Yurtiçi ve MNG Kargo

acroo

OpenCart-TR
RE: [MOD] Yurtiçi ve MNG Kargo

Coğrafik Bölgeyi eklemiş olmayasın!
bende yurt dışı ödememeleri için farklı adreslerle ürün alıp kargo hesaplaması yaptırıyorum yurt dışı için kullandığım mod da sadece bir bölgeyi secebiliyorum farklı bir ülkeden alışveriş yapmaya çalışırsam bu hatayı alıyorum

148 kullanıyorum sorunsuz çalışıyor..

Ben bu aşağıdaki değerlerin açılımını merak ediyorum

1:10.00,3:12.00,5:17.00,8:19.00,10:21.00,15:30.00,20:37.00

Açıkcası niyetim bu modu çoğaltıp ptt ye uyarlamak aradım ama ptt ile ilgili bir çalışma bulamadım

saytekin

OpenCart-TR
1 kg : 10.00 tl ,3 kg :12.00 tl ,5 kg :17.00 tl v.s.v.s.v..s.

bu şekilde gidiyor.

bendeki sorunda ben ptt kargo araskargo ekledim. yanlız modullerin içinden aktif etmek istediğimde bir hata veriyor.
----------------------
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hepsimed/public_html/eticaret/admin/language/turkish/shipping/aras.php:1) in /home/hepsimed/public_html/eticaret/system/engine/controller.php on line 27
-----------------------
ama diğer kargo yu da eklemiş oluyor.

web sitesinden alışveriş sepetinden de kasaya git dediğimde kargo metoduna geldiğimde aras ,ptt ve yurtiçi eklediğimde ekran çok garip oluyor. görüntü bozuluyor. orta bölmede bulunanlar aşağıya kayıp genişliyor.
üst header bölümü sağ tarafı ve sol tarafı parçalanıyor. (sanırım oval kısımlar)

upload\catalog\view\theme\default\template\checkout\shipping.tpl dosyasının heryerindeki tabo boyutlarını v.s. küçülttüm ama olmuyor. site kendiside sol tarafa kayıyor. orta bölüm genişlediği için. olayı çözemedim gitti.

diğer kargo metodlarından 3-4 tane eklediğimde sayfa bozulmuyor.
sadece aras, ptt ve yurtiçi beraber eklendiğinde problem oluşturuyor.

birde bu modul sanırım ağırlık oranlı kargo eklentisinin düzenlenmiş hali gibi geldi bana yanlız ben ağırlık oranlı kargo yu aktif ettiğimde ödeme yapılırken kargo listesinde bu görünmüyor.

yardım ederseniz sevinirim.

MAXHBMAX

OpenCart-TR
arkadaşlar ben 1.4.9.1 modülünü kullanıyorum bu modülde çalışırmı

arkadaşlar bu modüller 1.4.9.1 de de sağlıklı çalışıyor deenendi

testere34

OpenCart-TR
Yurtiçi ve MNG Kargo ve diğer metodlar

Merhaba benim sorunum yurt içi ve mng kargo modülü

http://forum.opencart-tr.com/thread-917.html

yukardaki linkdeki modül

bu modüldeki resim logolarını nereye aticaz net olarak ve yol olarak biryerlerle oynamamız gerekicekmi?

birde sorunum Admin panelinden Kargfo Metodlarındaki citybank UPS vs gibi secenekler var bunlari ben değiştirmek istiyorum isimlerini ama bi türlü basaramadim bunlarin hangi bölümlerdeki yazılarını değiştirmemiz gerekicek bana yazarsaniz sevinirim tşkler.
Aras kargo ve PTT için bu modül bulunmaktamı ben goremedim?

sinan123

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
Bu mesajdaki mantıkla çoğaltabilirsiniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-119-post-1078.html#pid1078

yurtiçi ve mng modülünü aras için düzenleyerek 1491 sisteme kurdum ve çok güzel çalışıyor. Paylaşım için teşekkürler.

