YKB PosNet Modül Güle Güle Kullanın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrcan

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu aldığımız ücret nereye yatıyor peki? Kredi kartı hesabımızamı? Ve bütün kartlar ile ödeme olabiliyormu?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
umut_ege' Alıntı:
hocam pek anlamam bu tür işlerden bir türlü bulamadım dediğin yeri phpmyadmine girdim order a girdim ne yapıcam

Phpmyadmine gir order tablosuna tıkla sonra yukarıda İşlemler yazar oraya tıkla AUTO_INCREMENT yazanın karşısındaki sayıyı kendinize göre değiştirin

emrcan' Alıntı:
Arkadaşlar bu aldığımız ücret nereye yatıyor peki? Kredi kartı hesabımızamı? Ve bütün kartlar ile ödeme olabiliyormu?

Sanal Pos sistemine tanımlı hesabınıza para yatar

samnet

OpenCart-TR
turkuaz söylediğin bütün dosyaları utf 8 olarak kaydettim ama hala aynı hatayı alıyorum.
panel şifrelerimi versem kontrol eder misin_?

modül sorunsuz çalışıyor _?
2 müşterim sipariş verdi para hesaba yattı ve sipariş opencartta gözükmedi_?

hepsini silip ilk mesajındaki dosyaları kurdum ama aynı şekilde çalışıyor düzelmedi_?
yardımcı olursan sevinirim.

emrcan

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
umut_ege' Alıntı:
hocam pek anlamam bu tür işlerden bir türlü bulamadım dediğin yeri phpmyadmine girdim order a girdim ne yapıcam

Phpmyadmine gir order tablosuna tıkla sonra yukarıda İşlemler yazar oraya tıkla AUTO_INCREMENT yazanın karşısındaki sayıyı kendinize göre değiştirin

emrcan' Alıntı:

Sanal Pos sistemine tanımlı hesabınıza para yatar

Nasıl sanal pos sistemine hesap tanımlıyabilirim peki?

tahsn85

OpenCart-TR
RE: [MOD] YKB PosNet Modül Güle Güle Kullanın

Error: Could not load model payment/sanal_pos_2! sipariş verince şöyle bir hata verdi Ödeme Seçenekleri Sayfasında YkbPosNet Kapalı gözüküyor gerekli bilgileri yazdım ve kaydettim fakat halen daha kapalı gözüküyor. bu:http://forum.opencart-tr.com/attachment.php?aid=249 vermiş olduğunuz dosyanın haricinde bir modül daha eklenecekmiydi?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Sisteminiz 148 ve üstü sanırım alttaki konuy deneyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-1234.html

tahsn85

OpenCart-TR

bir adım daha ileri gittim fakat bir sorun daha çıktı sipariş verdim ve ödeme işleminden sonra şöyle bir hata verdi :
hata1.jpg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Aldığınız hata kodunu ve mesajını bankanın destek ekibine bildirin onlar daha kesin bir cevap verirler sanırım.

tahsn85

OpenCart-TR

indirdiğim dosyada tset yolu eklenmemiştir. SATIŞ MODUNDA kullanınız. şeklinde bir ifade var satış modunda kullanabilmek için nasıl bir işlem yapıcaz malesef anlamadım yardımcı olabilirmisiniz.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Test moduyla ilgili turkuazın cevabı

turkuaz' Alıntı:
Haklısın dalgınlık olmuş. Düzelttim.artık hatasız.....

v0lk4n' Alıntı:
Tamam düzelttim sorunu hata bendeymiş. TEST modu çalışmıyo herhalde test kartıyla bişey almaya çalışıtım RED ONAYLANMADI KARTA el koy dedi panikledim :)))
Test modu aktif değil kendime göre yaptığım için yolu koymadım.test için YKB yolu farklı. teste gerek kalmadan direk satışla ilgili sayfaya ulaşırsın. Gerekli bilgiler ulaşır. test için zaman harcama. Ama illede test yapacam diyorsan
catalog/controller/payment/ykbpos.php de 13 satırdaki "$this->data['action'] = 'https://www.posnet.ykb.com/3DSWebService/OOS'; ykb yolunu
http://setmpos.ykb.com/3DSWebService/OOS olarak değiştir. Gerçek satışta tekrar eski haline getir.

