Yüklediğim Temayı Seçiyorum ama Default Tema Çıkıyor

webkahriman

OpenCart-TR
Tema yüklüyorum mağaza ayarlarından o temayı seçtim.Bu bütün temalar için boyle.Bunun farkına nasıl vardınız diye sorarsanız default temayı sildim hala baska temayı seçtim bu sefer sitede Error: Could not load template /home/mkogluc/public_html/site/catalog/view/theme/default/template/common/column_left.tpl! bu hatayı verdi demekki hala default temayı tanıyor

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
eğer default temayı sildiyseniz catalog/controller klasöründeki bütün php dosyalarındaki tpl dosyalarının bulunduğu tema adını da değiştirmek zorundasınız. çünkü o dosyaların içinde default tema olarak yazıyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Temanızın içinde olmayan dosyaları default temadan temanızın içine yükleyiniz ya da default temayı geri yükleyiniz.

WarriorLord

OpenCart-TR
DB'den baktınız mı?
+ DB'de yazma iznine sahip mi tanımladığınız kullanıcı?

hotturk

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu sorun bendede devam ediyor hiç bir şekilde tema seçemiyorum hep default temada kalıyor nasıl çözebiliriz lütfen biraz detaylı anlatın?

Bu soruna çare bulalım lütfen

pedersen

OpenCart-TR
1.4.9 Sürümünü kullanıyoprum sürüm yükseltme yapsam site içeriği veya tema gider mi veya güvenlik olarak oda yeterm mi bana

hkaragoz

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar bendeki sorunda aynı yüklediğim temayı seçmeme rağmen default tema gözüküyor nasıl çözeceğim yardımcı olurmusunuz lütfen

OznKya

OpenCart-TR
ben opencart sistemini dün gece kurdum bir kaç dakika önce dediginiz sorun bendede oldu çözümü şu şekilde oluyor temayı tanımlarken magaza url soruyor magaza url kısmına sitenin adresini yazıp linkin sonuna / işaretini koyup kaydediyoruz sorun çözülüyor KOLAY GELSİN

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
OznKya' Alıntı:
ben opencart sistemini dün gece kurdum bir kaç dakika önce dediginiz sorun bendede oldu çözümü şu şekilde oluyor temayı tanımlarken magaza url soruyor magaza url kısmına sitenin adresini yazıp linkin sonuna / işaretini koyup kaydediyoruz sorun çözülüyor KOLAY GELSİN
Anlattıgınızolay 1.4.9.x verisyon için gecerlidir..1.5.x versiyonlarda bunun sebebi yeni header.tpl içinden temanın stylesheet.css yolu tema adına göre düzenlemedigindendir..

OznKya

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
OznKya' Alıntı:
Anlattıgınızolay 1.4.9.x verisyon için gecerlidir..1.5.x versiyonlarda bunun sebebi yeni header.tpl içinden temanın stylesheet.css yolu tema adına göre düzenlemedigindendir..

sistemimde opencart 1.5.x kuruludur / koymadıgım zaman tema görünmedi / koyunca sorun halloldu

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
OznKya' Alıntı:
osdem66' Alıntı:

sistemimde opencart 1.5.x kuruludur / koymadıgım zaman tema görünmedi / koyunca sorun halloldu

Merhaba.. ilginç bir durum ya siz anlatmak istediginizi eksik yada yanlış anlatıyorsunuz yada bilmedigimiz bir durum var.. siz bu / işaretini nereye koyuyorsunuz ve mağaza url sini nereye giriyorsunuz ayrıca tema tanımlamak derken neyi kast ediyorsunuz? yada temayı nerden tanımlıyorsunuz?

OznKya

OpenCart-TR
Sistem > Genel Ayarlar > Ekle ... dedigimiz anda magaza url soruyor oraya magaza url yazdıktan sonra sonuna / (slash) işaretini koymadıgım için tema aktif olmadı / işaretini ekledikten sonra tema aktif oldu.. ayrıca artı bi sorum olucak sipariş geliyor ve ben o siparişle ilgili geri bildirim göndermek istiyoru mail ile ancak bana[ Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/arefgh.com/subdomains/destek/httpdocs/system/library/mail.php on line 157 ] bu hatayı veriyor acaba sorun nedir?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
OznKya' Alıntı:
Sistem > Genel Ayarlar > Ekle ... dedigimiz anda magaza url soruyor oraya magaza url yazdıktan sonra sonuna / (slash) işaretini koymadıgım için tema aktif olmadı / işaretini ekledikten sonra tema aktif oldu.. ayrıca artı bi sorum olucak sipariş geliyor ve ben o siparişle ilgili geri bildirim göndermek istiyoru mail ile ancak bana[ Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/arefgh.com/subdomains/destek/httpdocs/system/library/mail.php on line 157 ] bu hatayı veriyor acaba sorun nedir?
Merhaba..
sistem-genel-ayarlar-ekle derken sanırım mağaza ekliyorsunuz buna gerek yokki zaten standart kurulumla default mağaza kurulumu ile gelir siz ikinci bir mağaza açmak istediginizde o dediginiz ekleden ekle demeniz gerekir ki onun çalışabilmesi için de ana dizindeki dosyalarınızı kopyalayıp çoğaltmanız gerekir..o şekilde kullanıyorsanız sitenizi ana magaza iptal demektir ve bazı sorunlar yaşamanız doğaldır..

OznKya

OpenCart-TR
yalnız şu anda sistemim default olarak kurulu artı olarak bi değişiklik veya tema eklemesi yapmadım

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
OznKya' Alıntı:
yalnız şu anda sistemim default olarak kurulu artı olarak bi değişiklik veya tema eklemesi yapmadım
Merhaba.. default kurulumdur da yeni magaza eklemişsinizdir yoksa 1.5.x versiyonda default mağaza için tema tanımlama yada magaza url girme diye bir şey yok yeni mağaza acarsanız var o .. neyse böyle kullanıyorsanız sorun demektir..

osdem66' Alıntı:
OznKya' Alıntı:
Merhaba.. default kurulumdur da yeni magaza eklemişsinizdir yoksa 1.5.x versiyonda default mağaza için tema tanımlama yada magaza url girme diye bir şey yok yeni mağaza acarsanız var o .. neyse böyle kullanıyorsanız ve memnunsanız sorun yok demektir..