default2 Free v0.3 (Flash Destekli Template)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Tema Hatası Alıyorum

Söz konusu dosyada herhangi bir degişiklik yaptısanız o dosyayı yeniden yükleyin...büyük olasılıkla düzelecektir...

ilahimorluk

OpenCart-TR
hocam temayı sorunsuz yükledim 13 sayfanın 13 ünüde okudum fakat bende temayı yükledikten sonra slide bar çıkmadı bunu bi yerden aktif etmem felan gerekiyormu ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Tema ile birlikte gelen pdf dosyasında nasıl kullanılacağı yazması gerekiyor

profiteer

OpenCart-TR
RE: Tema Hatası Alıyorum

profiteer' Alıntı:
Yeni kurduğum sitemde kategoleri gezerken;

PHP:
Notice: Undefined variable: text_error in /home/bazaart1/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/category.tpl on line 15

hatası alıyorum.

o satırdada sadece;

PHP:
</div>
var.

Kullandığım temada default2 aslında :huh:

Olay dillerle alakalı şöyleki;

sadece ingilizce olsun dediğimde dil seçme kısmı gözükmüyor ve bu hatayı alıyorum.

fazla dil seçeneği olunca ilk sıralamayı ingilizceye vermeme rağmen ve varsayılan o olmasına rağmen ilk dil o gözükmüyo ama site ingilizce.. kendim tekrardan dil seçme kısmından ingilziceyi seçtiğimde bu hatayı almıyorum.

Biraz karışık oldu farkındayım hatada karışık zaten yardım edebilecek biri varmı acaba?

satırda;
<div class="content"><?php echo $text_error; ?></div>

bu varmış.. "<?php echo $text_error; ?>" bunu kaldırınca hata vermiyo artık ama bot çalışmıyor nasıl düzeltebiliriz fikri olan yokmu aradım hiçbiyerde bulamadım çözüm hata olan sitede çok googledan bakarsanız :huh:

scala

OpenCart-TR
ilahimorluk' Alıntı:
hocam temayı sorunsuz yükledim 13 sayfanın 13 ünüde okudum fakat bende temayı yükledikten sonra slide bar çıkmadı bunu bi yerden aktif etmem felan gerekiyormu ?

ben türkçe yazayım SİLİDE yani slide çıkmıyorsa önce modul sayfasına git aktivmi değilmi eğerki aktiv ve temayı değiştirip temada çıkmıyorsa ozaman (left rigth home ) (sag sol anasayfa ) bloklarda sorun olabilir bazı temalarda bu tür sorunlar oluyor adam (right) sag sütünü kaldırıyor yada (left) sol sütünü kaldırıyor senin sorunun ondan olabilir !

profiteer' Alıntı:
profiteer' Alıntı:
Yeni kurduğum sitemde kategoleri gezerken;

PHP:
Notice: Undefined variable: text_error in /home/bazaart1/public_html/catalog/view/theme/default/template/product/category.tpl on line 15

hatası alıyorum.

o satırdada sadece;

PHP:
</div>
var.

Kullandığım temada default2 aslında :huh:

Olay dillerle alakalı şöyleki;

sadece ingilizce olsun dediğimde dil seçme kısmı gözükmüyor ve bu hatayı alıyorum.

fazla dil seçeneği olunca ilk sıralamayı ingilizceye vermeme rağmen ve varsayılan o olmasına rağmen ilk dil o gözükmüyo ama site ingilizce.. kendim tekrardan dil seçme kısmından ingilziceyi seçtiğimde bu hatayı almıyorum.

Biraz karışık oldu farkındayım hatada karışık zaten yardım edebilecek biri varmı acaba?

satırda;
<div class="content"><?php echo $text_error; ?></div>

bu varmış.. "<?php echo $text_error; ?>" bunu kaldırınca hata vermiyo artık ama bot çalışmıyor nasıl düzeltebiliriz fikri olan yokmu aradım hiçbiyerde bulamadım çözüm hata olan sitede çok googledan bakarsanız :huh:

bunu o divle degişti !
PHP:
<div class="content"></div>

</div>

profiteer

OpenCart-TR
onu zaten denediğimi yazmıştım ama dediğin gibi bot çalışmıyor..