Turkuazın yazdığına göre zaten test modu aktif değil. Modül ayarlarında test modunu kapatın

necom

OpenCart-TR

teşekkür ederim eka7a

arkadaşlar kusuruma bakmayın yeniyim. opencart 1.4.7 kullanıyorum.aşağıdaki resimdeki boşuklara ne girmem gerekiyor bilemedim.yardımcı olurmusunuz?

http://img833.imageshack.us/img833/1515/hhhi.jpg

1. Kredi Kartı BAŞARILI İşlem sonucu dönüş yolu ,yukarıdan kopyalayıp yazınız yada,gerekirse kendi kurulumunuzu kontrol edin/düzenleyin

2. Kredi Kartı BAŞARISIZ İşlem sonucu dönüş yolu ,yukarıdan kopyalayıp yazınız yada,gerekirse kendi kurulumunuzu kontrol edin/düzenleyin

bu iki seçenek örneğin neler yazılması lazım

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com

Merhaba,
Adminde zaten yan tarafta yazıyor "yukarıdan kopyalayıp yapıştırın yada EĞER kendiniz bir sayfa hazırladıysanız onun yolunu yazın diyor. Eğer normal şekilde kullanacaksan üsttekini kopyala yapıştır.Bu kadar...

v0lk4n

OpenCart-TR
URL'da ki türkçe karakter sorunu

Düzeltme : Sorun hosting firmasından kaynaklanıyor. Başka bir servera taşıyıp denedim herşey düzgün. Bu hosting firmasını burda rezil etmiyorum güya büyük bir firma 3 haftadır sorunun bizden kaynaklandığını iddia ediyorlar. Kafanızı şişirdiysem affola...

byy_joker

OpenCart-TR
Teşekkür ederiz. Test edildi ve sorunsuz çalışıyor...

mimarali

OpenCart-TR
modül yazacak birini arıyorum Acil (posnet)

merhaba bende kuveyt posu kullanıyorum ancak yapıkredi pos talebinde bulundum ve test posnet bilgileri verildi sitedeki posnet uygulamalarının hepsi kart bilgilerini ortak ödeme sayfasında açtığı için benim işime yaramıyor. benim pos anlaşmamda kart bilgileri benim sitemden girilecek 3d secure olmayacak. bu şekilde konuyu açan arkadaşa ve bilgisi olan diğer arkadaşlara sormak istiyotrum: bana kurallarıma uygun posnet modülü yazabilecek birisi varmı ( üçretiyle tabiki ) yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen cevap versin

webhane

OpenCart-TR
Yapı Kredi sanal posu gayet başarılı şekilde çalışıyor arkadaşlar, lakin taksitlendirme için yetersiz bir sistem taksit sayısını 2,3,4,5,6,7,8 vs. olarak ayarlıyabiliyorsunuz lakin bunu sadece ayarlıyacağınız taksit sayısına göre 1 metod ile sunmakta olduğundan ve komisyon eklenmediğinden ötürü diğer bankaların posları ile eşdeğer kalıyor, buradaki farklı bankanın amacı taksit olması fikrindeyim. Taksit modulunu eklentiler ve farklı modul ile çözmüş bulunmaktayım çözüm arayanlar PM ile ulaşsın.

davud

OpenCart-TR
Merhaba,

* Mid Numarası: Müşteri numarası heralde
* Tid Numarası: ?

Bunların açılımı nedir ?

webhane

OpenCart-TR
Tid Mid Bankanın verdiği numaradır, bunları bankanızdan alacaksınız.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
modulu hem test hem de gerçek ortamda kurdum. sipariş id sini 101 yaptığınızda herhangi bir sorun yada geri dönmeme ile karşılaşılmıyor. emekleri için turkuaz arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.
modulu kurdum kullanıyorum. eksiği yok. YKB nin test inadı sürüyor önce test modunda çalışmanız gerekiyor arkadaşlar. bunun içinde Turkuaz ın dediği gibi
Test modu aktif değil kendime göre yaptığım için yolu koymadım.test için YKB yolu farklı. teste gerek kalmadan direk satışla ilgili sayfaya ulaşırsın. Gerekli bilgiler ulaşır. test için zaman harcama. Ama illede test yapacam diyorsan
catalog/controller/payment/ykbpos.php de 13 satırdaki "$this->data['action'] = 'https://www.posnet.ykb.com/3DSWebService/OOS'; ykb yolunu
http://setmpos.ykb.com/3DSWebService/OOS olarak değiştir. Gerçek satışta tekrar eski haline getir.

yaparsanız YKB size aynı gün başarılı işlem sonunda gerçek bilgilerinizi yolluyor. o bilgleri girip test modunu satış moduna çeviriyorsunuz (yani adresi eski haline alıyorsunuz) ve işlem tamam. emin olun çok sorunlu bir müşteri de yaptık ve şu an sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

kısaca modulu yüklemeden manuel bir sipariş verdim. db ye webadmin yada sql buddy gibi bir program ile bağlandım. sipariş id sini 101 yaptım. modulu kurdum bilgleri girdim ve çalıştı. yine yapamadığınız bir kısım olursa (tabiki ÜCRETSİZ olarak) yardımcı olmaya çalışırım.
Tekrar teşekkürler Turkuaz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...