Açılır Kategori Menü - Popup Category - Sidebar Menu

uyekurdu

OpenCart-TR
popup menü yardım

selamlar

transparan.jpg

kurdugum bı sıtede menu arka planı transparan flashın ustune gelen menu ıse beyazdır
trans paranı beyaz yapmak ıstıyorum flashın ustune gelen kısmıda macık mavı yapmak ıstıyorum nereden yapabılırım ?

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
RE: Kategori Modülünü Açılır Menü Yapmak - Popup Category

Konuyu en başından dikkatli okuyun lütfen...

catalog\view\KULLANDIĞINIZ TEMA\default\stylesheet\popupcategory.css Açın..

background renk kodlarını kurcalayın biraz. Sizinki beyaz yani background:#ffffff şeklinde..

sener_izmir

OpenCart-TR

arkadaşlar.selam bütün siteyi aradım ama nafile popup category modülünde uzun kategori ismi olduğunda 2 satır halinde yazmasını sağlayabilirmiyiz yoksa tek satır uzayıp gidiyor. şekil 1.a :)
catex.jpg

Cyber-Crew

OpenCart-TR

S.a arkadaşlar ben transparant yapmama ragmen olmadı acaba transparant kodunu nereye ve nasil ekliyoruz ? ben home.tpl ye ekledigim flash koduna yazdım olmadı.

alicelik

OpenCart-TR

şu anasayfada bulunan flash galerinin altında kalıyor nedense trasnparant gibi şeylerde yaptım ama olmuyr

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Gördünüz her konun altına yazmışsınız bu yüzden kullandığınız flash hangisi olduğunu tahmin ile bulmamızı beklemiyorsunuz sanırım. Eğer bu sitede bulunan flash kodlarını kullanıyorsanız. Çözümleri kendi konuları altında mevcuttur.

mrcoolx

OpenCart-TR

Merhabalar
bu modülü kurdum default tema üzerinde kusursuz çalışıyor fakat kendi kulladığım greenstore teması üzerinde aşağıda görüldüğü gibi bozuluyor. Greenstore temasının stylesheet.css dosyasını sunucudan kaldırınca da düzgün bir şekilde çalışıyor, yani dosya yolları doğru olarak ayarlanmış. Anladığım kadarıyla temanın kendi css dosyası ile popupcategory.css çakışıyor, fakat nasıl düzelteceğimi bulamadım lütfen yardımcı olmanızı bekliyorum.

kategoriss.jpg

mrcoolx

OpenCart-TR
popup category css sorunu

Merhabalar
bu modülü kurdum default tema üzerinde kusursuz çalışıyor fakat kendi kulladığım greenstore teması üzerinde aşağıda görüldüğü gibi bozuluyor. Greenstore temasının stylesheet.css dosyasını sunucudan kaldırınca da düzgün bir şekilde çalışıyor, yani dosya yolları doğru olarak ayarlanmış. Anladığım kadarıyla temanın kendi css dosyası ile popupcategory.css çakışıyor, fakat nasıl düzelteceğimi bulamadım lütfen yardımcı olmanızı bekliyorum.

kategoriss.jpg

unsound

OpenCart-TR
RE: popup category css sorunu

Bence arkada çalışan flash dan dolayı kaynaklanıyor. Böyle bir konu başlığı var idi araştırma yapabilirsen eğer görebilirsin.Saygılarımla..

mrcoolx

OpenCart-TR

flash la alakalı bir durum yok flashı kaldırdığım zaman da böyle css den kaynaklanıyor ama çözüm bulamadım..
çok araştırma yaptım fakat benimle aynı sorun yaşayan hiç kimse konu açmamış..
yardım bekliyorum..

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com

Bu açılır menüdeki kategorilerde ok işareti varya

Örnek; ' > ' bu şekilde

Bu işaretin aynısından kategorilerde açılan alt seçeneklerede eklemek istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Çünkü alt kategorilere, bir alt seçenek daha ekliyorum ama ok işareti olmadığı için, kişi tekrar bir alt seçenek daha varmı bilemiyor...
mrcoolx' Alıntı:
Merhabalar

kategoriss.jpg

Bu sorun nasıl çözülür bilmiyorum ama, seçenekler arasında ki o aralıkların sebebi

Açmış olduğumuz kategorilere 3. bir alt seçenek eklediğimizden kaynaklanıyor...

Örnek;
Süt Ürünleri > Peynir > Beyaz peynir

İşte bu üçüncü kategori seçeneğinden dolayı aralarda boşluklar oluşuyor....Aynı sorun bende de var. Nasıl çözebiliriz ?

winpeace

OpenCart-TR

ie6 da çalışmıyor nasıl çalıştıracağız?

harslan

OpenCart-TR
Açılır Kategori(popup Category ) ie6 da çalışmıyor

Önceki mesajlarda var mı diye epey aradım ama bulamadım.
Modüller içerisine açılır kategoriyi yükledim. Alt kategoriler Chrome'da sorunsuz şekilde sağa doğru açılıyor. Fakat ie6 da açılmıyor. Ayrıca ie6'da ana kategorilerin görünümü de değişti. Bunu nasıl düzeltirim. Lütfen yardım.
problem.jpg

lidanya

OpenCart-TR
açılır katagori sorun

merhaba arkadaslar oto yedek parça satısı için site yapıyoum ama açılır katagori sistemi var katagori başlıgı ve alt baslıklar çok var katagorileri ekledim ve site açılma hızı çok yavasladı nasıl çözebilirim?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Var olan konular için tekrar konu açmayınız.

Bunun modülden kaynaklandığını sanmıyorum. Çok fazla ürün ve kategori varsa sunucunuzdan kaynaklıdır.

lidanya

OpenCart-TR
category_description tablosundan hiç ürün eklemedim sadece yazı var katagori adı yani database den ama söyle bi sıkıntı var db nin toplam boyutu 200 kbyte zaten

agolhon

OpenCart-TR
Error: Could not load controller module/popupcategory! hatası alıyorum içinden çıkan dosyaları temama attım , utf8-bomsuz olarak da yaptım olmuyor sorun nedir acaba

resif

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar ,
Açılır Kategori menüsünde bir kategori için birden fazla alt kategori oluşturabiliyorum ama sadece bir alt kategori kendi sayfasına gidiyor diğer bütün alt kategoriler ana kategorinin sayfasına yönlendiriliyor , bu sorunun çözümü için ne yapabiliriz arkadaşlar ?
Teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
agolhon' Alıntı:
Error: Could not load controller module/popupcategory! hatası alıyorum içinden çıkan dosyaları temama attım , utf8-bomsuz olarak da yaptım olmuyor sorun nedir acaba

Dosyalarınızın düzgün yüklenmediğini söylüyor.

resif' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ,
Açılır Kategori menüsünde bir kategori için birden fazla alt kategori oluşturabiliyorum ama sadece bir alt kategori kendi sayfasına gidiyor diğer bütün alt kategoriler ana kategorinin sayfasına yönlendiriliyor , bu sorunun çözümü için ne yapabiliriz arkadaşlar ?
Teşekkürler.

Her hangi bir soruna rastlamadım. Seo kullanıyorsanız seo kelimelerinizi kontrol ediniz.