Deadcow Seo v2.0 - Otomatik Seo Oluşturucu

muratdemirtas

OpenCart-TR
Web sitesi
www.muratdemirtas.net.tr
Merhaba,

Arkadaşlar ben siteyi kurdum ve bir süredir kategori-ürün eklemesi yapıyorum. Bununla birlikte seo' yu manuel olarak ayarlarını yapıp seo kelimelerini de giriyorum, sistem şu anda sorunsuz çalışıyor.
Benim sorum bu modülü kurduktan sonra varolan seo kelimelerim değişecekmi? yoksa yeni eklenen ürünlerdemi geçerli olacak?
Yani modül başarısız olursa bir sürü ürün için yeniden seo kelimeleri girmek zorunda kalmak istemiyorum.

Teşekkür ederim.

Selamlar

kocaayak

OpenCart-TR
ben kurdum ancak hata veriyor.Link doğru ama sayfa görünmüyor.Sadece türkçe kullanıyorum ingilizce dosyayı türkçe klasörünede attım fakat dğişmedi.sürümüm 1.5.1.3 yardımcı olabilimisini?

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Arkadaşlar bu modülü kurduktan sonra domain.com/sitemap.xml URL sini girdiğimde Aradığınız Sayfa Bulunamadı! uyarısını alıyorum. Aynı hatayı google da alınca sitemap ı google a gönderemiyorum. İçinizde çözüm için önerisi olan varmı acaba?

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
admin >system >settigns >theme >edit >server ( Use Seo URL's: no ) olarak

işaretleyip sitemap ayalarını yap ve daha sonra ( Use Seo URL's: yes ) aktif yaptığında sorun kalmaz sanırım.! yada buna benzer bişeydir seo'yla alakalı olduğu kesin :rolleyes:

örnek: www.stambultur.com/sitemap.xml

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Admin panelinden seo url yi pasifleştirdiğim de de aynı hatayı verdi. Siz sitenizdeki sitemap.xml i nasıl oluşturdunuz acaba?

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
Vallaha kardeş bendede o hatayı verdi ama nasıl hallettim hatırlayamıyorum.görmek gerek :sleepy: peki birde

.htaccess dosyasının yedegini al sonra hosting'den sil seo'yu tamamen moduller panelinden iptal et tabi sistemden işareti kaldır. ımmm sonraaa şey yap :rolleyes: sitemap'ı ayarla :sleepy: eğer olursa seoyu tekrar kur :D ne piskopatca dimi. Elimin altında olsa hallederiz amma böyle bişiy diyemiyorm :blush:

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
.htaccess dosyasını silince sitemap.xml i görebiliyor google ama seo çalışmıyor bu seferde :) Ayrıca sitemap ı ayarlamaktan kastın nedir?

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
Ben GSiteCrawler sitemap programıyla yapıyorum. robots, sitemap.xml, sitemap.xml.gz felan dosyaları verir bunları hostinge atıp google uyeliginle ayarlarını yaparsın felan. Sen admin panelden sitemapı aktif ediyor bırakıyormusun sadece? :-/

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Ben başka bir sitemap generator ile oluşturup ana dizine upload ettim ama bu modülü kurduktan sonra google sitemap.xml e ulaşılamadı hatası verdi kontrol ettim tarayıcı ile ulaşamıyorum sitemap.xml e ama xml uzantılı olmayan /index.php?route=feed/google_sitemap adresindeki sitemap çalışıyor. Google da .xml uzantılı olanı daha çabuk indexliyor :)

Bu arada sizin .htaccess dosyanızın içeriğini paylaşırmısınız sorun olmaz ise.

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
Valla hacı abi sakin kafayla yeniden sitemap ve seo olustur bence biyerde hata yapyorsn. Bende kafa kazan şuan iphone telfona cydia jb felan kurmaya çalısıyorum ;) Bu arada senin site adresi nedir :idea:

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Site adresini PM attım jailbreak ile ilgili takıldığın bişey olursa sorabilirsin biraz bilgim var o konuda ;)

PM atamıyorum PM ücretlenmiş :) sitemin adresi morarti.com ;)

niTRos001' Alıntı:
Arkadaşlar bu modülü kurduktan sonra domain.com/sitemap.xml URL sini girdiğimde Aradığınız Sayfa Bulunamadı! uyarısını alıyorum. Aynı hatayı google da alınca sitemap ı google a gönderemiyorum. İçinizde çözüm için önerisi olan varmı acaba?

