Ana Sayfa Ürün Sayısı Değiştirme Modulu

KralToys

OpenCart-TR
RE: [MOD] Ana Sayfa Ürün Sayısı Değiştirme Modulu

mirac' Alıntı:

Mirac Kardeşim 1.4.7 için olanı attıgım zaman ilk postumdaki hatayı vermekte.

1.4.4 için olanı attıgımda admin panelden modüllerde Ana Sayfa Sayı Değiştirme gibi bişey Çıkmıyor.

Senide Çok yordum. Son bişey Sorayım Bari Menüel Olarak Bi Yerden Sabitleyebilirmiyim Anasayfadaki Ürün Sayısını.

wiwaxia

OpenCart-TR

1.4.7 de kurduktan sonra bi hata gördüm.

Ürün sayısını 12 den fazla yaptıktan sonra Chrome, Opera, İe8 de (tüm temalarda olmak üzere) sağa doğru kayma oluyor.Nedenide en solda bulunan ürünlerin kutucuklarının geniş oluyor olması...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Dediğiniz ayar home.tpl dosyasında 33% ile değerlendirilmiştir.. Sağ ve sol blocklarda 160px değeri ile sabitlenmiştir.. Content değeride sabit olduğuna göre bir sorun olmaması lazım.. Temanızda yaptığınız değişiklikleri kontrol edip tekrar denemeniz lazım..

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com

Anasayfada istediğiniz kadar ürünü göstermek için benim gibi son ürünler modulünü kullanıyorsunuzdur. Ancak ne varki bu modülü aktif ettikten yani hosta yükledikten sonra eğer anasayfada hoşgeldiniz yazısının altında flash varsa ne yapsanız dahi yok oluyordu. hatta modülü kapatsanız bile sorun çıkarıyordu.

işte bende buna bi çözüm olarak home. php dosyasında değişiklik yaptım biraz denedim oldu. flash denemedim gerçi ama admin sayfasında Hoşgeldiniz Mesajı: olarak bişeyler karaladım ve istediğim oldu. eklediğim yazıyı anasayfada görüntüleyebildim.
isterseniz kodları vereyim hemen lafı fazla uzatmadan.

BU İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE MUHAKKAK HOME.PHP DOSYASININ YEDEĞİNİ ALMAYI UNUTMAYIN.
ilk olarak
catalog\controller\common klasörüne girin ve home.php dosyasını herhangi bir editörle açın ben dw öneririm.

açtıktan sonra
Kod:
$this->data['text_latest'] = $this->language->get('text_latest');

kodunu bulun ve hemen üstüne bu kodu ekleyin.

Kod:
		if (!$this->config->get('config_store_id')) {
			$this->data['welcome'] = html_entity_decode($this->config->get('config_description_' . $this->config->get('config_language_id')), ENT_QUOTES, 'UTF-8');
		} else {
			$store_info = $this->model_setting_store->getStore($this->config->get('config_store_id'));

if ($store_info) {
				$this->data['welcome'] = html_entity_decode($store_info['description'], ENT_QUOTES, 'UTF-8');
			} else {
				$this->data['welcome'] = '';
			}
		}

ekleyip kaydedin. işlem tamamdır.

Düzenleme: Arkadaşlar flashda ekledim sorun çıkmadı. istediğiniz kadar ürünü gösterebilir ve flash yayınlayabilirsiniz anasayfada...
ikinci sitemde de yukarıdaki kodu kullandım. hiç problem yok.

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
modulu kurdukdan sonra böyle bir hata aldım yardım edebilirmisiniz modulu manuel olarak kaldırmama ragmen düzelme olmadı

Notice: Undefined variable: modules in /home/ilkeeco1/public_html/cdkeyburada.com/catalog/view/theme/default/template/common/home.tpl on line 20Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ilkeeco1/public_html/cdkeyburada.com/catalog/view/theme/default/template/common/home.tpl on line 20

S22K14

OpenCart-TR
kullandığım. 1.4.9.4 default2 temada uyguladım ancak çalışmadı. konu hakkında birisi yardımcı olabilirimi ?

Notice: Undefined variable: modules in /home/samsacom/domains/samsungmagaza.com/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 27Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/samsacom/domains/samsungmagaza.com/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 27
Notice: Undefined variable: featured2 in /home/samsacom/domains/samsungmagaza.com/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 32 Notice: Undefined variable: bestseller2 in /home/samsacom/domains/samsungmagaza.com/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 33 Notice: Undefined variable: special2 in /home/samsacom/domains/samsungmagaza.com/public_html/catalog/view/theme/default2free/template/common/home.tpl on line 34

bunlar hata kodları, sanırım home.tpl de bişiler ters gidior.

S22K14

OpenCart-TR
yardımcı olabilirmisiniz üstadlar?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
soruyu sormuşsun bide özel mesajla link atmışsın şaşırmamak elde değil.. ilk mesajda hangi versiyonlarla uyumlu olduğu yazıyor 148 sürümünden sonraki sürümler için gerek olmadığıda yazıyor daha ne yapmamızı bekliyorsunuz..

1.4.4. modulu ayrıca 1.4.1, 1.4.2, 1.4.3, 1.4.5, 1.4.6, 1.4.7 versiyonları ile uyumludur..