ilahimorluk

OpenCart-TR
scala' Alıntı:
ilahimorluk' Alıntı:

ben türkçe yazayım SİLİDE yani slide çıkmıyorsa önce modul sayfasına git aktivmi değilmi eğerki aktiv ve temayı değiştirip temada çıkmıyorsa ozaman (left rigth home ) (sag sol anasayfa ) bloklarda sorun olabilir bazı temalarda bu tür sorunlar oluyor adam (right) sag sütünü kaldırıyor yada (left) sol sütünü kaldırıyor senin sorunun ondan olabilir !

hocam baktım fakat modüller kısmında slayt ile ilgili birşey yok yani aktif etmek yada etmemek gibi bir seçeneğim yok.... sağdaki blokları kaldırdım sola aldım bir kaç tanesini tema düzgün sadece slyt yok soldakilerin hepsini sağa aldım bu seferde temada bozulma oluyor yardım ederseniz sevinirim

naturalll

OpenCart-TR
MasterBora' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar

Temanın default2 Free v.0.3 Versiyonunu Yüklerken Sürekli Hata Aldığınızı, Daha Doğrusu Yükleyemediğinizi (!) Farkettim ve Yol Göstermesi Açısından Anlaşılır Bir Dilde Anlatmak Istedim..

Söz Konusu default2 Free v.0.3 .rar Temasını Indirip Bilgisayarınızda Boş Bir Yere Çıkartın.

rar Dosyasının içinde 2 Adet Klasör ve Bir Adet Kurulumu Nasıl Yapacağınızı Anlatan (Ingilizce) PDF Dosyası Mevcuttur.

Siz catalog ve image Klasörlerini Ana Dizine Atın, (Lütfen Dikkat Edin (Ana Dizin Dedim ). Üzerine Yazılsınmı Diye Uyaracak, "EVET" Diyin ..

Daha Sonra Yönetim Panelinden Termanızı Aktif Edin. Tekrar Sitenize Döndüğünüzde Temanın Kurulu Olduğunu Göreceksiniz Fakat En Alttakı Bloklar Gözükmeyecek ve Şöyle Bir Hata Alacaksınız :

PHP:
Notice: Undefined variable: featured2 in C:\wamp\www\OpenCartDeneme\catalog\view\theme\default2free\template\common\home.tpl on line 32	 Notice: Undefined variable: bestseller2 in C:\wamp\www\OpenCartDeneme\catalog\view\theme\default2free\template\common\home.tpl on line 33	 Notice: Undefined variable: special2 in C:\wamp\www\OpenCartDeneme\catalog\view\theme\default2free\template\common\home.tpl on line 34

Yukarıda mirac Arkadaşımızın Anlattığı gibi. catalog/controller/home.php Dosyamızı Açıp Aşşağıdaki Kodu Bulun :
PHP:
$this->children = array(
			'common/column_right',
			'common/column_left',
			'common/footer',
			'common/header'
		);

Bununla Değiştirin :
PHP:
$this->children = array(
			'common/column_right',
			'common/column_left',
			'common/footer',
			'common/header',
			'module/bestseller2',
			'module/featured2',
			'module/special2'
		);

Artık Temanızı Hazır..

Sizden Ricam Anlatımları Dikkatle Okumanızdır. Dikkatli Bir Şekilde Okur ve Uygularsanız Asla Sorun Yaşamazsınız. Olduya Bir Defa Denediniz Olmadı... Bir Daha Dene Arkadaş... Oku ve Dene :))) Yinede Yaşamaya Devam Eerseniz. Bizler Buradayız..