Arkadaşlar sorunu buldum sorun .htaccess dosyasındaki şu satırdan dolayı oluşuyormuş sildim düzeldi.

Kod:
RewriteRule sitemap.xml /index.php?route=feed/google_sitemap

muratdemirtas

OpenCart-TR
Web sitesi
www.muratdemirtas.net.tr
muratdemirtas' Alıntı:
Merhaba,

Arkadaşlar ben siteyi kurdum ve bir süredir kategori-ürün eklemesi yapıyorum. Bununla birlikte seo' yu manuel olarak ayarlarını yapıp seo kelimelerini de giriyorum, sistem şu anda sorunsuz çalışıyor.
Benim sorum bu modülü kurduktan sonra varolan seo kelimelerim değişecekmi? yoksa yeni eklenen ürünlerdemi geçerli olacak?
Yani modül başarısız olursa bir sürü ürün için yeniden seo kelimeleri girmek zorunda kalmak istemiyorum.

Teşekkür ederim.

Selamlar

Arkadaşlar bu soruya cevap alamadım, ilgilenenler oldumu acaba?

İyi çalışmalar dilerim.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
muratdemirtas' Alıntı:
Merhaba,

Teşekkür ederim.

Selamlar

Ne yazık ki tüm seo kelimelerini kendisi baştan düzenliyor. Ürünler, Kategoriler, Markalar, Meta Keywordler ve Etiketlerin hepsini düzenliyor ama emin olun bu program ile daha az uğraşırsınız en azından acaba seo kelimesini yazarken Türkçe karakter hatası yaptımmı diye düşünmezsiniz yazmış olsanızda düzelir bu sayede.

buraksahin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.buraksahin.com
v2.1 çıkmış 1.5.1.3 ile gayet iyi çalışıyor bulmama yardımcı olduğunuz için teşekkürler. İlk mesajdaki link de güncellenebilir sanırım..

ahmetexpr

OpenCart-TR
Deadcow Seo v2.0 - Otomatik Seo Oluşturucu (.htaccess))

Arkadaşlar hepsi .htaccess.txt (.htaccess)in içindekiyle ilgili ve bir de Seo Url ile alakalı:)
Arkadaşlar ben düzelttim çok kolay sakin olun dikkatlice her yeri okuyun. ;) :)

--- www.ahmetexpress.com ---

erhanozsarac

OpenCart-TR
ARKADAŞLAR BEN KURULUMU YAPTIM FAKAT MODÜLLERE DİRİP deadcow SEO KUR DEDİĞİMDE generate BUTONLARI YERİNE KARŞIMA
Source language
Categories: Template:
Available tags: [category_name]

Warning: this will clear all previous SEO Keywords!
Products: Template:
Available tags: [product_name], [model_name], [manufacturer_name]

Manufacturers: Template:
Available tags: [manufacturer_name]

Meta keywords: Template:
Available tags: [product_name], [model_name], [manufaturer_name], [categories_names]

Add terms from Yahoo! Term extraction service using the product description.
Your Yahoo! Application ID
Grab one here. Choose generic authentication method.

Tags Template:
Available tags: [product_name], [model_name], [manufaturer_name], [categories_names]

Warning: this will clear all previous tags!

BÖYLE BİR İBARE ÇIKIYOR NE YAPMALIYIM

gokcembilg

OpenCart-TR
tolga35' Alıntı:
Zamir' Alıntı:
modülü kurdum fakat, butonlar görünmüyor :)) ama yinede tıklanabiliyor ve sorunsuz çalışıyor. butonları nasıl gösterebilirim?

catalog/view/theme/default/image
içindeki
button-right.png ve button-left.png
butonlarını alın
admin/view/image içine atın butonlarınız görünecektir.

senin sorun bendede mevcuttu tolga35 in yazsığı gibi yaptım generate butonları çıktı meydana. Tekrar teşekkürler tolga35.