İkinci adımda "eka7a" nın dediği mantık ile (ve diğer yazdıklarını da okuyarak) tük klasör isimlerini ve içteki isimleri değiştirerek shipping modülü payment modüle çevirmeye çalıştım. Amacım kapıda ödeme methodu yapıp belli oranlarda kağıda ödeme komisyonu eklemekti.
Sepette kargo seçtikten sonra ödeme sayfından aldığım hata şudur:

Kod:
Fatal error: Call to undefined method ModelPaymentAraskapida::getMethod() in /home/paspasto/public_html/catalog/controller/checkout/payment.php on line 109

sanırm hata şu girdi ile ilgili

Kod:
class ControllerPaymentAraskapida extends Controller {

çözüm için yaptıklarım

class ControllerPaymentaraskapida extends Controller
ve
class ControllerPaymentArasKapida extends Controller

olarak kaydetmek.
ftp ye attığım dosyalarda hiç shipping yazısı kalmadığından ve tük mng lerin araskapida olarak değiştirmek. vs.
-tüm dosyaların kodlama dilini utf-8 BOM suz olarak kaydetmek.
-Modülü tekrar tekrar yüklemek vs

Yardımlarınızı bekliyorum üstadım.

selamlar

Yukarıdakina gerek kalmadan şu modülü kullandım. Tavisye olunur. Fakat tabi oranlı komisyon iiçn hala lazım olacaktır.

http://forum.opencart-tr.com/thread-2064.html

sinan123

OpenCart-TR
Çok acil yardıma ihtiyacım var arkadşalar. Kargo modülü kurdum ve çalıştırdım sıkıntı yokken 1 hafta sonra şöyle bir hata alıyorum

Hata: Kargo metodu mevcut değil. Lütfen destek için bize ulaşın!

İşin ilginci Chrome ile çalışırken sorun yok. Sadece İE de bu hatayı alıyorum. Yarın akşamaskerlik için ayrılmam gerekecek ve bu sorunu çözmem lazım.

İlginiz için teşekkrüler

Sorun kargo baremlerinden kaynaklanıyormuş. Yani doğru barem girildiğinde sorun çıkmıyor fakat yanlış bir desi ağırlık girildiğinde kargo bulunamadı hatası veriyor:

Selamalr

cemugur

OpenCart-TR
arkadaşlar benim herşey oldu ama yurtiçi ve mng kargonun resimleri çıkmıyor ve nereye resimleri upload edicem konuyu takip edemiyorum özel mesaj atarsanız sevinirm.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Arkadaşlar basıma geldi hallettim ancak sizlerle de paylaşmka istedim..
Bu iki kargo modülü kran arkadaşlar şiparişi tamamla dediklerinde kargo modülleri kurulu ve aktif oldugu halde kargo secenekleri cıkmıyor ve hiç bir kargo modülü aktif degildir gibi bir ileti alıyorlarsa sebeblerinden birisi de bu iki kargo modülünün kargo oranları kurulumla birlikte 20 kğ kadar görünüyor sizin ürününüzün ağırlığı 20 kğ dan fazla ise malesef kurulu hiç bir kargo modülü yoktur gibi bir ileti veriyor bunu düzeltmenin yolu ise sitenizdeki en ağır ürünün ağırlığı doğrultusunda oranları düzenlemektir. yani kısaca kargo oranları bölümüne gireceginiz maksimum oran sizin en agır ürününüzün ağırlığınıda kapsamalı selametle... kolay gelsin..

devrimce

OpenCart-TR
eklentiyi 1.5.x e uyarlayabilirseniz mutlu olucam cok ugrastım kafam karıştı eğer düzenlerseniz sevinirim..

button

OpenCart-TR
Web sitesi
[url=https

şeklinde hata alıyorum yardımcı olabilecek biri varmı?

bu hata mesajı internet explorer kullanırken cıkmıyor gayet sağlıklı bir sekilde calısıyor fakat chrome ile kullanıldığında Hata: Kargo metodu mevcut değil. Lütfen destek için bize ulaşın! diye bir uyarı mesajı beliriyor...

muzorotti

OpenCart-TR
başka bir pc de veya çerezlerinizi temizleyerek yeniden denemenizi tavsiye ederim aynı sitenin iki farklı tarayıcıda bu hatayı vermesi hangisinin doğru söylediğini gösterecektir size

haseremarket

OpenCart-TR
semoli1982 demiş ki:
O 2 Resmi tam olarak hangi klasöre atıcaz?