Kolay Gelsin..

benim temada home.php bu şekilde

$this->children[] = 'module/' . $result['code'];
}

$this->children[] = 'common/column_right';
$this->children[] = 'common/column_left';
$this->children[] = 'common/footer';
$this->children[] = 'common/header';

$this->response->setOutput($this->render(TRUE), $this->config->get('config_compression'));

kafanız karışmasın aşağıdaki kodların arkasına $this->children[] = eklemeyi unutmayın.
'module/bestseller2',
'module/featured2',
'module/special2'

yani şöyle

$this->children[] = 'module/bestseller2';
$this->children[] = 'module/featured2';
$this->children[] = 'module/special2' ;

ayrıca temayı ekleyen arkadaşa teşekkür ederim.ii çalışmalar.

eromero

OpenCart-TR
Web sitesi
www.anshost.net
Notice: Undefined variable: featured2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 32 Notice: Undefined variable: bestseller2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 33 Notice: Undefined variable: special2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 34

böyle bir hata alıyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
eromero' Alıntı:
Notice: Undefined variable: featured2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 32 Notice: Undefined variable: bestseller2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 33 Notice: Undefined variable: special2 in /home/avtufek/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 34

böyle bir hata alıyorum

Anlatılanları okursanız hatanızın sebebini anlarsınız.

BVEA

OpenCart-TR
RE: [TEMA] default2 - OpenCart 1.4.8b (Flash Destekli)

MasterBora' Alıntı:
mirac' Alıntı:
catalog/view/theme/default2/data/slide_image.tpl dosyasındaki linkleri çoğaltarak yapabilirsin.. Resimleride catalog/view/theme/default2/data/slide klasörüne atınız..

Buna Ek Olarak ; Resimlerinizi GIF Formatında Hazırlarsanız Eğer Daha Az Kaynak Harcayarak Daha Hızlı Sonuçlar Elde Edebilirsiniz..

Kaliteli gif resimler görüyom ama ben jpg leri gif yapınca bozuluyo nası yapabiliriz kaliteli ama gif formatında...

serhan1905

OpenCart-TR
Web sitesi
www.akdenizkitapcilik.com.tr
konuyu baştan sona okudum 14 sayfaa boyunca ama ancak ana sayfadaki slaytların resmini degiştirmeyi bulamadım

catalog/view/theme/default2/data/slide_image.tpl dosyası bende yok daha dogrusu catalog/view/theme/default2 ye kadar var sonra data klasörü yok bende
resimleri degiştirmek için ne yapmam gerekiyor lütfen bir yardım edin...

eger varsa yardım edebilecek arkadaş Anasayfa İletişim yanınna sekme eklemek için ödemeler hakkımızda gibi kulldandıgım tema default2

xpow3r

OpenCart-TR
11a8hlv.gif

Merhaba
bende resimdeki alta olan menulerin görünmesini istemiyorum.

PHP:
		$this->children[] =	'module/bestseller2';
		$this->children[] =	'module/featured2';
		$this->children[] =	'module/special2';

ekleyince görünmekte, silince hata veriyo

emperoriskender

OpenCart-TR
merhabalar, ben yeniyimde 1.4.9.5 kurdum, bu temayı yükledim....

$this->children = array(
'common/column_right',
'common/column_left',
'common/footer',
'common/header'
);

bu kodu değiştircem ama böyle bi kod yok :( daha değişik bişey var... yardım lütfen.

webkahriman

OpenCart-TR
Default 2 Temaya Sağ Blok Eklenebilirmi?

Default 2 Temaya Sağ Blok Eklenebilirmi?

tema buu http://forum.opencart-tr.com/showthread.php?tid=1286 sağ blok ekleyebilirmiyiz

kensopoy

OpenCart-TR
Merhabalar. 14 sayfaya ve diğer konulara baktım fakat bu temanın fiyat rengini ve başlık rengini değiştiricek yeri bulamadım.

alttaki resimdeki yeri 3 ayrı rengide biraz 4-5 font büyütüp rengini değiştirmek istiyorum stylesheet.css bulamadım hem default temanın hemda default2 temanın stil dosyalarında.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1.4.x versiyonlarda fiyat rengi css dosyasında değil tpl dosyasındadır. hangi modül ya da sayfada değişiklik yapacaksanız onun tpl dosyanında değişiklik yapmalısınız

kensopoy

OpenCart-TR
Hocam inanmassınız veya miskinlikle suçluycaksınız ama inanın forumlarda yazan bütün tpl dosyasını denedim o konuyla alakalı değiştirmeme ragmen yinede olmadı bir yerden alıyor rengini ama bulamadım onu

bütün sitedeki fiyat renklerini ve boyutlarını değiştireceğim o kadar