Yeni Üyelerin Mesajları ile ilgili

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
Merhabalar
yeni üyelere mesaj sınırı geldiğinden beri yeni üyelerin konu açmak için nedense site tanıtımları gibi yerlere mesaj sayısını arttırmak için sürekli boş yazılar yazmaktalar. buna çözüm olarak yeni üyelerin mesaj kısıtlamasını kaldırmak bir çözüm gibi gözükmemekte. ancak yazılabilecek alanları daha kısıtlı hale getirmek veya başka bir çözüm bulmak gerekiyor sanki. zira insanların yardım istediği konular kaybolmakta ve forumu takip etmemiz zorlaşmakta. kaç tane konu güme gitti kimbilir. bu konuda lütfen görüşlerinizi ve çözüm önerilerinizi burda paylaşalım ki admin lerimiz de uygun gördükleri çözümü uygulamaya alsınlar.
sonuçta bu forum destek amaçlı ama bu yeni üyeler yüzünden özellikle son 3 haftadır sadece site tanıtımları yoğun olarak yayınlanmakta :(

winpeace

OpenCart-TR
Aynen sıkıntı verdi.
yajinn nickli üye heryere aynı mesajı yazıp duruyor örneğin.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
açıkçası yeni konuları ben en güzel facebooktan takip ediyorum ama tabii konudaki sorunun cevabını facebooktan takip edemiyorum mümkünde konulara verilen cevaplarıda facebookta paylaşabilirmi sistem otomatik olarak
bence iyi olur
çünkü facebook herkes sürekli takipte

ben her gün opencart sayfasını açıp son konuları gözden geçiriyorum

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
Mesaj sınırı değilde belirli bir gün süresince örneğin 7, 14, 21 gibi sadece arama sayfasına izin vererek yeni kullanıcıları bu sayfaya yönlendirerek yapsak şahsım adına aklıma gelen ilk fikirden biridir. ancak forumumuzun alt yapısı olan mybb'de böyle bir yetkilendirme sistemi var mıdır bilemiyorum.

en azından yeni üye olan arkadaşlar arama sayfasına yönlendirilip teşvik edilebilir, hem bu alışkanlık kazandırılmış olur hemde bir süre arama yaparak istediklerini bulabilirler.

Saygılarımla

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
1. ve en basit kural böyle yapanlara yardımcı olmayacaksınız...takıldıgı bir konuya fiz olan kişiler diger problemlerimi çözmek için kullanyım demek yerine sanki bir an öce bir şeylerden kurutlmak istermş gibi 15 mesaj hakkını doldurmaya çalışıyorlar.. nedense 16 mesajı yazdıktan sorna bir rahatlam oluyor sanki ve bakıyorsunuz 17 mesaj belki bir hafta sonra yazılıyor.. bu needir sizce bir acıklaması varmı buna 15 mesajdan kurtulam sendromu diyebiliriz:D

osmansan

OpenCart-TR
Arama yaptım, aradığım konu forumda yok. Konu açamıyorum.
Burası Genel bir forum değilki böyle gereksiz bir kural getirilmiş :S
Açılan konu gereksiz ise silersiniz veya yardımcı olmazsınız. Yardımcı olanda olabilir. Olsun bizene.
Şimdi bende rastgele mesajlar mı yazayım.
.

fanty_35

OpenCart-TR
evet önemli bir konu benim aklımada admin onaylı konu açma geldi , adam konuyu açsın ama admin onayından geçerse konu yayınlansın. Admin konunun sitede olup olmadığını bilir zaten o isterse onaylasın istemezse onay vermesin.

Adminlerin işivar fazla ilgilenemzler gibi bir konu olursa diğer moderetör arkadaşlara bu yetki verilebilir.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
osmansan' Alıntı:
Açılan konu gereksiz ise silersiniz veya yardımcı olmazsınız. Yardımcı olanda olabilir. Olsun bizene.
.

konu sadece sizi kapsamıyor. son 2-3 haftadır böyle bir uygulama var forumumuzda ve bununla birlikte çok gereksiz ve abes mesajlar yazılıyor sırf o 15 mesajı tamamlamak için.