farklı tema kullanıyorsan default images klasörüne at

ben böyle çözdüm.... 1496 kullananlar resimleri yükledikleri temanın imagesine değilde default un imagesine yüklesinler. yoksa kargo logoları görünmüyor.

mng ve yurtiçi kargo modülünü yükledim ve çalıştırdım. Ancak language de mng.php dosyasında mng kargo ibaresini aras kargo olarak değiştirdiğimde. kargo görüntüleme ekranında 'aras kargo' ibaresi mng kargo yerine çıkıyor; fakat kargo görüntüleme ekranı epeyce bir aşağıya kayıyor.
yaptığım denemelerde anladığım kadarıyla mng.php içinde yaptığım her değişiklikte ekran aşağıya kayıyor. bu sebeple düzenleme yapamıyorum.
ben php dosyalarını bir yeni metin belgesi içinde açıp düzenliyorum ve sonra kaydediyorum. (doğrusu bu mudur bilmiyorum) belki bu sebeple olabilir. kodları düzenlemek için başka bir program mı gerekiyor. ve aşağı kayma sorununu nasıl gidereceğim?..

tabi kimse cevap vermiyor ama... ben devam edeyim...

filezilla da dosya üzerine sağ tıklayıp göster/düzenle yapınca da otomatik olarak notpad de açıyormuş. açtık ve yine basit bir değişiklik yaptık; bir kelime sadece: 'sabit kargo fiyatı' yerine aras kargo yazdık gene kaydı...
dahası... tekrar açıp yazdığım aras kargo ibaresini silip tekrar flat dosyasının orjinalinde olan sabit kargo fiyatı ibaresini yazmama ve değiştirmeme rağmen... siteye gidince kargo sayfasıın aşağıya kaydığını görüyorum...
neyi kabul etmiyor bu meret; değişikliği mi... benim yaptığım değişikliği mi... yoksa metin değiştirirken kullandığım programları mı... veya direkt beni mi?...

mng ve yurtiçi kargo modülünü yükledim ve çalıştırdım. Ancak language de mng.php dosyasında mng kargo ibaresini aras kargo olarak değiştirdiğimde. kargo görüntüleme ekranında 'aras kargo' ibaresi mng kargo yerine çıkıyor; fakat kargo görüntüleme ekranı epeyce bir aşağıya kayıyor.
yaptığım denemelerde anladığım kadarıyla mng.php içinde yaptığım her değişiklikte ekran aşağıya kayıyor. bu sebeple düzenleme yapamıyorum.
ben php dosyalarını bir yeni metin belgesi içinde açıp düzenliyorum ve sonra kaydediyorum. (doğrusu bu mudur bilmiyorum) belki bu sebeple olabilir. kodları düzenlemek için başka bir program mı gerekiyor. ve aşağı kayma sorununu nasıl gidereceğim?..
--------------------------------------------------------------------------------
tabi kimse cevap vermiyor ama... ben devam edeyim...

filezilla da dosya üzerine sağ tıklayıp göster/düzenle yapınca da otomatik olarak notpad de açıyormuş. açtık ve yine basit bir değişiklik yaptık; bir kelime sadece: 'sabit kargo fiyatı' yerine aras kargo yazdık gene kaydı...
dahası... tekrar açıp yazdığım aras kargo ibaresini silip tekrar flat dosyasının orjinalinde olan sabit kargo fiyatı ibaresini yazmama ve değiştirmeme rağmen... siteye gidince kargo sayfasıın aşağıya kaydığını görüyorum...
neyi kabul etmiyor bu meret; değişikliği mi... benim yaptığım değişikliği mi... yoksa metin değiştirirken kullandığım programları mı... veya direkt beni mi?...

enesaltunisik

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Arkadaşlar basıma geldi hallettim ancak sizlerle de paylaşmka istedim..
Bu iki kargo modülü kran arkadaşlar şiparişi tamamla dediklerinde kargo modülleri kurulu ve aktif oldugu halde kargo secenekleri cıkmıyor ve hiç bir kargo modülü aktif degildir gibi bir ileti alıyorlarsa sebeblerinden birisi de bu iki kargo modülünün kargo oranları kurulumla birlikte 20 kğ kadar görünüyor sizin ürününüzün ağırlığı 20 kğ dan fazla ise malesef kurulu hiç bir kargo modülü yoktur gibi bir ileti veriyor bunu düzeltmenin yolu ise sitenizdeki en ağır ürünün ağırlığı doğrultusunda oranları düzenlemektir. yani kısaca kargo oranları bölümüne gireceginiz maksimum oran sizin en agır ürününüzün ağırlığınıda kapsamalı selametle... kolay gelsin..

