıyorum opencart sitenizi sonradan 1.4.8b sürümüne yükselttiniz ve yükseltme yamasını uygulamadınız yada yanlış uyguladınız.

Sadece hata mesajını googleda aratınca bile bu konuda bir sürü sonuç çıkıyor. Şu adrese bir göz atın:

http://www.opencart.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=16053&p=80678

Abdurrahman61' Alıntı:
webcoder çok teşekkürler sayende open-cart çok daha fazla kullanılacak... Tebrik ediyorum çok güzel bi proje..

Teşekkürler. Bu projedeki bir amaç da dolaylı olarak insanları sosyal yardımlaşma konusunda teşvik etmek.

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com

Hocam elıne koluna saglık tesekkur edıyorum..

Hocam sıstemı denedım genel olarak baktım daha dogrusu henuz bı hesabım yok bankalarda ancak dıkkatımı ceken bır sey oldu sanal kavye koymanızı onerırım cun ku sınırsız turva atı denılen keyloger tarzı vırusler her yerde kol gezmekte bu da bı guvenlı acıgı olusturmakta.

JackRose

OpenCart-TR
Web sitesi
www.denizlitekstil.com

Çok teşekkürler işte bu mükemmel oldu sayenizde, Allah razı olsun.
1.4.8b de kurdum ben de hiçbir sorunla karşılaşmadım.

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

onurtez' Alıntı:
Hocam elıne koluna saglık tesekkur edıyorum..

Hocam sıstemı denedım genel olarak baktım daha dogrusu henuz bı hesabım yok bankalarda ancak dıkkatımı ceken bır sey oldu sanal kavye koymanızı onerırım cun ku sınırsız turva atı denılen keyloger tarzı vırusler her yerde kol gezmekte bu da bı guvenlı acıgı olusturmakta.

sağolun. dediğiniz gibi sanal klavye olsaydı iyi olurdu şimdilik buna vaktim yok ancak ileride eklemeyi düşünüyorum.

JackRose' Alıntı:
Çok teşekkürler işte bu mükemmel oldu sayenizde, Allah razı olsun.
1.4.8b de kurdum ben de hiçbir sorunla karşılaşmadım.

işe yaradığına sevindim.

kadimdost

OpenCart-TR

Sanal Pos Hesapları kısmında lütfen bekleyin yaziyo hesap nasil ekleniyo bunda ?

melik56

OpenCart-TR

çok sağolunn

wiyaduk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.analizburo2.0fees.net

148b localde test etmek için kurulum yapmaya çalıştığımda ödeme seçeneklerinden düzenle diyince alttaki hatayı alıyorum.

Kod:
Parse error: parse error in C:\EasyPHP5.3.0\www\opencart148tema\admin\controller\payment\sanal_pos_2.php on line 266

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

kadimdost' Alıntı:
Sanal Pos Hesapları kısmında lütfen bekleyin yaziyo hesap nasil ekleniyo bunda ?

Sunucuyla ilgili bir sorun olabilir. Kontrol panelinde hata kayıt ayarını açıp hata gösterimi ayarını kapattıktan sonra tekrar denerseniz bu hatayla ilgili hata kayıtlarına bir mesaj eklenmiş olması gerekiyor.

wiyaduk' Alıntı:
148b localde test etmek için kurulum yapmaya çalıştığımda ödeme seçeneklerinden düzenle diyince alttaki hatayı alıyorum.

Kod:
Parse error: parse error in C:\EasyPHP5.3.0\www\opencart148tema\admin\controller\payment\sanal_pos_2.php on line 266

Bu hatanın olmaması gerekiyor. Transfer sırasında dosyada değişiklik yapmış olabilirsiniz.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: [MOD] EST Sistemi Kullanan Bankalar için Sanal Pos Modülü

wiyaduk' Alıntı:

Kod:

admin\controller\payment\sanal_pos_2.php

BUL
PHP:
<?foreach($ccpos['taksitler']

DEĞİŞTİR
PHP:
<? foreach($ccpos['taksitler']

BUL
PHP:
<?endforeach;?>

DEĞİŞTİR
PHP:
<? endforeach;?>

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

eka7a' Alıntı:
wiyaduk' Alıntı:

Kod:

admin\controller\payment\sanal_pos_2.php

BUL
PHP:
<?foreach($ccpos['taksitler']

DEĞİŞTİR
PHP:
<? foreach($ccpos['taksitler']

BUL
PHP:
<?endforeach;?>

DEĞİŞTİR
PHP:
<? endforeach;?>

Teşekkür ederim. Sisteme bağlı bir hata olduğu için bu gözümden kaçmış. Ben de aynı şekilde düzeltip tekrar yükledim dosyayı sunucuya. Ayrıca SVN adresinden de güncel olarak değişiklikleri takip edebilirsiniz.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

webcoder' Alıntı:
Teşekkür ederim. Sisteme bağlı bir hata olduğu için bu gözümden kaçmış. Ben de aynı şekilde düzeltip tekrar yükledim dosyayı sunucuya. Ayrıca SVN adresinden de güncel olarak değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Ben teşekkür ederim. Güzel bir çalışma olmuş umarım modülü kullananlar gerekli yerlere bağışta bulunurlar.

by_danger

OpenCart-TR

Hocam gerçekten allah razı olsun gözünü para bürümüş insanlara örnek olursunuz umarım.

webcoder

OpenCart-TR
Web sitesi
eezgu.blogspot.com

Sağolun. Umarım bu modülü kullanarak para kazanan kişi ve firmalar proje sayfasındaki yazdıklarıma uyarak hayır kurumlarına bağış yaparlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...