örnek vereyim
http://forum.opencart-tr.com/thread-4155.html
http://forum.opencart-tr.com/thread-4144.html
http://forum.opencart-tr.com/thread-2868.html

dahasını istersen buraya bak
http://forum.opencart-tr.com/forum-16.html

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
irembagi' Alıntı:
açıkçası yeni konuları ben en güzel facebooktan takip ediyorum ama tabii konudaki sorunun cevabını facebooktan takip edemiyorum mümkünde konulara verilen cevaplarıda facebookta paylaşabilirmi sistem otomatik olarak
bence iyi olur
çünkü facebook herkes sürekli takipte

ben her gün opencart sayfasını açıp son konuları gözden geçiriyorum

RSS üzerinden çekildiği için sadece konuları çekiyor. Mesajları göstermiyor.

osmansan' Alıntı:

Bunun genel forum olup olmaması ile ilgili bir durum değil. Ben bu mesaj sınırını getirmemek için 2 sene kendimi tuttum ve son zamanlarda her üye olan forumda defalarca konuşulmuş konuları yine defalarca açmaya başladığı için bu sınırlamayı getirdik. Eee yani bizde robot değiliz, insanız sonuçta.

fanty_35' Alıntı:
evet önemli bir konu benim aklımada admin onaylı konu açma geldi , adam konuyu açsın ama admin onayından geçerse konu yayınlansın. Admin konunun sitede olup olmadığını bilir zaten o isterse onaylasın istemezse onay vermesin.

Adminlerin işivar fazla ilgilenemzler gibi bir konu olursa diğer moderetör arkadaşlara bu yetki verilebilir.

Admin onaylı olduğunda da konu açılmadı diye aynı konuyu defalarca yazanlar ve sonunda küfür mesajları yollayanlar çok (Site tanıtımları bölümünde oluğu gibi) bu da tam olarak çözüm sunmuyor.
TECHNOLOG' Alıntı:
Mesaj sınırı değilde belirli bir gün süresince örneğin 7, 14, 21 gibi sadece arama sayfasına izin vererek yeni kullanıcıları bu sayfaya yönlendirerek yapsak şahsım adına aklıma gelen ilk fikirden biridir. ancak forumumuzun alt yapısı olan mybb'de böyle bir yetkilendirme sistemi var mıdır bilemiyorum.

en azından yeni üye olan arkadaşlar arama sayfasına yönlendirilip teşvik edilebilir, hem bu alışkanlık kazandırılmış olur hemde bir süre arama yaparak istediklerini bulabilirler.

Saygılarımla

Bana da gün sınırlaması mantıklı geldi. Gün sınırlaması koyabiliyoruz böyle bir özelliği olması gerekiyor ama yeni konu açmak isteyenleri arama sayfasına yönlendirme yok sanırım ama bunu da müsait olduğum zamanda araştıracağım.

Peki burada sadece gün sınırlaması mı olsun ya da gün+mesaj sınırlaması mı olsun?

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
mesajı bi şekilde dolduruyorlar Eka7a kardeşim gün sınırlaması ve her yeni üye olan üyeye izah edecek şekilde otomatik bir mesajla sadece arama yapabileceği konusunda bir yönlendirme olursa daha iyi olur bence. en azından forumda sürekli araştırmalar yapar. :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bence en önemlisi yeni üyeler 50 mesaja sınırına kadar konu acma zaman sınırlaması olsun iki konu ve mesaj arasında belli bir süre gecmeden yazamasınlar günde 3 mesaj yada 5 mesaj gibide olabilir..bu mybb de mümkünmü bilmiyorum ama bence en iyi çözümlerden birisi...

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
mesaj sınırını 50 yapalım yada 100 yapalım hatta yeni konu açabilmek için.
ben son bir aydır yeni arıza kaydı için konu açıldığüını görmedim açıkcası. hep aynı hatalar hep aynı sorunlar. biraz arasalar bulacaklar.
mesaj sayısını arttırırsak 15 mesaj kasan 50 mesaj için uğraşana kadar arar diye düşünüyorum ama tabi insanoğlu sonuçta herşey mümkün.
gün sınırlaması mantıklı evet ama gerçekten ihtiyacı olana da çok büyük bir sınır sanki bilemedim.