bu konuda yazdığın mesajı okudum yanlız 1.5.3.1 kullanıyorum orjinal üzerinde var demiş olduğun gibi maksimum oran ile en düşük oranı nasıl ayarlacamı anlayamadım bu konuda bilgilendirirsen çok sevinirim tşkler

Erturk

OpenCart-TR
Öncelikle ellerinize sağlık. Gayet başarılı bir modül lakin kafama takılan bir konu var.

Atıyorum müşteri 50 TL lik bir ürün sipariş ediyor. Ağırlığı 2 kg ve bunun kargo bedelide 10 TL. Toplamda alıcan istenecek para (Eğer kargo parasını biz ödeyeceksek ve Banka / EFT yoluyla ödeme geçiyorsa) 60 TL oluyor.

Ama ben kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmesini istiyorum diyelim ? Yani bana sadece aldığı ürünün ödemesini (50 TL) yapsın kargo kaç lira tutuyorsa o kapıda ödesin.

Bir nevi, "Biz size ürünü yalnızca şu kargo firmaları ile gönderebiliriz. A kargosu ortalama şu kadar fiyat ister ve şu kadar sürede getirir, B kargosu şu fiyatı ister ve bu kadar sürede getirir. Ödemesinide kapıda siz yaparsınız. Hangisi işinize geliyorsa?" demek istesek nasıl yapabiliriz ?

Şimdiden teşekkürler.

EnverYigit

OpenCart-TR
Erturk' Alıntı:
Öncelikle ellerinize sağlık. Gayet başarılı bir modül lakin kafama takılan bir konu var.

Atıyorum müşteri 50 TL lik bir ürün sipariş ediyor. Ağırlığı 2 kg ve bunun kargo bedelide 10 TL. Toplamda alıcan istenecek para (Eğer kargo parasını biz ödeyeceksek ve Banka / EFT yoluyla ödeme geçiyorsa) 60 TL oluyor.

Ama ben kargo bedelinin alıcı tarafından ödenmesini istiyorum diyelim ? Yani bana sadece aldığı ürünün ödemesini (50 TL) yapsın kargo kaç lira tutuyorsa o kapıda ödesin.

Bir nevi, "Biz size ürünü yalnızca şu kargo firmaları ile gönderebiliriz. A kargosu ortalama şu kadar fiyat ister ve şu kadar sürede getirir, B kargosu şu fiyatı ister ve bu kadar sürede getirir. Ödemesinide kapıda siz yaparsınız. Hangisi işinize geliyorsa?" demek istesek nasıl yapabiliriz ?

Şimdiden teşekkürler.

Dosyaları notepad++ vb. yazı editörüyle düzenleyin sorun çıkmasın birde resimdeki gibi utf8 bomsuz olarak işaretleyin

68645729.png

catalog\language\turkish\shipping\free.php

BUL

PHP:
$_['text_title']       = 'Ücretsiz Kargo';
$_['text_description'] = 'Ücretsiz Kargo';

DEĞİŞTİR

PHP:
$_['text_title']       = 'Kargo (Alıcı Öder)';
$_['text_description'] = 'Kargo (Alıcı Öder)';

admin\language\turkish\shipping\
free.php

BUL

PHP:
$_['heading_title']    = 'Ücretsiz Kargo';

DEĞİŞTİR

PHP:
$_['heading_title']    = 'Kargo (Alıcı Öder)';

BUL

PHP:
$_['text_success']     = 'Başarılı: Ücretsiz Kargo başarılı bir şekilde değiştirildi!';

DEĞİŞTİR

PHP:
$_['text_success']     = 'Başarılı: Kargo (Alıcı Öder) başarılı bir şekilde değiştirildi!';

Erturk

OpenCart-TR
Teşekkürler dostum.

Lakin bu değişiklikleri yapsam bile gerek sepet alanında gerekse müşteriye yansıtılacak toplam tutarda yine bu kargo ücreti görünmeyecek mi?