metin2008

OpenCart-TR
osdem66 'min dediği gibi 50 'de mantıklı gün sınırlamasıda sonuçta yeni birşey üretmiyoruz ki yeni konu açalım. Forumdaki konular bence yeterince anlaşılır. benim tek sıkıntım arama yapınca mesala "önizleme" aynı konuyla ilgi birden sayfa link çıkıyor bunları tıklayınca hepside nerdeyse aynı sayfayı gösteriyor. bu seferde arama sonuçlarına baktığımza 21 sayfa gibi bir rakam çıkıyor. bu seferde aramayı kullanmak işkenceye dönüşebiliyor. çözümü varmıdır pek fazla fikrim yok.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
metin2008' Alıntı:
osdem66 'min dediği gibi 50 'de mantıklı gün sınırlamasıda sonuçta yeni birşey üretmiyoruz ki yeni konu açalım. Forumdaki konular bence yeterince anlaşılır. benim tek sıkıntım arama yapınca mesala "önizleme" aynı konuyla ilgi birden sayfa link çıkıyor bunları tıklayınca hepside nerdeyse aynı sayfayı gösteriyor. bu seferde arama sonuçlarına baktığımza 21 sayfa gibi bir rakam çıkıyor. bu seferde aramayı kullanmak işkenceye dönüşebiliyor. çözümü varmıdır pek fazla fikrim yok.

işte amacımız bu tür kirli konuların önüne geçmek.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
TECHNOLOG' Alıntı:
mesajı bi şekilde dolduruyorlar Eka7a kardeşim gün sınırlaması ve her yeni üye olan üyeye izah edecek şekilde otomatik bir mesajla sadece arama yapabileceği konusunda bir yönlendirme olursa daha iyi olur bence. en azından forumda sürekli araştırmalar yapar. :)

Şuan 15 mesaj sayısını 15 gün olarak değiştirdim.

osdem66' Alıntı:
Bence en önemlisi yeni üyeler 50 mesaja sınırına kadar konu acma zaman sınırlaması olsun iki konu ve mesaj arasında belli bir süre gecmeden yazamasınlar günde 3 mesaj yada 5 mesaj gibide olabilir..bu mybb de mümkünmü bilmiyorum ama bence en iyi çözümlerden birisi...

İlk başta bende ikisi birden yapmayı düşündüm ama bu yine gereksiz mesajlarının önüne geçmeyecektir ama 3 mesajdan sonra süre geçmesini araştıracağım

metin2008' Alıntı:

Gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz. Bunun için oturumunuzun açık olması gerekmektedir.

zenginum

OpenCart-TR
Opencart alışveriş sistemini yeni indirdim, inanınki kurulumdan sonra hiçbir konuda forumlarınızdan yararlanamadım. Yardımcı olurken birazda bizim gibi ilk defa php yazılım kullananları düşünerek yazılsa aynı konuda başkası niye konu açsınki. Bilmediğim şeyleri hep yapa boza yapmaya çalıştım. Birde yazdığımız mesajlar en sona düşüyor. En yeni mesaj en başta olsa daha iyi olmazmı. Kolay gelsin sizlere.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
Opencart alışveriş sistemini yeni indirdim, inanınki kurulumdan sonra hiçbir konuda forumlarınızdan yararlanamadım. Yardımcı olurken birazda bizim gibi ilk defa php yazılım kullananları düşünerek yazılsa aynı konuda başkası niye konu açsınki. Bilmediğim şeyleri hep yapa boza yapmaya çalıştım. Birde yazdığımız mesajlar en sona düşüyor. En yeni mesaj en başta olsa daha iyi olmazmı. Kolay gelsin sizlere.

Ben anlamadım arkadşaım hiçbir konuda forumdan yararlanamamışsın kısmını. Neyi araştırdında bulamadın mesela gerçekten merak ettim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Burası PHP yi öğretmek amacı ile kurulan bir forum değil. Yazacağınız mesajları bunu göz önünde bulundurarak yazınız. PHP genel bir dildir ve öğrenmek istiyorsanız internette çok güzel kaynaklar var. Araştırıp bulabilirsiniz.

Kaldı ki bu işler yapa boza öğrenilir. Kimse bu dünyaya öğrenmiş olarak gelmiyor. yapacaksın, bozacaksın, yine yapacaksın ve yine bozacaksın ve yine ve yine ..........

aydd22

OpenCart-TR
benim konu açma yetkim açılmamış bi kontrol edermisiniz soru soracağım soramıyorum çok kötü bi durum bir ay diyor hala :S bayadır bekliyoz

sguven

OpenCart-TR
1 ay bekletmek mantıklı değil 1 ay sonra da aynı mesajları basabilirler.
sorun yeni üyelere ufak bir msaj göndermekle çözülebilir.
ben sorunuma 1 ay çözüm bulamayacağım sayenizde.
böyle yabancı forumlarda çözüm arayağacım türk forumumuz varken